Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

internette farkli bir sayfada doktora sordum hpv hakkin da bende hpv 16 cin1 var erkek arkadasimla boyle bir seyi paylasmadim bilmiyor henuz kondomla kullnairyoz gorunen bir lezyon yok bende rahim icinde lezyon oldugumu soyledim oda bana hiv soylemesneiz bile olyr kondomla korunursaniz zaten sorun olmaz oral iliskide senin yapmanda bir sakinca yok ama o sana yaparsa ona bulasma riski var dedi
Negatif olsak bile yapamaz mi

Kızlar bugün doktora gittim bu hpv dedi test falan hiçbir şey demeden bunları yakıcaz kanser olma ihtimalin var. 3500 lira dedi öyle diyince çıktım bende. Devlete randevu aldım şimdi. Devlet hastanesinde bu islemleri yaptıran var mı? Marmara eğitim arastırmaya gidicem ama iyice korktum açıkcası.

Kızlar bugün doktora gittim bu hpv dedi test falan hiçbir şey demeden bunları yakıcaz kanser olma ihtimalin var. 3500 lira dedi öyle diyince çıktım bende. Devlete randevu aldım şimdi. Devlet hastanesinde bu islemleri yaptıran var mı? Marmara eğitim arastırmaya gidicem ama iyice korktum açıkcası.
ozel ler para icin neler yapiyolar ozllerdeki butun doktorlae icin degil.ama bir cogu boyle malesef sigiller icinmi kanser olma ihtimalin var dedi anlamadim 3500 cok.fazla bide

Arkadaslar ozele para yetismez ben size soyleyim..ben konustugumda milyarlarca para talep ettiler..adanada sehir hastanesine gittim ucretsiz kolposkopi ve biyopsi yapildi..ayrica orada leep yaptiran insanlarda var..bulundugunuz sehirde sehir hastanesi varsa eger jinekolojik onkoloji bolumune basvurun yardimci oluyorlar..ozele para asla yetismez ..cunku lanet sigiller tekrar tekrar cikacak yakilmasi gerekecek bu yuzden de surekli para akisi olmasi lazim ki ozelw gidilsin

Canim benim sigillere doktor dusuk risk demisti bi test yapildi ki hpv nin en yüksek tipleri cikti..testi yaptır mutlaka

ozel ler para icin neler yapiyolar ozllerdeki butun doktorlae icin degil.ama bir cogu boyle malesef sigiller icinmi kanser olma ihtimalin var dedi anlamadim 3500 cok.fazla bide
Valla sadece baktı cinsel yolla bulaşır dedi. Bunların temizlenmesi lazım tek tek yakıcaz sonrada sana krem vericem dedi. Nedir peki bu geçebilecek bişey mi dedim. Genel cerrahiye gitmiştim ben. Birde jinekoloğa görün. Serviks kanserine neden olur sen şimdi bu kağıdı al git fiyat bilgisi al dedi yolladı. Neye uğradığımı şaşırdım zaten.

Canim benim sigillere doktor dusuk risk demisti bi test yapildi ki hpv nin en yüksek tipleri cikti..testi yaptır mutlaka
Kimse bana test falan demedi ki.. Devlette testini yapıyorlar mı? Gerçekten çok canım sıkkın birde ben ilişkiye girmedim benden nasıl smear alacaklar of yemin ederim kafam çok karıstı

Yine cahil kendini gelistirmemis ve bilgileri taze olmayan doktora denk gelmiş bi hemcinsim:KK43: canım korkma bişey yok iyi bo doktor bul takibini yaptır

Yine cahil kendini gelistirmemis ve bilgileri taze olmayan doktora denk gelmiş bi hemcinsim:KK43: canım korkma bişey yok iyi bo doktor bul takibini yaptır
Doktordan çıktığımdan beri ağlıyorum. Gerçekten anlamadım böyle bir sey beklemiyordum. Bilmediğim bir sey ve birazda olsa beni aydınlatması gerekir diye düşünmüstüm. Zaten bu virüsü nasıl nerden aldığımı dahi kestiremiyorum ona ayrı canım sıkkın.. Devlette tipleme testi yapılıyor mu?

Doktordan çıktığımdan beri ağlıyorum. Gerçekten anlamadım böyle bir sey beklemiyordum. Bilmediğim bir sey ve birazda olsa beni aydınlatması gerekir diye düşünmüstüm. Zaten bu virüsü nasıl nerden aldığımı dahi kestiremiyorum ona ayrı canım sıkkın.. Devlette tipleme testi yapılıyor mu?
Canım ilk öğrendiğimde bende çok ağlamıştım ama bosunaymis ağlama.. cinsel yolla almadigina emin misin sürtünme oral anal iliski vs bulaşabilir.. devlet tipleme yapmıyor canım 30 yaş ustuysen ketem yapıyor altiysan parayla yaptırman lazım 580 tl dediler bana fiyat olarak :KK43:

Canım ilk öğrendiğimde bende çok ağlamıştım ama bosunaymis ağlama.. cinsel yolla almadigina emin misin sürtünme oral anal iliski vs bulaşabilir.. devlet tipleme yapmıyor canım 30 yaş ustuysen ketem yapıyor altiysan parayla yaptırman lazım 580 tl dediler bana fiyat olarak :KK43:
Cinsel yolla bulaşmış olamaz çünkü ben bu hastalıklardan acayip korktuğum için erkek arkadaşım daha ilişkinin başında komple cinsel yolla bulaşan tüm hastaliklar için test yaptırdı.. Eski ev arkadaşımda varmış hatta birlikte lazere giderdik genital bölge için o ilk girerdi hemen ardından ben girerdim ve gel gör ki temizliği sadece pecete sürmek olarak algılayan bir yerdi. Ordan mı gecti acaba diye düşünüyorum. Of.. 500 lira verilebilir ama 3500 lira bana çok fazla geldi. Devlette sadece yakıp yolluyorlar mı?

Yapiliyor saglik ocagida yapiyor

Canim bakire misin..yani hic cinsellik olmadi mi..anal sex oral sex vs surtunme
30 yas altiysan eger hpv devlet yapmiyor ozeldr yaptiracaksin 30 yas ve ustune yapiyor devlet..ayrica bakireysen hpv ve smear nasil yapilir bilmiyorum..doktor sana derseki bu tip dusuk riskli tip kanser yapmaz inanma..bana oyle dedi test sonucu pozitif ve en yuksek tip cikti..o yuzden mutlaka bi cozum yolu bul ..sakin olmak gerekiyor..cunku elden birsey gelmiyor

X