Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Hanimefendi egitiminiz nedir? Hangi senpozyumlara katildiniz? Ben 16 pozitif iken negatif oldum? Bilimsen dünya çapinda yuzlerce Makale okudum. Hic bir doktorun kanser gibi aids gibi bir bunu hemen tedavi edelim bu com kotu bir enfeksiyon dedigini de duymadim. Ve yurt disinda yapilan milyonlarca kisi uzerinde yapilan arastirmada 1. Yil %80 ikinci yil %90 odaninda vucuttan atildigi görülmüs iken. Dunya saglik orgutu verilerinde bunlar yazarken siz daha once yazidigim yazilardaki gibi insanlari korkutup para avcisi doktorlara para kazandirsinlar diye delilsiz belgesiz kaynaksiz yazilar yazmaya hic mi utanmiyorsunuz. Bende hpv yok demissiniz sizde yok ise neden arastirma geregi duydunuz? Ben dunyadaki tum calismalari takip ediyorum. Kimse sacma sapan yazilara prim vermesin. Türk doktorlari da kusura bakmasin ama bir tedaviyi de bizim doktorlarimiz bulsun...saygilarimla
Ben gayet de bilgilerim güncel olmayabilir dedim, siz neden saldırıya geçtiniz ki? Ben öğretmenim fakat zaten yurtdışında yaşıyorum. Türkiye’de ilken atanamadığım için bir kongre organizasyon firmasında çalıştım 2 yıl. Türk Jinekolojik Onkoloji derneği ile 2 yıl geçirdim. Görev icabı ister istemez salonda bulunarak hocaları dinleme fırsatım oldu. Hangi doktora ne gibi bi para kazandırma çabam olabilir? Böyle bir rahatsızlığım yok, araştırma da yapmadım. Zaten araştırma yapmış olsam, daha çok Bilgi sahibi olurdum. Sadece o gün duyduğumu yazdım. Sizler yaşadığınız için muhakkak benden daha çok Bilgi sahibisinizdir. Güncel değilimdir dedim. İddiada bulunmadım, utanmaz oldum. Çok enteresan. Geçmiş olsun size ve bu rahatsızlıktan muzdarip olan herkese

Haklısınız. Dediğim gibi eskide kalmış bir düşünceyi yazmamam en doğrusuydu. Ben de insanlar saçmasapan fikirlerini bilip bilmeden ortaya atıyo diye eleştirdiğim insanlar gibi oldum şimdi burada😁 kusura bakmayın R Remuslupin @blakc fakat saldırıya gerek yok. Yani katılmıyorum diyip geçebiliriz. Hemen eğitiminiz ne? Biz toplum olarak insanları eğitimleri ve sosyal statüleri ile ezmeye bayılırız. Sadece bu tavırdan rahatsız oldum.

Haklısınız. Dediğim gibi eskide kalmış bir düşünceyi yazmamam en doğrusuydu. Ben de insanlar saçmasapan fikirlerini bilip bilmeden ortaya atıyo diye eleştirdiğim insanlar gibi oldum şimdi burada😁 kusura bakmayın R Remuslupin @blakc fakat saldırıya gerek yok. Yani katılmıyorum diyip geçebiliriz. Hemen eğitiminiz ne? Biz toplum olarak insanları eğitimleri ve sosyal statüleri ile ezmeye bayılırız. Sadece bu tavırdan rahatsız oldum.
Son bir şey yazayım kimsenin zamanını almayayım. Benim annem yumurtalık kanseri, yıllardır kemoterapiler, ameliyatlar uğraşıyoruz. Ve benim kulaktan dolma bilgilerim sayesinde Türkiye’de yeni yeni yayılmaya başlayan HIPEC ameliyatını duyarak, öğrenerek yine aynı hekimlerden, annemin yaşam kalitesini ve ömrünü artırdık. Ben sizlerin zaten hali hazırda içinde bulunduğunuz rahatsızlık sebebiyle ruh halinizi dikkate alamadım sanırım. Siz hiç yazmadım varsayın. İyi günler

Kaşıntı olayı siğil tipine göre değişiyor sanırım. Ama hangi tiplerin nelere sebebiyet verdiğini bilmiyorum malesef.
Toplu igne basi gibi birde randevu aldigim gun regle denk geliyor oyle olsada gidicem umarim gider gitmez islem yapar duoderm diye bisey almistim onu sursem mi acaba

Arkadaslar bu gumussuyu hakkinda bilgisi olan varmi sayfasinda cok oneriliyor bir ksiside yazmis gumussuyu sayesinde hpv iyl3smis diye hergun iki vardak iciliyormus ben ilkez duydum bir bilginiz varmi

Anneden yeni doğan bebeğe de bu virüsün taşındığına dair literatürden vakalar da görmüştüm. Bilmiyorum sadece ben duyduğumu söyledim. Umarım bu rahatsızlığı yaşayanlar bir an önce kurtulurlar.
Eğer ki aktif siğil varsa normal doğum da degdiği icin geçme ihtimali var

Arkadaşlar tipleme sonucum geldi. Sadece tip 6 çıktı çok şükür. Doktorum aşı konusunda ısrarcı. Aşıyı kanser riski oluşmasın, tipin başka bir tipe dönüşmesin diye olmalısın diyor.

Yani bir tipin zaman içinde başka bir tipe dönüşebileceğini iddia ediyor. Sizlerin bir duyumu var mı bu konuda? Ya da doktora gittiğinizde sorup burada paylaşır mısınız?

Tip 6'yım sadece ve tek eşliyim. Tip 6'ım zaman içinde kanser riski taşıyan başka bir tipe dönüşebilir mi? Bana çok mantıklı gelmedi ama bakalım belki duyumu olanınız vardır.

Son bir şey yazayım kimsenin zamanını almayayım. Benim annem yumurtalık kanseri, yıllardır kemoterapiler, ameliyatlar uğraşıyoruz. Ve benim kulaktan dolma bilgilerim sayesinde Türkiye’de yeni yeni yayılmaya başlayan HIPEC ameliyatını duyarak, öğrenerek yine aynı hekimlerden, annemin yaşam kalitesini ve ömrünü artırdık. Ben sizlerin zaten hali hazırda içinde bulunduğunuz rahatsızlık sebebiyle ruh halinizi dikkate alamadım sanırım. Siz hiç yazmadım varsayın. İyi günler

Annenize çok geçmiş olsun. İnsanlar çok kaygılı haklı olarak, hani cinsel yolla bulaşan bir şey olduğundan kolayca paylaşılamıyor ve burası rehabilitasyon alanı gibi bir şey hepimiz için. Pozitif şeyler duymak istiyoruz. Hpv öyle enteresan bir şey ki hakkında kesin konuşulan hiçbir şey yok. O yüzden gergin ve tepkili insanlar.

Tekrar geçmiş olsun, siz yine de bir şey öğrenirseniz paylaşın. Ayrıca ben şu kaygılı halin tepkiselliğini fark ettiğiniz için teşekkür ederim size.

Arkadaşlar tipleme sonucum geldi. Sadece tip 6 çıktı çok şükür. Doktorum aşı konusunda ısrarcı. Aşıyı kanser riski oluşmasın, tipin başka bir tipe dönüşmesin diye olmalısın diyor.

Yani bir tipin zaman içinde başka bir tipe dönüşebileceğini iddia ediyor. Sizlerin bir duyumu var mı bu konuda? Ya da doktora gittiğinizde sorup burada paylaşır mısınız?

Tip 6'yım sadece ve tek eşliyim. Tip 6'ım zaman içinde kanser riski taşıyan başka bir tipe dönüşebilir mi? Bana çok mantıklı gelmedi ama bakalım belki duyumu olanınız vardır.
Benim bildigim tipin baksa bir tipe donusme olayi yook sen sende olan tipe bağışıklık kazaniyosun ama karsidan baska bir tip bulasabilir

Yani doktor bu tipe baska tipe mi donusur dedi size benim gittigim doktorda bende 16 var bu enfeksyona karsi bagsiiklik kazaniyo sun im 16 gecerse ayni tip degil baska tipi kazarnirsin dedi anlamiyorum doktor lari hpv hakkinda yeterince bilgileri yok bence

Ben de anüse bulaşmış mıdır acaba diye birkaç doktora gösterdiğimde onlara anüs kanserinin olusma ihtimalini sordum. Onlar da anüs kanseri cok cok zor bir ihtimal, o ancak hiç tedavisini yaptırmayan artık siğilleri karnabahar görüntüsünü almış ve aradan yıllar gecmiş kişilerde olabilecek bir şey ki o daha cok gelişmemiş toplumlarda görülüyormus doktor sıkıntısından. Bu konuda benim de bilgim yok ama doktorlar bu ve buna benzer konuştular.
Ay Allah senden razı olsun içim rahatladı. Biraz büyük 2 tane siğilim var beyaz leblebi kadar ama ilac kullanıyoruz işte insallah gidecek ya ay butun gece delirdim

Ay Allah senden razı olsun içim rahatladı. Biraz büyük 2 tane siğilim var beyaz leblebi kadar ama ilac kullanıyoruz işte insallah gidecek ya ay butun gece delirdim
Rica ederim canım. 2 gündür bende de kaşıntı var. Umarım en kısa sürede kurtuluruz bu sıkıntıdan.

Kizlar birsey sorucam bu sigille birlikte perinede yara tarzi birsey oldu ama beyaz ve karnibahar gorunumunde bu da sigil olabilir mi ama yine kasintim yok

Yani doktor bu tipe baska tipe mi donusur dedi size benim gittigim doktorda bende 16 var bu enfeksyona karsi bagsiiklik kazaniyo sun im 16 gecerse ayni tip degil baska tipi kazarnirsin dedi anlamiyorum doktor lari hpv hakkinda yeterince bilgileri yok bence

Öyle bir olasılık var dedi, kesin dönüşür demiyor. Dönüşme riski var diyor. Valla ben de anlayamıyorum, kafam çok karışık. :110:

Ben ve erkek arkadasım farklı tip tasıyoruz. Dr bagısıklıgın savasmıs ve daha düsük riskli bi tipe çevirmis dedi. Daha önce tip 16 taşıyan arkadaşların da zamanla 6-11 e dönüstüğünü anlattıkları deneyimlerini okumustum.

Mesajı yazalı epey olmuş ama inşallah görürsünüz bende şuan siğil yok normal Doğum yapmak istiyorum ama bebek için riskli olabilir diyorlar sadece ihtimal tabi. Boğazında siğiller sebep olabilirmiş normal Doğumla. Sizin bebeğiniz de sorun oldu mu acaba. Çok üzülüyorum normal doğum olmayacak diye
Canım Allah razı olsun, çok güzel bilgi vermişsin.

Şimdi bu akşamdan itibaren sirkeyi her gece yapacağım, birde buldum İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki bu siğillerin iyileşmesi için söğüt yaprağı öneriyor. Taze söğüt yaprağını parmaklarının ucunda ezecekmişsin ve haftada 3-4 gün oraya sürüp bekletecekmişsin. Akşam sürerim sabaha kadar kalır. Sonra yıkarım diye düşündüm.

Birde inanır mısınız bilmem ama bu siğil için peygamberimizin ettiği, öğrettiği bir dua var. Dolunay zamanı üç gece boyunca okunuyor. Kalemle siğiller çiziliyor (yuvarlak içine alınıyor ) sonra dua 4 ya da 7 kere okunuyor. Onu da yapacağım. İnşallah Rabbim şifa verir.,,

Diyelim bu siğiller oldu ki geçti. Acaba o zaman normal doğum yapmam mümkün olur mu? Yoksa yinede virüs içeri de diye izin verilmez mi? Doktor randevumda 1 ay sonra. Merak ettim, belki sen bilirsin canım..
Nasıl Doğum yaptınız merak ettim sicil olmadaysa virüs olduğu için Doğuma izin verilmez normalde riske de atmamak gerek

Ben ve erkek arkadasım farklı tip tasıyoruz. Dr bagısıklıgın savasmıs ve daha düsük riskli bi tipe çevirmis dedi. Daha önce tip 16 taşıyan arkadaşların da zamanla 6-11 e dönüstüğünü anlattıkları deneyimlerini okumustum.
Gercektenmi bu boylemi oluyor mantigim almiyor bir turlu

Gercektenmi bu boylemi oluyor mantigim almiyor bir turlu
[/QUOTE
Tabi almaz çünkü öyle bir durum yok 16 nın yanında 6-11 vardır düşük olduğu için testte bakılmamıştır. 16 negatif olunca test tekrar düşükleri kapsamak yapılmış ve çıkmıştır. 16 sadece 16 dır 🙂

X