Cilt Bakımı Ürünleri kaz ayaklari için etkili bir krem biliyor musunuz?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
kızlar her sabah (gece yatmadan önce de olabilir) tüm yüzünüze 1 adet küp buzla masaj yapmayi alişkanlık haline getirin (göz cevresi dahil)
inanın sonuç mükemmele yakın bir etkiyle ortaya çıkıyor 1-2 ay sonra
ben buz kalıplarına dökeceğim suyun içine çeşitli yağlar katiyorum ve o şekilde uyguluyorum yüzüme
çok işe yariyor :icecream:

kızlar her sabah (gece yatmadan önce de olabilir) tüm yüzünüze 1 adet küp buzla masaj yapmayi alişkanlık haline getirin (göz cevresi dahil)
inanın sonuç mükemmele yakın bir etkiyle ortaya çıkıyor 1-2 ay sonra
ben buz kalıplarına dökeceğim suyun içine çeşitli yağlar katiyorum ve o şekilde uyguluyorum yüzüme
çok işe yariyor :icecream:

Güzellik sırlarım diye bir topik açsana kız,hadi üşenme:mymeka::asigim:

rosenoire merhaba canım,bugün 3.günüm,dünden beri söylediğin gibi yüzüm kıpkırmızı,özellikle göz çevresi ve ağız kısmı,çene bölgem kızardı ve çok acıyor, acıyan yerlere yüzümde retin a kremi varken,bepanten plus sürüyorum rahatlıyor,ama kırmızılıklar geçmiyor ,üzerine mecburen fondaten kullandım, birşey olmaz değil mi?yüzümü dove sabunla yıkıyorum,söylediğin etkileri görene kadar devam edeceğim,bu arada senin yazdığın uyarıyı okumadan ağız çevremede sürmüştüm,çünkü o bölgede sivilce izleri vardı onlarda gitsin istedim ve tabiki baya tahriş ettim ,şimdi sürmüyorum artık,buraya kadar doğru gidiyormuyum?5.günde soyulma olmazsa yine devam edeyim mi? sevgileryerimseniben

canım internete yeni girdim,bence kullanmaya ara ver 3 gün de yeter ,kızarıklık ,yanma çok normal göz çevrene ve ağız çevrene direk olarak kullanma beyaz sabun soyulmayı kolaylaştırır,şimdi ara ver bekle öbürgün yüzünü sabunla yıkadığında cildini durulayıp ıslakken cildini çok hafif ov,böylece cilt kir gibi yüzünden çıkacaktır,göz çevrene retin a sürme retin a üzerine makyaj yapma sana daha öncede söyledim canım retin a üzerine hiçbirşey sürme biraz sabret ama muhakkak ara var çünkü amaç cildi aşırı kızartmadan ara vererek periyodlar halinde yapmak ,sürmeye devam edersen kuruluk fazla olur bence gerek yok cildin düzelince devam edersin süreyi kendin cildinin tekisine göre ayarlarsın

RETİN A KREM YARARLARI (alıntıdır) Retin-A veya Tretinoin, cilt yüzeyindeki keratin yumuşatır ve ölü hücreleri ortadan kaldırır. Tretinoin A vitamininden elde edilir ve vitaminin doğal halinden çok daha etkilidir. Çünkü kırışıklığın bulunduğu derinin alt tabakasına girebilmek için dış tabakayı incelterek kolajen üretimini artırır. Bu da cilt dokusunun gelişimini ve kırışık izlerinin azalmasını sağlar. Ancak unutmamanız gereken nokta şudur. Yüksek bir doz şişme, kızarıklık ve güneşe duyarlılık gibi tepkiler vermenize sebep olabilir. Cildinizin kalınlaşması da muhtemel yan etkiler arasındadır. Bunun sebebi kolajen üretiminin artmasıdır. Erken kullanıldığında tretinoin son derece etkili bir tedavi şeklidir. Ancak hamilelik ya da emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır. Eğer Retin-A kullanıyorsanız, aynı zamanda A vitamini takviyesi almamanız gerekiyor. Çünkü bu reaksiyon olasılığını artırır.a.s.
(ALINTIDIR)

merabalar yüzdeki kırışıklıklara en ii çözüm çekirdeksiz yeşil üzüm var ya onu ikiye bölüp yüzünüzü suyuyla silin 1 saat sonra yıkayın yüzünüzü kısa zamanda gözle görülemeyecek hale gelirmiş ben yeni okudum deneyin derim ben meyve sularıyla yüzümdeki mimik çizgilerini baya azaltmış durumdayım

tretin de aynı içeriğe sahiptir,ama kurutur mu dersen tabiki kurutur ,çünkü kurutmazsa cildi soymaz ,zaten sürekli sürersen bana göre olmaz cilt yara bile olabilir ,yukarda anlattığım gibi periyodlar halinde kullamak gerekli,ben o şekilde kullanıyorum,ama tretin aynı içeriğe sahip olmasına rağmen ben beğenmedim,kaşıntı yapıyor,aslında retinoik asitle ilgili google yazı yazarsanız tüm faydalarını görürsünüz, sadece akne tedavisinde değil kırışıklık ,cildin kollajen üretimine sağladığı fayda vs..görürsünüz:1hug:
Sevgili Rosenoire,forumda yazdığın konuları takip etmekte ve tecrübeleinden oldukça faydalanmaktayım,bunun için öncelikle çok teşekkür ediyorum sana.Uygulamaları sağlıklı bir şekilde yapmak adına bir konuda fikrini almak istiyorum.35 yaşındayım ve cilt bakımı için temel ihtiyaçların dışında harcama yapacak gücüm ne yazık ki yok.Son zamanlarda alnımda ve gözaltımda oluşan çizgilerden rahatsız olmaya başladım ,çok derinleşmeden önlem almalıyım diye düşündüm.Bu konuyla ilgili yazmış olduğun mesajları okudum ve tretin ,a vitamini gibi maddelerin kırışıklıklar üzerinde etkisi ile ilgili makaleler okudum.Sonuç olarak bir sitede,tretin denilen krem bir doktor tarafından gözaltına bile kullanılabilir ve hatta sürekli kullanımı yaşlanmayı geciktirebilir yazılmış.Ve ben de bu kremi alarak kullanamaya başladım,henüz 10 gün oluyor,ilk başlarda çok fazla soyulmalar ve acı hissi oluştu,bunu nemlendiriciler(madecassol,excipial hydro v.b)gibi ürünler sürerek azalttım...Soyulmalar devam etmekte lakin oldukça azaldı ve ben de aralıklı olarak az miktarda gözaltı çizgilerim ve alındaki çizgilerim üzerine lokal olarak kullanmaya devam ediyorum.Fakat çok vesveseli bir insanım ve meydana gelen kuruma çizgilerimi azaltacağı yere daha da çoğaltır ve başka sorunlar oluşturur mu diye korkmaya başladım ve yardımını istemeye karar verdim.Neticede cildim aslında hassas olmasına rağmen güzel bir cilt,şu yok halimle daha kötü bir duruma düşmekten korktum.Ne olur tavsiyelerini benimle paylaş,sence devam etmemin bir sakıncası var mıdır?kullanım ile ilgili tavsiyelerin olursa beni çok ama çok mutlu edersin..Lütfen benim sormayı akıl edemediğim lakin senin aklına gelen bir şey olursa;bir uyarı,bir tavsiye yanıtına ekle...Şimdiden teşekkür eder,sevgilerimi gönderirim,cevabını heyecanla bekliyor olucam....huzurun ve neşen bol olsun arkadaşım

Sevgili Rosenoire,forumda yazdığın konuları takip etmekte ve tecrübeleinden oldukça faydalanmaktayım,bunun için öncelikle çok teşekkür ediyorum sana.Uygulamaları sağlıklı bir şekilde yapmak adına bir konuda fikrini almak istiyorum.35 yaşındayım ve cilt bakımı için temel ihtiyaçların dışında harcama yapacak gücüm ne yazık ki yok.Son zamanlarda alnımda ve gözaltımda oluşan çizgilerden rahatsız olmaya başladım ,çok derinleşmeden önlem almalıyım diye düşündüm.Bu konuyla ilgili yazmış olduğun mesajları okudum ve tretin ,a vitamini gibi maddelerin kırışıklıklar üzerinde etkisi ile ilgili makaleler okudum.Sonuç olarak bir sitede,tretin denilen krem bir doktor tarafından gözaltına bile kullanılabilir ve hatta sürekli kullanımı yaşlanmayı geciktirebilir yazılmış.Ve ben de bu kremi alarak kullanamaya başladım,henüz 10 gün oluyor,ilk başlarda çok fazla soyulmalar ve acı hissi oluştu,bunu nemlendiriciler(madecassol,excipial hydro v.b)gibi ürünler sürerek azalttım...Soyulmalar devam etmekte lakin oldukça azaldı ve ben de aralıklı olarak az miktarda gözaltı çizgilerim ve alındaki çizgilerim üzerine lokal olarak kullanmaya devam ediyorum.Fakat çok vesveseli bir insanım ve meydana gelen kuruma çizgilerimi azaltacağı yere daha da çoğaltır ve başka sorunlar oluşturur mu diye korkmaya başladım ve yardımını istemeye karar verdim.Neticede cildim aslında hassas olmasına rağmen güzel bir cilt,şu yok halimle daha kötü bir duruma düşmekten korktum.Ne olur tavsiyelerini benimle paylaş,sence devam etmemin bir sakıncası var mıdır?kullanım ile ilgili tavsiyelerin olursa beni çok ama çok mutlu edersin..Lütfen benim sormayı akıl edemediğim lakin senin aklına gelen bir şey olursa;bir uyarı,bir tavsiye yanıtına ekle...Şimdiden teşekkür eder,sevgilerimi gönderirim,cevabını heyecanla bekliyor olucam....huzurun ve neşen bol olsun arkadaşım

canım ,öncelikle güzel sözlerine çok teşekkür ederim,ayrıca retin a dan fayda görmene çok memnun oldum,canım ben aslında göz altına direk sürülmesine pek taraftar değilim ,ama çok tahriş olmuyorsa mesele yok,yine de bana sorarsan periyodlar halinde kullan,sürekli sürmene gerek yok örneğin 3 veya 4 gün sür cildin soyulsun,dediğin ürünlerle birkaç gün tedavi et sonra yeniden başla,aynı şeyleri tekrar et.Cildin düzelince bu işlemleri 2 veya 3 ayda bire indir yani sürekli günlerce kullanma cilt tahriş olur neticede ürünü bırakınca düzelir ama sen tedirgin olursun.Senin korkularına gelince hassaslaşan ve kuruyan ciltte her mimik hareketi daha fazla iz yapar yani çizgiler derinleşmiş görülür,ama bu hiç önemli değil ürüne ara verip cildine baktığında derinleştiğini sandığın çizgilerin düzeldiğini ve eskisinden daha iyi duruma geldiğini görürsün,yani canım kontrollü kullanırsan cildin fazla kızarmaz soyulmalar seni rahatsız etmez,yıllar önce retin a kullanmaya başladığımda ben de çok sürüyordum ve günlerce devam ediyordum ki bu yanlış çünkü cilt çok kuruyor (ürünü bırakınca düzeliyor o başka)periyodlar halinde kullanmayı kendi deneyimlerimle öğrendim faydası da daha fazla ,hatta bir doktor merak edip nasıl kullandığımı sormuştu,ayrıca retin a ciltte kolajeni uyarıyor cilt dokusunu kalınlaştırıp sağlamlaştırıyor ,önemli olan kullanmayı bilmek gerek devamlı kullanmayın canım,neticede kullanılan ürün bir güzellik kremi değil ilaç bazında bir üründür sevgiler ,ayrıca istediğini sor:1hug:

çok teşekkür ederim , gözaltına çok az miktarda sürdüm zaten üzerine nemlendirici sürüp birkaç gün sonra tekrar etmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi çok vesveseli bir insanım,sözlerinin zaten rahatlatıcı bir etkisi var zaten kullanıcı olduğun için yüreğime su serptın,bir arkadaş çok korkutmuştu beni daha kötü olur diye...duyarlılığın ve hızlıcevabın için teşekkkürler umarım faydasını görürüm...bu gece rahat uyuycam umarım sen de:)

çok teşekkür ederim , gözaltına çok az miktarda sürdüm zaten üzerine nemlendirici sürüp birkaç gün sonra tekrar etmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi çok vesveseli bir insanım,sözlerinin zaten rahatlatıcı bir etkisi var zaten kullanıcı olduğun için yüreğime su serptın,bir arkadaş çok korkutmuştu beni daha kötü olur diye...duyarlılığın ve hızlıcevabın için teşekkkürler umarım faydasını görürüm...bu gece rahat uyuycam umarım sen de:)

senin kontrollü kullanman zaten bilinçli olduğunu gösterir,canım retinoik asitli krem(retin a) kullanımını zaten cilt doktorları tavsiye ediyorlar benim buradaki önerilerim sadece ,dermatolog ve estetik cerrahların tavsiyesini kendimde uygulayarak sizlerle paylaşmak,ayrıca bu konuyu çok iyi araştırdığım için nasıl uygulanması gerektiğini ,ayrıntılarını çok iyi biliyorum ,ama tekrar söylüyorum en güzeli senede birkaç kere ,kür halinde kullanmak,sürekli kullanmayın canım,tekrar söylüyorum kullanılan ürün bir güzellik kremi değil ilaç bazında bir üründüra.s

resenoirecim,bu kullandığınız kremin adı ne,markası ne?Bir de nerden temin edebiliriz eczanelerde mi satılıyor?Kutusunu falan da tarif eder misin canım,yanlış bişey almiyim.Sağol canım şimdiden.

resenoirecim,bu kullandığınız kremin adı ne,markası ne?Bir de nerden temin edebiliriz eczanelerde mi satılıyor?Kutusunu falan da tarif eder misin canım,yanlış bişey almiyim.Sağol canım şimdiden.

canım önceki yazılarıma bakarsan,bütün bilgiler mevcutŞeniz

canım önceki yazılarıma bakarsan,bütün bilgiler mevcutŞeniz

merhaba rosenoire uzun zamandır siteye girmeye fırsat bulamıyordum,sana sonuçları yazayım.; 5.günlerde yüzümde aşırı tahriş oluştu,yaralar oluştu,bir hafta da zor iyileşti,yüzüm hep kabuk döktü,sonra cildim iyileştikçe farklılığı gördüm yüzüm aydınlandı,çil lekelerimde pek bişey farketmedi çünkü çok eski lekelerdi,daha birçok seans gerekiyor,ama bi daha cesaret edemiyorum,cildim çok hassas aşırı tepki verdi, ama ben iyice güneş etkisini göstermeden tekrar yapayım ve sadece geceleri süreyim diyorum ne dersin tekrar deneyeyim mi? bu arada tekrar teşekkür ediyorum ve öpüyorumyerimseniben

merhaba rosenoire uzun zamandır siteye girmeye fırsat bulamıyordum,sana sonuçları yazayım.; 5.günlerde yüzümde aşırı tahriş oluştu,yaralar oluştu,bir hafta da zor iyileşti,yüzüm hep kabuk döktü,sonra cildim iyileştikçe farklılığı gördüm yüzüm aydınlandı,çil lekelerimde pek bişey farketmedi çünkü çok eski lekelerdi,daha birçok seans gerekiyor,ama bi daha cesaret edemiyorum,cildim çok hassas aşırı tepki verdi, ama ben iyice güneş etkisini göstermeden tekrar yapayım ve sadece geceleri süreyim diyorum ne dersin tekrar deneyeyim mi? bu arada tekrar teşekkür ediyorum ve öpüyorumyerimseniben

Canım yazını yeni gördüm, özür diliyorum bence sen retin a kremini çok aşırı sürmüşsün ,yüzüne süreceğin miktar en çok bir bezelye tanesi kadar olmalı .muhakkak fazla kullanmışsındır dediğin tipte bir tahriş fazla kullanımla ilgili.Bu ürünü ilk kullanmaya başladığımda bende fazla kullanıyordum aynen dediğin gibi oluyordu ama dozunu ayarlarsan cildinde kuruluk ve hafif kızarıklık dışında bir şey oluşmaz yani yara filan olmaz canım ,birde cildine sürerken masaj yapmıyacaksın hafifçe süreceksin cildini oğuşturursan yara olur .Canım bu ürün çillere iyi gelmez ancak kuruluktan oluşan çizgilere ve yüzeysel lekelere iyi gelir ,güneşte kullanırsan çillerin artar Benim cildim inanılmaz hassastır ama dozunda ve az kullandığım için problem yaşamıyorum .Geceleri kullanırsan dediğim gibi cildi oğuşturmadan ve çok az miktarda kullan ve sürekli kullanma neticede ürün bir kozmetik değil ilaç bazında bir üründür canım .Gündüz güneş koruyucusu kullan ,Çillerin için güneş koruyucusunun altına lekeler için bir ürün (expigment krem )gibi kullanabilirsin çok öptümŞeniz

Bi baktım herkes çılgınca yüzüne ve göz çevresine bilmeden Acnelyse ve Tretin kullanıyor. Bu kremler çok tahriş edicidir, özellikle Acnelyse. Tretin yüzde kullanılabilir kırışıklık için; ancak bazı noktalara şiddetle dikkat etmek kaydıyla...

Cildi hassas olanlar (yani ince ve kılcal damarları olanlar) kesinlikle bu kremden uzak durmalı, çünkü cildi iyice inceltiyor....

Güneşte kesinlikle ve kesinlikle kullanılmamalı (akşam sürülmeli az az) ve güneşe çıkılacaksa bile yüksek koruma faktörlü kremler kullanılmalı....

Bir sitede bir bayan tretini göz altlarında yanlış kullandığı için intihar etmekten filan bahsediyordu. Lütfen dikkat bayanlar.....

Tamam tretin yararlıdır ancak her koşulda değil....

Her duyulan şey hemen uygulanmamalı, önce cilt tipinize uygunluğu iyice araştırlmalı ve sonra kullanılmalı...

Benden söylemesi.....

Bi baktım herkes çılgınca yüzüne ve göz çevresine bilmeden Acnelyse ve Tretin kullanıyor. Bu kremler çok tahriş edicidir, özellikle Acnelyse. Tretin yüzde kullanılabilir kırışıklık için; ancak bazı noktalara şiddetle dikkat etmek kaydıyla...

Cildi hassas olanlar (yani ince ve kılcal damarları olanlar) kesinlikle bu kremden uzak durmalı, çünkü cildi iyice inceltiyor....

Güneşte kesinlikle ve kesinlikle kullanılmamalı (akşam sürülmeli az az) ve güneşe çıkılacaksa bile yüksek koruma faktörlü kremler kullanılmalı....

Bir sitede bir bayan tretini göz altlarında yanlış kullandığı için intihar etmekten filan bahsediyordu. Lütfen dikkat bayanlar.....

Tamam tretin yararlıdır ancak her koşulda değil....

Her duyulan şey hemen uygulanmamalı, önce cilt tipinize uygunluğu iyice araştırlmalı ve sonra kullanılmalı...

Benden söylemesi.....

Sana katılıyorum,kullanmasını beceremeyenler lütfen kullanmasınlar ,bu ürün çok yararldır ama beceremiyorsanız olmaz ,ben uzun yıllardır kullanıyorum çok yararını görüyorum ama ben bu konuda çok bilinçli bir kullanıcıyım diğer yazılarımda da özellikle belirttim BU İLAÇ BAZINDA BİR ÜRÜNDÜR KOZMETİK DEĞİLDİR sürekli kullanılmaz lütfen dikkat edelima.s.

bunun beceriyle ne ilgisi var ki? prospektüste nasıl yazıyorsa öyle kullanıyoruz.mesela bunu minik kırışıklıklarım var dedim diğe dr tarafından önerildi. lütfen anlatırmısınız siz nasıl kullanıyorsunuzfisfisfis

Canım ben nasıl kullandığımı diğer yazılarımda çok ayrıntılı bir şekilde anlattım ,ayrıca ben tretin kullanmıyorum retin a krem kullanıyorum ,ama neticede her ikiside retinoik asit ,şimdi buradan bu ürünü tavsiye ediyoruz çünkü ben yıllardır kullanıyorum ama yazan arkadaşlara bakarsan yüzünü yara edenler var bunun nedeni tabiki bilinçsiz kullanım çok sürersen ,masaj yaparsan yara olur insanlar bunu bilemiyor normal krem gibi kullanıyor bu olmaz ,zaten yazıları baştan okursan retinoik asit in faydaları üzerine anlattıklarımı nasıl kullandığımı görürsün ,örneğin sen göz çevresine kullanılıp kullanılamayacağını sormuşsun,ben doğrudan kullanmıyorum çok hafif minimum bir şekilde sürüyorum,ama bunu okuyanlar normal göz çevresi ürünü gibi göz çevresine sürerlerse olmaz yani anlatmak istediğim bu ,yüz kuruyup kırışınca bunu kalıcı sanıyorlar oysa ürünü bıraktığında bütün bu etkiler geçip cilt normal haline geliyor işte bu nedenle bilenler kullansın ,gereksiz korkulara kapılıp ne kendi başları ne de başkalarının başları ağrımasın ,Ayrıca doktoruna göz çevrene kullanıp kullanamıyacağını sorabilirsin .fisfisfis.

Canım ben nasıl kullandığımı diğer yazılarımda çok ayrıntılı bir şekilde anlattım ,ayrıca ben tretin kullanmıyorum retin a krem kullanıyorum ,ama neticede her ikiside retinoik asit ,şimdi buradan bu ürünü tavsiye ediyoruz çünkü ben yıllardır kullanıyorum ama yazan arkadaşlara bakarsan yüzünü yara edenler var bunun nedeni tabiki bilinçsiz kullanım çok sürersen ,masaj yaparsan yara olur insanlar bunu bilemiyor normal krem gibi kullanıyor bu olmaz ,zaten yazıları baştan okursan retinoik asit in faydaları üzerine anlattıklarımı nasıl kullandığımı görürsün ,örneğin sen göz çevresine kullanılıp kullanılamayacağını sormuşsun,ben doğrudan kullanmıyorum çok hafif minimum bir şekilde sürüyorum,ama bunu okuyanlar normal göz çevresi ürünü gibi göz çevresine sürerlerse olmaz yani anlatmak istediğim bu ,yüz kuruyup kırışınca bunu kalıcı sanıyorlar oysa ürünü bıraktığında bütün bu etkiler geçip cilt normal haline geliyor işte bu nedenle bilenler kullansın ,gereksiz korkulara kapılıp ne kendi başları ne de başkalarının başları ağrımasın ,Ayrıca doktoruna göz çevrene kullanıp kullanamıyacağını sorabilirsin .fisfisfis.
dr kesınlıkle önermıyor arkadaslar gozaltı için ben kullandm tretın ı nası yara yapıyosunuz kendınızı anlamıyorm yuzu soyan kremler basıt e alınmasın lütfen dr ben tretın kullandıım için gözaltıma sürmediim halde hassasıyet yaptıı için bi dunya para verıp aldıım baska dermokozmetık krem önerdi cok hassas bır bölge lutfen dıkkat edn hele şu yağları hiç sürmeyin yağ butonlarından baska hiç bişey kazandrmaz sevgıler

dr kesınlıkle önermıyor arkadaslar gozaltı için ben kullandm tretın ı nası yara yapıyosunuz kendınızı anlamıyorm yuzu soyan kremler basıt e alınmasın lütfen dr ben tretın kullandıım için gözaltıma sürmediim halde hassasıyet yaptıı için bi dunya para verıp aldıım baska dermokozmetık krem önerdi cok hassas bır bölge lutfen dıkkat edn hele şu yağları hiç sürmeyin yağ butonlarından baska hiç bişey kazandrmaz sevgıler

Tretini ben de hiç sevmedim canım ,acayip kaşındırıyor üstelik retinoik asit oranı düşük olduğu halde tahriş oranı yüksek kaşıntı dayanılır gibi değil .Ben yurt dışından retin a kremi alıyorum onun da içeriği ,asit oranı aynı ama çok güzel ,ne tahriş ne de kaşıntı sadece soyuyor.Acnelys acayip kızartıyor soyana kadar geçen sürede cilt çok tahriş oluyor ,ama ben kullandığım üründen çok memnunum .Cilt hafifçe pembeleşiyor ve de soyuluyor .:1rolleyes:Yağ sürme konusunda da seninle aynı fikirdeyima.s.

Tretini ben de hiç sevmedim canım ,acayip kaşındırıyor üstelik retinoik asit oranı düşük olduğu halde tahriş oranı yüksek kaşıntı dayanılır gibi değil .Ben yurt dışından retin a kremi alıyorum onun da içeriği ,asit oranı aynı ama çok güzel ,ne tahriş ne de kaşıntı sadece soyuyor.Acnelys acayip kızartıyor soyana kadar geçen sürede cilt çok tahriş oluyor ,ama ben kullandığım üründen çok memnunum .Cilt hafifçe pembeleşiyor ve de soyuluyor .:1rolleyes:Yağ sürme konusunda da seninle aynı fikirdeyima.s.

PEKI RETINO İZLER ÜZERINDE NE KADAR ETKILI ACABA NEDEN YURTDIŞINDAN ALIYOSUN BURDA YOKMU DIYE BİRDE RETINONUN 100 DE 0.3 KIMYASAL PEELİNGİNDE 100DE 0.05 DERINLIKTE ETKI ETTIĞİNI OKUMUSTUM KIMYASAL PEELİNG YAPTIRMAK YERINE RETINO KULLANIN DAHA AZ RISKLI DIYE ÖNERIYOLARDI KULLANICISI OLARAK BUNLARI BİLİPMİ TERCIH ETTIN YARARINI NE KADAR GÖRDÜN YAZARSAN SEVINIRIM

X