En Garip Türk Yemek İsimleri

gavur aşı - babagannuş oluyor,
şırdan - lıklıkı çorbası - kurbağa tatlısı Adana yöresinindir
tirişik çorbası -söğürme -sömelek köfte Kahramanmaraş yemeğidir

Meftune Diyarbakır yöresine ait.Patlıcan yemeği:)

hingel-----sivas---hamurun arasına patetes konur mantı gibi haşlanır üzerine tereyağı eritilir
sübra çorbası----sivas--hamurlar nohut büyüklüğünde kare kare kesilir haşlanır suyunu dökmeden içine yoğurt ve sarımsak konur..
düvülcek çorbası---sivas---bulgurun en ince haline düvülcek derler sivasta..düvülcekle yapılan salçalı bi çorba

cızlama (hamurla yapiliyo)
kölleme (haslanmis dari)
duzlama (bugday yada misirdan)şakkıdı

gızlama (böle bisey yok ben uydurdum) :roflol:

karsta
hangel - etsiz mantıdır üzerine dökülür etler
pişi - hamur kızartması
madımaka kuş ekmeği denir
reyhana da et otu :)))
haşıl vardır birde oda yarmadan yapılan bir yemektir. üstüne yoğurt ve yağ dökülür

artvinlilerde zülbiyet wardır hasuta vardır ikiside pekmezle yapılır yumurtalı ekmeğede çüllü pipe derler bol soğanlı patates yemeğinede harşoo ilginç

birkac tanede ben yazayım... kazan dibi, çimur(karadeniz yemegi), müceddere:) kilis usulü acılı macılı pilav ,Şibidi tiridi(Kütahya) ,
Kuyruğu sulu(Safranbolu

kızlar kelecoş salça vesoğan yagda kızartılır kurut ayranı ilave edilir tandır ekmeği doğranır üzerine tereyağ gezdirilir.
pirpirim boranı semizotundan yapılır bunlar elazığ yemeğidir.

Paylaşım için teşekkürler cnm gerçekten çok ilginç yemek isimlerimiz :KK70:
ben de en çok arab aşını sevıyorum hoşşş çorbanın her türlüsüne baylırım :)))

Kocaman Gerdanı'ndan daha tuhaf bir isim olamaz herhalde :roflol: Trabzon'a ait yufkayla yapılan bir tatlı. Buradaki kocamandan kasıt, ihtiyar erkek olmakta.

Cantık...Bursa'da yemiştim..Nefis bir tat..
Pek lezizdi..
Ufak lahmacun tarzı,bir yiyecek..

karnı cırık diye bi yemek biliyorum bende,doğu yöresinden,adını ilk duyduğumda çok tuhaf gelmişti,gerçi hala geliyor kaydirigubbakcemile3

cive antalya yemeği bol dometes ve pirinç.birde yaşadığım yerde pörüşke var mantı tarzı