Kadınlar eşlerini neden aldatır....

Aylin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2007
177
0
hepimiz biliyoruz ve duyuyoruzki aldatmak erkeklere mahsus gibi görünsede eşlerini aldatan bayanlarda var. okuduklarımızdan araştırmalardan ve hatta etrafımızdan bildiğimiz kadarıyla eşini aldatan bayanların sayısı giderek artmakta.. sizce dışarıdan evliliği normal gözüken bir bayan gerçekten ahlaki bozukluktan mı , günümüzde çalışan bayanların sayısının artıp ekonomik özgürlüğün getirdiği rahatlıktan mı yoksa evinde bulamadığı ilgi ,alaka, şevkat, belkide ruhunu okşayacak birkaç güzel sözün yoksunlugundan mı eşini aldatır??

Bence evdeki ilgisizlik sefkat sözün özü sevgi özleminden dir ama aldatmak ve aldatilmak kadar igrenc bir durum yok..(aldatilmak korkunc aci veriyo) onun icin benim düsüncem aldaticagina bosansin...

hepimiz biliyoruz ve duyuyoruzki aldatmak erkeklere mahsus gibi görünsede eşlerini aldatan bayanlarda var. okuduklarımızdan araştırmalardan ve hatta etrafımızdan bildiğimiz kadarıyla eşini aldatan bayanların sayısı giderek artmakta.. sizce dışarıdan evliliği normal gözüken bir bayan gerçekten ahlaki bozukluktan mı , günümüzde çalışan bayanların sayısının artıp ekonomik özgürlüğün getirdiği rahatlıktan mı yoksa evinde bulamadığı ilgi ,alaka, şevkat, belkide ruhunu okşayacak birkaç güzel sözün yoksunlugundan mı eşini aldatır??

bir kadın neden aldatır eşini acaba? ekonomik özgürlükten çok evinde bulamadığı ilgi, şevkat, sevgi eksikliği, aşağılanmak, kendini değersiz hissetmek, kaba kuvvet kullanılması, eşinin devamlı başka kadınlara ilgi duyması, diğer kadınlara davrandığı gibi kendisine hoşgörülü davranmaması bütün bunlar kadını dışarıya iten evinde, kocasından soğutan sebeplerdir. Yahu evlendiysen adam gibi sadık ol ya da herkez kendi yolunaaaaaaaaaaaa

bence yeterince ilgi sevgi göstermemesi değer vermemesi yoksa niye başkasına gitsin

ırzı kırıktır da ondan :mymeka:
iyi valla aldatsın ve "kocam ilgisiz" diyip bunun ardına sığınsın
yok ya!
ar damarı çatlamamış hiç bir kadın kocasını aldatmayı düşünmez
kimse bana kalkıp sakın "erkek aldatıyor, kadın da aldatabilir" saçmalığını savunmasın
bu hayata kocanızla değil tek geliyorsunuz
herkes kendinden mesuldür
o yapıyor diye sana da yapma hakkı doğmaz
ha çok şikayetçiysen ilgisizliğinden ayrıl ne yaparsan yap kardeşim kimse sana "niye" diye sormaz :kahve:

Ciddi olarak incelenmesi gereken bir sosyal cokuntu bence.. Bir zamanlar gazetelerde 'ozon tabaksi bile delinmis sen neden bahsediyorsun' diye sevgilisini sevismeye ikna etmeye calisan erkek karikaturleri yer alirdi...Simdi de aldatma konusu gundemde...Olaylar mi gundemi belirliyor yoksa gundem mi toplumu yonlendiriyor bilemiyorum... Medyatik aldatma heveslisi oluyoruz biraz sanirim:))) Yalan Ruzgari bosuna bu kadar tutmadi bu ulkede...

Ama her konuda olduğu gibi bu konuda da kadın daima karşı cinsten ağır bedeller ödüyor maalesef... Ki bu bedel kendi vicdan hesaplaşmasından başlayarak çok daha büyük boyutlara kadar ulaşabiliyor...

Malum; sokaklar aldatan eşlerini affeden kadınlarla dolu, cezaevleri de affetmeyen erkeklerle...

İnsanın her konuda gelişmesi,ileriye gitmesi,kendini yenilemesi alkışlanır."Ben ölen babamdan bir adım ileride,doğan çocuğumdan bir adım gerideyim" demiş yazar.
Yani insanın sürekli gelişim içerisinde olması normal.
Peki bu normallik neden duygusal boyutta anormal karşılanıyor?
Çünkü yürek acıtıyor.Ama sevilmemek.....onur kırıcıdır,yürek kırıcıdır,ölümden beterdir.
Bu acıyı kaldırabilecek kadar güçlü yaratılmamışız ne yazık ki.
İşte o yüzden aldatmak kötüdür.....ama insana özgü bir olgudur.

boşuna bişi aramayın o...luklarından aldatıyorlarKötü Kazen.buraya yazacağınız bütün sebepler boşanma için geçerli sebebler olabilir ama aldatma için ASLA:1no2:...

uzun süredir baska bir şehirde oldugu için ve benimde cok yoğun çalışmamdan dolayı pek sık görüşemedigim ve cok sevdiğim bi arkadaşımla tekrar görüsme imkanı buldugumda bana anlattıkları bu soruyu aklıma getirdi... 1 cocuk annesi çekici alımlı ve sevgi dolu olan bu arkadasım.. eşinin ilgisiz,sevgisini göstermeyen bencilce bir hal aldıgını bunu düzeltmek için elinden gelen çabayı gösterdiğini ama değişen pek bişeyin olmadıgından bahsetti.. evine ve cocuguna baglı evinin kadını bir haldeyken aile ortamının dısından birinin kendisine ilgisini farkeder ve içindeki pas tutmuş sevmek sevilmek, değer verilmek, ruhunun ve bütün maneviyatının oksanması duygularında bir kıpırdanma hisseder.. önceleri kabullenemez bunu.. olamaz.. olmamalı der.. ama hissettiği o muhteşem duygular bastırılamaz..kalbi kıpır kıpır.. gözleri ışıl ışıl olmustur.. bunu farkeder..kendini daha güzel hissetmektedir artık.. veee daha değerli... ve böylelikle o kişiyle olan ilişkisi ufak ufak başlar.. yaptıgının yanlış oldugunu bilir ahlaki bakımdan.. ama derki ben insanım... benimde sevilmeye ilgiye ,değerli görülmeye ihtiyacım var.. var ki suan bu haldeyim.. istemeden planlamadan kendini bu durumun içinde bulur yani... ilk basta cok kızdım hayır olamaz boşan o zaman dedim.. onun için zordu bu...ben insanım dedi bana benimde yüregim var dedi...
yani arkadaslar... hepinizin dedikleri doğru ama..her boyutunda dogruluk payı var gibi sanki.. tabiki onaylamıyorum.. en azından ne olursa olsun eşine , çocuguna ve kendine saygı duymalı insan... ama oda bir insan?????????

aldatmanın açıklaması yok bence.ne kadında ne erkek de sebep ne olursa olsun..
ama bahane olarak gösterilen şey genelde geçimsizlik,sevgi yoksunluğu,inat başı çekmekte.bayan da olsa erkek de olsa bunu yapan şiddetle kınıyorum.:eek:klava::eek:klava::eek:klava:

doğru bencede önce esas problemi çözüp sonra nasıl istiyorsa yaşamalı insan.. bahanelerin arkasına saklanmakla hiçbirzaman doğru yol bulunmaz

keselisıçan cok haklısın arkadasım.. dikkatimi çekti..seninle aynı düşünceleri paylaşıyoruz başka forumlardada yazdıkların dikkatimi çekiyor..

uzun süredir baska bir şehirde oldugu için ve benimde cok yoğun çalışmamdan dolayı pek sık görüşemedigim ve cok sevdiğim bi arkadaşımla tekrar görüsme imkanı buldugumda bana anlattıkları bu soruyu aklıma getirdi... 1 cocuk annesi çekici alımlı ve sevgi dolu olan bu arkadasım.. eşinin ilgisiz,sevgisini göstermeyen bencilce bir hal aldıgını bunu düzeltmek için elinden gelen çabayı gösterdiğini ama değişen pek bişeyin olmadıgından bahsetti.. evine ve cocuguna baglı evinin kadını bir haldeyken aile ortamının dısından birinin kendisine ilgisini farkeder ve içindeki pas tutmuş sevmek sevilmek, değer verilmek, ruhunun ve bütün maneviyatının oksanması duygularında bir kıpırdanma hisseder.. önceleri kabullenemez bunu.. olamaz.. olmamalı der.. ama hissettiği o muhteşem duygular bastırılamaz..kalbi kıpır kıpır.. gözleri ışıl ışıl olmustur.. bunu farkeder..kendini daha güzel hissetmektedir artık.. veee daha değerli... ve böylelikle o kişiyle olan ilişkisi ufak ufak başlar.. yaptıgının yanlış oldugunu bilir ahlaki bakımdan.. ama derki ben insanım... benimde sevilmeye ilgiye ,değerli görülmeye ihtiyacım var.. var ki suan bu haldeyim.. istemeden planlamadan kendini bu durumun içinde bulur yani... ilk basta cok kızdım hayır olamaz boşan o zaman dedim.. onun için zordu bu...ben insanım dedi bana benimde yüregim var dedi...
yani arkadaslar... hepinizin dedikleri doğru ama..her boyutunda dogruluk payı var gibi sanki.. tabiki onaylamıyorum.. en azından ne olursa olsun eşine , çocuguna ve kendine saygı duymalı insan... ama oda bir insan?????????

Bu anlattiklariyin benzeri ni benim bir arkadasimda gördüm kendisi bir avusturyaliyla evliydi o evlilik sevgi cercevesinde olusmamisdi aile baskisindan bir kurtulus olarak henüz 17sinde evlendi evlenmek zorunda kaldigini söyledi her neyse aradan cok gecmedi bir cocugu oldu bir kac yil görüsmedik sonra bir alisveris merkezinde gördügümde teller alinip verildi gelip gidisler basladi ve son geldiginde esiyle birlikde geldi ama sürekli fiskos seklinde telde konusuyordu sordugumda komsusunun + arkadasinin esiyle görüsüyormus anlattiginda beynim durdu dondum kaldim icerdeki oturan adamin ne sucu var dedim sevmiyorum dedi ozaman mahkemenin yolunu benden iyi biliyorsun dogru oraya git dedim ama tiksindim resmen sonra bir kac defa aradi bosanmislar ve o adamla birlikde oldugunu söyledi bir zamanlar deger verdigim arkadasimdi tiksinmeme ragmen aradiginda istemesemde konusuyordum... ama bir gün beni tekrar aradi ve sizde kalabilirmiyim cok zor durumdayim ask bitti birlikde oldugum kisi karisiyla görüsüyor hala. disarda kaldim demezmi kusura bakma canim ama bu sartlar altinda seninle görüsmem imkansiz bunlari yasamayi sen kendin tercih ettin o adamin esinden ayrilirken bir gün sanada aynilarini yasaticagini bilmeliydin dedim dahada ne gördüm ne tellerini acdim... yani bayanlar bence aldatmak aldatilmak cok agir bir aci yürümüyorsa bitirin Erkek yada bayan hic bir insan aldatilmayi haketmiyor...

teşekkür ederim arkadasım.. ankarada üniversite ve sonrası 13 yıl kaldım iki aya kadar tekrar gidicem eşimin ailesi ankaradalar..inş..

αxі;1526767 .!.:
Bu anlattiklariyin benzeri ni benim bir arkadasimda gördüm kendisi bir avusturyaliyla evliydi o evlilik sevgi cercevesinde olusmamisdi aile baskisindan bir kurtulus olarak henüz 17sinde evlendi evlenmek zorunda kaldigini söyledi her neyse aradan cok gecmedi bir cocugu oldu bir kac yil görüsmedik sonra bir alisveris merkezinde gördügümde teller alinip verildi gelip gidisler basladi ve son geldiginde esiyle birlikde geldi ama sürekli fiskos seklinde telde konusuyordu sordugumda komsusunun + arkadasinin esiyle görüsüyormus anlattiginda beynim durdu dondum kaldim icerdeki oturan adamin ne sucu var dedim sevmiyorum dedi ozaman mahkemenin yolunu benden iyi biliyorsun dogru oraya git dedim ama tiksindim resmen sonra bir kac defa aradi bosanmislar ve o adamla birlikde oldugunu söyledi bir zamanlar deger verdigim arkadasimdi tiksinmeme ragmen aradiginda istemesemde konusuyordum... ama bir gün beni tekrar aradi ve sizde kalabilirmiyim cok zor durumdayim ask bitti birlikde oldugum kisi karisiyla görüsüyor hala. disarda kaldim demezmi kusura bakma canim ama bu sartlar altinda seninle görüsmem imkansiz bunlari yasamayi sen kendin tercih ettin o adamin esinden ayrilirken bir gün sanada aynilarini yasaticagini bilmeliydin dedim dahada ne gördüm ne tellerini acdim... yani bayanlar bence aldatmak aldatilmak cok agir bir aci yürümüyorsa bitirin Erkek yada bayan hic bir insan aldatilmayi haketmiyor...

eminim o arkadasın sonucun böyle olacağını tahmin edememiş ve duygularının istediği gibi yaşamanın peşinden gitmiş...

Bazi insanlarin poposuna rahatlik batiyor....
Esim ilgisiz, sevgisiz diyerek bu laflarin arkasina siginmak cok sacma. Anlasamiyorsan, arada birseyler bitmise bosanmak en mantiklisi. Aldatmanin bir bahanesi yoktur.....

ırzı kırıktır da ondan :mymeka:
iyi valla aldatsın ve "kocam ilgisiz" diyip bunun ardına sığınsın
yok ya!
ar damarı çatlamamış hiç bir kadın kocasını aldatmayı düşünmez
kimse bana kalkıp sakın "erkek aldatıyor, kadın da aldatabilir" saçmalığını savunmasın
bu hayata kocanızla değil tek geliyorsunuz
herkes kendinden mesuldür
o yapıyor diye sana da yapma hakkı doğmaz
ha çok şikayetçiysen ilgisizliğinden ayrıl ne yaparsan yap kardeşim kimse sana "niye" diye sormaz :kahve:

kesinlikle aynısını düşünüyorum.herkez yaptığından mesuldür.kan davasımı bu o benle ilgilenmiyor vs vs bende onu aldatayım

teşekkür ederim arkadasım.. ankarada üniversite ve sonrası 13 yıl kaldım iki aya kadar tekrar gidicem eşimin ailesi ankaradalar..inş..

Aylinn bende Ankara'da Hacettepe Üniversitesi'nde okudum. Zaten doğma büyüme oralıyım. Şu anda isa Adanadayım. Ankara'yı çoook özlüyorum.

kafayı yemiştir, ar damarı çatlamıştır, zorlanmıştır, sütü bozuk dur... başka bir neden düşünemiyorum... hiç bir neden aldatmayı asla haklı çıkaramaz:kızgın:

benim kızdığım olay şu erkek aldatınca elinin kiri oluyor kadın aldatınca o.. oluyor.Önce bu düşüncenin silinmesi gerek.Erkek ya da kadın cinsiyeti ne olursa olsun asla ve asla eşini aldatmamalı.Sorun varsa çözülmeli,çözülmüyorsa sorun, insanlar gidip boşanmalı.

Cinsiyet farkı gözetmeksizin, aldatmak hiçbir bahaneyle,
hiçbir mazeretle, hiçbir gerekçeyle örtbas edilebilecek,
hoşgörülebilecek bir durum değildir.
Mutsuzsan, geçinemiyorsan ve hatta olayı daha ileri götürelim
dayak yiyor yada aldatılıyorsan bile çözümü aldatmak değil
boşanmaktır. Git mahkemeye boşan sonra ne halt ediyorsan et.:eek:klava:

X