Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

tamam nisancım yarın alcam hemen yarın bide hocaya gitcem okutmaya bakalım o iyi gelcekmi çok morelim bozuldu.

bence de git ben nazara çok inanıyorum.
bişey sölicem size, çok garip :):eek:

bende bu siğiller işte virüs var mesela, erkek arkadaşım da bel fıtığı...yeni ameliyat oldu.
yani sanki birileri var, bizim birleşmememiz için fitne fucur uğraşıyorlar :KK70: :sm_confused: naniknanik

valla göz var göz :nazar:

canım ya bi gideyim bakalım hafif korkuyorumda ama nazar dediler yıldızına baktır dediler bende bi gideyim hem okutcam hem yıldızma baktırcam yarın hbr veririm size

valla bayanlar ben bu fal ve hoca konusunda derim ki gitmeyin bosuna :) ben ki son 5 senemi nerdeyse haftada 5 -6 kere fal baktirarak bazi gunler 2 ser kere fal baktirarak gecirdim inanin elimde geriye hic war ustune bir surude param gitti... hocaya da gittim bir kere para falanda vermedim allaha sukur geriyede cevirmedi adam randewusuz hemde bayramda gittim kendime deil ama eski erkek arkadasim icin birseyler yazdi dediklerini yaptim... cocuga doktor bulduk evet ama yine doktor yani allah kaderine yazdiysa oluo yoksa haci da hoca da degil keramet ...
ha diosaniz falci dedigin eglence walla tawsie ederim o zaman :KK70: en azindan gun icin cok moral oluo ama derim ki noolur guzel soyleyenini secin :) bana hayatin berbat olucak bilmem nee dienler cok oldu :KK70: haalaa yasiorum ve hayatim guzel :KK70: allaha sukur fal konusunda sormak istediklerinize acigim :KK70:

selam arkadaşlar....
dün doktora gittim.... smear testi yapıldı .... 6 agustosta alıcam sonucunu.... size iyi bir haber.... bu kondilomlar eğer dışarda çıkarsa NİSANcığımın dediği gibi tehlikeli olanlarından değilmiş.... bende kaşıntı veya herhangi bir rahatsızlık yapmadı.... zeten renkleri de ten renginde.... ve daha benimkiler başlangıç dönemindeymiş....
nisancım o kadar güzel kalplisin ki.... verdiğin moral için çok teşekkür ederim.... her zaman birbirimize destek olalım arkadaşlar.... inanın moral çok önemli....
tedaviye gelelim.... arkadaşlar doktorum iki yol olduğunu ve alınan sonuçların aynı olduğunu, tercihi bana bıraktığını söyledi.... yakılma işlemiyle daha çabuk kaybolacağını, merhem tedavisiyle daha uzun sürebileceğini aradaki farkın tamamen bu olduğunu söyledi.... birde hastalık hakkında bilinçlenip dr gitmek çok faydalı oluyor.... aklınızdakileri daha rahat paylaşabiliyorsunuz doktorunuzla.... tekrarlama ihtimalinin olduğunu söylediğimde genelde tekrar çıkmaz dedi bana.... ve inanın çok iyi bir doktora denk geldim şansıma.... onun için Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen bir sürü hastası var....
bu arada vajinada biraz akıntı olduğunu fark etti ve fitil yazdı.... bakalım bana şans dileyin dostlarım.... inşallah smear sonucu temiz çıkar....
haa unutmadan kızlar.... bana tedavi için yazılan merhemin pahalı olduğunu ve heyete girmemi söyledi... smear sonucumdan sonra heyete giricem ve merhemimi alabilicem.... SSK heyetle bu merhemi size veriyor .... haberiniz olsun....

hepimize geçmiş olsun gönlü güzellerim....
aslanlar gibi yeniceğiz bu hastalığı hiç şüpheniz olmasın :)

selam arkadaşlar....
dün doktora gittim.... smear testi yapıldı .... 6 agustosta alıcam sonucunu.... size iyi bir haber.... bu kondilomlar eğer dışarda çıkarsa NİSANcığımın dediği gibi tehlikeli olanlarından değilmiş.... bende kaşıntı veya herhangi bir rahatsızlık yapmadı.... zeten renkleri de ten renginde.... ve daha benimkiler başlangıç dönemindeymiş....
nisancım o kadar güzel kalplisin ki.... verdiğin moral için çok teşekkür ederim.... her zaman birbirimize destek olalım arkadaşlar.... inanın moral çok önemli....
tedaviye gelelim.... arkadaşlar doktorum iki yol olduğunu ve alınan sonuçların aynı olduğunu, tercihi bana bıraktığını söyledi.... yakılma işlemiyle daha çabuk kaybolacağını, merhem tedavisiyle daha uzun sürebileceğini aradaki farkın tamamen bu olduğunu söyledi.... birde hastalık hakkında bilinçlenip dr gitmek çok faydalı oluyor.... aklınızdakileri daha rahat paylaşabiliyorsunuz doktorunuzla.... tekrarlama ihtimalinin olduğunu söylediğimde genelde tekrar çıkmaz dedi bana.... ve inanın çok iyi bir doktora denk geldim şansıma.... onun için Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen bir sürü hastası var....
bu arada vajinada biraz akıntı olduğunu fark etti ve fitil yazdı.... bakalım bana şans dileyin dostlarım.... inşallah smear sonucu temiz çıkar....
haa unutmadan kızlar.... bana tedavi için yazılan merhemin pahalı olduğunu ve heyete girmemi söyledi... smear sonucumdan sonra heyete giricem ve merhemimi alabilicem.... SSK heyetle bu merhemi size veriyor .... haberiniz olsun....

hepimize geçmiş olsun gönlü güzellerim....
aslanlar gibi yeniceğiz bu hastalığı hiç şüpheniz olmasın :)

canım benim çok sevindim, ben gayet eminim smear sonucun iyi gelicek kesin :)) :1hug:

doktorunu da buradan kutluyorum gerçekten, herkese böyle denk gelse keşke...

laracığım o senin kalbinin güzelliği =) :eek:

daha daha iyi haberlerini bekliyoruzz öpüyorum seni çok!!

valla bayanlar ben bu fal ve hoca konusunda derim ki gitmeyin bosuna :) ben ki son 5 senemi nerdeyse haftada 5 -6 kere fal baktirarak bazi gunler 2 ser kere fal baktirarak gecirdim inanin elimde geriye hic war ustune bir surude param gitti... hocaya da gittim bir kere para falanda vermedim allaha sukur geriyede cevirmedi adam randewusuz hemde bayramda gittim kendime deil ama eski erkek arkadasim icin birseyler yazdi dediklerini yaptim... cocuga doktor bulduk evet ama yine doktor yani allah kaderine yazdiysa oluo yoksa haci da hoca da degil keramet ...
ha diosaniz falci dedigin eglence walla tawsie ederim o zaman :KK70: en azindan gun icin cok moral oluo ama derim ki noolur guzel soyleyenini secin :) bana hayatin berbat olucak bilmem nee dienler cok oldu :KK70: haalaa yasiorum ve hayatim guzel :KK70: allaha sukur fal konusunda sormak istediklerinize acigim :KK70:

caney sen azıcıkın abartmışın sanki :) yerimseniben
benim annem eskiden çok gücel kahve falı bakardı o yüzden bıktım ben faldan :) ama nazar farklı bişey. onun içün de psikolog teyzem var, o bana terapi yapıyor arada :)

kızlar selam gittim bugün hocaya nazar dedi bi muska yazdı bide geceleri sarımsağı ez onu sür dedi siğilin üzerine yok eğer geçmezse sarımsakla kınayı karıştır bi pamuğun üzerine sür onu bastır oraya dursun orda dedi demin sarımsak sürdüm bi yandı bi yandı sormayın ama geçiyo dedi inşallah geçer ya tekrar ameliyatla yaktırmak istemiyorum ameliyat bişey dedğil ama sonrasında geçmiyo bir ay ağrım benim tam makat bölgemde anlayyın kızlar ya

caney sen azıcıkın abartmışın sanki :) yerimseniben
benim annem eskiden çok gücel kahve falı bakardı o yüzden bıktım ben faldan :) ama nazar farklı bişey. onun içün de psikolog teyzem var, o bana terapi yapıyor arada :)

walla ben kendimde fal bakiorum ama kendime hic bir konuda hayrim yok ehua :) su sigiller icinde son paket kremim kaldi yeminne o kadar sikildim ki diyecem kes makasla topla ne warsa :) walla hic geremeyecem artik o oldu bu oldu iiyice sikildim bu isten ya aman :)fisfisfis

nisancım....:1hug:
sonuçları bekliyoruz.... eşimde kan verdi.... bakalım ne seviyede taşıyoruz bu hastalığı.... ona göre tedavi belirlenecekmiş.... canım inşallah temenni ettiğin gibi sonuçlarımız temiz çıkar.... biz hayatı çok seven insanlarız.... inan harika bir eşim var ve bana sürekli destek olup moral vermeye çalışıyor... sanki kendinde bu virüs yokmuş gibi tek düşüncesi ben oldum.... çok şanslıyım bu konuda.... bu da beni hayata daha çok bağlıyor....
hepimiz atlatıcaz kızlar.... yeterki hayata daha sıkı sarılalım ve neşemizi kaybetmeyelim....:teselli:

kızlar selam gittim bugün hocaya nazar dedi bi muska yazdı bide geceleri sarımsağı ez onu sür dedi siğilin üzerine yok eğer geçmezse sarımsakla kınayı karıştır bi pamuğun üzerine sür onu bastır oraya dursun orda dedi demin sarımsak sürdüm bi yandı bi yandı sormayın ama geçiyo dedi inşallah geçer ya tekrar ameliyatla yaktırmak istemiyorum ameliyat bişey dedğil ama sonrasında geçmiyo bir ay ağrım benim tam makat bölgemde anlayyın kızlar ya

fundacımm,
sarımsak çok yakar ama yaaaa...:çok üzgünüm:
bak tatlım ben ne buldum:
SİĞİL İÇİN: KAYIN KABUĞU
yaş olan kısmı aşağı gelecek şekilde doğrudan siğilin üzerine yerleştir. (taze kayın kabuğu)
taze olmazsa, 1-2 çay kaşığı toz halinde 1 fincan kaynar suda 10 dk demlendir, soğuyunca iç veya siğilli bölgeye sür.+ fesleğenle birlikte yapılırsa daha faydalı olur.

canım ben bunu bir sitede bulmuştum not almışım. sarımsak çok yakarsa bir de bunu dernersin kuzum. öpüyorumm! a.s

nisancım....:1hug:
sonuçları bekliyoruz.... eşimde kan verdi.... bakalım ne seviyede taşıyoruz bu hastalığı.... ona göre tedavi belirlenecekmiş.... canım inşallah temenni ettiğin gibi sonuçlarımız temiz çıkar.... biz hayatı çok seven insanlarız.... inan harika bir eşim var ve bana sürekli destek olup moral vermeye çalışıyor... sanki kendinde bu virüs yokmuş gibi tek düşüncesi ben oldum.... çok şanslıyım bu konuda.... bu da beni hayata daha çok bağlıyor....
hepimiz atlatıcaz kızlar.... yeterki hayata daha sıkı sarılalım ve neşemizi kaybetmeyelim....:teselli:

canım benim gerçekten çok şanslısın. sonsuz mutlu olursunuz umarım...
benim sevgilim de der ki, bu tür virütik hastalıklar insanları daha iyi beslenmeye ve disiplinli davranmaya alıştırır. hayata karşı daha kontrollü oluyor insan gerçekten. ama bazen 'neden ben?' diye sormadan edemiyor insan...'o kadar çılgın hayatlar yaşayanlar var, bende cinsel virüs olmamalı' diye düşünüyorum. o zaman hemen susturuyorum kendimi. insanın başına ne geleceği belli olmuyor, dolayısıylee alışıyor da zamanla. umarım hepimiz yeneriz bu inatçı virüsçüğü...:dilcikar: a.s

arkadaşlar 37 haftalık hamileyim bugün çatı muaynem vardı doktorum normal yapabilirsin dedi fakat siğilleri farketti hayatımda ilk defa duydum sakın panik olma dedi daha önce başka doktora gidiyodum gebeliğimde 2.3 sefer alttan bakmıştı görmedimi acaba bu yeni doktorum bugün yakalım dedi korktum tabii yaktı acıdı bayağa sonra aynada gösterdi sen şimdi internetteki resimlere bakarsın stres yaparsın dedi haftaya bidaha yakıcaz dedi sonra bidaha gerekebilir dedi eşindede olabilir dedi galiba sezeryan yapıcam benim vajina içinde dahamı tehlikeli acaba yakma işlemi uyuşturmadanmı oluyor bide memurum 200 ytl aldılar bikerede hepsi yakılmazmı acaba gerçi dayanamam heralde hep 200 ytl mi vercez sağlık için bebeğim için önemli değil tabi eşimde yoksa bile benden geçmişmidir arkadaşlar sizlerin yazılarını okuyunca biraz rahatladım ama sürekli tekrar etmesi kanser riski Allahım daha ne hastalıklar duıycaz Allah hepimize şifa versin

Arkadaşim pek bilgimm bu hususta yok ama hamileyken ne gerek var benimde vardi doktorum doğum esnasinda aliriz demişti ve sezeryan old onlari da almişti hemde uyuşturmadan yani bana garip geldi acelesi varmiydi neden sebep sormadin yani acil mi sonra doğumla temizleseniz gibi gidersen sor bence bi de başka doktora da sorr bu işlerr önemli herşey güzel ols inşş kal sağlicakla....

arkadaşlar 37 haftalık hamileyim bugün çatı muaynem vardı doktorum normal yapabilirsin dedi fakat siğilleri farketti hayatımda ilk defa duydum sakın panik olma dedi daha önce başka doktora gidiyodum gebeliğimde 2.3 sefer alttan bakmıştı görmedimi acaba bu yeni doktorum bugün yakalım dedi korktum tabii yaktı acıdı bayağa sonra aynada gösterdi sen şimdi internetteki resimlere bakarsın stres yaparsın dedi haftaya bidaha yakıcaz dedi sonra bidaha gerekebilir dedi eşindede olabilir dedi galiba sezeryan yapıcam benim vajina içinde dahamı tehlikeli acaba yakma işlemi uyuşturmadanmı oluyor bide memurum 200 ytl aldılar bikerede hepsi yakılmazmı acaba gerçi dayanamam heralde hep 200 ytl mi vercez sağlık için bebeğim için önemli değil tabi eşimde yoksa bile benden geçmişmidir arkadaşlar sizlerin yazılarını okuyunca biraz rahatladım ama sürekli tekrar etmesi kanser riski Allahım daha ne hastalıklar duıycaz Allah hepimize şifa versin

merhaba,
el- muallim arkadaşımız doğru söylüyor bence canım. keşke bekleseydin. hem benim yaktıran yakınlarım hiç acı duymadıklarını söylüyorlar. bir uyuşturucu iğne yapılıyor öncesinde. ama sen hamilesin diye belki yapmamıştır doktorun. canım ayrıca tek seferde yakılabilirdi. bence sezeryan ol ve o sırada yaksınlar canım hem bebeğe de geçmez böylece. çok geçmiş olsun arkadaşım..:)

patasana merhaba,
geçmiş olsun arkadaşım. coğumuz, çörek otunun çekilmiş halini bala karıştırıp sabah akşam bir tatlı kaşığı yiyoruz daha kolay sanki :)

teşekkür ederim canım. Böyle deneyeyim bende! İçiyordum ve İĞRENÇÇÇÇ! Çok sinir bozucu bir şey ya....

sağol canım.bi ilaç var asit şeklinde kulak pamuğuyla siğil üzerine uyguluyosun.o siğilleri yakıyor yani yok ediyor.bazen uyuyup bi daha tekrarlamıyomuş ama bazen de tekrar edebiliyomuş.benim tekrar ediyo malesef.bi de lazerle yakma yöntemi varmış bursaya dönünce onu denemeyi düşünüyorum.benden size tavsiye aşısı var rahim ağzı kanseri için.onu mutlaka vurdurun.26 yaşına kadar diye biliyorum.ben çok pişmanım vurdurmadığım için.

Alyacım merhaba!Benimde derdim aynı. İlacının adını öğrenebilir miyim? Ben Aldara kullandım. Pek işe yaramadı.

siğiller kesinlikle cinsel ilişkiyle bulasıyor..gecen yaz benım popo uç kısmımda çıktı ve bır sure sonra çogaldı korktum bu ne dıye dr gıttım lazerle yaktı ve bır ılac verdı o gecırdı ve bana dedığı suydu..ya hijyenik olmayan agdadan veya cinsellikten kiminde ykaybuluyormus kımınde yenıden tekrarlıyormus..hijyen şart hanımlar..ve tabi eşede bulaştırma riski oldugu için eşlerde dikakt etmeli..benım eşimde de bır tane çıktı ve hemen oda gıttı lazerle aldırdı bıs senedır yok şükür..

Tamaracım bende de aynı sorun var. Doktorun verdiği ilacın adını yazabilir misin? Ben Aldara kullandım ve pek işe yaramadı.

kızlar selam hani son 2tane çıkmıştı ya benim gene demin baktım biri geçer gibi nerdeyse yok olmuş ya hocadan ya muskadan ya çörek otundan yada sarımsak yakıyo gerçekten sarımsakla kınayı karıştırıyorum sürüyorum şimdiye dek en fazla 10dk tutabildim çok yakıyo çünkü ama sizde deneyin duyduğuma göre bu basurada iyi geliyomuş birinin basur memesini düşürmüş adam iyileşmiş.

fundacım zaten seninkiler geçmezse ayıp ederler bence :))) :dance:
valla bu kadar azimlisin mutlaka geçecekler sen sakın korkma kuzum!a.s.

X