Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Of tostosi kafamda taktiklarim nette okudujlarim yetmiyormus gibi bide bunu dusunuyorum.kac saatir inetnette okuduklarimi hpvden sonra aptal gibi oakdar cok sey okduumdki zihnimden cikaramiyirum hafizami sifirlamak istiyorum ilk ogremdgim gunler okadar okudum okadar makaleler okdudum aklimdan cikarmaoyiurm okduuklarkmi
Canım aklına takmana gerek yok cünkü bu işin tedavisi var☺️ Yani bu durumu herhangi bir hastalıktan farklı kılan tek sey biraz uzun sürmesi, uğraştırması. Biz bu durumun farkında olduğumuzdan zaten tedavileirmizi yağtırıyoruz ve kanser olmayacagız. Midesinde ülser olan veya reflüsü olan bir insanın da kanser olma ihtimali var eğer tedavi olmazsa. O nedenle lütfen moralini bozma. Hastanelerde de içine soktuğu alete yeni kondom takıp takmadığına fln bak mesela. Ben bir yıldır tüp bebek tedavisi görüyordum ve hastaneden bulasmıs olma ihtimali de aklıma geliyor malesef. Ama moralimi bozmuyorum cünkü ne hastalıklar var allah korusun hep sükretmemiz lazım.

Arkadaslar bu kadin dogumdaki aletler temizlniyordur demi herkese ayni sey kullaniomiyordur umarim aklima takildi
Bende bunu takmıştım kafaya prezervatif takılıysa ucunda rahat olun ama değilse silip geciliyormus antibakteriyel bi seyle ama yinede sağlıksız tabi

Canım aklına takmana gerek yok cünkü bu işin tedavisi var☺️ Yani bu durumu herhangi bir hastalıktan farklı kılan tek sey biraz uzun sürmesi, uğraştırması. Biz bu durumun farkında olduğumuzdan zaten tedavileirmizi yağtırıyoruz ve kanser olmayacagız. Midesinde ülser olan veya reflüsü olan bir insanın da kanser olma ihtimali var eğer tedavi olmazsa. O nedenle lütfen moralini bozma. Hastanelerde de içine soktuğu alete yeni kondom takıp takmadığına fln bak mesela. Ben bir yıldır tüp bebek tedavisi görüyordum ve hastaneden bulasmıs olma ihtimali de aklıma geliyor malesef. Ama moralimi bozmuyorum cünkü ne hastalıklar var allah korusun hep sükretmemiz lazım.
Evet canim haklisin ama hpvyi ogrendim ya butun bulasici hastaliklara baktim.okudim okadar kafami bulandirdimki anlatamm simdi herseydne bisey bulasicak gibi geliyor bir tuhafim yani hpvyi takmiyorum artik kafaya ama herseyden bisey bulasicak el yikama biseylere dokunanmaa gibi aliskanliklar kazandim

Bende yeni öğrendim inş takıyorlar dır benimde hep aklımda peşpeşe alıyorlar hastaları hızlı hızlı başka şey kapmayalımda bu hastalıktan sonra bende o kadar okudum ki her şey beynimde döndü kardeşlerimi akrabalarımı hep şuradan geçer şu geçerse yok hiv fln o kadar taktım ki anlatamam size ama kafadan atmk lazm biz bilmeden de tüm bu tehlikeler vardı sonuçta okudukça takar olduk

Bend
Bende yeni öğrendim inş takıyorlar dır benimde hep aklımda peşpeşe alıyorlar hastaları hızlı hızlı başka şey kapmayalımda bu hastalıktan sonra bende o kadar okudum ki her şey beynimde döndü kardeşlerimi akrabalarımı hep şuradan geçer şu geçerse yok hiv fln o kadar taktım ki anlatamam size ama kafadan atmk lazm biz bilmeden de tüm bu tehlikeler vardı sonuçta okudukça takar olduk
BendE ayniuim canim

Çok teşekkür ederim smear normal yazio,sadece hpv pozitif,bı ara yara gördüklerimi solemislsrdi hamile kalınca iyileşti sanırım yara oluncada pozitif çıkıp sanırım sonuclar,kronik iltihabi olanlarda pozitif cikiomus,dilerim mevlam hepimizin vücudundan bu illeti temizler ,,,
Bende kanuni de takipteyim hpv 16 cin1 var 6 ay sonra yine gidicem

Kurtajdan sonra adetlerim yoğun parçalı ve 7 gün sürüyordu,inanın tarçın yiyip durduruyodum,sonra antibiyotik iğne fitil vs verildi yine yoğun lakin 4 gün suruyo,kafama bu takiliyo zaten,ne olduysa kanunide olduğum kurtajdan sonra oldu,mikrop kapmis olabilirim kurbanlık koyun gibi insan operasyonu yapiolar çünkü,haziranın 20 sini bekliyorum,heryerin smear sonucunada guvenmemek lazımmış ben murat Kölük dev has yaptirmistim sağlık ocağı kızdı bana hatta,dilerim herşey yolunda gider rüyamda bı kız çocuğum olmuştu ,uyandım öle mutluydumki ikinci bı evladım daha olsaydı ,kendim için değil kızıma bı kardeş olsaydı,yalnızlık çok zor eşimden başka kimsem yok ,akraba anne vs,mevlam var çok şükür,o bize yeter
Olur merak etme arkadaşım bak benim ilk çocuğun ikinci tüp denememden sonra oldu.daha sonra kardeş olsun dedik bir daha tüp yap tik olmadi 6 ay sonra hemde hpv 16 taşırken normal hamile kaldim

Evet canım. Bir yıldan fazladır tüp bebek tedavisi görüyordum. Yani 2 yıldır özel devlet sürekli bir genital muayene..2 ay önce siğil oluştuğunu farkettik.
Inslalaj bir an evvel bebisini kucagina alirsin hpv zaten gecer Allahin izniyle temiz sonucta alirsin canim hepimizin beyni karmakarisik yani en azindan benim

Bu virüs ağızda da mı oluyormuş ya 😒😒 Ne gıcık bir virüsmüş yaa.. 😒😒😒 Dilimin sağ yan arkda bölümünde küçük sivilce gibi birşey var onu da takarım şimdi 😒😒 Çünkü 3 yl önce ısrar üzerne kısa süreli orale izin vermştim.. Ne kadar malmışım... 😒 Şimdi yazıları okudukça kendimden ble nefret eder oldum nye o kadar güvenp izin verdm diyee.. PEHHH aklma tüküreyim.. Bulunduğum ilçede kbb da cildiye de yok işin kötüsü ben nereye gidecem 😒😒😒

@
Bu virüs ağızda da mı oluyormuş ya 😒😒 Ne gıcık bir virüsmüş yaa.. 😒😒😒 Dilimin sağ yan arkda bölümünde küçük sivilce gibi birşey var onu da takarım şimdi 😒😒 Çünkü 3 yl önce ısrar üzerne kısa süreli orale izin vermştim.. Ne kadar malmışım... 😒 Şimdi yazıları okudukça kendimden ble nefret eder oldum nye o kadar güvenp izin verdm diyee.. PEHHH aklma tüküreyim.. Bulunduğum ilçede kbb da cildiye de yok işin kötüsü ben nereye gidecem 😒😒😒
Canim.benim uzme kendini sende emin ol bisey yoktur bosuna kuruntu yapiyorsun 3 senede sigil.olsa cikardi ciksa bile atardi hem sigil ciksada onlar zararsiz belli bir sure sonra gidiyor zaten bunu bilmeden yasayan okadar cok insan varki ben mesela 4 ay oldu ogrendim ama 9 yildir birlkteyim sevgilimle oralda yasiyoduk belki bende 1 sene iki sene dir vardi yasiyordum herseyi simdi dikkat edoyorum sadece ve gitmeseydimde hala herseye normal devam edicektim ya aticaktim enfeksiyonu ya yada ilerliycekti

Diliminizin tam sonunda olanlar tat tomucuklaeı canım ben de kbb gittim bi kaç kez takmıştım ama değilmis icin rahat olsun ağIzda zor tutunuyormus

Normalde kanuni de. Randevum ordan memnunum gayet lakin 1 ay sonrasına verio du korkudan bekleyemedim,Dr adı celal yola Allah korkusu olan bı adamdı,hepsi oleler ben kanunide kürtaj oldum inan kurbanlık koyun gibi hastalar sedyeden sedyeye ucuo,hatta üstümü ört die yalvarmistim hasta bakıcıya,sonucu alıp kanuniye goturucem orasi daha kapsamlı ,heryer böle özelde çıkarı var ,acı kibar olsada acı olmasa da,iyi olalimda razıyım onların vijdansizliklarina,biraz onlarida anlamak lazım,milyonlarca insan ve herkes ayrı bı sorun bikmislar ve malesef hepimizi aynı kefeye koyuyorlar,

Hijyenide tam değil hicbiyerin,ben ne kaptiysam kurtajdan sonra kaptim net biliyorum,mevlam bize şifa versin de dusmeyelim ,nasıl bı hastane bakırköy inanın sukredersiniz halimize,gencecik insanlar herkes umut peşinde,gebe kalamayanlar için burdan hep uzaktan okur onlara dua ederdim,dilerim herkesin gönlündeki olur,,,

Leep yada konizasyon sanırım olupta sonuçları temiz gelen oldumu ,hemen ilk smearda geçtiği belli oluyomu,iyileşen kacio galiba kizlar :)

Diliminizin tam sonunda olanlar tat tomucuklaeı canım ben de kbb gittim bi kaç kez takmıştım ama değilmis icin rahat olsun ağIzda zor tutunuyormus
Yok o değil tomurcukları biliyorum dilin hemen sağ tarafnda yanda dişlern olduğu tarafta bitane sivilce var ben farkedeli 5 ay oluyor öncesnde var mydı blmiyorum. Küçük sivilcemsi birşey 😒

@

Canim.benim uzme kendini sende emin ol bisey yoktur bosuna kuruntu yapiyorsun 3 senede sigil.olsa cikardi ciksa bile atardi hem sigil ciksada onlar zararsiz belli bir sure sonra gidiyor zaten bunu bilmeden yasayan okadar cok insan varki ben mesela 4 ay oldu ogrendim ama 9 yildir birlkteyim sevgilimle oralda yasiyoduk belki bende 1 sene iki sene dir vardi yasiyordum herseyi simdi dikkat edoyorum sadece ve gitmeseydimde hala herseye normal devam edicektim ya aticaktim enfeksiyonu ya yada ilerliycekti
İnşaALLAH öyledir.. İnşaALLAH korkularım yersizdir.. 🤲 Söylediklerin ben de düşünüyorum ama aklıma türlü türlü olumsuz şeyler geliyor.. Bak şuan olduğu gibi dilimin kenarndaki sivilcemsi çıkıntıya taktm şimdi.. Allah yardmcınız olsun.. Bazen düşünüyorum bilmek mi daha iyi yoksa hiç bilmemek mi ? 😒😒😒

X