doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra hamile kalanlar

Arkadaşlar, ben tam 4 yıl doğum kontrol hapı kullandım ve bıraktıktan sonra 3. ayda hamile kaldım. Çok şükür hamileliğim iyi gidiyor. Hamile kalmak istelen arkadaşlar doğum kontrol hapının uzun süre kullanılması hamileliğe engel değil ama tabi doktor kontrolünde kullanmak lazım. Umarım isteyen herkes bu mutluluğu yaşar ve tez zamanda bebişlerine sağlıkla kavuşur...

arkadaslar ben 5 senelik evliyim 3 seneden fazla kontrol hapi kullandim sonra biraktim ama hemen cocuk istemedik bu sene altinci aya kadar ve 2 ayda hamile kaldim suan 12 haaftalik hamileyim bence hapla pek alakasi yok her insanin bunyesi farkli o yuzden korkmayin bence korktukca insanin psikolojisi bozuluyor ama allah her isteyene tattirsin cok guzel bi duygu pek bisey anlamasamda simdilik

Ben 4 yıldır yasmin kullanıyordum nisan ayında bıraktım hala bişey yok adetlerimde düzensizleşti. Doktora daha gitmedim. En kısa zamanda gidecem. Allah herkese sağlıklı günler göstersin arkadaşlar.:çok üzgünüm:

Bende 8ay Kullandim.biraktigim Ay Hamile Kaldim Hemen.bence De Hapla Pek Alakasi Yok.allah Herkese Nasip Etsin.cok Guzel Bir Duygu......

herkese teşekkür ederim ilginiz için ben hapı bırakalı 2 ay geçti daha birşey yok 3.aybu bu hafta yumurtlama dönemim inşallah bu ay olur allah isteyen herkese nasip etsinn

benim benim de inşallah ben sadece 4 ay kullandım en son ekim sonunda aldım üstüne iki adet gördüm bu ay ki adetim 27 sinde hem adet belirtileri mevcut hemde kendimi hamile gibi hissediyorum sizce psikolojik olabilir miii :KK43:(

benim benim de inşallah ben sadece 4 ay kullandım en son ekim sonunda aldım üstüne iki adet gördüm bu ay ki adetim 27 sinde hem adet belirtileri mevcut hemde kendimi hamile gibi hissediyorum sizce psikolojik olabilir miii :KK43:(

canım bende geçen ay senin gibi hamile hissettim kendimi hatta 2 gün gecikti adetim ama değilmişim tabii insan etkileniyo psikolojik olabilir ama inşallah hamilesindir.. iyi haberlerini bekliyoruza.s.

canım ben de hapı bırakalı 1 ay oldu.kasım adet dönemi bittikten sonra tekrar başlamadım ilaca.bugün adet olmam gerekiyordu ama olmadım :dance:daha hiç bi belirti de yok.ama onun yerine açık renkli bi akıntım var 2-3 gündür.bir de sürekli bir uyku hali var üzerimde.fisfisfisacaba hamilelik belirtisimidir bunlar yoksa psikolojik mi anlayamadım.:uhm:Rabbim isteyen herkese nasib etsin inşallah annelik duygusunu tatmayı.a.s.

inşallah hamilesindir canım , insan çok etkileniyo nekadar da düşünmicem desede 1-2 gün kala adete acabalar başlıyo,geçen ay benim öyle oldu tahlil yapacaktım nerdeyse ama hastalandım. haber ver bize mutlaka

ben hemen bıraktığım ay hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı.bence hemen hamile kalmayı deneme.doktorlar haptan sonra üç ay hamile kalmamayı öneriyorlar.düşükle sonuçlanma riski yüksekmiş.

bende hapı bıraktıktan sonra bir kere regl oldum....
ikinci ay hamiş kalmıştım ama kimyasal gebelikle sonuçlandı...
yani 5. hafta bile olmadan kese oluşmadan kanamyla birlikte gitti....
bende zelihanın dediğini duymuştum....
ama şuan yine hamileğim allaha şükürler olsun.....
hakkınızda hayırlısı olsun kızlar......

allah bebeğinize sağlıkla kavuşmanızı nasıp etsin, ben duymamıştım böyle bi risk olduğunu teşekkür ederim benimde şuan 3. ayım kısmet nezamansa artık sağlıklı olsunda

yok canım , banada senin gibi çok baskı yaptılar kullanma diye ben dr.kontrolunde aldım hapı, hatta hap kullananların hamile kalma oranı diğerlerine nazaran daha fazla, dr.bana hamile kalamamanın milyonlarca nedeni var ama bunların içinde hap asla yok demişti , bünyeyle alakalı birşey içini ferah tut

kızlar adet tarihimin üzerinden 3 gün geçti ama hala bişey yok.zor tutuyorum kendimi test yapmamak için.yasakkelimemeraktan çatlamak üzereyim ama hayal kırıklığına da uğramak istemiyorum.:çok üzgünüm:napsam sizce?haftasonuna kadar beklesem mi?fortel diye bi gebelik testi varmış
adet gününüzden 7 gün önce bile %1 sapmayla doğru sonucu veriyormuş.ne dersiniz alsam mı?ayyyyyy ölcem heyecandan:dance:

kızlar adet tarihimin üzerinden 3 gün geçti ama hala bişey yok.zor tutuyorum kendimi test yapmamak için.yasakkelimemeraktan çatlamak üzereyim ama hayal kırıklığına da uğramak istemiyorum.:çok üzgünüm:napsam sizce?haftasonuna kadar beklesem mi?fortel diye bi gebelik testi varmış
adet gününüzden 7 gün önce bile %1 sapmayla doğru sonucu veriyormuş.ne dersiniz alsam mı?ayyyyyy ölcem heyecandan:dance:

inşallah hamişsindir canım,tamin edebiliyorum heyecanını bence bi sağlık ocağında kan testi yaptır15-20 dk. çıkıyo ve kesin sonuç:1hug:

• Beğen
Reactions: Jou
X