Bebek Beslenmesi bebeğinize pişik kremi olarak ne kullanıyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Mustela hiç işe yaramıyo bizde.Nivea da kullandım o daha güzeldi.Sudocrem aldım en son ve çok memnunum.Her bebeğin cildi farklı.Birine iyi gelen diğerine gelmeyebilir.Deneyerek görmekte fayda var bence.

Bebegim 1 aylıkken gittigim doktor pişik kremi kullanmamamı sıkı sıkı tembihledi. Pişik kremlerinin özelliği, eğer pişik kremine alıştırırsan surmedigin takdirde her daim pişikle karşı karşıya kalacaksın dedi. Bana verdiği tavsiyeyi söyluyorum

" kesinlikle ıslak mendil kullanma, bebeğin poposunu ılık suyla sil, ve tamamen temizledikten sonra vazelin sür"

Bebeğim 6 aylık ve çok şükür şu ana kadar hiç pişik sorunu yaşamadım. Tavsiye ederim.

Benim oğluma ıslak mendillerin hiçbiri yaramadı..Bu sebepten ılık suyla yıkıyorum..Eğer kızarıklık görürsem hametan kullanıyorum, çok çabuk geçiriyor kızarıklığı..Bir de mümkün olduğunca altını açık bırakmaya çalışıyorum çünkü hava en iyi pişik ilacı:KK1:

Benim oğluma ıslak mendillerin hiçbiri yaramadı..Bu sebepten ılık suyla yıkıyorum..Eğer kızarıklık görürsem hametan kullanıyorum, çok çabuk geçiriyor kızarıklığı..Bir de mümkün olduğunca altını açık bırakmaya çalışıyorum çünkü hava en iyi pişik ilacı:KK1:

katılıyorum, cildinin nefes alması lazım. Ben de bebeğim için hassas bir temizleyici kullanıyorum. Susuz temizleyici, bir pamuk yardımı ile uyguluyorum. Bir bak bence Bella B | No Rinse Wash

herkese merhaba. benim bebeğim13 aylık, ve çok hassas bi cildi var yaaa, inanın belki de bizim kadar bebeğinin altını sık değiştiren de yoktur. kullandığımız bez çok da kaliteli ve ıslak tutmadığı halde. biçok pişik kremi denedim, tabi pişik oldukça. ama geçen gün internette dolanırken sebamedin pişik kreminin pişiğe çok iyi geldiğini ve her bez değişiminde kullanılırsa pişiği önlediğini okudum. sebamedin ürünlerine de güvenirim zaten şampuanı da sebamed. diğerleri alerji yapıyo. aldım ve dün kullanmaya başladım, inanın 1 günde faydası oldu. ama yine de kullanan varsa fikirlerini ve yorumlarını okumak isterim:kahve:

genelde saf zeytin yagı sürüyorum ama chicco almıştım çok az kullandım.

benimde kızım ilk zaman pişik olmuştu dr. verdiği kremi kullandım fayda etmedi sonra Arko krem kullandım 1 kere sürdüm geçti ılık su ve pamukla temizledim altlarını şimdi pişik sorunumuz yok şükür

X