Cilt Bakımı Ürünleri HAMETAN kullandigim en iyi cilt yenileyici krem

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
S

selmaizmirli

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi selmaizmirli
arkadaslar ben HAMETAN ( Hamamelis Virginiana extresi)kullandim.kremin etken maddesi olan Hamemelis Virginiana ise CADI FINDIGI diye bilinen bitkiymis.Bepanthene ve madecessol gibi cilt yenileyici bir krem.Ben Bepanthene ve madecassol da kullandim ama benim cildime eniyi bu geldi.Ama kremi cunku merhemler krem gibi ciltte kolay yayilmiyor ornegin madecassol gibi.Paylasmak istedim.

canım bu kremi ne kadar süre kullandın

Ayol pişik kremi bu. Kızımın cildi tahriş olunca doktor vermişti

Bu krem cilt yenileyici krem canim uzerinde epitelizan skatrizan yaziyor ayni bepanthene de yazdigi gibi.her turlu cilt tahrisi icin.Pisik te bir cilt tahrisi oldugu icin doktor onada vermis olabilir.zaten bepanthene de de pisik yanik tahris olmus cilt icin diye prospektusunde yaziyor.Sadece pisik kremi diye adlandirmak hata.

arkadaşlar benimde yüzümde sivilce çıkıyor ama çok dert etcek kadar değil sadece izi çok zmn sonra geçiyor bazıları kalıyor annemde bu daha fazla oluyor bide soğuktan sıcağa girdim mi daha çok silce çıkmış olan yerlerimle beraber suratım nokta nokta kızarıyor bepanthene galiba kızarıklığa bide leke iyi geliomuş kullansam mı diye düşünüyoruma ama cesaret edemiyorum daha kötü olur diye yardım edin nolur

Canim bende bepanthene de kullandim ama bu krem daha iyi geldi.Ama tabiki herkesin cildi birbirinden farkli dolayisiyla birimize iyi gelen baskasina iyi gelmeyebilir ama ben memnun kaldim Hametandan.Zaten cogu guzellik urununde olan Witch Hazel(cadi findigi) extresi bunda var ve eczanede satiliyor yani bilmiyorum bana iyi geldi herkese iyi gelecek seyler farkli olabilir :)

günlük krem olarak kullanılabiliyormuymuş bu

tabiki gunluk kullaniliyor cok iyi ama ustune basarak soyleyimmerhemi degil kremi..cunku bununda bepanthene gibi hem merhemi hemde kremi var.merhemler kolayca ciltte yayilmiyor.kremi cok hafif ve cok guzel :)

arkadaslar ben HAMETAN ( Hamamelis Virginiana extresi)kullandim.kremin etken maddesi olan Hamemelis Virginiana ise CADI FINDIGI diye bilinen bitkiymis.Bepanthene ve madecessol gibi cilt yenileyici bir krem.Ben Bepanthene ve madecassol da kullandim ama benim cildime eniyi bu geldi.Ama kremi cunku merhemler krem gibi ciltte kolay yayilmiyor ornegin madecassol gibi.Paylasmak istedim.
canım sen hametan ı hangi sorunun için kullandın?bende iz vede leke var madecassol u alcktım kafam karıştı şimdikafamçokkarıştı
HAMETAN MI ALSAM ACABA?

bide cadı fındığı diyosun ne işe yarıyoki?

Canim benim cildime cok iyi geldi.yani soyle soyleyim kirmizi kirmizi lekeler olurya sivilceden sonra onlar gecti ama bunun icin ben cok maske yaptim cildime.burada da yazdigim hidroxy asid maskesini yaptim hergun onun da cok etkisi olmustur.Bende cukur seklinde sivilce izi yoktu ama o yuzden cukur seklinde izlere ne iyi gelir bilmiyorum benimkiler beyaz tende kirmizi kirmizi sivilce lekesi kalir ya onlardandi onlarda gecti.kullandigim sey ise dedigim gibi :

SEBAMED likit yuz temizleme jeli ile yuzumu yikadim.

Hergun hidroxy asid maskesi yaptim.

Tonik(gul suyu ve kendi yaptigim) ile maskeden sonra yuzumu sildim.

Son olarak HAMETAN surdum.

Ve cildimde kirmizi sivilce lekelerinden eser kalmadi.Zaten benim izlerim cukurcuk degildi yani hafif sayilabilecek izlerdi ve simdi cildim pumpuruzsuz :)

Tabiki herkesin cildine yarayacak sey farkli.Benim cildime yarayacak baskasinin sey belki baska bir cilt yararli olmayabilir.

Canim benim cildime cok iyi geldi.yani soyle soyleyim kirmizi kirmizi lekeler olurya sivilceden sonra onlar gecti ama bunun icin ben cok maske yaptim cildime.burada da yazdigim hidroxy asid maskesini yaptim hergun onun da cok etkisi olmustur.Bende cukur seklinde sivilce izi yoktu ama o yuzden cukur seklinde izlere ne iyi gelir bilmiyorum benimkiler beyaz tende kirmizi kirmizi sivilce lekesi kalir ya onlardandi onlarda gecti.kullandigim sey ise dedigim gibi :

Ve cildimde kirmizi sivilce lekelerinden eser kalmadi.Zaten benim izlerim cukurcuk degildi yani hafif sayilabilecek izlerdi ve simdi cildim pumpuruzsuz :)

Tabiki herkesin cildine yarayacak sey farkli.Benim cildime yarayacak baskasinin sey belki baska bir cilt yararli olmayabilir.

cvp verdiğin için tşk ederima.s.

selmacım paylaşımın için çok teşekkür ederim. hametanı deneyeceğim. yalnız şu hidroxy maskeyi açıklarsan sevinirim. o da mı eczaneden alınıyor?

cevabın için şimdiden teşekkür ederim.

süper yaa demek işe yarıyorr. benimde sıkıntim aynen seninki gibi.. peki hidroxy asid maskesini nerden alıyosun canım . bide hem bu meskenin hemde hametan kremin fiyatları ne kadar. söylersen sevinirim

canlarim bu hidroxy asid maskesi benim yabanci bir siteden buldugum bir nevi kimyasal peeling olan maske.dogal bir maske.mukemmel ise yariyor.ama dedigim gibi 2 ay falan yapmak gerek.siteye yazmistim simdi kopyaliyorum.

sivilce lekelerine evyapimi hidroxy asid maskesi

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaslar yabanci bir siteden sivilce kirmizi lekeleri icin maske buldum ve denedim.2 ay kullandim inanilmaz ise yariyor.uzun vadede.dogal hidroxy asit yani AHA ve BHA maskesi.ama ulkemizde seker kamisindan yapilmis seker pek bulunmadigi icin o malzemeyi koyamadim.

tarif su :

bir corbakasigi elma suyu(malik asid)
bir corbakasigi limon suyu(sitrik asid)
bir corbakasigi kirmizi sarap (ben uzum suyu kullandim)(tartarik asid)
bir tatli kasigi seker kamisindan yapilmis esmer seker(glikolik asid)
5 tane aspirin(salisilik asid)

butun malzemeler karistirilip pamukla yuze surulur.15 dakika beklenip yikanir.

bu arada fiyati surada yaziyor ama kesinlikle kremi olacak merhemi degil

benim cildim de çok nemsiz. vishy kullanıyırum ama çok da memnun değilim. bu bepanthene ya da hametan iyi gelebilir mi acaba

canim ben hidroxy asid maskesi yaptigim icin dolayisiyla icinde yogurt oldugu icin cildim nemleniyor.vichy ye gelince bana da hic yaramamisti normaderm birde param bosa gitti.bepanthene ve hametan nem verirmi bilemiyorum ama vichy den iyi olduklari kesin...

eksik yazmisim hidroxy asid maskesini icinde yogurtta vardi yogurtta laktik asid.

canim bu arada cildi nemlendirmenin en iyi yolubol bol su icmek icten nem vermek yani:)

çok teşekkür ederm. evet çok su içtiğim söylenemez, günde 1 bardak. üstelik emziriyorum. maskeyi ben de uygulasam mı? ben de svilce değil de güneş lekeleri var. bepanthene nin çeşitleri var mı, hangisini alayım

X