Sivilceli Ciltler sivilce lekelerine evyapimi hidroxy asid maskesi

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
S

selmaizmirli

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi selmaizmirli
Arkadaslar yabanci bir siteden sivilce kirmizi lekeleri icin maske buldum ve denedim.2 ay kullandim inanilmaz ise yariyor.uzun vadede.dogal hidroxy asit yani AHA ve BHA maskesi.ama ulkemizde seker kamisindan yapilmis seker pek bulunmadigi icin o malzemeyi koyamadim.

tarif su :

bir corbakasigi elma suyu(malik asid)
bir corbakasigi limon suyu(sitrik asid)
bir corbakasigi kirmizi sarap (ben uzum suyu kullandim)(tartarik asid)
bir tatli kasigi seker kamisindan yapilmis esmer seker(glikolik asid)
5 tane aspirin(salisilik asid)

butun malzemeler karistirilip pamukla yuze surulur.15 dakika beklenip yikanir.

paylasimin icin tsklera.s.

hımmmm güzell sivilce olduğunda yapabilirdim ama şarap bozar beni :) saol paylaşımın için....

bende zaten uzum suyu kullandim :)

Arkadaslar bu maske dogal bir kimyasal peeling oldugu icin her kimyasal peeling te oldugu gibi disariya cikarken gunes koruyucu kullanmak gerekiyor.bu arada haftada 2 kere duzenli kullanmak yetiyormus ama ben her gece yaptim bu maskeyi cildim cok hassas olmadigi icin zarar vermedi.sadece limon suyu icerdigi icin ilk basta biraz yakiyor :)

cildi daha beter yapmazzz inş? ben kararsız kaldım denesem mi denemesem mi die...

Arkadaslar bu maske dogal bir kimyasal peeling oldugu icin her kimyasal peeling te oldugu gibi disariya cikarken gunes koruyucu kullanmak gerekiyor.bu arada haftada 2 kere duzenli kullanmak yetiyormus ama ben her gece yaptim bu maskeyi cildim cok hassas olmadigi icin zarar vermedi.sadece limon suyu icerdigi icin ilk basta biraz yakiyor :)

cnm bu karışımın içinde yoğurtta var mı acaba??

Benim cildim hassas birkaç kırmızı sivilce lekem var kullansam zararı olur mu acaba.Bir de bu meyve sularını hazır mı alıyorsun yoksa evde mi sıkıyorsun?

aa ewet yoğurt da vardı arkadaş soradan başka bi başlıkta sölemişti yazmayı unuttum die,sanırım 1 tatlı kaşığı da yoğurt vardı içinde,meyve suyunu da siz kendiniz sıkın dışardan alıp koymayın onlar doğal deil

saol arkadaşım yaaa :KK70::KK70: bende kimse beni tınlamıyo mu diye dert yapmıştım:KK70::KK70:

X