Bahçe Bakımı ve Çiçekler Küpe Çiçeği

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
12 Temmuz 2006
2.779
183
Clematis5.jpg

Küpe gibi sarkık çiçekleri olan bir süs bitkisidir. Nemli, gölgelik yerlerde yetişir. Anayurdu Meksika’nın yüksek dağları, Güney Amerika ile Yeni Zelanda adasıdır. Çoğu küpe çiçeği kırmızı, pembe, mor ve beyaz çiçek açar. Avrupalılar küpe çiçeğini ilk olarak Güney Amerika İspanyol sömürgesi Yeni Grenada’da görmüşler, önce İngiltere’ye sonra da 1830’a doğru Fransa‘ya getirmişlerdir. Çiçek kısa zamanda yayılmış parklarda, bahçelerde, evlerde yetiştirilmeye başlanmıştır. Küpe çiçeği gölgelik ve rüzgarsız yerleri sever, çiçekleri uzunca bir zaman dökülmeden kalır. 50 kadar çeşidi vardır. Küpeçiçeğigiller familyasındandır.[/CENTER]

Son düzenleyen: Moderatör:
Küpe çiçeği, küpeli ile aynı çiçek heralde, benim dün 2 tane çiçeğim oldu küpeli ve ateş çiçeği fakat bunların bakımı hakkında hiç bişi bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim,şuan poşet içindeler saksısı poşet yani, onlarda balkon çiçekleriymiş, kaç günde bir sulanırlar ve saksıya nasıl geçirmeliyim,bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum:)

Hiç bilgisi olan yok mu? ya da fikir yürütebilcek olan bu konularda çok acemiyim bi çiçeğimi(açelya) böyle kuruttum,bunlarında ziyan olmasını istemiyoruum:KK43:

X