Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

notfound'cum ilk gittiğin özel hastanede çok salakça davranmışlar sana yaa, burda baya sinir oldum. neymiş bakire değil diye başka türlü davranmak, sana ne ki... vs. vs.
iyiki iyi bir doktor bulmuşsun canım, inşallah iyi olcak, sevindim senin adına. umarım bian önce kurtulursun... :)
erkek jinekologlar konusunda nisan'a katılıyorum. annem hemşire olduğu için çok jinekolog gördüm tanıdım çocukluğumdan beri, kesinlikle erkek jinekologlar daha iyi. :KK66:

merhabalar, bende gecen hafta muayne oldum yine aldara krem verdi doktor 1 ay boyunca 3 gunde bir surmemi tavsiye etti. Erkek arkadasimda test yaptirdi o temiz cikti ki bir seneye yakindir birlikteyiz. Gercekten inanilmaz uzuluorum ve geriliorum. Kremi ilk defa iki gun once kullandim ama hic bir yanma yada baska bi etkisi olmadi sadece kasinti yapiyor. Acaba tedavi olabildin mi yada sende kremin ne gibi belirtileri vardi yardimci olabilir misin? Sen de yasadigin icin ne kadar gerilmis ve uzulmus oldugumu tahmin edebiliyorsundur... cok tesekkur ederim simdiden:a015:

canm benm ben kremı ıtene kdar kullandım 6-7 taneyi kremı kullanırkende yenı çıkanlar oldu.çok moralim bozuluyordu.kutunun bıtmesıne yakın geçmeye başladılar.son 3 poşet kaldıgında baktımkı bi tane kalmış o diğerlerine göre büyüktü diğerleri toplu iğne ucu kadardı.tek kalan geçmedi.bi arkım bana verrutol kullanmamı önerdı 3 gün verrutol srdüm sabah akşam ve şimdi tamamen yoklar.
kesinlke iyi beslenmeli moralli olmalısın.fazla kafana takmamalısın.zor biliyorum ama bn ne zaman bunla yaşamam gerektiğini kendi içime sindiirip beslenmeme dikkat ettısem o zaman eçtiler. ballı çörek otunuda tavsiye ederim.bi sorun olursa yardımı olmaya çaılışırım çok öptüm kasma kendini geçicekler :))))a.s.

cok tesekkur ederim ...:) inan cok mutlu oldum iyi geldigine zaten daha demin surdum kremi dusunmekden uyku tutmadi gene... iyi gelicek mi gecicek mi diye:) :1rolleyes:

inanin sayenizde icim rahatladi yemin ederim:) yuzum guldu ya gecenin bi yarisi allah ne muradiniz varsa versin:) herkesin yuzu guler insallah. herkese cok gecmis olsun... herkesi iyilesti sayicam artik kendimde dahil:KK70:

canım merhaba,
inanır mısınız gözlerim doldu yazdıklarını okurken!! ...
yaşadıklarını buradaki çoğu kişi yaşadı canım, biz de çok ağladık, geceleri uykusuz kaldık, düşünmekten kafayı yedik, işin içinden çıkamadık amaaaa, sonunda senin gibi doğru yolu bulduk :))

burada paylaşıyoruz ve daha da rahatlıyoruz. ben de hikayemi anlatmıştım. ilk gittiğim bayan bir jinekologtu ve beni öyle bir telaşlandırdı ki anlatamam. o zaman 4-5 tane siğil vardı. hemen yakıcaz dedi, 750 ytl genel anestezi falan dedi...o sırada benim başım dönmeye falan başladıydı korkudan :) mutlaka tekrarlar, çok zayıfsın şöylesin böylesin dedi bu sefer kiloma kafayı taktım...
sonra çok yakın bir arkadaşım beni kendi doktoruna götürdü, resmen ilaç gibi oldu...o sırada zaten çoğu düşmüştü, ertesi gün de hiç kalmadı. doktor süper biri. ben erkek jinekologların daha başarılı olduğunu düşünmeye başladım. birkaç kişiden de aynı yorumu aldım.
yani şimdi bende siğil çıkmadı hala. kendime iyi bakıyorum, heeep olumlu düşünüyorum artık. diş ağrısı gibi kabullendim. :))

hepinizi öpüyorum canlar!!

arkadaslar dun gun boyu kac kere foruma baktım henuz kimse yazmamıstı ben de uzulmustum acaba artık yazmıyorlarmı diye :KK43: ama simdi ofise gelir gelmez forumu actım hepiniz yazmıssınız cok mutlu oldum.cunku bu hastalıgı yenme suresinde size gercekten ihtiyacım var.oyle guzel moral veriyorsunuz ki.bu forumu okumadan once neden ben?neden bana oldu bu o kadar titiz olmama ragmen naisl olur?diye soruyordum ama burayı okuyunca gordumki bu mikrop temiz pis dinlemiyor,grip gibi bisey.sizin olumlu konusmalarınız beni de umutlandırdı.psikolojik olarak gectigini dusunuyorum :) oyle garipki bu hastalıgı ilk ogrendigimde doktorun o soyledikleri ile erkek arkadasımdan uzak tutmaya basladım kendimi,kadın oldugum icin kendimden nefret ettim fln.sacma sapan psikozlara girdim.ama sizin yazdıklarınızı okuyunca iyiki kadınım dedim.hersey insanlar icin.daha kotusu de basımıza gelebilirdi dimi?

ben bugune kadar hep cok stresli sinirli bi insandım ama hastalıgı ogrenince ve moralin ii geldiini ogrenince artık ufacık seylere uzulmemek,sinirlenmemek gerektigini anladım.is hayatında bile bi iş olmuyorsa bazen aglama krizleri geciriodum ama simdi olmadıysa olmasın baska is olur diyorum hic sıkmıyorum kendimi.yani anlıycanız bazen sanki iyiki bole bi olay bnm basıma gelmis diyorum.cunku hem artık daha mutlu bir kadınım hem de bilinci bir kadınım.boyle biseyi yasamadan nerden bilebilirdikki dimi?ben bi cok tanıdıgımı bu konuda bilinclendiriyorum ve ası olmalarını saglıyorum.

uf yine cok uzun yazdım,umarım sizin icin okuması eziyet olmaz kızlar a.s.

notfound'cum ilk gittiğin özel hastanede çok salakça davranmışlar sana yaa, burda baya sinir oldum. neymiş bakire değil diye başka türlü davranmak, sana ne ki... vs. vs.
iyiki iyi bir doktor bulmuşsun canım, inşallah iyi olcak, sevindim senin adına. umarım bian önce kurtulursun... :)
erkek jinekologlar konusunda nisan'a katılıyorum. annem hemşire olduğu için çok jinekolog gördüm tanıdım çocukluğumdan beri, kesinlikle erkek jinekologlar daha iyi. :KK66:

sorma tatlım ya o kadın yuzunden uyku uyuyamadım kac gece.kadın okumus ama adam olamamıs.o yemini bosuna etmis bence.ayıp denen bisi var.çhastayı yargılamak ne demek.ben senden sifa almaya gelmisim beni uzmeye ne hakkın var dimi?

neyseki gecti gitti,bidaha o hastanenin kapısından gecmem :KK70:

kızlar 23 yasındayım ama hayatımda ilk kez jinekologa gittim bu hastalıktan once hic bilmezdim.ama cok yanlıs yapmısım,ilk cinsel deneyimini yasadıktan sonra 6 ayda bir doktora gidip muhayene olmak lazımmıs.ama bundan sonra kontrolleri asla ihmal etmeyecegim.erkek doktor mevzusuna gelince.biz kadınlar cekiniyoruz erkek doktorlardan ama cekinmemek lazım aslında sonucta discide kadın erkek diye ayırt etmiyoruz doktor icinde orası sadece bir organ :)

guzel moral destegin icin tesekkur ederim canım.keyfim cok iyi 2 gun sonra gidiyorum doktora umarım testte kotu bisi cıkmaz ve kremle gecebilecegini soyler.(aslında icime bu sekilde doguyor hihoho):dance:

inanin sayenizde icim rahatladi yemin ederim:) yuzum guldu ya gecenin bi yarisi allah ne muradiniz varsa versin:) herkesin yuzu guler insallah. herkese cok gecmis olsun... herkesi iyilesti sayicam artik kendimde dahil:KK70:

gececek tatlım hepimizinki gececek sen kafanda buyutme yeter.bak ilk gittigim doktor sadece baktı ve sen kansersin dedi.ama ben naaptım ona aldırmadım baska doktora baktırdım ve su an da persembeyi bekliyorum test icin.ve eminim bisey cıkmayacak sadece enfeksiyon kapmıs olucam onlarda kremle yokolucaklar.

sen de oyle yap guzelim hic takma kafana aklına geldiginde guzel seyler dusun ya da erkek arkadasını ara o seni neselendirir.ben oyle yapıodum ilk zamanlar.dusunmeye baslayınca arıodum sevgilimi anlıyordu ztn ses tonumdan.baslıyordu saklabanlıga.canım ben o olmasaydı boyle toparlayamazdım eminimcoksekeriremsu

bu arada ben bu hastalıktan önce kilolarımı takmıstım kafama.kilo vercem diye yemek yemiyodum halsiz kalıodum tabi bu da stres yapıodu bide ustune is stresi.butun bunlar bu sigillerin cogalmasına yol acmıs olabilir.ama simdi oyle guzel kendime bakıyorum ki :KK70: meyve sebze yiyorum bol bol.esberitox hap aldım dun sabah aksam onu iciyorum.corek otunu da yiyorum.siz de oyle yapın tamammı?kilolar her zmn gider onemli olan su an da iyi beslenmek.hem kadın dedigin azıcık balık etli olur dimi :KK70:

Son düzenleme:
kesinlikle beslenmek çok önemli ben yemek yiyememeye başlamıştım iyice zayıflıyordum zaten zayıf bi insanım yemekle hiç aram yoktu.ve bunlar çıktılar...direncin düştüğü anda kendilerini gösteriyorlar.kilo almaya çalışıyorum alamıyorum ama çok iyi besliyorum kendimi.nişanlım saolsun en büyük desteği veriyor
ama kesinlikle bu süreçte NİSAN VE ITIR BUSENIN olumlu mesajları desteği moralleriolmasa iyileşmezdim sanırım.kızlar kafanızı takmayın gerçekten geçiyor.internetten fazla resımlere fılan bakmayın onlar artık çok çok ilerlemiş safhaları ihmal edilmişleri.biz kendimize bakıyoruz dikkat ediyoruz üzülmeyin gececeklerrrrrrrr hepinizi koskocaaman öpüyorum

kızlar bende 2.kez yaktırdım ya şimdilik bişey yok ballı çörek otuna devam ediyorum ama işte daha iyileşmedi yanık yerleri onlar çok canımı yakıyo ama hepimiz kurtulcaz inşallah

kızlar bende 2.kez yaktırdım ya şimdilik bişey yok ballı çörek otuna devam ediyorum ama işte daha iyileşmedi yanık yerleri onlar çok canımı yakıyo ama hepimiz kurtulcaz inşallah

fundacımmm
ben de seni merak etmiştimm...bir daha çıkmicak işalla canım, çıkıcak mı çıkmicak mı diye çok düşünme ama, genel hijyene moraline dikkat et, gene çıkarsa da çıkar yani olsun bir gün bitecek ve yakında hem de. :) çok düşünmemeye çalış canım.

canlaruum ne çok ne güzel şeyler yazmışsınız öyle :dance:

ben sizlere hikayemi en başından anlatayım bakınn...
ben yüzücüyüm bir spor kulubunde ve geçen yaz ağustos ayına doğru sadece popo bölgemde et beni sandığım şeyler çıktı. (bunları uzuun zaman etbeni sandım, önemsemedim, erkek arkadaşımın ısrarlarına rağmen doktora gitmedim korkudan, ne kdr saçmalamışım) sonra bi özel hastaneye cildiye bölümüne gittim. MOLLUSCUM dedi doktor. (önceleri bayan doktor takıntım vardı, fellik fellik bayan cildiye uzmanı aradım=2.hata) bana Verrutol asitli ilaç verdi, kullandım ve hala popomda küçük izler kaldı o ilaç yuzunden :kızgın:
daha sonra vajina girişinde çıkınca, bir bayan jinekolog buldum yine özel bi hastanede ve bir dünya para verdim, ve çok ünlü bir hastane...!! o doktor günlerimi kararttı resmen! hemen genel anesteziyle yakıcam, 750 lira diye lop diye lafa girdi. beni aldı bir telaş...işte dedi 5-6 tane var. halbu ki ben 2tane görebiliyordum. ama korku işte doktor var diyosa vardır falan diye saf saf inandım. aileme durumdan bahsettim, ama erkek arkadaşımın içi rahat olmadı, çok yakın arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir başka özel hastaneye erkek jinekologa gtiik, orada muayene esnasında 1 siğil koptu, diğeri zaten düşmüştü. ve doktor başka da olmadığını söyledi. nasıl rahatladığımı bilebilirsiniz değil mi...
bu doktoru herkese tavsiye ediyorum. çok bilgili ve normal bi insan :))

vee daha da önemlisi, bayan jinekologun farketmediği bir kistim olduğunu öğreendik yumurtalığımda. dermoid kist. kadın artık nasıl göremediyse (gözünü para falan bürümüş olabilir o sırada) yakında ameliyat olucam. erken teşhisin önemi gerçekten. henüz küçükken farketmiş olduk. zamanla bu kist buyuyup yumurtalığı tehdit ediyormuş ve o yumurtalığın alınmasına sebep olabiliyormuş. bu sebeple, siğil çıktığı için memnunum diğer taraftan. yoksa jinekologa gitmezdim.

aslında düzenli gitmemiz lazım...sonradan anladım bunu da.

sonraa başladım bu virusu araştırmayaaa, uzmanı oldum yerimseniben

erkek arkadaşımın sonsuz desteği ile onun deyimiyle, bunu bir diş ağrıması gibi kabul ettik. ağırdıkça doktora gideceğiz. :)
ve sevgilim der ki yine, bu tip rahatsızlıklar, insanların hayatında disiplin açısından olumlu yararlar sağlar. kendine dikkat edersin, stresten kaçarsın, iyi beslenirsin vs..
mesela çok arada da olsa sigara içiyordum artık hiç içmiyorum!!

yanii, ben bayan doktorlara guvenimi yitirdim. ki o doktor bana biopsi bile yapmadı...baktı ve şöööyle iç çekti ayy falan dedi. ben o sırada muayene masasında bayılcaktım yani. :çok üzgünüm: cildiyecinin de yanlış teşhisi yuzunden iz kaldı mesela, sinir oluyorum...

neyse çok uzun yazdım canlarım, benim öykum de böyle...
hayat tecrübesi bir yerde...olumlu yanlarını görüp mutlu oluyorum.
hepinizi öpüyorumm.:teselli:

kızlar bayadır yazamıyorum evlilik telaşı var :)
çörek otuna devam ediyorum.6-7 tane olan siğillerim geçti bir tane diğerlerinden daha buyuk olanı kalmıştısadece.bı kız arkım bana verrutol kullandıgını e aldara gıbı zahmetsız oldugunu söledı.ama bu asit çok dikkatli sür dedi etine degerse yakar dedı sabah akşam ou sürdüm 3 gun ve bıttı.allaha şükür yaktımaya gerek kalmadı.aldarayı kutu bıtene kadar kullandım hepsi geçti bi o kalmıştı oda gitti allaha şükür.çörek otunu kullanıyorum yeni çıkmaı beslenmeme dikkat ediyorum moralimi yülksek tutuyorum.umarım hemencecik gider sizinkilerde allah acil şifalar versin.çok dert ettım bunnarı geçmedıler ama artık umursamamaya başlamıştım baktımıkı geçiolar fazla takmayın kafanızı herşey için moral önemlidir hepinizi seviyorum 3 aydır ugrasıorum ıstediğinizi sorabılırsınız yardımcı olursam sevınırım :)))))

meloshkoo caney :)) ne guzel telaşlar bunlar ya çok mutlu olursunuz işalla!! :1rolleyes:
geçmiş olmasına çok seviniyorum. ben de aldara hakkında iyi şeyler duydum hep. çok mutlu oldum senin için..şimdi bu tatlı koşuşturmada siğiller düşünmezsin :) süper!
artık şööyle bir masaja mı gidersin, bakıma falan mı gidersin bir keyif yapp hem hazırlık niyetine :)

işte bi şuanda canımın yanması kald bende vajina girişinde değil makat ağzında ve içinde çıktı en son işte onları yaktırdım içerde olanlar çok canımı yakıyo ama geçecek verdiğin moral için çok sağol nisan inan okadar karamsardımki geçmicek tekrarlıcak diye şimdi tekrarlamaz gibime geliyo sizlerin sayesinde ameliyat öncesi çok moral verdiniz sağol. ama tekrarlara başka doktora gitcem bu gittiğim her çıkmasına yakmak istiyo ilaç vermiyo geçirmek için

herkese merhabaaa
bayadır yoktum yeni arkadaşların yazılarını okudum,hepiniz tek tek gecmiş olsun arkadaşlar Bu hastalıgı geçirmiş bir insan olarak herkesin psikolojisini çok çok iyi anlıyorum ve bende moraliniz mutlaka yüksek tutmanızı oneriyorum Evet bildigimiz gibi çok şukur tedavisi olan bir hastalık o yuzden tedavilere devam ve en onemlisi de vucudumuzu saglam tutmak Arkadaşlar,benim yazılarımıokuduysanız mutlaka gormussunuzdur ben corek otuna baslayana kadar bu hastalık ben de tekrar etti ne zaman çorek otuna basladım yokoldular cok sukur lutfen herkes bagısıklık sistemini guclendirsin bu hastalıgın tekrar etmesini istemiyorsanız yapacagınız en onemli sey bagısıklık sistem
ni guclendirmek ve de AŞI mutlaka olun arkadaşlar.Şimdilik bende de bu kadar hepinizi Allah acil şifalar versin Saglıklı haberlerinizi de bekliyoruz.

işte bi şuanda canımın yanması kald bende vajina girişinde değil makat ağzında ve içinde çıktı en son işte onları yaktırdım içerde olanlar çok canımı yakıyo ama geçecek verdiğin moral için çok sağol nisan inan okadar karamsardımki geçmicek tekrarlıcak diye şimdi tekrarlamaz gibime geliyo sizlerin sayesinde ameliyat öncesi çok moral verdiniz sağol. ama tekrarlara başka doktora gitcem bu gittiğim her çıkmasına yakmak istiyo ilaç vermiyo geçirmek için

bak bunda haklısın canım bence de bir başkasını deneyebilirsin. ben doktorumu önerebilirim ama işalla çıkmicak bi daha :)

meloshkoo caney :)) ne guzel telaşlar bunlar ya çok mutlu olursunuz işalla!! :1rolleyes:
geçmiş olmasına çok seviniyorum. ben de aldara hakkında iyi şeyler duydum hep. çok mutlu oldum senin için..şimdi bu tatlı koşuşturmada siğiller düşünmezsin :) süper!
artık şööyle bir masaja mı gidersin, bakıma falan mı gidersin bir keyif yapp hem hazırlık niyetine :)

canım bnım yaa sen olmasan zaten hala moralsizdim her mesajımda yazıyorum :))))
çok mutluyum bu mutlulukla tekrarlamaz dıye düşünüyorum zaten çörek otu bal pekmez e varsa yiyorum allah hepinize sağlıklı bir yaşam nasip etsin inşalla hepimizide kurtarsın :))))))))a.s.

kızlar selam nasılsın yazılanları okumadım size haberim var çörek otundan mıdır nedir bilmiyorum bendeki görüntü mordan pembeye dönüyo iyileşiyormuyum dersiniz ?
hepinizi çok öpüyorum meloshko canım Rabbim mutluluğunu daim etsin burdan hayırlı haberlerini alalım hep ...Nisancım öpüyorum seni kocaman...:)

X