Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

nisancım bildiğin gibi değil inan yaktırmaktan korkmuyorum ben ameliyattan sonraki acıları düşünüyorum bir ay kafayı yedim ben ya makatta ya benim lavaboya gitmek istemiyodum okadarki korkuyodum ağrıdan ay inşallah hepimizin geçer ya ne illet bişeymi bide nedicem geçen mahalleden bi kadın bana teselli veriyo diyoki ben onun nası geçceğini biliyorum o hastalıktan olupta ölen birinin toprağını sürünce geçiyo diyo gülermisin ağlarmısın:)

hay allah tövbe yaaa...inanamıyorum! nası bi teselliymiş o öyle...allah akıl versin:1shok:

el muallim merhaba ben hamile olan erdemix doktorum az olduğunu 2.3 seans yakılarak geçebileceğini söyledi doktorum acaip normal doğum taraftarı kadın sezeryanın lafını ettirmiyo çok iyi özel hastane ama hiç paragöz falan değil ama ne kadar bitse bile bebeğime geçerse eşimde normal doğum diye ısrar ediyor of bilmiyorum bu hafta yine var yakıcam dedi ama iyice konuşcam artık doğumdan sonra yine çıkarsa ya

baayanlar bugun doktora gittim herseyi sizinle paylasmak istiorum sizde dikkatli olun die. Eve gelir gelmezde hemen yaziorum size... Ankara da ozel bir hastaneye sigillerim var die gittim. Smear testi yaptirdin mi dedi bir ay once yaptirdim dedim o zaman gerek yok ama 6 ay sonrasi yaptir dedi tamam dedim. Ilk once kultur aldi mantar varmis ilac verdi birde yaktirman lazim dedi. Toplam fiyat : 135 milyon. Daha sonra test sonuclarini almaya gittigimde aslinda sende cok yok aldara kullan dedi. Birde senden kesin hpv war mi die test yapalim dedi onada tamam dedim.Toplam fiyat : 241 milyon. Birkac sigil aldi test sonucu cikinca aradi hpv pozitif cikmisim daha sonra tiplemesini yapariz fiyati 350 milyon dedi. Ben bu sirada tam kan testi de yaptirdim kanser olmadigimi anladim (nisanin soyledikleride yardimci olsun tekrar tesekkur ederim.) Tamam dedim we krem bittikden sonra tekrar giderim dedim. Bugun doktordaydim tipleme konusunda hic agzini acmadi onun yerine sadece sana smear yapalim dedi. Bende yok istemiorum dedim istenen fiyat muayneyle 270 milyondu. Controle giden hasta olarak benden muayne uceri olan 140 milyonu tahsis ettiler. Neden cunku 15 gunden sonra gidilen kontrol diil muayneymis yani ilacimin 1 ay surmesi alakadar etmiomus.

Gel gelelim doktorun dediklerine : Ilk muaynede yoktu ama icerdede cikmis. (ilk muaynede ayni sekilde muayne edip iceriye bakmamisti bu kadar detayli, yeni ciktigini nerden bilio) ikincisi zaten kanser diilsin bisi olmaz ama yinede yakalim dedi (madem kanser diildim ne tipleme yapalim illa die beni korkuttu madem bunu biliodu neden kastirdi) en bombasi aldara harici kremlerde war dedim karsilgiinda ona bakarsan bir suru varda onlar sana uymaz dedi ( neden fiyati en yuksek olan o cunku ) ben boyle saglik hizmetinin ve bu saglik kurulusunda gorev yapanlarin toptannnnnn ..............

Arkadaslar dikkat edin. Bu isi cok temiz bir sekilde adam gibi yapanida var ticaret haneye cevirenide. Gordugum o ki bu hpv sadece ilac firmalarinin ve saglik sektorunun para kazanmasi amaciyla ortaya cikmis bir hastalik. Ilginc olansa genc nufusu en yuksek olan ulkelerde daha sik gorulmesi ( tartismaya acik bi konu )

Uzuldugum nokta o kadar param gitti elimde bir kocaman hic war........ sigillerimin yarisi gecti yarisi kaldi...... aldara harici bir ilactan bahsediordunuz adini ogrenebilirsem cok sevinirim tesekkur ederim.:1no2:

merhaba arkadaslar...eskıler benı hatırlar.uzun zaman bu foruma yazdım.cok sıkıntı cektım.kolposkopı bıypsı ve rahım agzımın yakılması gıbı bı cok zor ıslem atlattım.ve hayatım boyunca rısklı smear sonuclarıyla ugrasıcam.ama yeterkı temız cıksında ugrasırım ben.1 ay once surprız bı sekılde hamıle oldugumu ogrendım.cok mutluydum.ama ne yazıkkı bebegımı kaybettım.sımdı 1 yıllık evli bırı olarak basıma tum bu gelenlere ınanamıyorum.mutsuz ve umutsuzum...sız sıgıllerle kanser rıskı altında deılsınız o yuzden daha rahat olun lutfen.ben hem bu rıskı tasıyorum hemde smear sonucum kotu gelmeden mutlaka bebek sahıbı olmalıyım.ustelıkte dusuk yaptım.yınede hayattan ve mucadeleden vazgecmıyorum.umutsuzda olsam mucadeleye devam.lutfen sızde daha rahat olun.kendınızı bu kadar uzmeyın.sevgıler....

sido umarim hemen hamile kalirsin ve saglikli bir bebek dunyaya getirerek omur boyu saglikli ve mutlu yasarsiniz. gercekten cok uzuldum ama senin adina gercektende umutluyum ki allah buyuk....her derdin bir devasi vardir yeterki umutlu ol tum iyi dileklerim seninle olsun :)

sidocum inşallah bi an evvel hamile kalırsın sağlıklı bir bebek düya getirirsin inanıyorumki morelini yüksek tutarsan sende çok sağlıklı bir anne olcaksın.

Merhaba arkadaşlar moralim çok bozuk kafayı yemek üzereyim araştırma yaparken bu siteye rastladım ve başıma gelenleri paylaşmak istedim.

1-2 ay önce genital bölgemde bir batma hissettim bakınca iç dudakların içinde yarım cm çapında 2 tarafta üzerinde küçük kabarcıklar olan parçalar gördüm ertesi gün batma geçince önemsemedim internetten baktığımda iç dudakların içinde cinsel ilişkisırasında içi kan dolup sertleşen süngerimsi yapılar olabileceği yazıyordu onlardan zannettim 1 ay sonra hamile kalmaya karar verip kontrole doktora gittim adet olmuştum son günleriydi gitmişken doktora oramda çıkan şeylerden bahsettim baktı adet olduğun için kandan tam göremiyorum sen yazdığım ilaçları kullan bitince gel dedi.Vagihex diye fitil 2 kutu Valtrex hap ve 2 tüp asiviral krem verdi teşhis kısmına reçeteye genital herpes yani uçuk yazmış.İlaçları kullandım geçmedi tekrar gittim baktı 2 tane olanlar 3 tane olmuş ayrıca bir tane de makata doğru çıkmış eşin valtrex kullansın sen de aldara kullan sadece sorunlu bölgeye sür başka yere kesinlikle değdirme dedi.Geçmezse yakacağız 600 ytl gibi tutar dedi.Eczaneye gittim bu kremi heyet raporuyla veriyoruz yine de almak istersen 110 ytl dedi.İçime kurt düştü bu kadar sakıncalı ki heyet raporu gerekiyor ve pahalı bir krem diye düşündüm bir de devlet hastanesine gideyim dedim.Eşimde o ilacı ben kullanmam dedi.İzmir Atatürk araştırma hastanesi alsancak polikliniğine gittim ilk kez smear testi yapıldı orada 5 yıllık evliyim ve 1 kızım var adam bana ayrıca sen hala bakiresin dedi.Dedim sezeryanla doğum yaptım ama ilk gece kan geldi nasıl olur vs dedim esnek olabilir vs dedi.Herneyse smear sonucunu alıp Yeşilyurtdaki atatürk araştırma hastanesine git orada da biyopsi ve hpv testi yaptır dedi.Smear sonucum normal sınırlarda çıktı.Oradaki asistan doktor HPV testi yaptı biyopsi için şu gün gel dedi.Biyopsi yapılacağı gün başka asistan varmış kız sanırım yeni daha dakika başı birilerini arayıp soruyor orası mı alınacak burası mı alınacak diye sonunda bir doktor geldi sanırım danıştığı kişi 3 tane olan çıkıntılardan 2 sini al diğeri normal yapısı olabilir dedi.Bence değil normal yapısını biliyorum çünkü önceki asistan biyopsi yapılmışken tüm parçalar alınsın hpv çıksa bile temizlenmiş olur demişti ama bu asistan 1 tane bıraktı.İşlem sırasında 3-4 tane iğne yaptı sonra 5 dikiş atıldı.Ertesi gün dikişlerden biri açıldı aradım kızı kan yoksa sorun değil dedi.Bir tarafım dikişli bir tarafım dikişsiz biyopsi ve HPV sonuçlarımı beklerken acaba sonucum çıkmışmı diye internetten bakayım dedim az önce baktım HPV sonucum çıkmış.HPV poly,hpv high risk ,hpv low risk,HPV 16 yazıyor.Biyopsi sonucum ayın 11 inde çıkacak.İnternetten baktım HPV 16 kansere neden olan cinsiymiş ağla ağla bi hal oldum.Güvendiğim bi doktor vardı ama Afyonda çalışıyor şu anda aradım dedi görmeden bişey diyemem ama HPV 16 ise riskli kategoriye girer İzmirden bir doktor ismi vermişti ona git dedi.Biyopsi sonucumu almadan gitsem adam sonucu al öyle gel diyecek 6 gün nasıl bekleyeceğimhiç bilmiyorum.Çocuk yapmamda sakınca var mı diye gittim başıma neler geldi.Orama baktıkça ağlayasım geliyor asistan kız inşallah yanlış bir dikiş vs yapmamıştır çok kötü görünüyor.Yine internetten baktım bu serviks kanseri olanların yarısı ölüyormuş daha 2 yaşında kızım ne yaparım bilemiyorum moralimi yüksek tutmam lazım ama tutamıyorum işte.İlk gebeliğimde mahallemizdeki özel polikliniğe gitmiştim doktor benim özel muayenehaneme gel oradaki aletler daha gelişmiş demişti gittim adam boş gebelik dedi şifa hastanesine gittim orada vajinal muayenede işenceye uğradım yine aynı özel adama gittim kürtaj yaptı bana daha sonra tekrar hamile kaldım yine aynı doktora gittim yine boş gebelik alacağız dedi sonra bu güvendim dediğim doktorla tanıştım bir arkadaş aracılığıyla 10 gün bekle dedi 10 gün sonra 1 mm bişey var ya da yok çok heveslenme10 gün sonra gel dedi 10 gün sonra gittim muayenede bak annesi burada kim var dedi hayatımın en mutlu günüydü işte şimdi kızım 2 yaşında .Bana şimdi verdiği doktorun adını vermişti o zaman gitmiştik adamda çok sıra vardı ortağı aldı beni eşiminde tanıdığı çıktı o da bişey yokken sezeryan yaptı beni daha sağlıklı diye.Şimdi 2. ye hamile kalmaya karar vermiştim işte .Normalde tek tük puro içerdim ayda 1 tane falan bu iş başladığından beri arttırdım iyice daha beter kanser olacağım .Bana da dua edin nolur.
Bir de bir arkadaş atatürk hastanesine gittiğinden bahsetmiş hangi doktora gitmişti acaba o da sonucunu bugün alacaktı sanırım.

Son düzenleme:
sevgili eminece geçmiş olsun hepimiz aynı dertlerden şikayetçiyiz ama morel çok önemli inan bende ilk bitane çıkmıştı çok ağladım inanırmısın 2saat içinde 2,çıktı sonra burda morel aldım geçcek diye umut ettim tabi yazdıklarıkma bakarsan ben bayağı aziimliyim bu konuda geçsin diye gitmediğim yer kalmadı.morelini çok yüksek tut inşallah herşeyin temiz çıkcak sende sido gibi sağlıklı bir anne olcaksın 2,kez.

eminece canım arkadaşım.... Atatürk Eğitim Araştırmaya giden benim.... smear sonuçlarını aldım.... temiz çıktım... bende içerde kondoline rastlanmadı.... bugün tekrar 3 dr birden içeriye iyice baktılar.... oradaki drlar inan ki çok iyiler.... ayrıca göğüslerde kitlelerimde var canım benim ultrasonada girdim özelde çok şükür kötü kitleler değilllermiş.... canım banada hpv testi yapıldı bugün bendekinin cinsi araştırılacak şimdi.... 15 gün sonra sonuçlar belli olacak.... üzülme güzel kardeşim.... sürekli dr gözetimi altında olursan hpv 16 bile olsa bunun kötü sonuçlar vermesini engelleyebilirsin.... Atatürk eğit. araş. kadın dr mehmet bey var... inan çok uzman bu konuda.... onada sonuçlarını bir göster derim ben... sıra falan bekleme sonuç göstercem de hemen gir....
bugün dr. mehmet bey yoktu ... dier 3 dr aynı anda iice baktılar.... bendekiler 1 hafta önce dr. mehmet bey muayene ettiğinde baya belirgindi.... bana bir fitil yazdı ismi neo_penotran.... bu fitil bendeki kondolinleri baya azalttı elle sor fakediliyor.... bugünkü dr lar baktıklarında hani nerde diye bana sordular elimle yerlerini gösterince gördüler.... ama yakılması için bir bayan uzman dr ısrar etti.... yarın sabaha 10:00 da gel yakılacak dediler.... ama gecen hafta göründüğüm mehmet dr bana bırakmıştı tercihi.... her iki tedavininde sonucunun aynı olduğunu söylemişti.... aldora merhem için heyete girecektim ama bugün yakılacak diye ısrar edince başka dr ben istemiyorum dedim.... ve parayla aldora isimli kremi aldım 120 ytl .... bugün başlayacağım.... içerde olmadığı için şanslıyım.... çünkü bu hpv nin kansere çeviren türü içerde çıkıyormuş....
eminecim bak canım kardeşim.... dediğim gibi hpv 16 bile çıktıysa sende bunun tespit edilmiş olması ve bir an önce tedaviye başlanmış olması güzel.... ama sana şunu söyleyeyim en başta moral gelir.... benimde 12 yaşında oğlum var ve hayata sımsıkı tutunma sebeplerimiz çocuklarımız....her zaman ben bunu aşabilirim diyerek düşünmemeye çalış.... hastalığı ne kadar kafana takmazsan inan o kadar iyi senin için.... şükür ki bizler bu hastalığı farettik ve ilerlemeden tedavilerimizi oluyoruz.... daha kimbilir kaç kişi var farkında olmadan amaaan geçer deyip dr gitmeyen ihmal eden....
canım her zaman yanındayım.... unutma önce moral....kaydirigubbakcemile5

NİSANCIMMMMM:1hug:
okumuşsundur yukarıda.... bendekiler o fitil sayesinde baya baya azaldı.... dr lar bugün göremediler bile... veee içerisi de temiz..... bakalım bugün aldorayı kullanmaya başlıyacağım.... atıcağız canım hepimiz.... verdiğin destek çok güzel.... müjdeyi vereyim dedim..... ALLAHA şükürler olsun....:Saruboceq:

hepiniz için duacıyım arkadaşlar.... unutmayın moral çoook önemliiiii:1hug:

Merhaba arkadaşlar moralim çok bozuk kafayı yemek üzereyim araştırma yaparken bu siteye rastladım ve başıma gelenleri paylaşmak istedim.

1-2 ay önce genital bölgemde bir batma hissettim bakınca iç dudakların içinde yarım cm çapında 2 tarafta üzerinde küçük kabarcıklar olan parçalar gördüm ertesi gün batma geçince önemsemedim internetten baktığımda iç dudakların içinde cinsel ilişkisırasında içi kan dolup sertleşen süngerimsi yapılar olabileceği yazıyordu onlardan zannettim 1 ay sonra hamile kalmaya karar verip kontrole doktora gittim adet olmuştum son günleriydi gitmişken doktora oramda çıkan şeylerden bahsettim baktı adet olduğun için kandan tam göremiyorum sen yazdığım ilaçları kullan bitince gel dedi.Vagihex diye fitil 2 kutu Valtrex hap ve 2 tüp asiviral krem verdi teşhis kısmına reçeteye genital herpes yani uçuk yazmış.İlaçları kullandım geçmedi tekrar gittim baktı 2 tane olanlar 3 tane olmuş ayrıca bir tane de makata doğru çıkmış eşin valtrex kullansın sen de aldara kullan sadece sorunlu bölgeye sür başka yere kesinlikle değdirme dedi.Geçmezse yakacağız 600 ytl gibi tutar dedi.Eczaneye gittim bu kremi heyet raporuyla veriyoruz yine de almak istersen 110 ytl dedi.İçime kurt düştü bu kadar sakıncalı ki heyet raporu gerekiyor ve pahalı bir krem diye düşündüm bir de devlet hastanesine gideyim dedim.Eşimde o ilacı ben kullanmam dedi.İzmir Atatürk araştırma hastanesi alsancak polikliniğine gittim ilk kez smear testi yapıldı orada 5 yıllık evliyim ve 1 kızım var adam bana ayrıca sen hala bakiresin dedi.Dedim sezeryanla doğum yaptım ama ilk gece kan geldi nasıl olur vs dedim esnek olabilir vs dedi.Herneyse smear sonucunu alıp Yeşilyurtdaki atatürk araştırma hastanesine git orada da biyopsi ve hpv testi yaptır dedi.Smear sonucum normal sınırlarda çıktı.Oradaki asistan doktor HPV testi yaptı biyopsi için şu gün gel dedi.Biyopsi yapılacağı gün başka asistan varmış kız sanırım yeni daha dakika başı birilerini arayıp soruyor orası mı alınacak burası mı alınacak diye sonunda bir doktor geldi sanırım danıştığı kişi 3 tane olan çıkıntılardan 2 sini al diğeri normal yapısı olabilir dedi.Bence değil normal yapısını biliyorum çünkü önceki asistan biyopsi yapılmışken tüm parçalar alınsın hpv çıksa bile temizlenmiş olur demişti ama bu asistan 1 tane bıraktı.İşlem sırasında 3-4 tane iğne yaptı sonra 5 dikiş atıldı.Ertesi gün dikişlerden biri açıldı aradım kızı kan yoksa sorun değil dedi.Bir tarafım dikişli bir tarafım dikişsiz biyopsi ve HPV sonuçlarımı beklerken acaba sonucum çıkmışmı diye internetten bakayım dedim az önce baktım HPV sonucum çıkmış.HPV poly,hpv high risk ,hpv low risk,HPV 16 yazıyor.Biyopsi sonucum ayın 11 inde çıkacak.İnternetten baktım HPV 16 kansere neden olan cinsiymiş ağla ağla bi hal oldum.Güvendiğim bi doktor vardı ama Afyonda çalışıyor şu anda aradım dedi görmeden bişey diyemem ama HPV 16 ise riskli kategoriye girer İzmirden bir doktor ismi vermişti ona git dedi.Biyopsi sonucumu almadan gitsem adam sonucu al öyle gel diyecek 6 gün nasıl bekleyeceğimhiç bilmiyorum.Çocuk yapmamda sakınca var mı diye gittim başıma neler geldi.Orama baktıkça ağlayasım geliyor asistan kız inşallah yanlış bir dikiş vs yapmamıştır çok kötü görünüyor.Yine internetten baktım bu serviks kanseri olanların yarısı ölüyormuş daha 2 yaşında kızım ne yaparım bilemiyorum moralimi yüksek tutmam lazım ama tutamıyorum işte.İlk gebeliğimde mahallemizdeki özel polikliniğe gitmiştim doktor benim özel muayenehaneme gel oradaki aletler daha gelişmiş demişti gittim adam boş gebelik dedi şifa hastanesine gittim orada vajinal muayenede işenceye uğradım yine aynı özel adama gittim kürtaj yaptı bana daha sonra tekrar hamile kaldım yine aynı doktora gittim yine boş gebelik alacağız dedi sonra bu güvendim dediğim doktorla tanıştım bir arkadaş aracılığıyla 10 gün bekle dedi 10 gün sonra 1 mm bişey var ya da yok çok heveslenme10 gün sonra gel dedi 10 gün sonra gittim muayenede bak annesi burada kim var dedi hayatımın en mutlu günüydü işte şimdi kızım 2 yaşında .Bana şimdi verdiği doktorun adını vermişti o zaman gitmiştik adamda çok sıra vardı ortağı aldı beni eşiminde tanıdığı çıktı o da bişey yokken sezeryan yaptı beni daha sağlıklı diye.Şimdi 2. ye hamile kalmaya karar vermiştim işte .Normalde tek tük puro içerdim ayda 1 tane falan bu iş başladığından beri arttırdım iyice daha beter kanser olacağım .Bana da dua edin nolur.
Bir de bir arkadaş atatürk hastanesine gittiğinden bahsetmiş hangi doktora gitmişti acaba o da sonucunu bugün alacaktı sanırım.

merhaba...bu konuda aylarca arstırma yapmıs ve 2 profosorle sureklı ıletısım halınde olan bırı olarak once sunu soylemelıyım.bu kadar korkmana gerek yok.soylekı: sımdı 16 kanser acısından yuksek rısk tasıyor.ama tek etken bu deıl.sıgara bagısıklık sıstemının zayıflıgı vs...bı cok etken var.ayrıca rahım agzı kanserı oncusu lezyonlar vardır.bunlar smear sonucunda cın 1 2 ve 3 dıye yazarlar.cın 3 gelse bıle smear sonucu bu sonuctan 8 10 yıl sonra kansere donusur.bu sırada sen sureklı smear kontrollerını yaptırısan kotu bır gıdıshat goruldugunde rahım agzının ınce bı kısmı alınır.bu ıslemın adı leep tır.gebe kalmayada engel deıldır ve vırusun ılerlemesını durdurur.dıyelımkı en kotusunu dusunelım ve yıllar sonra tekrar kotu sonuclar cıktı smearında.bu kez sen zaten bu yıllar ıcınde aılenı tamamladıgın ıcın rahım agzın alınır.yanı hemen kanser olmuyosun arkadasım.rahat ol.bu yazdıklarım en en en kotu ıhtımaller ve olacagını hıc sanmıyorum.hpv yuksek rıskte yapılması gereken sureklı ve sıkı smear takıbıdır.lutfen kendını bu kadar uzme.bı seyler sormak ıstersen yardımcı olabılırsem ne mutlu bana...gecmıs olsun

Fundacım çok teşekkürler inşallah 2. kez anne olurum onu da kızım kardeşsiz kalmasın diye istiyorum sonra en son rahmim alınsa da sağlık olsun napalım başka yerlere sıçramasın da.
Laracım smear sonucunun temiz çıkmasına çok sevindim canım senin HPV sonucun inşallah risksiz türünden çıkar.Mehmet bey dediğin genç bir doktor muydu asistan sanırım seninkinin soyadı neydi.Soyadı aklımda değil benim HPV testini yapan doktorun adı da Mehmetti sonra biyopsi için gittiğimde onu bulamadım Diğdem diye bi asistan aldı parçaları.Mehmet bey aldara kremi kullansan geçebilirdi bunlar dedi ama kimyasal ilaç kullanmak istemiyorum zaten antibiyotik aldım yeterince kesilip çıkarılmasını uygun gördüm ben de .Birde başka yere değdirince tahribat yaptığı için güvenemedim kendime.3. süne bakalım ne diyecekler.Bu arada onkolojide bir arkadaşımız vardı ona gönderdim sonucu o da smear sonucu temizse kanser değilsin ama HPV 16 riskli bir tip diğer insanlara göre kanser olma riskin daha fazla ama belki sen bunu taşıyarak 70 yaşında ölürsün ben kapıdan çıkınca araba çarpar hemen ölürüm karamsarlığa kapılma dedi.Kansere çevirmesi bile yıllar alır yılda 1 smear testi yaptırarak takibini yaptır bir de biyopsi sonucun çıksın ona göre değerlendirir kadın doğumcu arkadaşlar dedi.
Sidocum yazdıklarından çook moral buldum aklıma birşey takılırsa senin de fikrini alacağım canım.Çok teşekkürler

Merhaba
ben size bir soru sormak istiyorum.Siğil olan yada siğilleri yakılmış bölgenin temizliğini nasıl yapıyorsunuz ? Temizlik derken tüylerinizi hangi yöntemle alıyorsunuz çünkü ben ne yapacağımı şaşırdım ...

ello :) tekrar baktim forumda meloshko verrutol kullanmis . aldara harici kullandiginiz solusyon yada baska krem falan varsa ogrenebilir miyim ? birde verrutol denilen solusyon konusunda bilen biri varsa biraz anlatabilir mi acaba ? :)

cincinnatus benim alınan parçalar tüy olan yerde değildi gerçi tam bakamadım kimbilir daha neleri kestiler şimdilik epilasyon yapmıyorum birşey olur diye 3 gün sonra doktora gideceğim o zaman jiletle almayı düşünüyorum.Bir de üstüne adet oldum inşallah yaralarım mikrop kapmaz.Her tuvalete gittiğimde batticon döktüğüm gazlı bezle siliyorum
.Adet olan var mı siğillerini aldırdıktan sonra? Gerçi çoğunluk yaktırmış benim gibi kestirip diktiren yok herhalde.

PumpkinCake ben kullanmadım ama bahsettiğin ilaç aldaraya göre daha ucuz olup daha yakıcı birşey siğil olmayan deriye değdirdiğinde iz bırakıyormuş.Senin için prospektüsüne baktım internetten şöyle yazıyor.

"Verrutol, siğilin etrafındaki normal deri ile temas ettiğinde lokal irritan etki görülebilir.Sadece siğilin olduğu bölgeye uygulamak suretiyle veya kullanıma kısa bir süre ara vermek suretiyle irritasyon kontrol altına alınabilir. Yanma, kaşınma, irritasyon, enflamasyon, allerjik kontakt dermatit görülebilir.
Dolaşım bozukluğu olan kişilerce ve şeker hastalarınca kullanılmamalıdır. Vücuttaki benlere ve üzerinde tüy üremiş olan siğillere uygulanmamalıdır. Florourasil, fetusa zarar verebileceğinden hamilelikte kullanılmamalıdır. Preparatın bileşimindeki herhangi bir maddeye allerjisi olanlarca kullanılmamalıdır.
Ürün siğilin çevresindeki normal deri ile temas ettirilmden günde 2-3 kez ince bir tabaka halinde siğilin üzerinde uygulanır. Çok küçük siğiller için şişenin kapağındaki uygulama çubuğu yerine kürdan kullanılabilir. Her uygulamadan önce bir uygulama sonucu oluşmuş film tabakası uzaklaştırılmalıdır. Eğer yıkama sonucu uzaklaştırılamazsa kenarından uygun şekilde kaldırılmak suretiyle uzaklaştırılabilir. Klinik açıdan gözle görülebilir bir iyileşme 2 ila 4 hafta sonra, siğilde küçülme ise 6 ila 12 hafta sonra gözlenir. Tedavi sırasında arada doktora başvurmakta fayda vardır."

EMİNECE.... canım....:1hug:
dr.mehmet pehlivan kadın hastalıkları ve doğum asistanı yazıyor kaşesinde.... ama inan çok bilgili.... sürekli yan odadaki dr lar onu yardım için çağırdılar.... ve özellikle memnun olup terar gelen hastaları vardı.... dr.mehmet iki türlü tedavi uyguluyoruz.... tercih senin , ikisindende aynı sonucu alıcaz dedi.... ben merhemi tercih ettim... peki merhemle geçmezse yakarız dedi bana.... ama dün gittiğimde uzman bir bayana gösterdiler beni ve işlerine geldiği için yakılacak dedi.... çünkü ssk mümkün olduğunca pahalı ilaç vermek istemiyor.... ve yakılmayla geçmek istediler.... bense ilacı parayla aldım.... 15 gün sonra hpv testimin sonucunu dr.mehmet beyi bulup göstericem.... bu arada aldara kermide bitirmiş olurum bakalım tamamen kaybolucakmı ?
canım.... sıkma sende canını.... dediğim gibi kontrollerini ihmal etmezsin. napalım girdi bir kere bu virüs bizlere.... o zaman bizde onunla savaşarak bünyemize iyi bakarak kötü hastalıklara neden vermesini engelleyeceğiz.... dün vücudumun daha güçlü olması için vitamin aldım.... Benexol B12.... halsizliğe , sinirlere iyi geliyormuş.... içinde B1,B6,B12 var.... tafsiye derim canım ... günde bir tane bizi biraz daha toksinlere karşı güçlü tutar....
sağlıkla kalın arkadaşlar....a.s

Laracım bana bakan da oydu sanırım HPV testinde dediğin gibi diğer asistanlar gelip bişey sorup duruyordu hatta bitanesinde gidip diğer hastaya bakıp gelmişti.Sen sonucunu göstermek için tekrar sıra ya da randevu aldınmı yoksa direk gidip sonucunu mu gösterdin

Laracım bana bakan da oydu sanırım HPV testinde dediğin gibi diğer asistanlar gelip bişey sorup duruyordu hatta bitanesinde gidip diğer hastaya bakıp gelmişti.Sen sonucunu göstermek için tekrar sıra ya da randevu aldınmı yoksa direk gidip sonucunu mu gösterdin

EMİNECE....
güzelim sonuç için tekrar sıraya girmene gerek yok.... hasta odadan çıkınca sonuç göstericem deyip gir içeri.... dr hemen bakıyor zaten.... dışarda numaraların orda bekleme boşuna.... zaten aldığımız kayıt kağıtları 10 gün geçerli ... başka bir test yapacaklarsa veya tahlil , elimizdeki kağıt 10 gün geçtiyse tekrar kayıt gerekiyor.... ama sonuç için gerek yok birtanem....

ben adet oldum yaktırdıktan 3gün sonra ama doktoruma sordum bişey olmaz dedi yeterki çok dikkatli temizliğini yap dedi pedini 2saatte bir değiştir.ben jiletle aldım ama çevresini yakılan bölgeye bi süe dokunmadım ama çıkan tüyle batıp çok can yakıyo dikkatli alabilrsen onlarıda al jiletle ben almıştım.

X