Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

ben doktora gitmesin diye bir sey soyeldimmi sadece cinsel yonden aktif bayanlarda rahim icinde lezyon olusumi olur dedim
Zevk suyu vs bu virus vajen icine girmisse ve vucut yenemezse bunu ilerde yuksek tip cikabilir diyoruz..insanlari korkutma diyorsun..once yazilanlari iyi oku

arkadaslar kimse burdakilere gore doktora gitmemezlik yaomiyordur sanmiyorum dimi yani ama sabahtab beri agliyorum doktor kotu konustu diyor yani bizde ilk duydugumuzda oyleydik dimi arti bu kisi bakire cinsel hayatida yok yani dmeek istedigum yuksek tipli cikmasin yok degsiim oluyor kurtulamamsin diye korkutman anlami var mi

ben doktora gitmesin diye bir sey soyeldimmi sadece cinsel yonden aktif bayanlarda rahim icinde lezyon olusumi olur dedim
oluşabilir de oluşmayabilir de biz bilemeyiz, daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı? düz mantıkla yürümüyor bu işler

arkadaslar kimse burdakilere gore doktora gitmemezlik yaomiyordur sanmiyorum dimi yani ama sabahtab beri agliyorum doktor kotu konustu diyor yani bizde ilk duydugumuzda oyleydik dimi arti bu kisi bakire cinsel hayatida yok yani dmeek istedigum yuksek tipli cikmasin yok degsiim oluyor kurtulamamsin diye korkutman anlami var mi
16 yüksek tipli olduğu halde siğil yapan bir tip

Arkadasim sen iyi misin kim kurtulamazsin dedi burda iyi oku..gercekten okumadan demeyelim anlamadan yorum yapıyorsun..yuksek tip olup atlatan bi ton insan var..bunu kim inkar ederki..ayrica bu virus vucuda girince sadece lezyonlar ortadan kalkiyor tedaviyle..tasiyicilik minimuma iniyor..virusun kimde atilip kimde kaldigi tespit edilemiyor...bagisiklik cokunce tekrar ortaya cikabiliyor..belkide omur boyu cikmicak..onu zaman gosterecek diyoruz..sen ne anliyorsun

cil
Arkadasim sen iyi misin kim kurtulamazsin dedi burda iyi oku..gercekten okumadan demeyelim anlamadan yorum yapıyorsun..yuksek tip olup atlatan bi ton insan var..bunu kim inkar ederki..ayrica bu virus vucuda girince sadece lezyonlar ortadan kalkiyor tedaviyle..tasiyicilik minimuma iniyor..virusun kimde atilip kimde kaldigi tespit edilemiyor...bagisiklik cokunce tekrar ortaya cikabiliyor..belkide omur boyu cikmicak..onu zaman gosterecek diyoruz..sen ne anliyorsun
senden daha iyi anladigim kesin canim

E peki holly mollyde mi yanlis anlamis yazdigimi..bi sen yanlis anlamissinki bu konuda zit fikirli olan tek sensin..anlayarak oku
sen duzgun kosnurumusun lutfen saygili ol insanlara felaket tellalgi yapma sen ilk yazodginda cok kotuyum soyleyim boyleyim yaziydon insanlar sana bende dahil destek olmaya calisti sen neden yeni birine yuzde bir olan ihtimallaeri siralayarak boyke felaket telllaligi yapiysoun anlamadim

kimse doktora gitmemezlik yapmıyor ama direkt kanser olacaksın diyen doktora da kimse itimat etmez. başka doktorlara gidicek. bakire olduğu halde enfekte olmuş kaç kişi cevap vermiş, sakinleşmesini söylemişler başka doktora git test yaptır demişler. ilk seferde herkes korkuyor. tartışmanın anlamı yok burada bir cevap bulamaz kimse de yardımcı olamaz Winnethepooh Winnethepooh korkma alternatif doktorlara görün ben de çok kötü doktorlara denk geldim panik yapma

sen duzgun kosnurumusun lutfen saygili ol insanlara felaket tellalgi yapma sen ilk yazodginda cok kotuyum soyleyim boyleyim yaziydon insanlar sana bende dahil destek olmaya calisti sen neden yeni birine yuzde bir olan ihtimallaeri siralayarak boyke felaket telllaligi yapiysoun anlamadim
Hala anlamakta israr ediyorsun bu yuzden sana cevap yazmicam artik..gercekleri soyluyoruz kimseyi korkutmuyoruz
.bnde doktorlara gidiyorum ve ogrendiklerimi paylasiyorum..doktora git kimse bilemez demek mi felaket tellalligi ..zevk suyu vajen icine girmisse ve bagisiklikla bu atlatilmazsa ilerdr farkli bir tip yada yuksek tip cikar demek mi kötü..yada ben doktor olmadigim halde makat icine sigil yayilmaz mi diyeyim yada yayilir mi diyeyim..sen once yazilanlari iyi anla iyi yorumla sonra insanlara pas at

genital bölgedeki virüs ilerleyip makat çevresinde siğil yapabilir diyor doktorlar. internette doktorlar kendi sitelerinde bile yazmış. orası sürekli sıvı transferinin sürtünmenin olduğu yerler. sürtünerek sevişerek kapmışsın ve vajina nemli bir yer. en iyisi doktora gitmen buraya sorarak kendin için doğruyu bulamazsın
Tamam bundan yana bir sorunum yok ki zaten makat bölgemde lezyonlar. Benim sorduğum şey makattan iceri ya da vajinadan içeri geçer mi? Çunkü dısardan içeriye herhangi bir sıvı transferi durumu yok. Bir doktorda internet sitesinde ilişki yoksa makattan içeri geçmez yazmış ona istinaden sordum bilgisi olan var mı diye

Arkadaslar hepimiz hpv tasiyoruz..dusuk tip yada yuksek tip ..hicbirimiz doktor degiliz..bu yuzden net ifadelerde bulunmamiz insanlari yanlis yonlendirmemiz dogru olmaz ki doktorlar bile bazen dogru teshis koyamazken..o yuzden en guzeli tek doktorla degil birden fazla doktorla gorusmek ve arastirip iyi doktorlarla gorusmek..ama sunda hem fikir oldugumuzu dusunuyorum ki doktorlarinda ortak gorusu bu yonde..hpv yuksek tip yada dusuk tip bagisiklikla vucuttan temizleniyor ve bi sure sonra negatife donulebiliyor..fakat bu bir daha hpv aktiflesmez anlamina gelmiyor.bagisiklik dusunce hpv tekrar ortaya cikabilir yada lezyonlar ortaya cikabilir..hatta omur boyu cikmayadabilir..kimde vucuttan atilir yada yada vucutta kalmismi bunu yuzde yuz olarak soyleyemiyor doktorlar..hpv negatif cikmasi yuzde yuz bundan kurtuldum anlamina gelmiyor tasiyici oluyoruz..umarim yeni giren arkadaslara faydali olur..ve en net bilgiyi doktorlar verir

Hala anlamakta israr ediyorsun bu yuzden sana cevap yazmicam artik..gercekleri soyluyoruz kimseyi korkutmuyoruz
.bnde doktorlara gidiyorum ve ogrendiklerimi paylasiyorum..doktora git kimse bilemez demek mi felaket tellalligi ..zevk suyu vajen icine girmisse ve bagisiklikla bu atlatilmazsa ilerdr farkli bir tip yada yuksek tip cikar demek mi kötü..yada ben doktor olmadigim halde makat icine sigil yayilmaz mi diyeyim yada yayilir mi diyeyim..sen once yazilanlari iyi anla iyi yorumla sonra insanlara pas at
ya biz seninle anlasamadik bir turlu gercekten ben sigil yayilmaz diye bir sey dedimmi nesyse sen cok anlayisliyisin ben kitim anlamiyirim sen bilgilisin okuyosun ben cahilim canim tmm haklisin baksada bisey diyemiyirjm sana

kimse doktora gitmemezlik yapmıyor ama direkt kanser olacaksın diyen doktora da kimse itimat etmez. başka doktorlara gidicek. bakire olduğu halde enfekte olmuş kaç kişi cevap vermiş, sakinleşmesini söylemişler başka doktora git test yaptır demişler. ilk seferde herkes korkuyor. tartışmanın anlamı yok burada bir cevap bulamaz kimse de yardımcı olamaz Winnethepooh Winnethepooh korkma alternatif doktorlara görün ben de çok kötü doktorlara denk geldim panik yapma
Gerçekten ne kadar çok tartışma olmuş ben algilayamadım şu an olanları. Sadece yaşayan var mı diye merak etmiştim o kadar. Yoksa bunun bir şekilde vücuttan atıldığını biliyorum. Hatta atıldıktan sonra vücudumuz hpvnin o tipine bağışıklık kazanıyormuş. Bunlardan yana bir sorunum yok. Ama tip dönmesini ve atıldıktan sonra taşıyıcı olduğumuzu ilk kez duydum. Çunku doktorlar hep ömür boyu vücutta kalan bir virus değildir bir kaç yılda atılır diyorlar. Kafam cidden karıstı

Zevk suyu vs bu virus vajen icine girmisse ve vucut yenemezse bunu ilerde yuksek tip cikabilir diyoruz..insanlari korkutma diyorsun..once yazilanlari iyi oku
Şey tartışmanıza gerek yok gerçekten.. Bu arada zevk suyu falan vajen içine geçmedi asla bundan eminim dısardab içeriye herhangi bir sıvı transferi olmadı. Zaten bu rahatsızlık spermle (şayet sperm yolunda hpv yoksa) bulaşan bir şey değil sadece temasla bulaşıyor diye biliyorum

X