Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Ebruli teşekkür ederim cevabın için. Aydınlanmaya gerçekten ihtiyacım vardı, internette kadın için ölümcül gibi anlatılmış şeyler okudum, türlü türlü resimler gördüm. Doğal olarak erkek arkadaşım için endişelenirken kendimi düşünmeye başladım. Ben şimdi onun yanındayım, ama bana bulaşırsa o benim yanımda olacak mı gibi düşünmeye başladım.
Ama aşı tam koruma sağlıyorsa ve bu kesinlikle vücuttan atılıyorsa benim için sorun yok. Allah sana da en kısa zamanda şifanı versin canım. Beni biraz daha bilgilendirirsen sevinirim bu konuda. Eşine geçmemesi için önlem alıyor musunuz, o da aşı oldu mu vs.

canım tabiki bilgi verebilirim.eşime herhangi bir aşı falan yapılmadı.benim doktorum hem prof.hemde zaten eşimin arkadaşı gerek duysaydı o bize söylerdi.bana zaten nerden bulaştığını tam olarak bilmiyoruz.ağdadan umumi tuvaletten yada tatilde havuz veya şezlongtan bulaşmış olabilir zaten tatil sonrası oluştu bu.bulaşıcılık konusuna gelince siil yoksa bulaşıcılık azalıyor ama hemen yok olmuyor tedavi süresinden sonra yani siller yakıldıktan sonra geçmeye başlıycak bulaşıcılık bu süre zarfında prezervatif kullanılmalı.sizde zaten hemen evlenmiyosunuz sanırım.ben siillerimi yaktıralı 1 ay oldu.doktorum geçen hafta ilişkiye bile izin verdi.öncelikle internette okuduğunuz şeylere inanıp moralinizi bozmayın sakın.sana dediğim gibi burda herkesin sevgilisinde yada eşinde var.doktorlarımız bu konularda çok bilgisiz.sadece bu konuda araştırma yapmış biçok doktorun olumlu yazıları var onu oku.bu virüs erkekte daha çabuk atılıyor kadından.sevgilinde siil yaptığına göre tam taşıyıcı deil.tam taşıyıcı olanlarda siil olmuyormuş.sen yinede önlem olarak aşını yaptır gardasil.biraz maliyetli bi aşı ama sonuçta sağlık önemli.sevgilinden olmasa bile dışarda girdiğin bi tuvaletten bile kapabilirsin.sana bulaştı diyelim sevgilin neden senin yanında olmasınki sonuçta sen bu hastalığı başkasından kapmadın.başka birinden kapan o.sen bu durumda onun yanında oluyorsan oda senin yanında olur.bu durum evlenmenize yada çocuk sahibi olmanızada engel değil.çok fazla korkulacak yada abartılacak bi durum değil.en önemlisi kafaya takmamak.sende bu arada bağışıklık sistemini güçlü tut c vitamini al.evlendikten sonrada 3 yada 6 ayda bir smear tahlili yaptır.rahim kanserinde erken teşhiş çok önemli.sevgilinde beslenmesine dikkat etsin.baharatçıdan bağışıklık güçlendirici bi macun alın içine çörek otu karıştır sabah akşam yesin yemek kaşığıyla bi kaşık.vücuttan atılımını kolaylaştırır.1 yılı geçsin hiçbişey kalmaz vücutta merak etme.sormak istediğin bişey olursa ben herzaman burdayım.çok değil bi elli sayfa geriden oku vaktin oldukça yazdığımız bisürü bilgi var faydalanmış olursun.

hıvle hpv arasında nasıl bi bağlantı kurdunuz anlayamadım.ikisi çok başka şeyler ve incir reçeli filmindeki hastalık hıv yani aids.bu hastalıkta eliza testiyle ortaya çıkmıyor.erkeklerde tam gelişmiş bi test yok ama kadınlarda pap smear dan bakılıyor.hpv sadece bulaşıcı ama tedavisi olan bi hastalık.siil yapıyor.vücudun bağışıklık gücüde bunu temizliyor.

ben tam anlayamadıgı sonradan yazmıştım zaten ee gecenın ikiisydi ve uykum gelmişti ama hıv eliza testiyle çıkıyo dıye bılıyorum ama herzaman onuda göstermiyo bazen 5 -10 yıl sonrada kendını gösterebiliyor neysekı arkdaşın böle bir derdi yokmuş

kızlarrrrrrr ne alemdesiniz hiçbirinizin sesi soluğu çıkmıyor yahu.tek iyi olunda arada bide topiği boş bırakmayın öyle altlarda kalmış zavallım :)

kızlar gecen hafta koter olmuştum.bugün kontrolüm var.ancak su temizlik konusunda kararsızım.tek kullanımlık jilet kullanıp acaba sigil varsa kesermiyim yada koterli yerlere zarar verir miyim tereddüt içindeyim.

kızlar gecen hafta koter olmuştum.bugün kontrolüm var.ancak su temizlik konusunda kararsızım.tek kullanımlık jilet kullanıp acaba sigil varsa kesermiyim yada koterli yerlere zarar verir miyim tereddüt içindeyim.

ben de gecen hafta gittim kontole..maalesef hiç bişey kullanamadan gittim çünkü varsa kesmekten ya da taralara zarar vermekten korktum..hatta doktora da utana sıkıla söyledim epilasyon yapamadım diye..hala yaralarım da gecmedi zaten..yaralar gecince lazere baslıcam

canım korkma dikkatli olursan hiçbişey olmaz bi ayna yardımıyla halledebilirsin.ben kotrden öncede sonrada jilet kullandım hiçbişey olmadı.

bugün kontrolüm vardı.doktor yenilerin olmadıgın söyledi gecmiş olsun dedi.ancak gene sordum atılmaz vücuttan dedi...bazı testler yaptır dedi HPV DNA PCR ve Anti HBS.bunlar hakkında bilgisi olan var mı?

canım boşver sen o doktorun ne dediğini atıldığını cümle alem biliyor artık ta artık bukonuda bişey demek istemiyorum.kendiniz neye inanıyosanız.hpv dna pcr hepimizin yaptırdığı tip testi işte.hangi tipi taşıyorsun hpv pozitif negatif diyoruzya o işte.pozitif olunca vücutta negatif olunca atılmış oluyor.hem tipini hemde ilerleyen yıllarda tekrar yaptırdığında atılıp atılmadığını anlayacaksın.öbür sorduğun testle ilgili bi fikrim yok canım.

benim doktor bana 2 hafta sonra kontrole gel demişti o zamana kadar temizlemedim kontrole gitmeden bir gün önce tüy dökücü kremle temizledim yaralara bi zararı olmadı sadece üst kabukları düştü senin daha bir hafta olmuş...

bugün sinirden çıldırdım.ege üni. sonuç göstermeye gittim doktor bana kondilomları sordu bnde aldara kullanıyorum dedim nasıl kullanıyosun anlatt bakalım dedi bnde anlattım haftada üç gn falan diye ne alemde geçti mi dedi zaten küçük inşallah tamamen geçicek dedm bununla bi ömür yaşamayı öğrenceksin kaçarı yok eşine de bulaşıcak dedi siğil olmasa bile mi dedim evet dedi o virüs sende var ve eşine de bulaşıcak bundan kurtuluş yok asla vücuttan atamazsın bunla yaşıcaksın ömür boyu doktora gidip gelceksin çıkcak yaktırcaksın krem kullancaksın bu hep böyle olcak dedi bana gittiğim doktorum bağışıklık sis. iyi olursa atcağımı söyledi bide siğil yoksa bulaşma yok diye biliyorum dedim yok öyle bişey bulaşma mutlaka olcak ve vücutta atılmıyo dedi çıktım ordan ama öldürecektim adamı

canım inş. kremle o küçük olanda geçicek merak etme....yumurtalık soruna gelince bende olan durum olduğu için sanırım sana bilgi werebilirim ama lütfen endişe etme korkucak bişey değil bu...sağ yumurtalığında polikistik ( yani tembellik war demek) görülmüş,ama bende her iki yumurtalığımda da tembellik wardı hamile kalamıyodum bu yüzden ama bunu elbette tedavisi war,ben ibrahim saraçoğluyla görüştüm önce ALLAH ın sonra onun yardımıyla son 2 senedir polikistik over falan hiç bişey görülmüyo gayet güzel çalışıyo diyo doktorum.o yüzdn korkulacak bişey değil sadece ewlenince daha detaylı olarak seni tedaviye alırlar o kadar,soğan suyu bu konuda çok faydalı ben buna bire bir şahitim bende içtim aylarca çünkü.neyse sen şimdi bunu düşünme önce savaşmamız gereken çok daha önemli bişey war tmm mı kuzum öptüm kocmn:KK54:

bgn doktora gittim sağ tarafta polikistik durum görülmş bu çok da önemli bişey değil kafna takma ddi ilaç bile vermeden yolladı başka doktora gtcem

bugün sinirden çıldırdım.ege üni. sonuç göstermeye gittim doktor bana kondilomları sordu bnde aldara kullanıyorum dedim nasıl kullanıyosun anlatt bakalım dedi bnde anlattım haftada üç gn falan diye ne alemde geçti mi dedi zaten küçük inşallah tamamen geçicek dedm bununla bi ömür yaşamayı öğrenceksin kaçarı yok eşine de bulaşıcak dedi siğil olmasa bile mi dedim evet dedi o virüs sende var ve eşine de bulaşıcak bundan kurtuluş yok asla vücuttan atamazsın bunla yaşıcaksın ömür boyu doktora gidip gelceksin çıkcak yaktırcaksın krem kullancaksın bu hep böyle olcak dedi bana gittiğim doktorum bağışıklık sis. iyi olursa atcağımı söyledi bide siğil yoksa bulaşma yok diye biliyorum dedim yok öyle bişey bulaşma mutlaka olcak ve vücutta atılmıyo dedi çıktım ordan ama öldürecektim adamı

o nasıl bi insanmış ya benim bile burdan öldüresim geldi ... benim gittiğim dr.lar da böyle diyor ömür boyu sende kalıcak, eşine bulaştırcaksın bilmem ne! zıkkımın dibi!

okurken bile sinirlendim.sen takma kafana böyle seyleri.bi süre sonra unutucaksın zaten.sen sadece yiyip içtiklerine dikkat et ve bunu yeni yaşam tarzı olarak gör.zorunluluk olarak görme..banada kimi gecmez dediler ama gecenleri gördük yani.-ki kimi doktorlarda atıldıgının ispatlandıgını söylüyorlar...

hey allahım ya asistanmıydı gittiğin doktor senin.hayret bişey resmen bunlar hocalarından ders almıyormu.ne takıyosunuz bunları kafanıza ya yok öle bişey demekten dilimde tüy bitti.nedemek ömür boyu çıkacak yaktıracaksın bunu.eşine bulaşıcak falan.keşke bunun tam tersini söyleyen doktor burda prof deseydin bakalım ne diycekti.

okurken bile sinirlendim.sen takma kafana böyle seyleri.bi süre sonra unutucaksın zaten.sen sadece yiyip içtiklerine dikkat et ve bunu yeni yaşam tarzı olarak gör.zorunluluk olarak görme..banada kimi gecmez dediler ama gecenleri gördük yani.-ki kimi doktorlarda atıldıgının ispatlandıgını söylüyorlar...

ya ben burda yapılan araştırmaları yüzdeleriyle yazdım negatif sonuç alanlar var aramızda niye hala takılıp kalıyorsunuz olumsuz şeylere anlamıyorum dimi.ülkemizde çok yaygın deil bu hastalık amerikaya göre o yüzden doktorlarında bilinçsiz olduğu konusunda yine araştırma yapılmış.ya annemde çıkmış yıllar önce yeni evlendiği sıralar ben bilmiyordum onunkinide yakmışlar.kadın şuanda 50 yaşında ne siili var ne bişeyi.yapmayın allah aşkına.şuanda ilişkiyle eşe bulaştırma durumu olsaydı hiç mert hoca bize serbest dermiydi.bi profun muayene ücreti 200 250 den aşağı deil ben beş kuruş vermiyorum.çünki eşimin arkadaşı.kötü bi durum olsa niye bizi uyarmasın ilişki serbest diye niye eşimi tehlikeye atsın adam.bi bildiği varki söylüyor ya.

malibu cum yazını baz aldım ama genel yazdım yanlış anlama beni emi.

o nasıl bi insanmış ya benim bile burdan öldüresim geldi ... benim gittiğim dr.lar da böyle diyor ömür boyu sende kalıcak, eşine bulaştırcaksın bilmem ne! zıkkımın dibi!

canım ya güldürdün beni zıkkımın dibi heee iyiymiş valla yüzlerine söylemek lazım bunu.bak yıllar geçince göreceksiniz hepiniz öyle olmayacağını.

ya ben burda yapılan araştırmaları yüzdeleriyle yazdım negatif sonuç alanlar var aramızda niye hala takılıp kalıyorsunuz olumsuz şeylere anlamıyorum dimi.ülkemizde çok yaygın deil bu hastalık amerikaya göre o yüzden doktorlarında bilinçsiz olduğu konusunda yine araştırma yapılmış.ya annemde çıkmış yıllar önce yeni evlendiği sıralar ben bilmiyordum onunkinide yakmışlar.kadın şuanda 50 yaşında ne siili var ne bişeyi.yapmayın allah aşkına.şuanda ilişkiyle eşe bulaştırma durumu olsaydı hiç mert hoca bize serbest dermiydi.bi profun muayene ücreti 200 250 den aşağı deil ben beş kuruş vermiyorum.çünki eşimin arkadaşı.kötü bi durum olsa niye bizi uyarmasın ilişki serbest diye niye eşimi tehlikeye atsın adam.bi bildiği varki söylüyor ya.

malibu cum yazını baz aldım ama genel yazdım yanlış anlama beni emi.

Yok canım biliyorum ben seni,yanlıs anlamam zaten.

Bu arada 1 hafta falan girmeyi düşünmüyorum bu başlıga.Kafamdan tamamen atmak için.Girdikce aklıma geliyo cünkü..Görüsürüz kızlar.Hepimize bol şifalar

Ebruli26 annende cikti demissin peki annen normal dogum mu sezeryanla mi dunyaya getirdi sizi? Birde annende cikmis yakilmis birdaha yani 2. Bir tekrar olmus mu ? Ne kadar zaman sonra dogum yapmis? Kizlar bu arada grip oldum 1 ay olacak nerdeyse birde ustune dis agrisi eklendi geceleri uyuyamiyorum burun tikali birde hamilelik gercekten coktum yaa doguma daha var grip neysede bu dis beni olduruyor dogal ne yapabilirim bileniniz var mi? Bu arada hamile kalmadan cok once bende birseyler vardi vajina ic dudakta ayni vestibuler pspillaya benziyor 2 hafta once dr gosterdim kolposkopi ile bakti tam anlayamadi bir kac hafta sonra muayene olacam biyopsi yapilacak ve bu zamana kadar bende hamileligimde cikmis birsey yok bu kadar bunyem dustu filan ama hamilelikten once o olusumlarda biyopsi ile ne oldugu bi kesinlessin bakalim hayirlisi . Birde sigilse o zaman sezeryan olacagim dr. Umun dedigi litaruture gore gorunurde birsey yoksa normal dogum yapilabilir dedi ucuk virusu olsa 100/100 sezeryan derdim dedi ama hpv de bulasma cok dusuk ihtimal ama garanti veremem muneccim degilim dedi sezeryanda bu bebek ocin risk sifir dedi. Bana dua edin rabbim dogru yolu gostersin bsna. Gerci cevremde dogum yapan arkadaslarim akrabalarim vat normal dogum istiyorlardi olmadi birinin bebegi donmedi birinin kinin zamani gecti suyu bitmis sezeryan olmak zorunda kaldilar ve memnunlar . Benimde bebisle kordon bagimiz gobek deligimden degil yandan bagliymis dr bu dogum kanalini tikayabilir dedi o zamanda sezeryan olurmus hayirlisi neyse o olsun

hey allahım ya asistanmıydı gittiğin doktor senin.hayret bişey resmen bunlar hocalarından ders almıyormu.ne takıyosunuz bunları kafanıza ya yok öle bişey demekten dilimde tüy bitti.nedemek ömür boyu çıkacak yaktıracaksın bunu.eşine bulaşıcak falan.keşke bunun tam tersini söyleyen doktor burda prof deseydin bakalım ne diycekti.

canım asistan mıydı bilmiyorum ama genç bi doktordu bn farklı bi jinekoloğa daha gidiyorum bn 20 yaşındayım ve evlenmeme 5 6 yıl var eşime bulaşır mı dedim doktoruma o zamana kadar sen çoktan iyileşmiş olursun dedi öyle ömür boyu çıkcakmış falan öyle bişe yok dedi ama bu adam aksini söyledi anlamadım ve inanılmaz canımı sıktı ben açıkcası evlenirken söylemem diye düşünüyodum çünkü siğil yoksa bulşma da yok diye biliyorum ama bu doktor kaçarı yok illa bulaşcak diyince şok oldum.bi virüsü vucuttan atmak çok zor bunu biliyorum ama atmak istiyorum kendime de çok dikkat ediyorum hergün kefir içiyorum sabah akşam ballı çörekotu yiyorum b vitamini kullanıyorum ekinezya çayı içiyorum çünkü bağışıklık sistemi güçlenirse virüsle savaşır ve atar diye okumuştum bi yerde

Ebruli26 annende cikti demissin peki annen normal dogum mu sezeryanla mi dunyaya getirdi sizi? Birde annende cikmis yakilmis birdaha yani 2. Bir tekrar olmus mu ? Ne kadar zaman sonra dogum yapmis? Kizlar bu arada grip oldum 1 ay olacak nerdeyse birde ustune dis agrisi eklendi geceleri uyuyamiyorum burun tikali birde hamilelik gercekten coktum yaa doguma daha var grip neysede bu dis beni olduruyor dogal ne yapabilirim bileniniz var mi? Bu arada hamile kalmadan cok once bende birseyler vardi vajina ic dudakta ayni vestibuler pspillaya benziyor 2 hafta once dr gosterdim kolposkopi ile bakti tam anlayamadi bir kac hafta sonra muayene olacam biyopsi yapilacak ve bu zamana kadar bende hamileligimde cikmis birsey yok bu kadar bunyem dustu filan ama hamilelikten once o olusumlarda biyopsi ile ne oldugu bi kesinlessin bakalim hayirlisi . Birde sigilse o zaman sezeryan olacagim dr. Umun dedigi litaruture gore gorunurde birsey yoksa normal dogum yapilabilir dedi ucuk virusu olsa 100/100 sezeryan derdim dedi ama hpv de bulasma cok dusuk ihtimal ama garanti veremem muneccim degilim dedi sezeryanda bu bebek ocin risk sifir dedi. Bana dua edin rabbim dogru yolu gostersin bsna. Gerci cevremde dogum yapan arkadaslarim akrabalarim vat normal dogum istiyorlardi olmadi birinin bebegi donmedi birinin kinin zamani gecti suyu bitmis sezeryan olmak zorunda kaldilar ve memnunlar . Benimde bebisle kordon bagimiz gobek deligimden degil yandan bagliymis dr bu dogum kanalini tikayabilir dedi o zamanda sezeryan olurmus hayirlisi neyse o olsun

canım annemde benim doğumumdan sonraki bi dönemde çıkmış hafızası zayıftır annemin tam hatırlamıyor.ama benden sonra iki kardeşimide normal doğumla dünyaya getirdi.zaten benle küçük kardeşim hastanede ama ortanca kardeşim evde ebe tarafından yapılmış doğumu köydelermiş ozaman.bide sezeryan pek yaygın değildi ozamanlarda hpv olduğunu bile bilmiyolarmıştı.ama annem siil olduğundan emin.yakmışlar dediğim gibi bidahada tekrarlamamış babama falanda bulaşmamış.canım allah yardımcın olsun seninde.dua edip hayırlısını istemekten başka çaren yok.kafana takma bukadar.senle bebek için hangisi münasipse o olur elbet.benim kardeşimde son ana kadar normal doğumdu ama günü geçti suyu bitti suni sancıda fayda etmeyince sezeryana götürdüler.giderken bile bağırıyodu sedyede normal doğurcam ben kesmeyin beni diye :))) ama çare olmadı tabiki.anlımıza ne yazıldıysa o.

X