Sevgiliye Sadece Seni Seviyorum Demek YETMEZ

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.280
60
46
Günün birinde bir çiçekle su karsilasir ve arkadas olurlar.
Ilk önceleri güzel bir arkadaslik olarak devam eder birliktelikleri, tabii zaman lâzimdir birbirlerini tanimak için.

Gel zaman, git zaman çiçek o kadar mutlu olur ki, mutluluktan içi içine sigmaz artik ve anlar ki, su'ya asik olmustur.

Ilk kez asik olan çiçek, etrafa kokular saçar, "Sirf senin hatirin için ey su" diye...

Öyle zaman gelir ki, artik su da içinde çiçege karsi birseyler hissetmeye baslamistir. Zanneder ki, çiçege asiktir ama su da ilk defa asik oluyordur.

Günler ve aylar birbirini kovalalar ve çiçek acaba "Su beni seviyor mu?" diye düsünmeye baslar.

Çünkü su, pek ilgilenmez çiçekle... Halbuki çiçek, aliskin degildir böyle bir sevgiye ve dayanamaz.

Çiçek, suya "Seni seviyorum der. Su, "Ben de seni seviyorum" der. Aradan zaman geçer ve çiçek yine "Seni seviyorum" der. Su, yine "Ben de" der.

Çiçek, sabirlidir. Bekler, bekler, bekler...

Artik öyle bir duruma gelir ki, çiçek koku saçamaz etrafa ve son kez suya "Seni seviyorum." der.

Su da ona "Söyledim ya ben de seni seviyorum." der ve gün gelir çiçek yataklara düser. Hastalanmistir çiçek artik. Rengi solmus, çehresi sararmistir çiçegin. Yataklardadir artik çiçek. Su da basinda bekler çiçegin, yardimci olmak için sevdigine...

Bellidir ki artik çiçek ölecektir ve son kez zorlukla basini döndürerek çiçek, suya der ki; "Seni ben, gerçekten seviyorum." Çok hüzünlenir su bu durum karsisinda ve son çare olarak bir doktor çagirir nedir sorun
diye...Doktor gelir ve muayene eder çiçegi. Sonra söyle der doktor:

"Hastanin durumu ümitsiz artik elimizden birsey gelmez."

Su, merak eder, sevgilisinin ölümüne sebep olan hastalik nedir diye ve sorar doktora. Doktor, söyle bir bakar suya ve der ki:

"Çiçegin bir hastaligi yok dostum... Bu çiçek sadece susuz kalmis, ölümü onun için" der.

Ve anlamistir artik su, sevgiliye sadece "Seni seviyorum" demek yetmemektedir

bencede sadece seviyorum demek yetmez emek ister yürek ister fedakarlık ister

Sevdiğini göstermek sevgiliye pırlanta almak değildir bana göre. Bir terlik yada bir çorap bile aldığında verirken gözlerinin için bakmaktır.
Sevdiğini göstermek onu dışarıya sinemaya yemeğe götürmek değildir. Markete alışverişe giderken bile elini hiç bırakmayacak gibi sımsıkı tutmaktır.
Sevdiğini göstermek devamlı arayıp sormak değildir. Evden çıkarken yada eve dönünce sımsıkı sarılıp onu ne kadar özlediğini hissettirmektir.
Sevdiğini göstermek her dediğine evet demek değildir. Fikrini söyleyip daha doğru kararlar almasına yardımcı olmaktır.
Sevdiğini göstermek devamlı gülmek mutlu olmak değildir. Üzüldüğünde ağladığında seninle mutluluğu paylaştığı gibi hüznüde paylaşmasına izin vermektir.
Sevdiğini göstermek sadece seni seviyorum demekle olmuyor.
Bazen ansızın gelen bir öpücükle,gülücüke
Hastayken kendi elleriyle pişirilmiş sıcacık bir çorbayla
Gece açıldığında üstünü örtmek ,dışarıda elleri üşümesin diye kendi eldivenini vermekte sevgidir.

Bak şimdi kocamı özledim.:asigim:
Tırttır mırttır ama kocamdır sevdiğimdir ömrümün kalanını geçirmek istediğim insandır.:nazar:

İyiki okumuyor bunları yoksam kalkar bir tarafları

seni seviyorum demek yeri geliyor söyleniyor ama onun dışın da hiç bir şeye yetmiyor yada kimsede o kadar sevgi olmuyor ....:uhm:

X