Yara izi geçirici bitki

Cahil Peri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2007
140
1
Kızlar benim 3 sene önceki ameliyatımdan kalma bir yara izim var. onu geçirici bir yağ ya da ot var mı bildiğiniz :KK43:

Ameliyat izini geçiren bişey olsa millet estetik yaptırmazdı bence.Yoktur öyle bişey zannedersem

Evet ama en azından hücreleri yenileyici krem,yağ herhangi bişey vardır. Sadece ameliyat izi için sormuyorum.başka küçük yara izleri için de soruyorum.
Kantaron iyi gelir diye duymuştum ben mesela. Siz duydunuz mu hiç?

duymadım.
yanık izleri için elmayı rendeleyip oraya koyarlardı.yanıktan başka iz için işe yararmı bilmem ama

Evet canım kantoronu bende duydum denemende fayda var bence zararı olmaz en azından
Aldığın yerede sorabilirsin

canım madecassol krem hücre yenileyici bağ dokusunu güçlendirici yanık izlerine iyi geliyor

canım bide contractubex i dene tıbbi bir araştırmadan geçmiş uzman tarafından onaylanan garantili ilaçlardan vazgeçmemek lazım piyasadaki en giyi ilaç bu bende aynı konuda çok araştırdım hata yapıp elezza bile aldım.Ama öyle kolay kolay geçmiyo

HÜCRE YENİLEYİCİ KANTARON YAĞI

Kantaron yağı antiseptik, antibakteriyel, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyicidir. Hastalığın türüne göre haricen ve dahilen kullanılır. Hücre yenileyici niteliği sebebiyle, özellikle yara ve yanıklarda oldukça etkilidir. Kantaron yağı 2-3 sene boyunca tazeliğini ve etki gücünü muhafaza eder.

Kantaron yağı hem kantaron bitkisinin, hem de zeytinyağının şifasını bünyesinde barındırır. Eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağının, mikrop öldürücü ve damar büzücü etkisi modern araştırmalarla da kanıtlanmış durumdadır. En beklenmedik anda ihtiyaç duyabileceğiniz kantaron yağı, pek çok ailenin evden eksik etmediği doğal yardımcısıdır. Kantaron yağını kullanıp etkisini gördüğünüzde, siz de ondan vazgeçemeyecek, çevrenizdeki insanlara da tavsiye edeceksiniz.

KANTARON YAĞININ KULLANIM ALANLARI

YARA (Haricen): Her türlü yarada kantaron yağı rahatlıkla kullanılabilir. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar, kan oturması vb durumlarda iyileşme sağlar.

Kantaron yağı;

-Antiseptik ve antibakteriyel özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller,

-Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur,

- Hücre yenileyicidir, yaranın hızla kapanmasını sağlar,

-Yarada iltihap oluşumunu engeller,

-Yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

İÇ KANAMA VE YARALALAR (Dahilen ve haricen): Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına, içerdeki yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

YANIK (Haricen): Yanıkları kısa sürede iyileştirir, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Önceden oluşmuş yanık izlerinin kaybolmasında oldukça faydalıdır.

SEDEF (Haricen): Tek başına kullanıldığında bile sedef lekelerini iyileştirebilecek güce sahiptir. Haricen sürülerek kullanılır. İlk günlerde meydana gelen kaşıntı ve kurumaların ardından kısa sürede iyileşme sürecine girilir.

VARİS (Dahilen ve haricen): İç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

HEMATOM (Haricen): Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.

ÜLSER VE GASTRİT (Dahilen): Gastrit ve mide ülserinin tedavisinde etkilidir. Bağırsak yaraları ve kanamaları da dahilen kullanımla iyileştirilebilir.

ŞEKER (Dahilen) : Kan şekerinin düşürülmesine yardımcıdır.

PİŞİK (Haricen): Bebeklerin pişiklerinde faydalıdır. Karnı ağrıyan bebeklerin karınlarına kantaron yağıyla masaj yapıldığında ağlamalarını dindirir.

ROMATİZMA (Haricen): Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır.

SİVİLCE (Haricen): Yüzdeki sivilce, akne vb. problemlerde kısa sürede netice vermektedir. Hücre yenileyici kantaron yağı, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen pek çok hanım tarafından cilt bakım yağı olarak kullanılmaktadır.

UÇUK (Haricen): Uçuklar üzerinde de faydalı olan kantaron yağı, sık sık uçuk üzerine sürülerek kullanılır.

SİNİRSEL YÜZ AĞRILARI (Haricen): Sinirsel yüz ağrıları uzunca bir süre kantaron yağıyla ovalanarak iyileştirilebilir.

SİNİRSEL YÜZ AĞRILARI (Haricen): Sinirsel yüz ağrıları uzunca bir süre kantaron yağıyla ovalanarak iyileştirilebilir.

KULLANIM ŞEKLİ:

HARİCEN: Problemli bölgeye yağ sürülerek kullanılır. Problemin çeşidine göre, eğer yaranın kapalı durmasında bir mahzur yoksa pamuğa emdirilip, yaranın üzerine sarılır ya da bantlanır.

DAHİLEN: Günde 1 tatlı kaşığı içilir. (günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.)

canim kullanan kisiler yorum yapmis ve birisi soyle diyor .....
AMELİYAT İZİNİ KAYBEDİYOR

Selam. Kantaron yağı ameliyat izini kaybediyor. Ben bunu 3-4 ay sonra öğrenmiştim. Yine de geç kalmış sayılmam diye düşünerek her gün sürdüm. Sonuçta iz belli belirsiz bir hale geldi. Tavsiye ederim.

Contractubex günde 3 kez, en az 5 dk masaj yaparak kullanabilirisn, eczaneden reçeteyle de reçetesiz de alabilirisn! Ameliyat izi çok zor geçer ama istersen deneyebilirisn, inşallah işe yarar...

benim sezeryan yerim 16 ay olmasına rağmen kızarık ve belirgin.
doktora gittim contractubex gel verdi.
3 ay düzenli kullanmak lazımmış.

selam bende trafik kazası geçirdim 3 ayı geçti ScarEx adlı bir jel verdi doktorum memnun kaldım kaşımdan alnıma doğru 10 dikiş var çok şükür iyiyim şimdiii

BUĞDAY YAĞI

Hücre yenileyici, selülit için; yanık yara ve diğer cilt problemlerinde kırışıklıklarda etkili olarak kullanılır. Ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için faydalıdır. Cilt lekeleri güneş lekeleri ve doğum lekelerini giderir.

BİBERİYE YAĞI

İdrar söktürür gaz giderir, kan dolaşımını arttırır, bronşite ve sinüzite, sarılık ve karaciğer yetmezliğinde de kullanılır. Uykusuzluğu ve sinir sistemini düzenler. Kolestrolü denetler.
biberiye kan dolaşımını artırarak buğday yağı da hücreleri yenileyerek yardımı olur.
ayrıca yanık yaralarda iz kalmaması için yumurta yağını duymuştum.yumurtayı tavaya koyup yakıyorsun kalan yagını kullanıyorsun.

arkadaşım bu sabah tv de sööylediler
aloe vera bitkisi varmış onu kırıp direk ize sürüyormuşsun geçiriyormuş
ev yapı marketlerde satılıyormuş bu bitki cilde acayip iyi geliyormuş ben alıp süreceğim benimde bebişlerin tırnak izleri var yüzümde çok övdüler inşallah işe yarar.

ameliyat izine ne kadar etkisi olur bilmiyorum ama,kendim kullandığım için biliyorum, yara ve yanıklarda % 100 e yakın fayda sağlayan bizim buralarda kudret narı diye bilinen bi meyve var. onu ezitiyorsun ve saf zeytin yağıyla karıştırıp yara yada yanığın olduğu yere sürüyorsun...

arkadaşlar contractubex ameliyatın akabinde kullanılması gereken ve UZMAN bir doktor tarafından yazılması gereken bir ilaç yani öyle ezbere kullanılabilen bir ilaç değil ki her doktor yazamıyor. kaldı ki ben ameliyatımın hemen akabinde 6 ay boyunca hiiiiç aksatmadan kullandım ama gene de yara izlerim kesinlikle geçmedi hatta çok kötü bi iz kaldı. kantaron yağını çok duydum aktara bi danışmak lazım...

evet kantoron yağı ile isveç şurubunu 100'er gram karıştırıp yara izi olan bölgeye her akşam yedirmek suretiyle sürerek kullana bilirsiniz 1-2 ay gibi bir sürede izlerin azaldığını ve sonrada kaybolduğunu görebilirsiniz

evet kantoron yağı ile isveç şurubunu 100'er gram karıştırıp yara izi olan bölgeye her akşam yedirmek suretiyle sürerek kullana bilirsiniz 1-2 ay gibi bir sürede izlerin azaldığını ve sonrada kaybolduğunu görebilirsiniz

Merhaba gmzdmr,

20 gün kadar önce yüzümdeki kılcal damar çatlakları için lazer yaptırdım. Yanıklar oluştu ve kabuk tuttular. Sonra bu kabuklar düştü ve iz kaldı. Bepanthene merhem sürüyorum fakat izler geçmiyor. Senin önerdiğin bu yöntem benim bu yanık izlerinin geçmesini sağlar mı? 4 Mayıs' ta da nişanım var. Ne yapacağım bilemiyorum.

Teşekkürler.

merhaba arkadaşlar,
yara izi ve açık yaralar için iz bırakmadan hızlı iyileştirici etkili bir bir bitki var, KUDRET NARI...
Ben kendimden biliyorum, yemek yaparken tırnağımın tümü parmağımdan kopacak şekilde kesilmişti ve 2 haftada iz kalmadan geçti...kudret narını, yetiştiren kişilerden temin edebiliir veya kendiniz yetştirip, has zeytinyağınin içinde bir süre bekletip, kullanacağınız zaman bu yağı süzüp, yaranın üzerine uygulayabilirsiniz. sabahları bir kaşık yemek te çok faydalı...

X