Tırnakbardan Tırnak Yeme Tedavisi

dj_oznur_0106

sweet_lady
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2007
1.051
3
40
Çoklukla çocukluk döneminde başlayan ve ilerleyen yaşlarda devam eden tırnak ve tırnak etini yeme, kopartma, tırnak yüzeyini dişle kazıma davranışı tırnak yeme rahatsızlığı olarak anılıyor. Yıllar boyunca süregelen bu davranış, alışkanlığa hatta bağımlılığa kadar ulaşıyor. Tırnak yeme alışkanlığını uzun yıllar sürdürenleri,
zamanla tırnak yataklarının ancak yarısına kadar ulaşabilen son derece kırılgan tırnaklar
parmak uçlarında ve tırnak kanallarında şişlikler, deformasyonlar
son derece sert ve tırnak yüzeyine yapışık yarım ay bölgesini kapatan, kütikıl (tırnak eti)
bekliyor.
Tırnak yeme alışkanlığını bırakmak son derece güç, nedenine gelince: Hedeflenen güzelliğe ve sağlığı ulaşmak için uzun zaman ve irade gerekiyor.
Deforme olmuş tırnak ve parmak uçları ve tırnak yatağının görünümünün düzelmesi, sağlıklı hale gelmesi uzun zaman alıyor.
Kişi niyetlenip tırnağını ağzına götürmeyi bıraktıktan sonra tırnaklar ince ve kırılgan gelmeye devam ediyor, kolayca kırılıyor ve kopuyor, bu da kişinin alışkanlığını yenmek için geliştirdiği motivasyonunu kırıyor. Tırnak yeme şiddetlenerek devam ediyor.
Peki, TIRNAKBAR’da sonuca 1,5 saatlik bir uygulamayla kavuşursak ne olur dersiniz? Hedeflenen güzellik hazır ve parmaklarınızın ucunda, onlar artık sizin, kolay kolay kırılmayacak, son derece doğal ve estetik. Artık ellerinizi saklamanıza ve endişelenmenize gerek yok. Çok güzeller, kendinizi artık rahatça, saklamadan ifade edebilirisiniz.
Yaşasın özgüven!
Artık dokunurken, tutarken canınız acımayacak, kimse size psikolojik sorunlarınız olduğunu düşünerek yaklaşmayacak, anne-babaysanız çocuklarınıza doğru model olacaksınız. Kısaca canınızı acıtacak, zarar verecek ve üzecek, bir neden ve sonuç kalmayacak.
60 yaşında bile olabilirsiniz, deneyin, protez tırnakla sonuca ulaşmak için yaş sınırı yok.
Peki nasıl oluyor?
Tırnak yeme alışkanlığınızı bıraktığınızda kavuşacağınız görünüm 1,5 saat içinde hazır, bunu muhafaza etmek mi istersiniz? Yoksa 1,5 saat önceki halinizi mi tercih edersiniz?
Genellikle TIRNAKBAR’a gelen arasında muhafaza etmek isteyenler çoğunlukta oluyor. İlk ay yeme derecesine bağlı hasara göre 2 kez daha dolgu bakımı uygulamasıyla müdahale etmek gerekebiliyor..
Tırnak yiyenlerin tırnakları çok çabuk uzar, çünkü ağız mukozası tırnakları hızla uzatır ve tırnak etlerini besler, kalınlaştırır. Ayrıca tırnaklar uzarken genişleyerek gelir. Yapılan protez kaplama zaman içinde dar kalmaya başlar, uygulanacak dolgu bakımı müdahalesiyle düzeltilir.
Elleri ağza götürme, koparma alışkanlığı terk edildiğinde, uzama hızı normale döner, evde düzenli kullanılacak bakım ürünlerinin desteğiyle tırnak yatakları, parmak ucu bombeleri, kalın, yapışık tırnak etleri hızla düzelmeye başlar.
Sonrasında ayda 1 kez bakım uygulaması yeterlidir. TIRNAKBAR tırnak teknisyeninin size önereceği dolgu bakımı tarihlerini ihmal etmez, bakım ürünleri doğru kullanılırsa tırnaklar hızla sağlığına kavuşur. Protez tırnakları tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulduğunuza emin olana kadar hatta uzun yıllar kullanabilirsiniz. Yapısal olarak doğal tırnağınıza zarar vermez.
Erkeklere de uygulanan tırnak yeme tedavisinde, tırnakların görünümü kadınlara göre farklı teknikle hazırlanır. Görünümü son derece doğal olur, anlaşılmaz.
Unutmayın, tırnaklarınıza ve özgüveninize verebileceğiniz en büyük zarar tırnak yemektir.

tpg-1f.jpg

tpg-1u.jpg

müsterilerimin 4/1 tirnakyiyen tipten
resimler bana ait degil
yakinda kendi resimlerimi koyacagim

Tedavi ve alınabilecek önlemler

En etkili yöntem 3-4 yaşlarına kadar bu alışkanlığın anne baba tarafından görmezlikten gelinmesidir. Daha sonra bu alışkanlık devam ederse;

Çocuğun gerginlik ve uyumsuzluk nedenleri iyice araştırılmalı ve bunlar saptanarak çözüm getirilmeli

Çocuğu azarlamak, korkutmak, ceza vermek gibi zorlayıcı yöntemlerin uygulanması yararlı olmamaktadır. Hatta kimi zaman daha ağır duygusal problemlerin çıkmasına neden olabilir.

Çocukları korku kaygı yaratacak durumlardan uzak tutmak gerekir.

Küçük çocukların kaygı korku verici televizyon filmlerini izlemeleri, kavgalı olaylarda bulunmaları çocuğu heyecanlandıracağı için sakıncalıdır.

Tırnak yiyen çocuklara geceleri yatarken eski hafif eldivenleri giydirmek. Çocuk gece tırnaklarını yemek veya ısırmak istediğinde hatırlatıcı olması bakımından yararlı olabilir.

Parmak ve tırnağa acı fakat zararsız bir sıvı sürülebilir. Bu hem hatırlatıcı ve hem de tırnağını ağzına götürdüğü zaman acı ile birleştiğinde terk etmeye yardımcı olabilir.

Çocukların ilgisi başka yöne çekilebilir. Sinema, televizyon izlerken veya radyo dinlerken onun ağzını çiğneyecek bir şeyle meşgul etmek tırnak yemenin ve ısırmanın yerine gelecek bir etkinlik olabilir.

Çocukları ara sıra başarılarından dolayı ödüllendirme bazı durumlarda yarar sağlayabilir. Ancak bunun kısıtlı ve uygun şekilde kullanılması gerekir. Aksi takdirde çocuk yeni ödüller almak için bunu kullanabilir.

Tırnak derin kesilebilir. Çocuğun kendi tırnak bakımıyla uğraşması da yararlı olabilir. Bunun içinde çocuğa manikür ve pedikür malzemeleri alınabilir.

Son söz ve bir önlem olarak tırnak yemenin ve ısırmanın çok kötü bir alışkanlık olmadığı ve bunu isteyenlerin kolaylıkla terk edebilecekleri çocuklara anlatılmalıdır. Çocuk buna inandırıldığı zaman bu alışkanlıktan vazgeçmek için çaba gösterecektir. Çünkü dış etkenler çocuğun bu alışkanlıktan vazgeçmesine fazla etkili olmamakla bazı hallerde alışkanlığın kökleşmesine ve başkalarını kızdırmak ve huzursuz etmek için bir araç olarak kullanılmasına neden olmaktadır.

9 yaşından beri tırnak yiyorum.24 yaşındayım evliyim 2 çocuk annesiyim veeeeeeee ben halen tırnak yiyorum bu durumuma çok üzülüyorum.nereye nasıl tedavi edilebilir lütfen bilgisi olan hemen yazsın bekliyom teşekür ederim

ben 10 ay oldu biraktim tirnak yemeyi o resimdekinden daha beterdi kendimi bildim bileli yedim tirnaklarimi hep parmaklarimi sakliyordum toplumdayken bozuk paralari alirken zorluk cekiyordum veeee öyle bir yemin etimmki tirnagimi agzima götürdügümde hep yeminim aklima geldi cektim geri elimi bence deneyin gercekten ise yaradi bende

bende kendimi bildim bileli yiyorum hem etlerimi hemde tırnaklarımı.canımı cok yakıyo psikolojimi bozuyo ama ne yapıp ettıysem vazgecemıyorum :KK43:(( uzattıgım zamanlarda oluyo özenle bakıyorum oje fln.. ama kırıldıgı zaman dünya başıma yıkılyo bütün emegım gidiyo.hevesim kaçıyo :KK43:( etlerımde cok kötü görünüyo kırmzı kırmızı yani acıkçası bi çözümmm ........................

ben 5 yıl önce kızım doğduğunda bu alışkanlıktan kurtuldum ama şimdi ara ara ben de yiyiyorum ama eskisi kadar şiddetli değil. şimdiki sıkıntım çok daa kötü kızım 1 yıldır tırnaklarını yiyor. şimdi tırnak kalmadı parmaklarını yiyor kanıyor artık ne yapsamda engel olamadım. birde sakız vericem ona şimdi ağzını boş bırakmayacağım buda olmazsa doktora gitmem gerekecek.

herkese geçmiş olsun. çok kötü bir alışkanlık
:CüvCüv:

Bende protez tırnak yaptırmayı düşünüyorum. O kadar kötü bir görünümki bir bayana yakışmıyor gerçekten.. Oysa bende bordo,kırmızı vb. renklerde oje sürmek isterdim :KK43:

kızlar bende tırnaklarımı yıyordum hemde fecı sekılde fakat genc kız oldgumda yanı ellerımı saklamaya basladım cok kotuydu arkadasmn annesı de soyledı buyudgunde arkadaslarınla yemege fılan gdceksn o zmn utanırsın dedı bende yemmeye karar werdım we dedıkı yemezsen ıllk manikürünü bn yaptrcm dedı gercekten yemedım azmettım sımdı kımse daha once tırnak yedıgımı anlamyor cok sanslıym bnce bu konuda genelde bu alıskanlıktan sonra yemesendee bellı oluyo ama bende bellı olmyo we cok begenıyolar azmetmenız lazım hc bı sekılde acı oje fılan yardmcı olmuyo ben cok kullandım ama dhaa cok yedım sonra buyudum tabı rahtsz oldum braktım yanı psıkoljk bsey cok kararlı olmanz gerek ınat etmenız lazım basarabılırsnz eger gercekten ıstyorsanız ama yanlz ıkı trnagm war adını blmedgm bsey oldu trnaklarıma dktra gtmstm ılac werdı kullanmadm keske kullansydm bolle olmazdı su anda onlardan cok utanyorum bunlara bı cozum aryorum bnce bı bayanda el we tırnaklar cok onemlıı . .. kusura bkmayn kzlar uzun olduu :d

bu arada oyle bır yıordum kı kanıordu tabı yasım daha kucuk oldugu zmaanlar hepsınıde yara bndı yapstryodm neyse kı kurtuldm wwe cok mtluym herkeste ck begenyor

Ben de sanırım 4-5 yaşımdan beri tırnakları yiyordum. Ama bi 2 sene önce bana ne olduysa azim geldi ve kendi kendime bıraktım bu illeti. Şu anda tamamen geçti desem yalan olur, ara sıra birşeye sinirlenince filan bakıyorum elim ağzıma gidiyor, ben de hemen hayır yapmamalıyım diyorum ve çekiyorum elimi. Ama önceden yediğim için şu anda tırnaklarımı pek uzatamıyorum hemen kırılıyorlar. Ama Allah'a şükürler olsun bıraktım ya gerisi önemli değil...

bende de vardı aynı alışkanlık inat ettim zorladım kendimi ve başardım şuan da tırnaklarım tam istediğim gibi özellikle kırmızı, bordo oje kullandığımda hem ben hemde çevremdekiler çok beğeniyorlar . Demek istediğim bu konuda kendi kendinizi rehabilite edebilirsiniz. Çok zorlanırsanız takma tırnak satın alıp sevdiğiniz bir oje ile kullanın görüntü sizi cezbedecek ve bu alışkanlıktan vazgeçmeniz kolaylaşacaktır.
Sevgiler

Arkadaşlar,

Ben de konu ile ilgili çok araştırdım. Çünkü aynı dert den bende muzdarip dim. Tırnak yeme tedavisinde bir kaç çözüm bulunmaktadır. Yukarıda anlatılan protez tırnak bir çözüm yolu ama amerika da yapılan deneylerde, protez tırnağı, tırnak yeme tedavisinde yaptıklarında insanların belli süreden sonra ısırma kuvvetini attırarak protez tırnağı da zarar veriyorlar ve bunu da alışıyorlar.

Ve bende 3 ay kadar denedim. Aynı hüsran oldu. Sonrası piskolojik tedavi yöntemini denedim. Ve konuyu amerika'daki piskoloğa anlattım. O da yukarıdaki konuyu tekrarladı. Meğersem en etkili yöntem tiksindirerek bıraktırma yöntemiymiş. Ve bunun için acı kaktüs ekstrası en etkili formül. Gerçekten bir kere ısırmaya çalıştığınızda saatler süren ağızda ekşime ve acı bir tat kalıyor. Ve insanın dilindeki tat alma dokuları bu tada alışamıyor.

Hangi ürünü almam gerektiği ile ilgili bir danışdığım da piskoloğa onun tavsiye ettiği ürünü aldım. Çünkü onda da bir kaç önemli unsur var. Çünkü ısırdığı için o ürünü yutuyorsun. Onun doğal olmalı ve insan sağlığına zararı olmamalıymış. Tavsiye ettiği ürünü amerika'dan jessica nible no more idi. 3 ay kullandım. Sorunsuz olarak bırakmamı sağladı. Benim için altın bir üründür.

Türkiye'de benle aynı derdi yaşayan bir arkadaşıma da önerdim. Ama amerika'dan aldığım için kendisi eczanelerde bulamadı. Sonra meğersem türkiye'de jessica markasının distürübötürü varmış. Sadece kuaför ve güzellik salonlarına satış yaptıkları için bulmaları zor oldu. Ama kendi alışveriş sitelerinden satın aldık. Şuan arkadaşımda 1 ay olmamasına rağmen %80 oranında yeme alış ganlığını bitirdi.

Bunu bu kadar uzun yazmamın sebebi ise bu tırnak yeme alışganlığı hele ki bayanlar için tam bir kabus ben de bu alışganlığı bırakmak için tonla para döktüm. Çare olamadı. Sonra bir oje gibi sürülen bir ürünle bıraktım. Kendime çok kızdım. Senelerce işin amtörlerini dinleyerek bağımlı gibi protez tırnak yaptıdığım için.

Çünkü tırnaklarınız protez tırnak yapılarken törpülendiği için rezalet oluyor. Sonra aylarca protez tırnak kullanınca hava ve su almadığı için tırnağınız zayıf ve güçsüz oluyor. Sonra tırnak yemeği bıraksanız bile o tırnaklarla insan içine çıkamayacağınız için müptela gibi protez tırnak yaptırıyorsunuz. Amerika'da protez tırnağı gerçekten tırnağı fiziksel olarak olmayan ve çok az olan kişiler yaptırıyor. Çünkü doğal tırnaklardaki sorunların % 80 çevresel, %20 bedensel miş. Yani hepsinin çözümü var. Protez tırnak tamamen evdeki pisliği halının altına süpermek gibi birşey. Tırnak yemeği protez tırnak sayesinde bırakan arkadaşlar zaten protez tırnak işlemi sırasında tırnağın törpülenmesi ve hava almaması yüzünden yiyebileceği bir tırnakları olmayacağı için sorun kalmıyor :)

Reklam olarak görülmemesi için arkadaşım türkiye'den aldığı ürünü için site adı vermeyeceğim. Ama google'a " jessica nibble no more tırnak yeme " yazarsanız ile ilk sırada çıkan siteden satın alabilirsiniz.

Umarım hepinizde bende ve arkadaşım olduğu gibi işe yarar. Teşekkürlerinizi bekliyorum.

Tırnak yeme alışkanlıklarına protez tırnak yaparak son veriyoruz. Eller estetik olarak güzelleşince pskolojik olarak da güzelliğin bozulmaması için alışkanlıklar bırakılabilir.

X