Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Siz ne zamandır uğraşiyorsunuz bu illetle? Birde bu temas yoluyla bulaşan bir şey değil mi? Ilişkiye girip girmemekle bağlantısı nedir? Çünkü riskli tiplerden çıkması çok korkunç olur. Riskli tipleri illa ilişkiyle mi bulaşıyor?
vajinal.iliski yasamadiysan nasil olur vajinanin icine penisin girmesi lazim ama surtunmi yoluyla.sigiler temas edince bulasir tabiki

vajinal.iliski yasamadiysan nasil olur vajinanin icine penisin girmesi lazim ama surtunmi yoluyla.sigiler temas edince bulasir tabiki
hpv vurussiyle cinsel hayati aktif her kadin hayatinin bir doneminde karsilasir diyor doktorlar bir sene 2 sene bunyeye gore daha uzun da daha kisada olabilir bagisiklik sistemi virusu yok eder tabi bu kisiye gore degisir sigil.yapan tipler risk olusturmayna tipler birde vajina icinde lezyonlara sebep olan tipler var bunlarda biraz daha riskli tiplerdir yani sen erkek arkadasimla.beraver testleri yaptırdık diyosun ama bu enfeksyon kanda cikan bir enfeksiyon degil genital bolge enfeskyonudur sigil erkek arkadasinda varsa yada farkli durumlardada bulsabilir 30 yas altina zaten hpv testi yaplimiyor simirle bakilabilri sana onun haricindede sigilleri yok etmeye calisr beslenmee ozen goster gunluk ped tarzi bisey kullanma havasiz bırakıyor bagisikligini gucelndir

ozeldeki her doktorada guvenme ben farkli bir sey icin cildyeye gittim bu durumu sordum cildiywdeki doktor kadin dogumcular kondilom adi altinda lazer le yakiyoruz diye kadin doğumcular dunya para istiyor hic gerek yok boyle biseye biz cildiyeciler de ayni sekidle yakiyorz okadarda tutmuyor dedi onlar kondiom islemi olarak sistemi yansitiyor. dedi yani iyi guvendigin bir doktor arastir para degil hastaye onem veren ona git ama onun haricinde devletten randevu al hijyene onem goster gecer sigiller

canim bakire olsada farketmez surtunme yoluyla oral yolla virus vucuda girerse ve bagisiklik yenmezse ilerde yuksek tiple karşılaşabilir
canim sen yanlis biliyosun yada tedirgin oldugun icin boyle konusuyosun surtunme yoluyla sigiller bulasir onlarinda riski yok evet rahatsiz eder huzursuz olur insan ama rahim icindeki lezyon olmasi bulasmasi icin karsi tarafin penisinden vajinaya vurusun bulasmasi gerekir birlesma olamsi gerekir cinsel yonden aktif olmasin lazim

Arkadaşlar bağışıklık sisteminin güçlenmesiyle atıla bildiğine göre nasıl güçlendiricez arkadaşlar?var mı bu yolla virüsten kurtulan.daha smear testim çıkmadı,yarın hov tiplemesi yapılacak.rahim ağzında yaram var.vıma günü smear alındı ve belim ağrıyor.normalmidir sizce?

Arkadaşlar bağışıklık sisteminin güçlenmesiyle atıla bildiğine göre nasıl güçlendiricez arkadaşlar?var mı bu yolla virüsten kurtulan.daha smear testim çıkmadı,yarın hov tiplemesi yapılacak.rahim ağzında yaram var.vıma günü smear alındı ve belim ağrıyor.normalmidir sizce?
bağışıklık için önceki mesajlarda bir sürü öneri var. smear almak bel ağrısı yapmaz cerrahi bir işlem bile değil stresten bele vurmuştur

ben kac tane kadin taniyorum atmis e hamile su an hemde 16 18 tipleri hemde sigikde yapan tipde var

canim sen yanlis biliyosun yada tedirgin oldugun icin boyle konusuyosun surtunme yoluyla sigiller bulasir onlarinda riski yok evet rahatsiz eder huzursuz olur insan ama rahim icindeki lezyon olmasi bulasmasi icin karsi tarafin penisinden vajinaya vurusun bulasmasi gerekir birlesma olamsi gerekir cinsel yonden aktif olmasin lazim
Az önce bir forumda okudum ilişki yoksa içeri taşınmaz yazmıs bir doktor. Sadece dış yüzeyde kalır demiş. Zaten dısarda lezyon oluşumu olduğunda bu sebeple içeri bakmıyorlarmış taşınmasın diye. Benim siğillerim arka bölgede ve ben başta hemoroid sanırım 3-4 santim içeri sokmaya çalıştım onlari umarım yanlışlıkla iceri taşımamışımdır.. Bu konuyu doktora açmalıyım değil mi?

Az önce bir forumda okudum ilişki yoksa içeri taşınmaz yazmıs bir doktor. Sadece dış yüzeyde kalır demiş. Zaten dısarda lezyon oluşumu olduğunda bu sebeple içeri bakmıyorlarmış taşınmasın diye. Benim siğillerim arka bölgede ve ben başta hemoroid sanırım 3-4 santim içeri sokmaya çalıştım onlari umarım yanlışlıkla iceri taşımamışımdır.. Bu konuyu doktora açmalıyım değil mi?
ben bunu cilege yazdim iliski gerek yok rahim icine de bulasir dedigi icin sendeki sigilse eger onlar gecer bir sure sonra bakireysende rahim icinde hpv lezyonu olmaz ama doktora git goster evet hepsni

ben bunu cilege yazdim iliski gerek yok rahim icine de bulasir dedigi icin sendeki sigilse eger onlar gecer bir sure sonra bakireysende rahim icinde hpv lezyonu olmaz ama doktora git goster evet hepsni
Bugün gittim bir doktora sinirlerimi alt üst etti zaten. Siğillerim var evet doktorda hpv dedi ama arka kısımda. Gerçi doktorda parmakla muayne etti iceri taşinma durumu umarım yaşamam.. Devlet hastanesine randevu aldım perşembe günü gideceğim acayip gerildim. Şimdi bana yüksek riskli bulaşsa sahi iceri taşınma olmayacağından sorun teskil etmez mi?

Bugün gittim bir doktora sinirlerimi alt üst etti zaten. Siğillerim var evet doktorda hpv dedi ama arka kısımda. Gerçi doktorda parmakla muayne etti iceri taşinma durumu umarım yaşamam.. Devlet hastanesine randevu aldım perşembe günü gideceğim acayip gerildim. Şimdi bana yüksek riskli bulaşsa sahi iceri taşınma olmayacağından sorun teskil etmez mi?
canim sen iliskiye girdinmi daha once cinsel hayatin varmi surtunme tarizndan bahsetmiyorum iliskiye giriyormusun

Canim farzetki surtunme yoluyla beraber oldular ve o sivi vajen icine gitti nolacak peki...bulasmicak mi..dusuk risk yada yuksek risk virus vucuda giriyor bi sekilde ..ve nihayetinde sigili alanda tasiyici yuksek risklilerde tasiyici degilmi

Hayır hiç girmedim. Sadece makat bölgesinde olanları parmağımla içeri itmeye çalıstım bir defa baya da ittim..
daha once cinsel iliskiye girmediysen sigil yapan tipi vardir senden oda sigiller de bir risk olmuyor taniki can sikici uzucu ama bakireysen sigillerin yok olursa sorun olmaz canim

X