Aşılama Aşılama ile Hamile Kalan Var mı?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
selam bende aranıza yeni katıldım:)2,5 senelik evliyim çocuğum yok.Pazartesi günü aşılama için işlemlere başlıyoruz nasıl bir süreç bilemiyorum önce rapor almak gerekiyormuş,sonrasında nasıl bir prosodür var anlatırsanız sevinirim,teşekkürler....

merhaba, inşallah bir an önce kavuşursunuz:)
bende şu an ilk aşılamamı yaptırıyorum..iğneleri oluyorum şimdi sanırım önümüzdeki hafta sonuna doğru işlem yapılcak
prosedürü bildiğim kadarı ile aktarayım size..

**3 yıllık evli olmak,
**5 yıl sigortalı olmak (internetten döküm alabilirsiniz kabul ediliyor)
**belirtilen yaş sınırı içinde olmak 39 yaşından büyük olmamak gerekiyor
**vukuatlı nüfus cüzdanı örneği
**evlilik cüzdanı fotokopisi,
**sağlık karnenizin ön yüz fotokopisi ve
**doktorun yazdığı ilaç reçetesi ile başvuruyorsunuz hastaneye 1 hafta 10 gün gibi bir sürede raporunuz çıkıyor.

ancak bu evlilik şartının bir istisnası varmış, emin değilim ama sanırım 35 yaşından sonra evlenmiş ve 1 yıl olmuş kişiler için 3 yıl evli olmak koşulu uygulanmıyor..

umarım yardımcı olabilmişimdir..

şimdiden bol şans diliyorum..vereliniortak

--------------------------------------------------------------------------------

slm arkadaşlar bugün kontrole gittim 18mm büyüklüğünde bir tane yumurta varmış çatlatma iğnesi verdi bu akşam iğneyi yap pazartesi sabahı aşılama yapalım dedi ama ben kabul etmedim. daha önce hiç çatlatma iğnesine gerek kalmamıştı hem iğne hem aşılama deyince panik oldum ve eşimde bunun için daha erken dediği için kabul etmedim o zaman doktorda önümüzdeki ay yapalım dedi önümüzdeki 3 günü değerlendirin iğnede kalsın dedi. ben şimdi çok karasız kaldım bi tarafım yaptır diyor bi tarafım erken diyor evleneli 15 ay falan oldu 8 aydırda çocuk için uğraşıyorum. siz ne önerirsiniz...

--------------------------------------------------------------------------------

slm arkadaşlar bugün kontrole gittim 18mm büyüklüğünde bir tane yumurta varmış çatlatma iğnesi verdi bu akşam iğneyi yap pazartesi sabahı aşılama yapalım dedi ama ben kabul etmedim. daha önce hiç çatlatma iğnesine gerek kalmamıştı hem iğne hem aşılama deyince panik oldum ve eşimde bunun için daha erken dediği için kabul etmedim o zaman doktorda önümüzdeki ay yapalım dedi önümüzdeki 3 günü değerlendirin iğnede kalsın dedi. ben şimdi çok karasız kaldım bi tarafım yaptır diyor bi tarafım erken diyor evleneli 15 ay falan oldu 8 aydırda çocuk için uğraşıyorum. siz ne önerirsiniz...

aşılama tedvisi mi oluyorsunuz anlamadım? 18 mm güzel bir büyüklük umarım olur..iğne kullandınız mı yumurtlama için? kullandıysanız kaç gün?

eğer şuan beni duyan biri varsa lütfen cevap yazsın
yarın aşılama yaptırcam ve ilk aşılamam umutsuzlğa kapılmak istemiyorum ama inş tutar

Merhaba Arkadaşlar. Bende cumartesi günü aşılama yaptırdım. Şuan bekliyorum hayırlı sonuçları almayı. Nasıl geçicek bilmiyorum. ilk aşılama olduğu için tutmayacak gibi geliyor o yüzden kendimide kaptırmak istemiyorum. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

merhaba, inşallah bir an önce kavuşursunuz:)
bende şu an ilk aşılamamı yaptırıyorum..iğneleri oluyorum şimdi sanırım önümüzdeki hafta sonuna doğru işlem yapılcak
prosedürü bildiğim kadarı ile aktarayım size..

**3 yıllık evli olmak,
**5 yıl sigortalı olmak (internetten döküm alabilirsiniz kabul ediliyor)
**belirtilen yaş sınırı içinde olmak 39 yaşından büyük olmamak gerekiyor
**vukuatlı nüfus cüzdanı örneği
**evlilik cüzdanı fotokopisi,
**sağlık karnenizin ön yüz fotokopisi ve
**doktorun yazdığı ilaç reçetesi ile başvuruyorsunuz hastaneye 1 hafta 10 gün gibi bir sürede raporunuz çıkıyor.

ancak bu evlilik şartının bir istisnası varmış, emin değilim ama sanırım 35 yaşından sonra evlenmiş ve 1 yıl olmuş kişiler için 3 yıl evli olmak koşulu uygulanmıyor..

umarım yardımcı olabilmişimdir..

şimdiden bol şans diliyorum..vereliniortak
Bunlar tüp bebek şartları...aşılamada hiçbir şart yok..sosyal güvencen olması yeterli...ben 1,5 yıllık evliydim ilk aşılamam yapıldığında.ikinci aşılamamda 2 yıllık evliydim...

yaşım 25 ...doktor uygun görürse aşılama hemen yapılıyor..üniversite hastanelerinde rapor içinde uğraşmıyorsun...evrakları sekretere teslim ediyorsun aşılamadan 2-3 gün önce ..aşılama günü raporun çıkmış oluyor...

aşılama yaptıracak arkadaşlar. benim ilk aşılamamda tuttu. şanslıydım. şu an 5 aylık hamileyim. ilk aşılamada tutmaz diye bir kural yok. yeterki moralinizi yüksek tutun. inanın. ben birde aşılama günü aşılama yapılırken dahi hiç heyecanlı değildim. hatta aşılama sırasında kafamı başka şeylerle meşgul ettim. odayı inceledim falan. hamile olup olmadığımı öğrenmek için hastaneye gittiğimde olmadığıma o kadar emindimki bir sonraki tedavi ile ilgili doktora sorular sormaya hazırlanırken doktor tebrik ederim deyince ağlayayımmı güleyimmi şaşırdım. çünkü hiçbir belirti yoktu. sadece sık idrara çıkıyordum o kadar. onuda üşüttüğüm içindir diye önemsemiyordum. moralinizi yüksek tutun. hepinize şans diliyorum.

slm arkadaşlar ben siteye yeni katıldım bende iki gün önce aşılama yaptırdım 12 sonra belliş olcak çok heyecanlıyım

kızlar ben şimdi çapa tıp fakültesinde tedaviye başladım 2.5 yıllık evliyim ve 23 yaşındayım daha önce başka hastanede muayene olmuştum hormonlarıma falan bakılmıştı fsh 9 ve testesteron yüksek şimdi yine aynı çıkacak adetlerim düzenli diyelimki bu hormonlarımı düzene sokmak için ilaç verdiler 1 2 aya kadar dengelendi o sıra içerisinde rahim filmide çektirmiş olurum hadi diyelim oda açık çıktı bundan sonra ne yaparlar aşılamamı yoksa 3 ay boyunca yumurtlama takibimi.yoksa bu yumurtlama takibine hormon testlerinden sonramı başlıyorlar beni aydınlatın lütfen.

aşılama yaptıracak arkadaşlar. benim ilk aşılamamda tuttu. şanslıydım. şu an 5 aylık hamileyim. ilk aşılamada tutmaz diye bir kural yok. yeterki moralinizi yüksek tutun. inanın. ben birde aşılama günü aşılama yapılırken dahi hiç heyecanlı değildim. hatta aşılama sırasında kafamı başka şeylerle meşgul ettim. odayı inceledim falan. hamile olup olmadığımı öğrenmek için hastaneye gittiğimde olmadığıma o kadar emindimki bir sonraki tedavi ile ilgili doktora sorular sormaya hazırlanırken doktor tebrik ederim deyince ağlayayımmı güleyimmi şaşırdım. çünkü hiçbir belirti yoktu. sadece sık idrara çıkıyordum o kadar. onuda üşüttüğüm içindir diye önemsemiyordum. moralinizi yüksek tutun. hepinize şans diliyorum.

aşılaman nerde yapıldı cnm bende izmirde yaptırmak istiyorum

merhaba arkadaslar ben ingilterede yasyorum 4 yillik evliyim ilk 2 yil cocuk istemedik daha sonrada olmadi bende cuma gunu asilama yaptirdim doktorum yabanci 6 gun oldu hic bisey hissetmiyorum 15ci gun belli olacak once igne tedavisi gordum ignelerimi kendim yapiyordum belli bir saate gunler gecmek bilmiyor hepimiz icin hayirlisi umarim annelik duygusunu herkes tadar

arkadaslar ben yeni uye oldum, bugun hamile oldugumu ogrendim sonunda! bi suru doktor gezdim, sonunda Prof. Dr. Onur Karabacak sayesinde 1 ay icinde hemencecik hamile kaldim Allah'ima sukurler olsun! Super bir doktor, hepinize tavsiye ediyorum, bosuna baska yerlerde vakit ve para harcamayin, ben keske daha once baska doktorlara gitmeseydim diyorum. Darisi hepinizin basina!! Allah hepimize saglikli bebisler nasip etsin INSALLAH!

Bunlar tüp bebek şartları...aşılamada hiçbir şart yok..sosyal güvencen olması yeterli...ben 1,5 yıllık evliydim ilk aşılamam yapıldığında.ikinci aşılamamda 2 yıllık evliydim...

belki siz yaş dan dolayı erken yaptırmışsınızdır..ben aşılamayı yaptırmak için bu şartlarımızın oluşmasını bekledim 6 ay..3 yıl dolmadan yapmıyorlar aşılamayı..bunu birebir hastaneden öğrendim yani..

selam arkadaşlar ben 22 yaşındayım bugün ilk aşılamamı yaptırdım. tam olarak kaçıncı günde kan tahlilinde belli oluyo hamilelik aşıllamadan sonra daha ilk günden merak ediyorum. allah herkese hayırlı evlat versin.

X