Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

benim siğilleri yaktırmamdan bu yana bir aydan fazla zaman geçti ama elime hala pütürlük geliyo.moralim bozuk.doktorum sanıyorum iyi temizleyemedi.minik minik bıraktı onlar da büyüdü.kendime çok iyi bakıyorum.bağışıklıkta bi sorun olduğunu sanmıyorum.bu konuyla ilgili nasıl bir yol izlesem şaşırdım.üni.hastanesine gideyim diye düşünüyordum yorumlara bakınca vazgeçtim.orada doçent moçent bu işlere bakmıyormuş.yani beni sallıcaklar.asistana falan vericek.onlar da nasıl olur bilmiyorum.özelde de masrafı çok, hayır onu geçtim iyice temizlese razıyım.burada birisi mikroskop gibi bi aletle bakıldı bana,iyice temizlendi demişti.acaba kimdi onu yazan arkadaş?1 ay önce falan yazılmıştı.hangi şehirde hangi doktordu acaba?bendeki pütürlükler çok minicik.ama işte o minikler iyice temizlenmeyince çıktı demekk ki bende.bana çok memnun kalan bi arkadaş doktor tavsiyesi verse.hangi şehir olsa da gidebilirim.bilmiyorum.

Geçmiş olsun. Bu konuda asistanda pröfösörde iyinin iyide olsa uygulanan tedaviler hep aynı ve dr.ların yapabileceklri pek bir şey yok. Parana yazık edersin en güzeli asistanda olsa bi ünv. hastanesine gitmen. Tekrar cıkması iyi tedavi edilmediğinden değil bu illet ilk zamanlarda 15 günde bir yeniler kendini.kendiliğinden de gider. takma kafana. ist. çapayı tavsiye ederim.

selam kızlar benim bir sorunum ve sorum var siğili nasıl anlıyorsunuz yani doktora gitmeden... şimdi benim vajina girişinde sivilce gibi bişey var sadece girişte ama yanlarda falan değil iltahaplı sivilce gibi görünüyor sert ve elime geliyor çok küçük ama dokunduğumda deli gibi kaşınıyorum. Ayda en az 1 defa mantar oluyorum. yeni evlendim ve bulunduğum şehirden taşınıp istanbula geldim burada tanıdığım hiçbir doktor yok ve hiç muayne olmadığım için de çekiniyorum açıkçası. Avrupa yakasında oturuyorum ve maddi durumumuz da çok süper sayılmaz. bana normal bir doktor önerebilir miniz muayneler bişey tutmuyor ama tahliller çok pahalı burada... En kısa zamanda gitmek istiyorum çünkü kaşıntılarım çok artmaya başladı. Kızlar hem çok korkuyorum hem endişeliyim.Mantar konusunda da eşinle birlikte git diyorlar e ben hiç muayne olmadım ki kime gideceğiz nereye gideceğiz bilmiyoruz ikimizde. Ne olur yardım edin :KK43:

selam kızlar benim bir sorunum ve sorum var siğili nasıl anlıyorsunuz yani doktora gitmeden... şimdi benim vajina girişinde sivilce gibi bişey var sadece girişte ama yanlarda falan değil iltahaplı sivilce gibi görünüyor sert ve elime geliyor çok küçük ama dokunduğumda deli gibi kaşınıyorum. Ayda en az 1 defa mantar oluyorum. yeni evlendim ve bulunduğum şehirden taşınıp istanbula geldim burada tanıdığım hiçbir doktor yok ve hiç muayne olmadığım için de çekiniyorum açıkçası. Avrupa yakasında oturuyorum ve maddi durumumuz da çok süper sayılmaz. bana normal bir doktor önerebilir miniz muayneler bişey tutmuyor ama tahliller çok pahalı burada... En kısa zamanda gitmek istiyorum çünkü kaşıntılarım çok artmaya başladı. Kızlar hem çok korkuyorum hem endişeliyim.Mantar konusunda da eşinle birlikte git diyorlar e ben hiç muayne olmadım ki kime gideceğiz nereye gideceğiz bilmiyoruz ikimizde. Ne olur yardım edin :KK43:

cnm senin tarifin pek sigile uymuyo gibi geldi bana..internetten bir arastir belirtilerini ama bartolin kisti olabilirmi dedim cok kücük demissin..ayrica doktor her yerde doktordur

cekinmenin bir anlami yok..bogazin iltahaplaninca nasil kosup doktora görünüyorsak buda öyle bir sey..smr testini her kadin yaptirmali buda cok önemli..mantaraa gelince

eczaneden krem fitillemi tedavi ediyorsun kendini onu anlayamadim doktora gitmiyorsan..bazen mantarlar kullanilan ilaclara direnc kazanabilir..sende bulunan mikroorganizmanin

mikroskop altinda gözlenmesi ve ona göre uygun bir ilac yazilmasi gerekebilir...kaldiki o bahsettigin olusumda mantar kaynakli olabilir..en kisa zamanda doktora git derim..

gecmis olsun...

herkese merhaba

ben de hpv den muzdaribim. birçok doktora gittim en son gittiğim doktor yaktırmaya gerek olmadığını kremle iyişesegini soyledi. ben bu kremi 2 günde bir olmak üzere kullandım bir hafta kadar bu arada bağısıklık sistemini güçlendirici ve demir eksikliğinde kullanılan ilaçlar aldım ve burdan okudugum çörek otunu hergün yedim. hepsi birleşince problem bir haftada düzeldi.
benim sorum bu aldara kreminin hepsini kullanıcak mıyız? ben 4 adet kullandım. bu arada dıs dudakla iç dudak arasına çizgi şeklinde yayılmıstı yani siğil gibi cıkmadı ama pütür pütürdü bir kısmı o pütürler duruyo hala. karnıbahar seklinde olan gitti. iyileşmiş mi oluyorum ben bu durumda? kullanan arkadaslar yardım ederse cok sevinirim.

evet benim bi sorum var acaba popomun üzerine ne zaman otururum sence.yatmaktan sıkıldımda :KK1:

Oturkı acımaz etmez doktorun koter yaptımı hanı bısı yoktu yaaaaaaaa

Koter sonrası fılan solısyon batıconu kremını sur otur bısı olmaz acı fılanda yapmaz

herkese merhaba

ben de hpv den muzdaribim. birçok doktora gittim en son gittiğim doktor yaktırmaya gerek olmadığını kremle iyişesegini soyledi. ben bu kremi 2 günde bir olmak üzere kullandım bir hafta kadar bu arada bağısıklık sistemini güçlendirici ve demir eksikliğinde kullanılan ilaçlar aldım ve burdan okudugum çörek otunu hergün yedim. hepsi birleşince problem bir haftada düzeldi.
benim sorum bu aldara kreminin hepsini kullanıcak mıyız? ben 4 adet kullandım. bu arada dıs dudakla iç dudak arasına çizgi şeklinde yayılmıstı yani siğil gibi cıkmadı ama pütür pütürdü bir kısmı o pütürler duruyo hala. karnıbahar seklinde olan gitti. iyileşmiş mi oluyorum ben bu durumda? kullanan arkadaslar yardım ederse cok sevinirim.

Manyaakkkk doktora bak. !!!!!! Kotere yaktırmaya sana gerek gormedıse bılemem ama

Corek otu yogutla fılan ye mumkun oldunca yag ve sekeerı az tukets

Agda yapma bır sure
Ası ol
Ilacı bıtınceye kadar kulan 15 :gun ıcınde cıkıo cıkmıo bellı olmuyo bıtır kremı

Devlet odedımı bıdenaldarayı

Manyaakkkk doktora bak. !!!!!! Kotere yaktırmaya sana gerek gormedıse bılemem ama

Corek otu yogutla fılan ye mumkun oldunca yag ve sekeerı az tukets

Agda yapma bır sure
Ası ol
Ilacı bıtınceye kadar kulan 15 :gun ıcınde cıkıo cıkmıo bellı olmuyo bıtır kremı

Devlet odedımı bıdenaldarayı

lazere gidiyorum zaten ağda yapmadım hiç ya benmkicok küçük oldugu için kremle sadece zararlı dokuyu giderebileceğimi koterin sağlıklı dokulara da zarar verdiğini soyledi mantıklı geldi acıklaması. hala daha gecmezse en son care olarak yakma dedi. devlet ödemiyo maalesef :/

aşıyı nerde olucam? ben genotipini bilmiyorum bendeknin onu da özel hastahanede öğreniyorum sanırım ve baya pahalı bişi. genotipini bilmeden aşı yaptırabiliyo muyum?

arkadaşlar merhaba..ben de bu illeti maalesef hamileliğimde öğrendim daha önce var mıydı bilmiyırum ama olsa fark ederdim diye düşünüyorum doğumumu yaptırdığım doktor hamilelikte vücutta olan bu virüsün gözle görünür hale geldiğini ,bağışıklığın min olduğunu anlattı..ve dedi ki loğusalıkta da bağışıklık çok düşer o sürede bekleyelim tüm çıkacaklar cıksın ve sonra oluşanları koterle yakalım..şu an daha 10 günüm var ve dediği gibi sanırım yenisi çıktı:/ çörek otuna başaldım ekinezya ve ada çayı da içecektm ama emziren annelere uygun diilmiş..psikolojik olduğunu düşünüyorum ama sürekli kaşınıyorum gibime gelior..bi de malum devamlı kanamam oluyor doğumdan sonra cok hijyenik de tutamıyorum orayı..ben yaktrdığımda eşim de görünecek doktora gerçi gözle görünen bişey yok ama..kendimi pozitif düşünmeye yönlendirmeye çalışıyorum hatta 2 gündür inat ettim hiç bakmıyorum oraya..doktorum hamilelikten sonra kendi kendine gecme ihtımalı bile var dedi..her durumda logusalığın cıkmasını bekleyelım dedi..bi kurtulayım sunlardan lazerle epilasyona başlicam..çünkü ağdadan bulaştı eminm :/ ama atlatıcam eminim daha mutlu mutlu bebeğimle ilgilenıcem ben..geçmesi gerek..

cnm senin tarifin pek sigile uymuyo gibi geldi bana..internetten bir arastir belirtilerini ama bartolin kisti olabilirmi dedim cok kücük demissin..ayrica doktor her yerde doktordur

cekinmenin bir anlami yok..bogazin iltahaplaninca nasil kosup doktora görünüyorsak buda öyle bir sey..smr testini her kadin yaptirmali buda cok önemli..mantaraa gelince

eczaneden krem fitillemi tedavi ediyorsun kendini onu anlayamadim doktora gitmiyorsan..bazen mantarlar kullanilan ilaclara direnc kazanabilir..sende bulunan mikroorganizmanin

mikroskop altinda gözlenmesi ve ona göre uygun bir ilac yazilmasi gerekebilir...kaldiki o bahsettigin olusumda mantar kaynakli olabilir..en kisa zamanda doktora git derim..

gecmis olsun...

öyle olacak sanırım... çapa tıp bu konuda iyi diyorlar bileniniz var mı?

lazere gidiyorum zaten ağda yapmadım hiç ya benmkicok küçük oldugu için kremle sadece zararlı dokuyu giderebileceğimi koterin sağlıklı dokulara da zarar verdiğini soyledi mantıklı geldi acıklaması. hala daha gecmezse en son care olarak yakma dedi. devlet ödemiyo maalesef :/

aşıyı nerde olucam? ben genotipini bilmiyorum bendeknin onu da özel hastahanede öğreniyorum sanırım ve baya pahalı bişi. genotipini bilmeden aşı yaptırabiliyo muyum?

Ası
Cervalıx tek doz 120 tl 3 dozu 360 tl 0,2,6 aylarda oluyosun
Gardesıl 260 tl 3 dozu 77ğ gelıo ıste

Bana doktorum cervalıxsı onerdı cunku zaten sıgıl kaptım ıcın bır ust tıpe cıkmasını onlemek amacı ıle oldum
Gardesıl 6,11,16,18
Cervalıx16,18 den koruyor

Aktardan dırencı yuksek tutan hazır karısık macun al bunu kullan oldumu
Duzenlı olarakta akıntın ıcın bır ekınezya bır ada cayı ıkı bardagı gecmıcek sekılde tuketmenı onerırım
$image.jpg $image.jpg

arkadaşlar merhaba..ben de bu illeti maalesef hamileliğimde öğrendim daha önce var mıydı bilmiyırum ama olsa fark ederdim diye düşünüyorum doğumumu yaptırdığım doktor hamilelikte vücutta olan bu virüsün gözle görünür hale geldiğini ,bağışıklığın min olduğunu anlattı..ve dedi ki loğusalıkta da bağışıklık çok düşer o sürede bekleyelim tüm çıkacaklar cıksın ve sonra oluşanları koterle yakalım..şu an daha 10 günüm var ve dediği gibi sanırım yenisi çıktı:/ çörek otuna başaldım ekinezya ve ada çayı da içecektm ama emziren annelere uygun diilmiş..psikolojik olduğunu düşünüyorum ama sürekli kaşınıyorum gibime gelior..bi de malum devamlı kanamam oluyor doğumdan sonra cok hijyenik de tutamıyorum orayı..ben yaktrdığımda eşim de görünecek doktora gerçi gözle görünen bişey yok ama..kendimi pozitif düşünmeye yönlendirmeye çalışıyorum hatta 2 gündür inat ettim hiç bakmıyorum oraya..doktorum hamilelikten sonra kendi kendine gecme ihtımalı bile var dedi..her durumda logusalığın cıkmasını bekleyelım dedi..bi kurtulayım sunlardan lazerle epilasyona başlicam..çünkü ağdadan bulaştı eminm :/ ama atlatıcam eminim daha mutlu mutlu bebeğimle ilgilenıcem ben..geçmesi gerek..

Velisol normal dogum mu sezeryan mi oldun. Bide hamileliginde vitamin kullaniyormuydun? Bu arada allah anali babali buyutsun bebegini. Bende hamileyim ama bende yok cikmadi esimde cikmisti bende o yuzden bu forumda geziniyorum

Oturkı acımaz etmez doktorun koter yaptımı hanı bısı yoktu yaaaaaaaa

Koter sonrası fılan solısyon batıconu kremını sur otur bısı olmaz acı fılanda yapmaz

ya helin sen benim yazdıklarımı okumuyomusun hastaneden gelince yazdım bisürü.hani o ikitane vardıya büyük onlar küçülmüştü onları çıkardı cerrahi operasyonla.komple uyutuldum yani ameliyathanede.dikişlerim var şuanda ve popoma yakın olduğu için oturamıyorum sızlıyo.dikişler nezaman düşcek acaba.

canım kaşıntın psikolojik deil çünki siil kaşıntı yapıyor.sen bu şekilde düşünmeye devam et onlar yokmuş gibi düşün ve davran.dert edersen daha kötü olur.şahsen ben öyle yaptım ve 8 tane siilim kendiliğinden yok oldu.fazla kaşımamaya çalış bu siilleri dağıtıyor.sık sık ped değiştir kanamanın az olduğu zamanlarda çıkar pedi hava alsın.banada ağdadan bulaştığını düşünüyorum .geçicek merak etme sen bebeğini düşün.

helin bu arada doktor bana batikon falan vermedi sadece demir hapı verdi onu içiyorum.antibiyotik bugün bitti.

evet dila hamilelikte elevit kullanıyordum ama bıraktım şimdi..sezeryan oldu doğumum ki siğilleri fark etmeden de sezeryan istiyordum ben..doktorum da böyle olması gerektiğini söyledi zaten..ilk doğumn mu bilmiorum ama ben nerdeyse hastane dışında yatmadı hiç ..dikişlerim de iyi.. korkulacak hiç bişey yok bebek iyi olsun da..7. ayda falan fark ettim ben 5 doktor gezdim ama sadece 1ine gösterdim diğerlerinden bilgilendim sadece..sezeryan sırasında alma taraftarı değildi doktorum hem kanamadan dolayı hijyenik olmaz diye,hem de bahsettım ya bağışıklık güçlendiğinde alalım dedi:/

ebruli ben de ağdadan geçtiğini düşünüyorum hatta gittiğim ağdacıyla konustum bana dedi ki ne dert ediosun buraya bu şekilde gelen bi sürü kişi var:/ şok oldum ve aynı kazanı kullanıyordu:/ kaşıntı bi ilk öğrendikten sonra oldu sonra unutmaya çalıştım kaşıntı gitti ama bi kaç gundur gec saatlerde yatıorum e tabi bilg basında saatler gecırıorum siğil konusunda..şimdi 2 gündür yıne kaşınmaya başladı ama böyle elimle kaşıma isteği olacak kadar diil..umarım siğiller tekrarlamıyordur..benm gözle gördüğüm yanyana 3 4 tane var aynı yerde..diğerleri varsa da fark edemiyorum:KK43:

X