Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

nisancim cok saol yaw... bende son kalanlardan kurtulsam iyice rahatlicam ama yine regl donemim oldu iice geriliorum bitse bi son kontrolume gidicem hemen kremide kullancam bitcek ama uff uff oldu iicee :) sen naptin deniz suyu iyi geldimi sigillere bari :) cok merak ediorum o kismini sanki dogal olan hersey ilaclardan daha iyi gelirmis gibi gelior bana ama bakalim :) muckssss cok opuorum tekrar cok tesekkur ederim.

Laracım rica ederim inşallah HPV sonucun iyi çıkar.
Nisancım desteğin için çok sağol

Kızlar benim dikişler vulvadan alındıktan sonra bu seferde dışkımdan kan gelmeye başladı dün baktım makatta ve çevresinde bazı et parçaları var.Bir tanesi et benim biliyorum diğerleri nedir bilmiyorum siğile de benzemiyor tam inceleyemedim.HPV 16 makat kanserine de yol açıyormuş kafayı yiyecem biri bitti şimdi de bu başladı tuvaletimi yaparken çok acı çekiyorum ara ara da kaşınıyor.İnternette oku oku evhamlandım iyice hemoroidle makat kanserinin belirtileri benziyormuş yarın yine doktor yolu göründü bana genel cerrahiye gideceğim bu kez.İncelenmeyen bi o bölge kalmıştı tam oldu.Allahım sabır ver.Hiçböyle birşey yaşayan oldu mu ?

eminece'cim

bence siğil değildir onlar canım ya...senin operasyon sonrasında veya dikişte zorlanma olmuş olabilir makat çevresinde. kabızlık ta yapmış olabilir. siğillerin kaşındığı pek görülen bişey değil canım genelde acı da vermezler. sen rahat ol! tabi doktora gidersen hemoraidse de tedaviye erken başlamak iyidir kuzum.

öperim.a.s

nisancim cok saol yaw... bende son kalanlardan kurtulsam iyice rahatlicam ama yine regl donemim oldu iice geriliorum bitse bi son kontrolume gidicem hemen kremide kullancam bitcek ama uff uff oldu iicee :) sen naptin deniz suyu iyi geldimi sigillere bari :) cok merak ediorum o kismini sanki dogal olan hersey ilaclardan daha iyi gelirmis gibi gelior bana ama bakalim :) muckssss cok opuorum tekrar cok tesekkur ederim.

canım bende vajinada siğil yok uzun zamandır. popomda vardı 1 tane, o denizde küçüldü valla biraz. verrutol sürcem reglm bitince. :)

selam nisancım özlettin kendini görüşmeyeli iyisindir?
ben bu saplantımdan kurtulamadım hala aynıyıımm değişen bir şey yok her şey aynı
içimdekileri yazmaya artık gücüm yok

canım arkadaşım iyiyim teşekkür ederim sen nasılsınn ?
niye hala kötüsün canım ama ??
doktor sana siğil olmadığını söylemişti, artık kafana takma canım...vulvanın kendi dokusudur öyle olan. çok rahatsız oluyorsan hala, bir estetik cerraha gidip çaresi olup olmadığını sorabilirsin kuzum hm ?

bisey sorucam erkek arkadasimdada cikti ve tedavi edildikten sonra olene kadar tasiyici olarak baskalarinada bulastirip bulastirmama durumu nedir bilen var mi? yani olene kadar birlikte oldugu herkese bulasacak mi yoksa tedawi sonrasi hic sigil kalmazsa bulasmadan dewam edicek mi acaba :KK43:

kızlar selam ben artık umudumu kaybettim geçmiyo bunlar ölene kadar çekcem bendekiler gene çoğalmaya başladı bukez yaktırmıcam doktora bile gitmicem yoruldum bıktım usandım artık morelde bozmamaya çalışcam ama kafama takılıyo tabi.

bende de hpv virüsü çıktı rahim ağzı kanserine çevirebiliyomuş diye biliyorum
ama dr test filan yapmadı bana sadece baktı ve bikaç ilaç verdi
reglim bitince kullanmaya başlayacam
ve ilaçlar bittikten hemen sonra teste gidecem
belki o zaman ne derecede olduğunu öğrenebilirm

içeri kısımlara sıçrama olmamış ama Allaha şükür
kızlar bide aklınızda bulunsun özellikle virüs eşinden bulaşan arkadaşlar
oral seksten kesinlikle uzak durun
Allah korusun bağırsak kanserine çeviriyomuş oda

Demet geçmiş olsun canım
Zeytin Nisan teşekkür ederim arkadaşlar.Gelelim başıma gelenlere
Genel cerrahi uzmanına gittim makatı muayene etti.Küçük bir sıyrık birşey yok dedi krem verdi.Hap verdi bağırsak rahatlatıcı ama kullanmadım geçti zaten.Oradaki et parçaları için de siğil değil zamanında hemoroid olmuşsun dışarı atılmış orada durmalarının sana bir zararı yok dedi akıntım varmış kadın doğumcuya yolladı beni.Kadın doğumcuya başından beri olanları anlattım akıntıyı unuttuk bile konuşurken kadın muayene etti dedi siğillerin biyopsi ile alınmış ancak kenarlarında ufak noktacıklar kalmış onların yok edilmesi lazım.Dedim önceki doktor 6 ay içinde kendiliğinden yok olabilirler demişti hamile kalabilirsin demişti dedi aldara kullanacaksın hem kalan siğillere hem etrafına sür yakarsa da bir süre dişini sıkacaksın dedi.İlk gittiğim doktorda sakın normal deriye değdirme demişti.5 tane kadar doktor gördü beni ortalama hepsi farklı bişey söylüyor bu da aldara kullan 2 ay geçince hamile kal dedi.Bir de memorial hastanesinden jinekolojik onkoloji ile ilgilenen bir profesöre danıştım o da 1 yıl korunarak ilişkiye girin demiş.Bu arada dünyamı başıma yıkan olay haftalar sonra ilk kez ilişkiye girdik dün, orgazm olamıyorum hiç bişey hissetmiyorum sinirim bozuldu hadi her ilişkide orgazm olunmaz ama mastürbasyonda mutlaka orgazm olunması lazım sabah onu da denedim bi sorun var mı diye yok olmuyor.Hiçbirşey hissetmiyorum.İnternetten baktım benim biyopsi ile iç dudakların içindeki kısımlar alınmıştı tam orası da klitorisin uzantısıymış ters V şeklindeymiş klitoris yani orgazmı sağlayan 8000 sinirin bulunduğu yerimi aldılar sanırım.Ağladım eşim yok psikolojik olabilir falan diyor ama bundan sonra cinsel ilişkiden zevk alamayacaksam durum vahim.Bir de üstüne aldara kullanıp yakacağım oramı işim bitti.Hangi doktora güveneceğimi kime gideceğimi şaşırdım.Çocuk doktorumuzdan çok memnunuz bir de ona danışacağım kimi önerir diye.
Bu olaylar sonrası cinsel ilişkinizde bir değişiklik oldu mu krem vs hassaslığı azalattı mı?

Son düzenleme:
Demet geçmiş olsun canım
Zeytin Nisan teşekkür ederim arkadaşlar.Gelelim başıma gelenlere
Genel cerrahi uzmanına gittim makatı muayene etti.Küçük bir sıyrık birşey yok dedi krem verdi.Hap verdi bağırsak rahatlatıcı ama kullanmadım geçti zaten.Oradaki et parçaları için de siğil değil zamanında hemoroid olmuşsun dışarı atılmış orada durmalarının sana bir zararı yok dedi akıntım varmış kadın doğumcuya yolladı beni.Kadın doğumcuya başından beri olanları anlattım akıntıyı unuttuk bile konuşurken kadın muayene etti dedi siğillerin biyopsi ile alınmış ancak kenarlarında ufak noktacıklar kalmış onların yok edilmesi lazım.Dedim önceki doktor 6 ay içinde kendiliğinden yok olabilirler demişti hamile kalabilirsin demişti dedi aldara kullanacaksın hem kalan siğillere hem etrafına sür yakarsa da bir süre dişini sıkacaksın dedi.İlk gittiğim doktorda sakın normal deriye değdirme demişti.5 tane kadar doktor gördü beni ortalama hepsi farklı bişey söylüyor bu da aldara kullan 2 ay geçince hamile kal dedi.Bir de memorial hastanesinden jinekolojik onkoloji ile ilgilenen bir profesöre danıştım o da 1 yıl korunarak ilişkiye girin demiş.Bu arada dünyamı başıma yıkan olay haftalar sonra ilk kez ilişkiye girdik dün, orgazm olamıyorum hiç bişey hissetmiyorum sinirim bozuldu hadi her ilişkide orgazm olunmaz ama mastürbasyonda mutlaka orgazm olunması lazım sabah onu da denedim bi sorun var mı diye yok olmuyor.Hiçbirşey hissetmiyorum.İnternetten baktım benim biyopsi ile iç dudakların içindeki kısımlar alınmıştı tam orası da klitorisin uzantısıymış ters V şeklindeymiş klitoris yani orgazmı sağlayan 8000 sinirin bulunduğu yerimi aldılar sanırım.Ağladım eşim yok psikolojik olabilir falan diyor ama bundan sonra cinsel ilişkiden zevk alamayacaksam durum vahim.Bir de üstüne aldara kullanıp yakacağım oramı işim bitti.Hangi doktora güveneceğimi kime gideceğimi şaşırdım.Çocuk doktorumuzdan çok memnunuz bir de ona danışacağım kimi önerir diye.
Bu olaylar sonrası cinsel ilişkinizde bir değişiklik oldu mu krem vs hassaslığı azalattı mı?

dr banada aldara verdi
ama hastalandığım için ilaç kullanmaya başlamadım daha
perşembe günü başlayacam ialaç kullanımına
aldara haricinde bana başka ilaçlarda verdi
sana sadece aldara mı verdi

Demetcim benim ilk gittiğim doktor bana vagihex fitil asiviral krem ve valtrex hap vermiştibunları kullandım geçmedi ama o zaman siğil olduğunu bilmiyordk aldara verdi geçmeyince ben heyet raporu gerektirdiği için tek doktorun teşhisiyle kullanmak istemedim başka doktorlara muayene oldum smear testi ,hpv testi ve biyopsi yaptırdım biyopside parçaların çoğu alındı ama birkaç nokta kalmış son gittiğim doktor aldara kullan dedi.Çarşamba günü heyet raporu almaya gideceğim hastaneye ama kullanıp kullanmama konusunda hala kararsızım.Çünkü gittiğim doktorlardan en çok güvenilir bulduğum kalanlar önemli değil 6 ay içinde kendiliğinden geçebilir demişti.Ama hamile kalmak istediğim için hamileliğimde birmüdahale olamayacak o nedenle acaba hamileyken artarda uyuşturmadan keserlermisiğilleri diye düşünüp bu kremi kullansam mı diyorum.Kararsızım dediğim gibi çünkü siğil dışını tahrip eden bir krem son doktor ederse etsin mikroplar ölsün dedi ama herkes farklı birşey diyor dediğim gibi.

Demetcim benim ilk gittiğim doktor bana vagihex fitil asiviral krem ve valtrex hap vermiştibunları kullandım geçmedi ama o zaman siğil olduğunu bilmiyordk aldara verdi geçmeyince ben heyet raporu gerektirdiği için tek doktorun teşhisiyle kullanmak istemedim başka doktorlara muayene oldum smear testi ,hpv testi ve biyopsi yaptırdım biyopside parçaların çoğu alındı ama birkaç nokta kalmış son gittiğim doktor aldara kullan dedi.Çarşamba günü heyet raporu almaya gideceğim hastaneye ama kullanıp kullanmama konusunda hala kararsızım.Çünkü gittiğim doktorlardan en çok güvenilir bulduğum kalanlar önemli değil 6 ay içinde kendiliğinden geçebilir demişti.Ama hamile kalmak istediğim için hamileliğimde birmüdahale olamayacak o nedenle acaba hamileyken artarda uyuşturmadan keserlermisiğilleri diye düşünüp bu kremi kullansam mı diyorum.Kararsızım dediğim gibi çünkü siğil dışını tahrip eden bir krem son doktor ederse etsin mikroplar ölsün dedi ama herkes farklı birşey diyor dediğim gibi.

merhabalar... ayni sey bendede oldu akintidan kaynakli olarak fitil ve antibiyotik verdi ilk doktor kullandim gecmedi... icerde warmis sigillerde akintiyi onlarin yaptigini soyledi. ikinci doktorsa cok akintim oldugu icin gene bi antibiotik ve krem verdi iceri sikiosun kremi engellesin die akintiyi yakma isleminden once kullan dedi kullandim durdurdu gercektende... yakma isleminden sonra akintim baya azaldi simdi sadece hafifden kan ve berrak bi sivi gelio sebebi iceriyi yakmis olmasi.... tum olaylardan ogrendigim su ki cok asiri korkmaya gerek yok bence... en onemlisi hpv nin tipi yani tipleme yaptirmak buyuk rahatlama saglar... aldarayi bende kullandim bir ay sureyle... doktorun dedigi gibi ole bir surmeyle yakip eritmio gayet bir ay icinde iki kere derim tahris oldu sadece.... buyuk sigiller baya kuculdu bi kac taneside yok oldu... son doktordan ogrendigime gore cevre derinin virusden temizlenmesi cok onemliymis... ayrica aldara krem in prospektusundede soyle yazio : sigilin ustune ve cevresine surmek gerekio die belirtiyo cevre deri derken bocalamak gerekmio sadece cok azcik cevrelesen yeterli olucaktir o... iceride var mi yokmu en onemlisi o aslinda onun harici sigiller gectikden soora tipide tehlikeli diilse hic bir sorun yok demektir... birde doktora sormadim ama internetten amerikali bi doktorun blog una baktim tedawi sonrasi 5 hafta kadar cinsel iliskiye girmekden kacinmanin en dogrusu oldugunu belirtmis... buda bunyenin kendini toplamasi ve bagisiklik sisteminin guclenmesi icin en azindan o kadar sure beklersen emin olursun :) okudugumu yaziorum :) şutarafagitti cok gecmis olsun...

baayanlar tekrar rahatsiz ediorum fekatt yine iki ayri doktora sorduk hem erkek arkadasim hem ben... tedawi sonrasi bu hastaligin bulasma riski azalio cok cok azaldigi icinde bulasmaz denio ama aslinda gercekte bilmiolar.... genel kani bulasmayacagi yonunde... diger yurtdisindaki sitelerdede yine ayni sey tekrarlanio bilinmio tedawi sonrasi bulasacagi ama sigil tedawisi sonrasi cok cok azaldigi icin bulasmio genellikle... bir amerikali doktorda 5 hafta kadar bagisiklik sistemi guclendikden soora cinsel iliskiye girmeyi oneriyo... ogrendiklerimi paylasmaya dewam ediciim :) ben dusunurken kahroluorum bari siz olmayin :)

canım arkadaşım iyiyim teşekkür ederim sen nasılsınn ?
niye hala kötüsün canım ama ??
doktor sana siğil olmadığını söylemişti, artık kafana takma canım...vulvanın kendi dokusudur öyle olan. çok rahatsız oluyorsan hala, bir estetik cerraha gidip çaresi olup olmadığını sorabilirsin kuzum hm ?

korkularım artıyo güçlü olmalıyım diyorum kendime evlenince de böyle olursa diye düşünmekten kendimi alamıyorum o zaman ne yaparım diyorum işte kendimi bu düşüncelerden kurtaramıyorum

arkadaşlar netten bulduğum kadarıyla bu virüs tedavi edilebiliyomuş ancak vücutta kalıcıymış
birde çocuk doğururken normal doğum değil sezeryan olması gerekiyomuş
yoksa bu virüs çocuğa direk kanser olarak yerleşiyomuş
ve hiç çocuk doğurmadan bu virüs varsa rahmi tıkıyomuş
ve hamileliğe engel olabiliyomuş
dr beni bu yönden tedavi etmedi ama ben hamile kalmayışımı buna yoruyorum
çünki 3 aylık evliyken dr a gittik çocuk için bi sorun yok dedi
sonra da bu virüs çıktı ama ben daha yeni farkettim ve 1 yıllık evliyim

ama sezeryan olayı beni yıktı
hayatta aklımdan geçirmezdim ben sezeryanı hep normal doğum yapacamı düşünürdümsenağlama​

demet'cim
ben bu dediklerini hiç bir doktordan duymadım canım hiç te inanmıyorum şuanda. hiçbir virus direkt kanserleşme yapmaz. sadece normal doğumda vajina içinde siğil varsa bebeğe geçebilir.
diğer yazdıklarının hiç biri doğru değilll...!!

arkadaşlar netten bulduğum kadarıyla bu virüs tedavi edilebiliyomuş ancak vücutta kalıcıymış
birde çocuk doğururken normal doğum değil sezeryan olması gerekiyomuş
yoksa bu virüs çocuğa direk kanser olarak yerleşiyomuş
ve hiç çocuk doğurmadan bu virüs varsa rahmi tıkıyomuş
ve hamileliğe engel olabiliyomuş
dr beni bu yönden tedavi etmedi ama ben hamile kalmayışımı buna yoruyorum
çünki 3 aylık evliyken dr a gittik çocuk için bi sorun yok dedi
sonra da bu virüs çıktı ama ben daha yeni farkettim ve 1 yıllık evliyim

ama sezeryan olayı beni yıktı
hayatta aklımdan geçirmezdim ben sezeryanı hep normal doğum yapacamı düşünürdümsenağlama​

hangı sıreden buldun bılgılerı bılemıyorum ama yanlıs bılgıler bunlar...soylekı vırusun dogurganlıga hıc bır etkısı yok.bende kanser oncusu lezyon cıktı ve rahım agzım yakıldı.yınede hamıle kaldım.hamıle kalmakla hıc bı ılgısı yok bunun.ama aancak enfeksıyon rahım agzını tam olarak kapatırsa oda dolaylı olarak engelleyebılıyor gebelıgı sadece bu kadar.normal dogum sadece aktıf lezyon yada sıgıl varlıgında onerılmıyor.dırek kanser de yapmaz ayrıca sadece vırusun bulasma ıhtımalıne karsı sezeryan onerıyolar..bu kadar karamsar olmayalım.bırbırımızın moralını bozmayalım.tam aksıne bırbırımızın destegıne ıhtıyacımız var.tamam tehlıkesı olan bı durumdayız ama kontrollerımızı aksatmazsak allahın ıznıyle basa cıkıcaz...hıc merak etmeyın:teytey:

hangı sıreden buldun bılgılerı bılemıyorum ama yanlıs bılgıler bunlar...soylekı vırusun dogurganlıga hıc bır etkısı yok.bende kanser oncusu lezyon cıktı ve rahım agzım yakıldı.yınede hamıle kaldım.hamıle kalmakla hıc bı ılgısı yok bunun.ama aancak enfeksıyon rahım agzını tam olarak kapatırsa oda dolaylı olarak engelleyebılıyor gebelıgı sadece bu kadar.normal dogum sadece aktıf lezyon yada sıgıl varlıgında onerılmıyor.dırek kanser de yapmaz ayrıca sadece vırusun bulasma ıhtımalıne karsı sezeryan onerıyolar..bu kadar karamsar olmayalım.bırbırımızın moralını bozmayalım.tam aksıne bırbırımızın destegıne ıhtıyacımız var.tamam tehlıkesı olan bı durumdayız ama kontrollerımızı aksatmazsak allahın ıznıyle basa cıkıcaz...hıc merak etmeyın:teytey:

canım moral bozmak değil için değil asla
baştada yazdığım gibi netten bulduğum bilgilerdi bunlar
sizlerle paylaşmak istedim

korkularım artıyo güçlü olmalıyım diyorum kendime evlenince de böyle olursa diye düşünmekten kendimi alamıyorum o zaman ne yaparım diyorum işte kendimi bu düşüncelerden kurtaramıyorum

bu sekılde kendını depresyona meyıllı bı hale getırıyosun ama.korkuların yersız cunku.sıgıl yapan hpv tıplerı kansere sebep olmaz.ayrıca sıgıller sureklı var olmadıkları ıcın evlılıgınıde etkılemez.o kadar zor durumlar ve olaylar yasayan ınsanlar varkı onları dusun ve bı an once toparlan artık bence.boyle kendını yıyerek bıyere varamazsın...hadı bakalım gulumse artık:teytey:

kızlar selam yoktum bayağıdır yazılanları şimdim okudum. en son yazdığımda artık ümidimi kaybettim demiştim çünkü geçmiyo dedim. ama hala bir tane var benim bu geçmiyo ama sevindirici yanı yenide çıkmadı. eğer böyle olursa gitmicem doktora falan. kızlar dediğimi yaban atmayın bakın ben sarımsak ezip kınayla karıştırıp her akşam sürüyorum normalde geceleride kalması gerkiyomuş ama çok yaktığından ben bırakamıyorum geceleri 1saat falan sürülü bırakıp siliyorum. evdekiler dalga geçiyo oraya kınamı yakıyosun diye ama olsun:) geçsinde ben razıyım herşeye.

kızlar selam yoktum bayağıdır yazılanları şimdim okudum. en son yazdığımda artık ümidimi kaybettim demiştim çünkü geçmiyo dedim. ama hala bir tane var benim bu geçmiyo ama sevindirici yanı yenide çıkmadı. eğer böyle olursa gitmicem doktora falan. kızlar dediğimi yaban atmayın bakın ben sarımsak ezip kınayla karıştırıp her akşam sürüyorum normalde geceleride kalması gerkiyomuş ama çok yaktığından ben bırakamıyorum geceleri 1saat falan sürülü bırakıp siliyorum. evdekiler dalga geçiyo oraya kınamı yakıyosun diye ama olsun:) geçsinde ben razıyım herşeye.

hehe :) :smiley-cool: olsun cani geçsin de şifa için herşey yapılır, çok sevindimm =)

X