Kadınlar eşlerini neden aldatır....

Evli değilim. İleride evlenirsem ve eşim başkasına aşık olursa, beni sevmeyen bir adamla evli kalmak istemezdim. Kızmam asla, cezalandırmam. İnanın hürmet gösterir, ayrılırım. Belki pek üzülürüm ama yapılacak birşey olmaz. Benim için karşımdaki adamın gönlü, gönüllülüğü esas olur. Fakat burada konu ben değilim ki...
Dediklerinizi anlıyorum ve çoğunlukla katılıyorum mvkrnlk, fakat evliliğini o daha evvel saydığım nedenler yüzünden yürüten çok kişi var, biliyorsunuz. Eşinin başka biri ile birlikteliğini öğrenip sırf inat olsun, ceza olsun diye ayrılmamakta direten, ('nikahımı vermem asla!' diyenler mesela) yahut eşinin sunduğu maddi olanakları kaybetmek istemeyen ne çok insan var...
İnanın bunu da (hiç ama hiç onaylamamakla birlikte) belli bir dereceye kadar insani buluyorum.

haklısnız ben yok demedim ki evet var.ben yanlış olduğunu savunanlardanım..onları diyenlerin onurundan gururundan şüphe ederim ben..
saygılarla...........

Bekar bir genç kızın eş seçerken karşısıdaki kişinin bir işine, iyi bir geliri olmasına, fiziksel görünümüne dikkat etmesi gurursuzluk sayılmıyor ama maalesef. Aileler kızlarını durumu iyi kişilerle ya da maddi olanakları görece iyi olan ailelerin çocuklarıyla evlendirmeye çalışırken, aka b.ka altın takı, düğün, eşya, ıvır zıvır talebederken gurursuz olmuyor da, bir kadının bir evliliği çocukları yahut eldeki maddi imkanlarını yitirmemek için sürdürmesi gurursuzluk oluyor. Vallahi anlamak mümkün değil.
Dahası da var. Evlendiğinde ev hanımlığı yapıp çalışmayan, üretmeyen, hiçbir iş yapmadan ömrünü sürdüren bir kadın gurursuzluk yapmış olmuyor da, uzun yıllar çalışma hayatında bulunmamış bir kadının boşanma sonrası düşeceği ekonomik durumdan ürküp evliliğini bu yüzden sürdürmeye devam etmesi çok gurursuzluk sayılıyor. Bir düşünün bakalım, Türkiye'de kaç ev hanımı vardır sizce? Bunlardan yüzde kaçı boşansa kendine iş bulabilir, yaşamını sürdürebilir?
Maişet derdi, yaşam savaşı, ekmek derdi, kul rahatı, mvkrnlk Hanımcığım. İnsanlar attan inip eşeğe binmeye razı gelemiyor, o onursuzluğa göz yumuyorlar işte. Dedim ya, insani birşey...

uzun süredir baska bir şehirde oldugu için ve benimde cok yoğun çalışmamdan dolayı pek sık görüşemedigim ve cok sevdiğim bi arkadaşımla tekrar görüsme imkanı buldugumda bana anlattıkları bu soruyu aklıma getirdi... 1 cocuk annesi çekici alımlı ve sevgi dolu olan bu arkadasım.. eşinin ilgisiz,sevgisini göstermeyen bencilce bir hal aldıgını bunu düzeltmek için elinden gelen çabayı gösterdiğini ama değişen pek bişeyin olmadıgından bahsetti.. evine ve cocuguna baglı evinin kadını bir haldeyken aile ortamının dısından birinin kendisine ilgisini farkeder ve içindeki pas tutmuş sevmek sevilmek, değer verilmek, ruhunun ve bütün maneviyatının oksanması duygularında bir kıpırdanma hisseder.. önceleri kabullenemez bunu.. olamaz.. olmamalı der.. ama hissettiği o muhteşem duygular bastırılamaz..kalbi kıpır kıpır.. gözleri ışıl ışıl olmustur.. bunu farkeder..kendini daha güzel hissetmektedir artık.. veee daha değerli... ve böylelikle o kişiyle olan ilişkisi ufak ufak başlar.. yaptıgının yanlış oldugunu bilir ahlaki bakımdan.. ama derki ben insanım... benimde sevilmeye ilgiye ,değerli görülmeye ihtiyacım var.. var ki suan bu haldeyim.. istemeden planlamadan kendini bu durumun içinde bulur yani... ilk basta cok kızdım hayır olamaz boşan o zaman dedim.. onun için zordu bu...ben insanım dedi bana benimde yüregim var dedi...
yani arkadaslar... hepinizin dedikleri doğru ama..her boyutunda dogruluk payı var gibi sanki.. tabiki onaylamıyorum.. en azından ne olursa olsun eşine , çocuguna ve kendine saygı duymalı insan... ama oda bir insan?????????

haklı sebebi olabilir. ama bu hem kocasını hem çocuğunu aldatmak olur. o zaman boşansın ve kendisine ilgi gösteren kişiyle birlikte olsun..

haklı bile olsa bir kadın evliyken kesinlikle aldatmamalı, bir anneye yakışmıyo kesinlikle:KK19:

Babalara daha bir yakıştırılır aldatmak.
Anneler hadım edilsin o zaman. Kadın değil sanki onlar.
Para verin kardeşim, güvence, iş, sosyal imkan, cinsiyet eşitliği verilsin, kadın da boşanabilsin rahatla. Hep biliriz bu Türk insanının dul kadına nasıl baktığını... Söyletmeyin şimdi. Her yer İstanbul değil. Popo ister taşrada, başkasını seviyor diye koca boşamak!...
Çocuklarını aldatıyor diyorsunuz. Hiçbir çocuk annesinin bir 'kadın' olduğunu bilmez, hatta kabul edemez. Annelerin kutsal olduğu martavalına da sarılmaya gerek yok. Anneler birer kadındırlar. Bunu kabul edelim. Ne münasebet yani çocuğunu aldatması filan..?! Annelik ayrı şey, insanın hisleri, kadınlığı ayrı şey.
Umarım sözkonusu o arkadaş çok mutlu olacağı bir tercih yapar. Yine umarım ki, tercih yapabileceği seçenekleri, imkanları olur. O çok mu memnun sanki kendisini sevmeyen bir 'herif' le yaşamaktan?
Hey Allahım...

Bekar bir genç kızın eş seçerken karşısıdaki kişinin bir işine, iyi bir geliri olmasına, fiziksel görünümüne dikkat etmesi gurursuzluk sayılmıyor ama maalesef. Aileler kızlarını durumu iyi kişilerle ya da maddi olanakları görece iyi olan ailelerin çocuklarıyla evlendirmeye çalışırken, aka b.ka altın takı, düğün, eşya, ıvır zıvır talebederken gurursuz olmuyor da, bir kadının bir evliliği çocukları yahut eldeki maddi imkanlarını yitirmemek için sürdürmesi gurursuzluk oluyor. Vallahi anlamak mümkün değil.
Dahası da var. Evlendiğinde ev hanımlığı yapıp çalışmayan, üretmeyen, hiçbir iş yapmadan ömrünü sürdüren bir kadın gurursuzluk yapmış olmuyor da, uzun yıllar çalışma hayatında bulunmamış bir kadının boşanma sonrası düşeceği ekonomik durumdan ürküp evliliğini bu yüzden sürdürmeye devam etmesi çok gurursuzluk sayılıyor. Bir düşünün bakalım, Türkiye'de kaç ev hanımı vardır sizce? Bunlardan yüzde kaçı boşansa kendine iş bulabilir, yaşamını sürdürebilir?
Maişet derdi, yaşam savaşı, ekmek derdi, kul rahatı, mvkrnlk Hanımcığım. İnsanlar attan inip eşeğe binmeye razı gelemiyor, o onursuzluğa göz yumuyorlar işte. Dedim ya, insani birşey...

doğru haklısın çok kadın var..
öyleysen bile gitme imkanın yoksa bile bunu adama belli edemezsin.
yoksa ezilen itilip kakılan hep kadın olur..
erkek nede olsa gitmez bu kadın der ve ne halt yiyecekse yer....
her kadın bu hayatta ayakta durabilir istese.
tek sorun güven
ben onursuz görmüşüm saygısız görmüşüm bunlar mesele değil ki asıl mesele onların kendilerini nasıl gördükleri
hayat bu yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz
o yüzden kadın herşeye hazırlıklı ve güçlü olmalı
bende çalışmıorum
çalışmadımda hiç
ama eşiminin alışveriş için kuaför için verdiği paraların bi kısmını herzaman hesabıma yatırıyorum
bunu eşimde biliyo
şuan boşansam iş hayatına atılırım
çünkü güvenim var
kadın istese yapamayacağı şey yok

Son düzenleme:
Kuaför mü!...
Bravo size. İki dilim ekmek, çocuklar veya çevre baskısı yüzünden, başkasına aşık olmuş olsa bile eşlerine katlanan yoksul Türk kadınlarına söyleyeceğiniz çözüm önerisi bu muydu?
Eh, duyun o zaman ahali.
Türkiye'de kaç kişi eşinden 'kuaför' parası alıyorsa artık. Biriktirin siz onları. Kötü günler gelebilir.
Bu mudur yani çözüm? Yani hayatta ve ayakta durabilmek için (başkasına aşık olmuş olsa bile kadın) sevmediği kocasından ayrılacak, ama bunu kocasının vaktiyle verdiği 'kuaför' paralarından biriktirdikleri ile yapacak?
Muhteşem gurur diye ben buna derim.

hepimiz biliyoruz ve duyuyoruzki aldatmak erkeklere mahsus gibi görünsede eşlerini aldatan bayanlarda var. okuduklarımızdan araştırmalardan ve hatta etrafımızdan bildiğimiz kadarıyla eşini aldatan bayanların sayısı giderek artmakta.. sizce dışarıdan evliliği normal gözüken bir bayan gerçekten ahlaki bozukluktan mı , günümüzde çalışan bayanların sayısının artıp ekonomik özgürlüğün getirdiği rahatlıktan mı yoksa evinde bulamadığı ilgi ,alaka, şevkat, belkide ruhunu okşayacak birkaç güzel sözün yoksunlugundan mı eşini aldatır??

Yukarıda sayılanların tümü bir kadın için de, bir erkek için de aldatma nedeni olabilir. Ama sanırım genelde kadınlar ilgi, alaka eksikliğinden, erkekler de farklı kadınlarla cinsellik yaşamaya meraklarından aldatıyorlar.

Her iki tarafında ayrılmak yerine aldatmayı seçmesinin kendilerine göre geçerli nedenleri var.

Bir erkeğin aldatma potansiyeli olup olmadığını anlayabilmek, biraz daha ihtimal dahilinde sanırım. Ama bir kadın ileride kocasını aldatı mı aldatmaz mı, bunu öngörebilmek daha zor gibi geliyor bana.

Keşke, kimse kimseyi aldatmasa. Ama bu var hayatta maalesef. Eskiye göre aldatanların oranının/sayısının arttığından pek emin değilim. Bana kalırsa artan şey, bu aldatma olayının artık daha fazla konuşulabiliyor olması. Aldatan da, aldatılan da eskiden bunu pek fazla kişi ile paylaşmazken, şimdi gerektiğinde, bunu çevresi ile konuşuyor, ya da sanal alemde dile getirebiliyor.

Kuaför mü!...
Bravo size. İki dilim ekmek, çocuklar veya çevre baskısı yüzünden, başkasına aşık olmuş olsa bile eşlerine katlanan yoksul Türk kadınlarına söyleyeceğiniz çözüm önerisi bu muydu?
Eh, duyun o zaman ahali.
Türkiye'de kaç kişi eşinden 'kuaför' parası alıyorsa artık. Biriktirin siz onları. Kötü günler gelebilir.
Bu mudur yani çözüm? Yani hayatta ve ayakta durabilmek için (başkasına aşık olmuş olsa bile kadın) sevmediği kocasından ayrılacak, ama bunu kocasının vaktiyle verdiği 'kuaför' paralarından biriktirdikleri ile yapacak?
Muhteşem gurur diye ben buna derim.

ben evliysem ve eşim beniçalıştırmıyorsa benim tüm ihtiyaçlarımı karşılamak zorunda
çok şükür halimiz normal düzeyin üstünde
ama benimde eşim asgari ücret alsaydı bende almazdım zaten
sizin mantığınızla daha fazla tartışmıycam
siz kendi doğrularınızı beyninize empoze etmişsiniz
benim ki almıyor kusura bakmayın
tek pencereden baktığınız için normal böyle düşünmeniz
haklısınız
saygılarla....bidaha yazmamak üzere:KK55::KK55::KK55:ve uğramamak üzere

Konu siz değilsiniz. Konu aldatan kadınlar. Aldatan, boşanmayan ya da boşanamayan.
Meseleyi müşahhaslaştırmayalım.

haklı sebebi olabilir. ama bu hem kocasını hem çocuğunu aldatmak olur. o zaman boşansın ve kendisine ilgi gösteren kişiyle birlikte olsun..

haklı bile olsa bir kadın evliyken kesinlikle aldatmamalı, bir anneye yakışmıyo kesinlikle:KK19:

hepimiz biliyoruz ve duyuyoruzki aldatmak erkeklere mahsus gibi görünsede eşlerini aldatan bayanlarda var. okuduklarımızdan araştırmalardan ve hatta etrafımızdan bildiğimiz kadarıyla eşini aldatan bayanların sayısı giderek artmakta.. sizce dışarıdan evliliği normal gözüken bir bayan gerçekten ahlaki bozukluktan mı , günümüzde çalışan bayanların sayısının artıp ekonomik özgürlüğün getirdiği rahatlıktan mı yoksa evinde bulamadığı ilgi ,alaka, şevkat, belkide ruhunu okşayacak birkaç güzel sözün yoksunlugundan mı eşini aldatır??

Doğum yapmamdan ötürü 2010 Mayıs ayından beri ev hanımıyım. Eşim beni çok sever ama sağolsun bu sevgisini içinde yaşar pek belli edemez.Beni çok sevdiğini bilmek inanın yetmiyor.Bunu göstermiyor hiç bir şekilde hemde.Bunu ona defalarca sözlü, yazılı, mesajlı olarak belirttim, çeşitli örnekler sundum ama nafile nafile nafile. Bekarken ailem tarafından seviliyor, anama naz niyaz kapris yapabiliyordum ama kocama malesef yapamıyorum anlamıyor nazlanmaktan, kapristen filan. Ya bir bayan olarak şımartılmak istiyorum, biraz değer gördüğümü hissetmek istiyorum, kocam tarafından güzel sözler duymak istiyorum istiyorum işte ama bu istekler karşılık bulmuyor. Üzülüyorum ve mutsuz oluyorum. Keşke biraz beni duysa, anlasa. Ben ondan hanlar saraylar istemiyorum biraz sevgi ilgi bu çok mu zor Allah aşkına ya çok mu zor. Henüz pes etmedim ama sabrımın da sınırı var. Ben aldatmam ama bir erkeğin bana ilgi duyması ne yalan diyim benim kendimi güzel hissetmemi iyi hissetmemi sağlar.
Saygılar

ben evli değilim hiç de aldatmadım fakat şunu biliyorum. erkekler sadece cinsellik için aldatabilir ama bir kadın bir erkeği aldatıyorsa mutlaka o erkekte bir problem vardır. özelliklle ilgisiz ve sevgisiz erkeklerle ilişki içerisinde olan kadın aldatıyor. hani derler ya kocanı dışarıya gönderme elinden geleni yap diye. evet erkeğe dikkat etmek lazım ama ne kadar dikkat edersen et o gider. fakat bayana daha çok dikkat edilmesi lazım. çünkü bayan aldatırsa ancak duygularıyla aldatılabilir. sen karınla ilgilenme bir hiçmiş gibi davran sonra kadın seni aldatınca ondan kötüsü olmasın. oldu... AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER... yine de en doğrusu tabi kimsenin kimseyi aldatmaması. ama bence kadınların aldatma sebepleri daha geçerli.

Bilmem ki Niye Aldatır..:26:
Acaba Şeyliğinden Olabilir mi??:KK53:

Tabi Erkekler İçinde Geçerli..:KK53:

Kocasından ilgi görmeyen, uğraşsa da bunu düzeltemeyen kadının zaman içinde özgüveni zarar görür ve kadın olduğunu yeniden hissetmek ister.
Bu ahlaksızlık değildir, insanoğlunun fıtratında bu ihtiyaç vardır.

Bu duruma geldikten sonra kadın boşanabilir, mücadeleye devam edebilir, aldatabilir..
Orada kadının kişiliği, yetişme tarzı, ahlak anlayışı devreye girer.
Ama bu durumdaki kadının karşısına normal zamanda yüzüne bile bakmayacağı bir erkek çıkıp "ay senin gözlerin de nasıl da değişik bakıyo" dese o kadının anında aklı gidebilir.

Bazı ahlaksız erkeklerin, özellikle eşiyle sorunları olan, aldatılmış, boşanamayan kadınları araştırdığı ve onların üzerine yoğunlaştığı ve kolayca da (afedersiniz) düşürdüğü çok bilinen bir gerçek.

Allah korusun bizleri öyle erkeklerden...:KK50:
Kocasından ilgi görmeyen, uğraşsa da bunu düzeltemeyen kadının zaman içinde özgüveni zarar görür ve kadın olduğunu yeniden hissetmek ister.
Bu ahlaksızlık değildir, insanoğlunun fıtratında bu ihtiyaç vardır.

Bu duruma geldikten sonra kadın boşanabilir, mücadeleye devam edebilir, aldatabilir..
Orada kadının kişiliği, yetişme tarzı, ahlak anlayışı devreye girer.
Ama bu durumdaki kadının karşısına normal zamanda yüzüne bile bakmayacağı bir erkek çıkıp "ay senin gözlerin de nasıl da değişik bakıyo" dese o kadının anında aklı gidebilir.

Bazı ahlaksız erkeklerin, özellikle eşiyle sorunları olan, aldatılmış, boşanamayan kadınları araştırdığı ve onların üzerine yoğunlaştığı ve kolayca da (afedersiniz) düşürdüğü çok bilinen bir gerçek.

X