Maske Tarifleri Kil maskesini birde boyle deneyin

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
S

selmaizmirli

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi selmaizmirli
arkadaslar cildi temizlerken kurutmayan bir madde olan kilin gercekten ise yarayan maskeleri :

yagli cilt :
kil
1 domatesin suyu
demlenmis cay

kuru cilt:
kil
1 yumurta sarisi
sut

malzemeler krem kivamina gelene kadar karistirilir(daha cok losyon kivami) yuze surulur.15 dakika sonra ilik suyla yikanip tonikle silinir.

Faydalari : Kil cildi derin temizleyen fakat kurutmayan bir malzemedir.Icerigindeki mineraller ve maskenin diger malzemeleriyle hem cildi temizler hem arindirir hemde lekelerin gitmesine yardimci olur.

benim cildim yağlı bende deneyebilirm ama domatesin suyunu sıkmak zor iş yaa.. üşenmezsem yaparım .sırnaşık şey deneyen varmı bu aradaşakkıdı

benim cildimde yağlı deniycem çok teşekkür ederim ne zamndır siteyi ziyaret ediyorumdum çok hoşuma gidiyordu ve dün kayıt oldum iyki oolmuşum ne kadar faydalı bilgiler var

arkadslar ben 2aydır uyguluyorum.karısımı ve cok faydası var ınanın........

paylaşımın için teşekkürler..kızlar önceden 1 kaç kez kullandım işe yarıyor.iyi aklıma geldi bugün yapayım..

ben almanyada yasiyorum ve internetten bu kil maskesi olayini okumustum.. türkiyeye gittigimdede kil aradim ama bana cilde zararli olabilecegini söylediler bende kuaföre sormustum.. ordan satin aldim kakao özlüymüs, kücük bi kutuda.. bir yila yakindir kullaniyorum cok iyi geliyo cildime ve kirisikliklarida götürüp önlüyo dvm kullancam bakalim :)

arkadaşlar yaa cidden işe yarıyormu yani ben bisürü şey denedim fayda etmek yerine daha berbet etmişti şimdi o kadar kötü durumda değilim ama yinede denemek istiyorum ya artık fazla sivilce çıkmıyor lekeleri var sizce işe yarar mı bide okul falan var ya yani ilk yaptığında daha da belli ederse lekeri diye korkuyorum yani okula berbat gitmiyim:uhm::uhm: teşekkürler şimdiden:KK70::KK70::KK70:

canım aktardan beyaz kil al beyaz ve un gibi. maskeyi yapacagın zaman içine bırde aspırın kır. aspirin o tek tuk sıvılcelerinide giderir. hatada 2 kez yaparsan cilt renginde ve cilt yuzeyınde duzelme göreceksin. illa sivılce olması gerekmiyor. yaptıgında cıldınde kısa surelı kızarma meydana gelir buda cılttekı kan dolaşamının hızlandigi içindir.

kil kullanıyorum ben arkadaslar cıldım kuru benım ama ıı gelıyor gercekten fakat ben cok bekletmıstım yuzumde kızarık oldu ve kasınmaya baslamıstı ılk kullandıgımda yanı tavsıyem ıı olsun dıye cok fazla durmasın yüzünüzde.sonra ılık suyla yıkayın ben daha sonra gül suyu ıle de temızlıyorum cok faydası var nazar degmesın bebek gıbı oldu yuzum...bıde ben arada pamuğa süt dokum yuzumu sılıyorum bıraz bekletiyorum cok ıı gelıyor sabah aksam yapın derım..bıde yaptıgım son bısey var onu da sızınle paylasıyım.patatesın suyunu sıkıyorsunuz yuzunuzu yıkıyorsunuz ve püresini de yuzunuze suruyorsunuz böle pürüzsüz yapıyor ve beyazlatıyor arkadslar.ben bunların hepsnı yapıyorum allahım korusun bebek gıbı yuzum pürüzsüzzz:)

ben de kil maskesini içine bir iki damla zeytinyağı ile birlikte kullanıyorum.benim cildim karma ve gayet memnunum :)

beyaz kil kuru ciltler için yeşil kilde yağlı ciltler için.bende yeşil çayla hazırlıyorum.bu patates suyunu yüze sürüp bırakıcazmı yoksa yıkıcazmı?

suyunu sureceksın yuzune yıkamadn puresını sureceksın yuzune yarım dursun yıka

sebamedi lise zamanımda kullanmıştım.cildim yağlı olmasına rağmen pütür pütür etti kuruttu.sivilcelerle cildide kurutuyo yani.ama yağlı bi kremle dengelemek lazım makyaj yapıyorsak
kile gelince bende yeşil kil aldım haftanın iki günü yapıyorum yenii başladım ben limonda sıkıyorum içine.bırakın sivilceyi izi mizi geçrip geçirmemesini çok güzel bi cilt temizlleyicisi bu kil.yıkadıktan sonra çok berraklaşıyo cildin

beyaz kil kuru ciltler için yeşil kilde yağlı ciltler için.bende yeşil çayla hazırlıyorum.bu patates suyunu yüze sürüp bırakıcazmı yoksa yıkıcazmı?

bende bi kac haftadır haftada bir kez olmak üzere yesil cayla yaptım ama ne zaman fayda saglayacak bilemiyorum

ben şu kil,mısır unu,krem li tarifi uyguluyorum benim cildimde yağlı çok işe yarıyo.bunuda denicem akşma işe yarıycana eminim şimdiden
teşekkürler

X