Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Merhaba
Dr a sorarım. Ol derse bir faydası varsa olurum ama zaten bu virüs vücudumda aşının ne faydası olacak. Keşke ilk çıktığı zamn olsaydım o sırada önemsememiştim ya keşke olsaydım..

ası benım doktorum tıp 16 bır ust tıp 18 den korunmak

sız bılırsınız

sabah portakal suyu ıcın sıkıp
gunduze dogru evevıt vıtamın
aksamda sıze onerım

pahalı degıl ıkı ay gıdıyor bu tarıfı sıtede verdım gecmıse bakarsanız bır cok bayanda bır hafta ııcnde gectı 150 tl mıktarı bır sy

100 gr propolıs 50 gr corek otu 50 gr arı sutu 50 grm polem tozu alın buyuk hazır bal kavonozunda hepsını karıstırıp sabah aksam yıyın sonucu goruceksınız

120 tl tutuyor ıkı ay gıdıyor
yanlız tahta kasıkla yıyın metal deymemsı lazım propolıse
Eki Görüntüle 945136

daha sonra da hepsını karıstırıp gunes gormeyen yere koyun folyolayıp
ben lavoba altına koydum

Eki Görüntüle 945139

bunu her gun cıgneyerek sabah aksam yıyın sebze agırlıklı beslenın gunde bır ada cayı bıtkı cayı tuketın ama bır bardak
aksam mandalın yıyın

zor degıl bakın sabah portakl suyu tok karnına macun sonrası vıtamın aksama doru bıtkı cayı bır bardak aksam tok karınan macun ve meyva

asınınızı da olun ha bır de her sabah aksam sırkeyle sıgılın uzerıne ıkı uc dk bekletın pamukla

bu tarıf bakabılsın

siğiller kesinlikle cinsel ilişkiyle bulasıyor..gecen yaz benım popo uç kısmımda çıktı ve bır sure sonra çogaldı korktum bu ne dıye dr gıttım lazerle yaktı ve bır ılac verdı o gecırdı ve bana dedığı suydu..ya hijyenik olmayan agdadan veya cinsellikten kiminde ykaybuluyormus kımınde yenıden tekrarlıyormus..hijyen şart hanımlar..ve tabi eşede bulaştırma riski oldugu için eşlerde dikakt etmeli..benım eşimde de bır tane çıktı ve hemen oda gıttı lazerle aldırdı bıs senedır yok şükür..

Üstünden cok zaman gecmis hic tekrarladimi

bendede yaklaşık 2 sene önce çıkmıştı,doktorum dondurarak temizledi,çok şükür ondan beri yok,eşimle beraber tedavi olduk,cinsel ilişki,kirli sular,hamam,sauna,havuzdan bulaşır dedi,mikrop yerleşir senin güçsüz zamanında ortaya çıkar dedi,çok çabuk yayılıyor,dondurduktan sonra bide krem vermişti,geçmiş olsun bu rahatsızlığı yaşayanlara....:çok üzgünüm:

Burcin sen tamamiyle kurtuldunmu bu virusten

ben de 2 hafta önce kondilom ameliyatı oldum lazer ile. ama yaralarım hala geçmedi. doktora ameliyat sonrası için bir şey yapmam gerekir mi diye sorduğumda sadece su dedi, başka bir şey kullanma dedi ama iltihaplı gibi şuan. siz tedavi sonrası nasıl bir yöntem uyguladınız? ben bepanten merhem sürüyorum ama çok az bir iyileşme var ne yazık ki :KK14:

Bu virusten tamamiyle kurtuldunmu peki

Bu virusten tamamiyle kurtuldunmu peki

Virüsten kurtulmak o kadar da kolay değil! hatta imkansız gibi.. dudağında çıkan uçuk gibi düşün. virüs aslında sende hep var, ama sadece stresli olduğun zaman, bağışıklık sistemin zayıfladığı zaman uçuk çıkıyor. buda tam olarak aynısı. arkadaşlar aşı filan diyorlar ama, bir kere vücudunda virüs girmişse, aşı olmanın hiç bir anlamı yok; en azından bana doktorumun dediği budur. Zaten yapılan araştırmalarda %80 kadında bu virüs var ancak siğilin olarak kendini gösterme oranı çok daha az. Siğil çıkması bağışıklık sistemimizin bir an için düştüğünü gösteriyor, o açıdan şanssızız, ancak siğil yapan türü aynı zamanda kansere neden olan türü değil. ameliyat ile alınması virüsün yayılmasını engeller, o açıdan önemli ancak tekrarlaması muhtemel eğer kendine dikkat etmezsen. ameliyatı yapan doktorumun dediği "teoride" geri gelebilir. yani ne demek, evet geri gelme ihtimali var ancak geri gelmesi o kadar da sık gözükmüyor. ancak bir de şunu söylemem lazım, sende hpv varsa, partnerinde de var ( ya sen ondan, ya o senden). sen siğillerinden kurtuldun diyelim, partnerinde olduğu için, çiftlerde pin-pon etkisi olabiliyormuş. yani sen temizsin, ama eşinden bulaşıyor, sonra sen eşine bulaştırıyorsun gibi.. yine de korunmalı olarak ilişkiye girmek gerek..

konudan konuya atladım, ama çok fazla şey okudum. umarım yardımcı olmuştur

Son düzenleme:
Virüsten kurtulmak o kadar da kolay değil! hatta imkansız gibi.. dudağında çıkan uçuk gibi düşün. virüs aslında sende hep var, ama sadece stresli olduğun zaman, bağışıklık sistemin zayıfladığı zaman uçuk çıkıyor. buda tam olarak aynısı. arkadaşlar aşı filan diyorlar ama, bir kere vücudunda virüs girmişse, aşı olmanın hiç bir anlamı yok; en azından bana doktorumun dediği budur. Zaten yapılan araştırmalarda %80 kadında bu virüs var ancak siğilin olarak kendini gösterme oranı çok daha az. Siğil çıkması bağışıklık sistemimizin bir an için düştüğünü gösteriyor, o açıdan şanssızız, ancak siğil yapan türü aynı zamanda kansere neden olan türü değil. ameliyat ile alınması virüsün yayılmasını engeller, o açıdan önemli ancak tekrarlaması muhtemel eğer kendine dikkat etmezsen. ameliyatı yapan doktorumun dediği "teoride" geri gelebilir. yani ne demek, evet geri gelme ihtimali var ancak geri gelmesi o kadar da sık gözükmüyor. ancak bir de şunu söylemem lazım, sende hpv varsa, partnerinde de var ( ya sen ondan, ya o senden). sen siğillerinden kurtuldun diyelim, partnerinde olduğu için, çiftlerde pin-pon etkisi olabiliyormuş. yani sen temizsin, ama eşinden bulaşıyor, sonra sen eşine bulaştırıyorsun gibi.. yine de korunmalı olarak ilişkiye girmek gerek..

konudan konuya atladım, ama çok fazla şey okudum. umarım yardımcı olmuştur

Cok tesekkur ederim son bisey korkum yersizmi siradan bisey gibi mi gormeliyim bunu bide evli degilim yarin oburgun evlenmektende korkar hale geldim bulastirirsam die

Cok tesekkur ederim son bisey korkum yersizmi siradan bisey gibi mi gormeliyim bunu bide evli degilim yarin oburgun evlenmektende korkar hale geldim bulastirirsam die

korkmanı gerektirecek bir durum yok, ancak durumun farkında olman lazım . dudağında çıkan uçuğu nasıl bulaştırma ihtimalin var ise öperken, bunda da var. ama partnerinin bağışıklık sistemi sağlam olabilir, virüsü direk dışarı atabilir yada onda da etkiler görülebilir. başından durumu anlatman ve korunmalı ilişki yaşaman en sağlıklısı diye düşünüyorum.

bağışıklık sistemini sağlam tutarak, senin virüsü yenmen tabiki en güzeli..

korkmanı gerektirecek bir durum yok, ancak durumun farkında olman lazım . dudağında çıkan uçuğu nasıl bulaştırma ihtimalin var ise öperken, bunda da var. ama partnerinin bağışıklık sistemi sağlam olabilir, virüsü direk dışarı atabilir yada onda da etkiler görülebilir. başından durumu anlatman ve korunmalı ilişki yaşaman en sağlıklısı diye düşünüyorum.

bağışıklık sistemini sağlam tutarak, senin virüsü yenmen tabiki en güzeli..

Cok tesekkur ederim yenmek istiorum ancakhenuz tam tetkik yaptiramiorum baska bir durumdan ameliyat oldum bu yuzden bir ay sonra gidebilicem bende 10 gun kadar once cikti bu sigiller makat cevresinde benim. Ben hemen gitmek istiorum ancak doktorum izin vermiyor bir ay beklemem konusunda israrci ve ben bakireyim tam bi iliski yasamadan bulasti bana cok moralim bozuk bir ay beklemek zorunda olmak durumu kotulestirirse die cok korkuorum

Cok tesekkur ederim yenmek istiorum ancakhenuz tam tetkik yaptiramiorum baska bir durumdan ameliyat oldum bu yuzden bir ay sonra gidebilicem bende 10 gun kadar once cikti bu sigiller makat cevresinde benim. Ben hemen gitmek istiorum ancak doktorum izin vermiyor bir ay beklemem konusunda israrci ve ben bakireyim tam bi iliski yasamadan bulasti bana cok moralim bozuk bir ay beklemek zorunda olmak durumu kotulestirirse die cok korkuorum

anlıyorum, ama herşey insanlar için. moralini sakın bozma. siğil çıkan yere hassas davran, sakın kaşıma, ağda yapma, tek kullanımlık jilet kullan ve kanamasına izin verme. benim bir tane vardı çoğalmamıştı 5-6 ay kadar. sonra kendimi tutamayıp kaşıdım ve kanattım; karşısında bir tane daha çıkmıştı. sonra salak gibi ağdaya gittim, ağdacı bir tanesi koparttı dikkatli olmasını söylememe rağmen, 1 hafta içerisinde 10 tane minik çıkmıştı :KK43:( yani uzun lafın kısası kanın değdiği her yere bulaşıyor. kesinlikle kanatma!! spor yap, sağlıklı beslen, bol sebze meyve ye, ve en önemlisi bol bol gül :)

anlıyorum, ama herşey insanlar için. moralini sakın bozma. siğil çıkan yere hassas davran, sakın kaşıma, ağda yapma, tek kullanımlık jilet kullan ve kanamasına izin verme. benim bir tane vardı çoğalmamıştı 5-6 ay kadar. sonra kendimi tutamayıp kaşıdım ve kanattım; karşısında bir tane daha çıkmıştı. sonra salak gibi ağdaya gittim, ağdacı bir tanesi koparttı dikkatli olmasını söylememe rağmen, 1 hafta içerisinde 10 tane minik çıkmıştı :KK43:( yani uzun lafın kısası kanın değdiği her yere bulaşıyor. kesinlikle kanatma!! spor yap, sağlıklı beslen, bol sebze meyve ye, ve en önemlisi bol bol gül :)

Cok tesekkur ederim moral verdin bana yazilanlari okudukca fenalasiorum az önce fenalastim yine ates basio sakin kalmaya calisiorum.. tekrar tekrar tesekkurler

maıl adresımı attımmmı ozzelleden :KK43:(((( o kadr cok msj geldıkı arada kaynadın gerıye donemedım

ası olurken doktorum tekrar cıkabılır ası olmana ragmen dedı ama dırencını artırcak bence dedı o yuzden korkmaa dedı bana

eger bu sure zarfında cıkmazsa kı cıkarsa hamılelıklte cıkar
oda dırenc dustu ıcın

asının amacı engellemek degıl bır ust tıpe nüks etmemesını saglamak olucak dedı bana

yani 10 15 dıl 50 sıgıl ıste doktor bı seferde yapamadı sen dusun :KK43:(((((( bu sene 6 sene olucak hazıranda kendıme ıyı bakıorm ıste parayı ayarlayıp ası olcak ıste

Anladım cnm. Benim Hpv pozitif çıktığını öğrendiğimde yaptırdım hemen. Zaten 3 defalık bir aşı. Ama bilmiyorum bi doktora gidiyorum iyileştin bişeyin yok diyor diğerine gidiyorum lezyon var dıyor. Ikiside en iyi doktorlar. Ben kime güveneceğimi şaşırdım.

X