Sivilceli Ciltler Siyah noktalar icin;

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
S

selmaizmirli

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi selmaizmirli
Arkadaslar siyah noktalardan kurtulmak icin yuze 15 gunde bir buhar banyosu yapmakla gerekiyor.
Bunun icin yayvanca bir kaba bir tutam nane,bir tutam kekik(cildi dezenfekte eder) ve bir tutam biberiye atin.Ustune kaynar suyu dokun ve basiniza bir havlu alarak 20 cm uzagindan kaba egilin.10 dakika bunu yaptiktan sonra (daha fazla yapmayin ve kaba cok egilmeyin cildizine zarar verebilirsiniz) cildinize istediginiz bir maskeyi yapin.Hem maske buhar banyosunun etkisiyle rahatlayan gozenekler sebebiyle daha iyi isledigini ve cildinizin dezenfekte oldugunu goreceksiniz.Ayrica gozenekler ve maskeyle temizlenen ciltte sivilce riskide azalacaktir :)

çok teşekkur ederım uygucam ..

ya maskesiz falan bu işten kurtulmanın çok pratik bi yolu yok mudur acaba,herşeyi yapıyom yapıyom olmuyo bide üstüne cildime zarar veriyo,tahriş oldu...şöyle bişey olsa da fıırtt diye çıksa da bir daha olmasa..ahh ahhh

ben gözenek temizleme bantlarından kullanıyorum işe yarıyor.....

bana doktorum yazmıştı 2 ay falan kullandıktan sonra geçiyor demişti ama bende işe yaramadı kurtulamicam ben bunlardan(((

clean and clear sabunu,toniği,peelingi her şeyini kullandım olmuyor işe yaramadı nivea bantlardan aldım o da işe yaramadı loreal temizleme jeli aldım o da işe yaramadı avondan kullandım o da olmadı zaten benim sadece siyah nokta problemim var ama maalesef kurtulamıyorum şimdi sebamed likit aldım bakıyorum işte daha yeni aldım bişe diyemicem ama tahriş ediyo o da...ben galiba onlarla yaşamaya alışacam ne yapalım...

KIZLAR SİYAH NOKTALAR İNATÇIDIR UĞRAŞTIKÇA ÇIKARLAR BENİMDE SADECE BURNUMDA ÇIKIYO AMA ÇOK DEYİL BEN BUHAR BANYOSU YAPIP SERT Bİ LİFLE LİFLİYORUM İNAN HİÇ BİŞEY KALMIYO AMA SIK SIK YAPACAKSIN BAŞKA ŞEYLER KULLANINCA FAZLALAŞIYO BENDEN SÖLEMESİyerimseniben

benim de sadece burnumda var yokolasıcalar :)

ben 1 hafta biberiye yağı sürdüm yarıyarıya azaldılar :) 3 gün ara verdim bu günden itibaren tekrar devam edicem,umarım tamamen yok olurlar :)

kizlaar benim bildigim guzel bi yontem var...
1.adim bi kac kasik yogurdu ince bi tulbent yardimiyla suzun...
sonra icine karbonat atin...hani su yemeklerde falan kullanilanindan...
karbonat yogurdu kopuk haline getiriyo...
yuzunuze surun ve masaj yapin
ilk basta fazla bekletmeyin...sonra bekletme suresini kendiniz ayarlarsiniz zaten...
sonra ilik suyla yikayin...
DENEYIN HEM KOLAY HEM ETKILI SONUC VERIYO::::
deneyin ve iyi gelip gelmedigini soyleyin haaa bekliyoruuuum.....

hadi benden size bi yontem daha....
LIMONU YARIYA KESIN VE KABUGUYLA BERABER YUZUNUZE SURUN
OZELLIKLE SIYAH NOKTALARIN YOGUN OLDUGU ALANLARDA;;;
AMA BI SEY DAHA BU TUR MASKELER CILDI KURUTABILIR O NEDENLE NEMLENDIRICIYI IHMAL ETMEYIN DERIM BEN;;;
OZELLIKLE SOFT OLANLARII

merhabalar

arkadaşlar bende netten baktım yoğurt ve limonu karıştırıp yüze sürülüyo 5-10 dk bekletildikten sonra ılık suyla yıkanıyo ben bugün ilk defa denedim yüzümü yaktı biraz ama yumuşacık oldu cildim

kil maskeleri çözüm olabiliyo ama geri geliyolar:kızgın:

ben düzenli cilt bakımına gidiyordum ne sivilcem kalmıştı nede siyah noktam ama bir senedir gitmiyorum siyah noktalar ve sivlceler yavaş yavaş gelmeye başladı sengözlerimebaksanab

bencede killi toprağı limon suyuyla karıştırıp yaptım mesela biraz ara verince yine cıkıyolar. sık sık yapmak gerekiyor. (tabi buna hayat izin verirse yapabiliriz)

senağlamasenağlamafisfisfisyok yok yok çare bulamadım bi türlü

kil maskesi nasıl hazırlanıyor yapan arkadaşlar??

Yüzünde kılcal damarlar olanlar buhar banyosu yapmamalı. Hassas ciltler ise en fazla on dk. kadar buhar banyosu yapabilir.

X