Kadınlar eşlerini neden aldatır....

uzun süredir baska bir şehirde oldugu için ve benimde cok yoğun çalışmamdan dolayı pek sık görüşemedigim ve cok sevdiğim bi arkadaşımla tekrar görüsme imkanı buldugumda bana anlattıkları bu soruyu aklıma getirdi... 1 cocuk annesi çekici alımlı ve sevgi dolu olan bu arkadasım.. eşinin ilgisiz,sevgisini göstermeyen bencilce bir hal aldıgını bunu düzeltmek için elinden gelen çabayı gösterdiğini ama değişen pek bişeyin olmadıgından bahsetti.. evine ve cocuguna baglı evinin kadını bir haldeyken aile ortamının dısından birinin kendisine ilgisini farkeder ve içindeki pas tutmuş sevmek sevilmek, değer verilmek, ruhunun ve bütün maneviyatının oksanması duygularında bir kıpırdanma hisseder.. önceleri kabullenemez bunu.. olamaz.. olmamalı der.. ama hissettiği o muhteşem duygular bastırılamaz..kalbi kıpır kıpır.. gözleri ışıl ışıl olmustur.. bunu farkeder..kendini daha güzel hissetmektedir artık.. veee daha değerli... ve böylelikle o kişiyle olan ilişkisi ufak ufak başlar.. yaptıgının yanlış oldugunu bilir ahlaki bakımdan.. ama derki ben insanım... benimde sevilmeye ilgiye ,değerli görülmeye ihtiyacım var.. var ki suan bu haldeyim.. istemeden planlamadan kendini bu durumun içinde bulur yani... ilk basta cok kızdım hayır olamaz boşan o zaman dedim.. onun için zordu bu...ben insanım dedi bana benimde yüregim var dedi...
yani arkadaslar... hepinizin dedikleri doğru ama..her boyutunda dogruluk payı var gibi sanki.. tabiki onaylamıyorum.. en azından ne olursa olsun eşine , çocuguna ve kendine saygı duymalı insan... ama oda bir insan?????????

hiçbiri aldatmak için geçerli bir sebep değil.olmamalı zaten. aldatmak hem kadın hem erkek için iğrenç bir durum.
arkadaşına boşanmak zor geliyor aldatmak kolay ama. oh ne güzel ya. koca evinde otur çocuğun yanında sonrada aldat. neymiş sevgisizmiş :eek:klava: oh ne ala.
boşanacak o zaman kardeşim sevgiyi başkasında buluyorsa çeksin ona gitsin. insan namusu için yaşar. kocanın babanın felan filan değil ilk başta kendisi için.
sana verilmiş bişeydir namus. aldatmak ilk önce kendini aldatmaktır.

benim kızdığım olay şu erkek aldatınca elinin kiri oluyor kadın aldatınca o.. oluyor.Önce bu düşüncenin silinmesi gerek.Erkek ya da kadın cinsiyeti ne olursa olsun asla ve asla eşini aldatmamalı.Sorun varsa çözülmeli,çözülmüyorsa sorun, insanlar gidip boşanmalı.

KESİNLİKLE SANA KATILIYORUM ARKADAŞIM........ALDATMA DEYİNCE SADECE KADIN DEİL HER İKİ TARAFTA YAPMAMALI EĞER BÖYLE BİR ŞEY VARSA BİTSİN ZATEN BOŞANSINLAR DAHA İYİ SONRA NE YAPAN YAPSIN...........

aslında bunlar işin bahanesi..ahlaki bozukluktanmı diye bir soru sormayalım bence çünkü bunu yapanın zaten ahlakı bozuk..özgürlüğünü eline alan bayanlardan yapan varsa ki var onlar bence arayış içinde gibiler,başka bir insandan duyacağı güzel söze ne kadar inanılır ki ruhu okşanır..sevgi azalmışsa mücadeleni yap çoğaltmaya çalış baktın olmuyorsa boşanırsın..ben ne erkeğe nede bayana aldatma kelimesini yakıştıramiyorum..aldatmanın nedeni olmaz içinde varsa meyilli isen yaparsın...

Hem kadın hem erkek için söylüyorum.
Nasıl bir ahlak daha doğrusu ahlaksızlıktır ki
başkasıyla her haltı yiyip sonra evlerine dönüp
aynı sofrada yemek yiyebiliyorlar, aynı yatağa girebiliyorlar.
Çocuklarının, eşlerinin yüzüne nasıl bakabiliyorlar.
İnsanda azıcık şeref, haysiyet olur yaa Kötü Kazen

ben allaha binlerce sükür olsun bir kadin olarak dünyaya geldim

ben bir erkek deyilim onlar aldatir maya lari bozuk

ben kendimi okadar cok seviyorum ki okadar cok deger veriyorumki ben bunu hayata yapamam sevsem bile

cünki benim cocuklarim var ve benim bir gururum var ve allahtan korkarim ben

zaten eger mutsussan git bosan ama bu aldat mayi asla ne demek ya

ilgi yok sevgi yok ruh oksamasi yok ozaman bosan ayril kardesim ne yani

sevgilerle

ihanet muhakkak ki her iki cins için de kötü ama ben ce kadının ihaneti daha mide bulandırıcı mutsuzdum kocam bana ilgi göstermiyodu gibi grekçeler yapılan iğrençliği haklı göstermez ben ce unutmayın sokaklar kocasının ihanetini affeden kadınlarla ve hapishaneler karısının ihanetini affetmeyen erkeklerle dolu

ırzı kırıktır da ondan :mymeka:
iyi valla aldatsın ve "kocam ilgisiz" diyip bunun ardına sığınsın
yok ya!
ar damarı çatlamamış hiç bir kadın kocasını aldatmayı düşünmez
kimse bana kalkıp sakın "erkek aldatıyor, kadın da aldatabilir" saçmalığını savunmasın
bu hayata kocanızla değil tek geliyorsunuz
herkes kendinden mesuldür
o yapıyor diye sana da yapma hakkı doğmaz
ha çok şikayetçiysen ilgisizliğinden ayrıl ne yaparsan yap kardeşim kimse sana "niye" diye sormaz :kahve:

tamam canım herkes biliyor yanlis oldugunu
burda sebepleri tartisiliyor sadece
sen neden boyle cikislar yapiyorsun anlamadim
sakin ol biraz bence

hepınızın yazılarını okudum herkes değişik dusunculerde bende dıyorumkı
seven bır kadın kolunu kessen aldatmaz derler ya aynen öyle kocasını seven bır kadın asla aldatmaz aldatamaz erkek ıcınde aynısı aslında asık olan adam baska tene nasıl dokunur ya en gerceği ne aslında bılıyormusunuz ıcerısınde allah korkusu olucak bı ınsanın zina ya yaklaşmıyacak bıle bunu bıleceke erkek bn nısanlıyım ve dusunuyorumda mustakbel esımı böle sey yapmakmı korkarım ya allahtan o aldatmıs bende mı aldatayım mısal dişe diş kana kan olmamalı
aldatan kadın yok cevremde olsada uzak dururum kadın dediğin namuslu olucak eşi yapsa bıle o ona aynı sekıl cevap vermemeli evet erkeğin elinin kiri kadın aldatsa o.... olur ama bu böle kadın dınımızde bır mucevherdır ve kendını saklamalı erkeği olmalı ewet ılgısız kocalr var bu kadınlar baska erkeği secıyorlar bizim annelerımız v.s ne sıkıntılar cekmıs ama namusları nı korumuslar bu ılgısız kadınlar aldatır felan bunlar sosyetede var yaa namusum serefım herseyden otedır erkeğimen baskasının gözune dahı bakamam ben yaa:eek:klava:

Olayı bizzat yaşamışcasına öyle ballandırarak anlatmışsınız ki onaylamadığınıza inanasım gelmedi:kahve:
Sanırım başkalarında kınadığımız bir yanlışı sevdiğimiz biri yapınca daha duygusal yaklaşıyor,söylediklerine inanmak istiyor ve daha bir hoşgörülü oluyoruz,yanılıyor muyum??
Aynı şeyi bu gibi bahanelerle(dilin kemiği yok,iddia edebilir) eşiniz size yapsa(Allah korusun) ama o da insan yüreğine yenilmiş olabilir diyerek hoşgörebilir miydiniz??
Aldatmaya sebep bulmak isterseniz bulursunuz:kahve:
Sevmemekten veya sevilmemekten,insani zayıflıklardan!!,eşiyle geçinemeyip mutsuz olmaktan,daha iyisini!!! bulmaktan,heyecan aramaktan,ilgisizlikten ya da sadece oynaklıktan....olabilir
Bulunan bu ve benzeri sebepler,yapılan namussuzluğu aklamaz:kahve:

olayı bizzat yasamadım allah yasatmasın.. ha büyük konusmamak lazım böyle bir durumla karsılasırsam allaha sükür iyi bir meslegim , gelirim ve arkamda bana ınanan ailem var.. kimsenin gözünün yasına bakmam..bahsettiğim arkadasım benim 20 yıllık cocukluk arkadasım son yıllarda farklı sehirlerde oldugumuz için sık görüsemiyorduk.. ama az cok yasadıklarını ve yasatılanları biliyorum.. olya kadın erkek bazında değilde birazda insan faktörü altında bakalım.. insan.. tabiiki onaylamıyorum fakat sartlarımız eşit değilki.. cocugu var calışmıyor aileden destek yok.. bosanınca naparım diyor kendince..bence herhalde ayakta durabilir ama yasadıkları hayata karsı güvenini yıkmıs.. yeniden insan oldugumu, kadın oldugumu hissettim diyor.. ne diyeceksiniz.. kendini insan gibi hissetmek kadın oldugunun farkına varmakmı sorun.. bende ona ne diyecegimi sasırdım..yaptıgının etik olarak yanlıs oldugunu tabiiki biliyor...ama???

bence aldatmanın her boyutu aynıdır.. ama bu konudaki aldatma dediğimiz olay bildigim kadarıyla sadece duygusal anlamda

Bende çevremde gördüğüm bir olaydan dolayı,bu konuyu merak ettim ve şu an ALDATAN KADINLAR diye bir kitap okuyorum,yazarı mehmet çoşkundeniz
Ve ben okuduklarıma göre diyorumki bu tamamen sütü bozukluktur ve aldatan ne olursa olsun adidir,ve hiçbir sebep bunu haklı çıkaramaz.
Arkadaşlar ama şunu da iyi biliyorumki çevremizde milyonlarca dişi köpek bulunmakta,Allah kocalarımızı bu köpeklerden korusun,
bunlar benim fikrimdir

Bende çevremde gördüğüm bir olaydan dolayı,bu konuyu merak ettim ve şu an ALDATAN KADINLAR diye bir kitap okuyorum,yazarı mehmet çoşkundeniz
Ve ben okuduklarıma göre diyorumki bu tamamen sütü bozukluktur ve aldatan ne olursa olsun adidir,ve hiçbir sebep bunu haklı çıkaramaz.
Arkadaşlar ama şunu da iyi biliyorumki çevremizde milyonlarca dişi köpek bulunmakta,Allah kocalarımızı bu köpeklerden korusun,
bunlar benim fikrimdir

amin.. ama unutmayalım bi okadarda erkek köpekler var.. allah bizleride onlardan korusun..

bir anlık boşluktadır, ne yaptığını bilmez
(yani ben böyle düşünüyorum, bilemem tabi)

eşine aşık değildir ve aşkı başkasında bulmuştur

kadınlar daha gizli yapıyo diye düşünüyorum..erkeklerinki aşikar....
kadın yoksunluktan(.ilgi ,sevgi,anlayış,çirkin hissedilme durumu,intikam..vb......) yaparsa yapar...tabi şahsiyetsiz kadınları bu kategoriye koymuyorum.
erkek aç gözlülüğünden.....
aldatan kadında erkekte benim gözümde beş para etmez insanımsı varlıklardır....
sevmiyorsan yapamıyorsan bırakacaksın...ne ilgiyi başka kollarda arayacan nede sevgiyi.
nede cinselliği
kimsenin gururuyla duygularıyla oynanmaz...
midem almıyor ya bu tarz olayları...:KK47::KK47:

Kişileri (kadınla erkeği) bir araya getiren yahut bir arada tutan tek neden ilgi yahut aşk gibi nedenler olmayabilir hanımlar. İlişkiler hep aşk üzerine yürüseydi, evli insan kalmazdı. Bazen kurulu bir hayat düzeni, bazen parasızlık, işsizlik (ev kadınları sözgelimi) bazen çocuklar, bazen de bir hukuki bağ (nikah akdi mesela) insanları bir arada tutabilir. Hatta bir ev kadını 'bana bakıyor' diye kocasına katlanıyor olabilir. Yahut bir erkek 'evim temiz, yemek yapılıyor, çocuklar bakılıyor' diye bir kadınla evliliğini sürdürebilir.
Şimdi gelelim sizin konunuza. İnsanların hisleri vardır. Kaç yaşlarında ve medeni halleri ne olursa olsun. Bir sözleşmeye imza attı diye bir insanın hislerini, doğasını yok sayamazsınız. Hayat da aşk üzerine kurulu değildir. Birçoğunuz bunu çok iyi bilirsiniz. Eş seçerken nelere dikkat ediyorsunuz, hanımlar? Sadece aşka mı? Haydi dürüst olun. Demek ki bir insan evli iken bir başkasına aşık oldu diye yaşantısının geri kalanından vazgeçemeyebilir, çöpe atamayabilir. Evlilik sadece aşk yahut yatak ilişkisi değildir. Ortak bir yaşantı ve geçirilen yıllar boyunca kurulan bir 'ortaklık'tır aynı zamanda. Bu ortaklığı mertçe sonlandırmak da olası ama her zaman mümkün olmayabiliyor.
Hakaretamiz sözlerinize gelince... İnsan olanın başına herşey gelir. Görüşlerinize uymuyor, hoşunuza gitmiyor diye bir fiili yahut insanları böyle aşağılamak, galiz sözlerle yargılamak çok çirkin birşey.
Biraz kalendermeşrep olun yahu?!...

hepiniz iyi hoş yazmışsınız ama çok büyük konuşanlar var aranızda. umarım tozuyla toprağıyla yutmazsınız..
gönül bu evlilikmiş, zamanmış, mekanmış, yaşmış, başmış dinlemiyor.. belki bir bakışla, belki bir sözle, yada ne bileyim belki bir tatlı dille gönlü kayabilir..
erkekler cinsel yönden aldatırlar ama kadınlar duygusal.. erkeklerin aldatması sadece belden aşağı olduğundan anlamakta zorlanırım ama onda da vardır erkeklerin bir haklılık payı.. kadınların aldatması duygusal boşluktan başka bir şey değildir.. onlarda da vardır haklılık payı.. herkes kendi penceresinden baktıgında haklıdır.. tasvip ediyorum demiyorum ama herkes haklı kendine göre..
herşey aldatmaya sebep olabilir.. ne oldugunun önemi yok, önemli olan hisler.. hissedilenler..
tek pencereden bakmayın lütfen.. evlatlarınız olcak ya da var.. zaman ne gösterir bilemezsiniz..
GÖNÜL AKADA KONAR B.KADA diye boşuna dememişler.. kaba bir tabir olduğu için kusurabakmayın ama böyle.

Son düzenleme:
Kişileri (kadınla erkeği) bir araya getiren yahut bir arada tutan tek neden ilgi yahut aşk gibi nedenler olmayabilir hanımlar. İlişkiler hep aşk üzerine yürüseydi, evli insan kalmazdı. Bazen kurulu bir hayat düzeni, bazen parasızlık, işsizlik (ev kadınları sözgelimi) bazen çocuklar, bazen de bir hukuki bağ (nikah akdi mesela) insanları bir arada tutabilir. Hatta bir ev kadını 'bana bakıyor' diye kocasına katlanıyor olabilir. Yahut bir erkek 'evim temiz, yemek yapılıyor, çocuklar bakılıyor' diye bir kadınla evliliğini sürdürebilir.
Şimdi gelelim sizin konunuza. İnsanların hisleri vardır. Kaç yaşlarında ve medeni halleri ne olursa olsun. Bir sözleşmeye imza attı diye bir insanın hislerini, doğasını yok sayamazsınız. Hayat da aşk üzerine kurulu değildir. Birçoğunuz bunu çok iyi bilirsiniz. Eş seçerken nelere dikkat ediyorsunuz, hanımlar? Sadece aşka mı? Haydi dürüst olun. Demek ki bir insan evli iken bir başkasına aşık oldu diye yaşantısının geri kalanından vazgeçemeyebilir, çöpe atamayabilir. Evlilik sadece aşk yahut yatak ilişkisi değildir. Ortak bir yaşantı ve geçirilen yıllar boyunca kurulan bir 'ortaklık'tır aynı zamanda. Bu ortaklığı mertçe sonlandırmak da olası ama her zaman mümkün olmayabiliyor.
Hakaretamiz sözlerinize gelince... İnsan olanın başına herşey gelir. Görüşlerinize uymuyor, hoşunuza gitmiyor diye bir fiili yahut insanları böyle aşağılamak, galiz sözlerle yargılamak çok çirkin birşey.
Biraz kalendermeşrep olun yahu?!...

benim aşka sonsuz hürmetim var...
ama kaldıramayacağı taşıyamayacağı aşkın sevginin altında kalanlara sözüm benim..
siz ne derseniz deyin ben evliyim eşim birini seviyorum desem belki aylarca ağlarım yıkılırım ama saygı duyarım.aşktır derim.ayrılırım anlaşarak.aldattığını öğrensen daha çok çökerdim.ancak hem ona aşık olsun hem ben evime bakıyom ütüsünü yapıyom diye beni bırakmasın..olacak iş değil.
sizede saygı duyuyorum...
siz evli misiniz bilmiyorum ama bu sözlerinizden istinade eşiniz başka birine aşık olursa eğer ona saygı duyun.insandır evlilerde sever deyin anlayışla karşılayın.:KK34:
nede olsa evlilik aynı zamanda ORTAKLIKTIR..

siz evli misiniz bilmiyorum ama bu sözlerinizden istinade eşiniz başka birine aşık olursa eğer ona saygı duyun.insandır evlilerde sever deyin anlayışla karşılayın.:KK34:
nede olsa evlilik aynı zamanda ORTAKLIKTIR..

Evli değilim. İleride evlenirsem ve eşim başkasına aşık olursa, beni sevmeyen bir adamla evli kalmak istemezdim. Kızmam asla, cezalandırmam. İnanın hürmet gösterir, ayrılırım. Belki pek üzülürüm ama yapılacak birşey olmaz. Benim için karşımdaki adamın gönlü, gönüllülüğü esas olur. Fakat burada konu ben değilim ki...
Dediklerinizi anlıyorum ve çoğunlukla katılıyorum mvkrnlk, fakat evliliğini o daha evvel saydığım nedenler yüzünden yürüten çok kişi var, biliyorsunuz. Eşinin başka biri ile birlikteliğini öğrenip sırf inat olsun, ceza olsun diye ayrılmamakta direten, ('nikahımı vermem asla!' diyenler mesela) yahut eşinin sunduğu maddi olanakları kaybetmek istemeyen ne çok insan var...
İnanın bunu da (hiç ama hiç onaylamamakla birlikte) belli bir dereceye kadar insani buluyorum.

X