Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

tekrar tekrar yazicam cevap alana kadar

1 ) aldara kremin cesitleri var mi, bendeki beyaz kutu icinde parca parca kucuk numuneler seklinde
sizdeki de boyle mi?

2) kremi ne sıklıkla ve nasil uyguluyorsunuz? kremi surup ic camasirini giyince krem ic camasirina gecip etkisini yitirmiyor mu? bekletmek mi gerekiyor??

canım doğru kremi kullanıyorsun evet ben gün aşırı kullanıyodum çünkü dr tahriş edebilir demişti gerçi bana dokunmadı ve günaşırı kullannmaya devam ettim sende dene bi kendinde eğer dokunursa zaten 3-4 günde belli eder kızarırmış.

canım bende 3 kutu aldara kullandım.ilk kutuyu kullanırken geçiyor ama yeniden minik minik çıkıyodu. o zamanlar çok kafama takıyodum ama hep inceliyodum acaba geçicekmi ii olacakmı diye düşünü yodum.sonra çok umursamamaya başladım ve onlarda geçmeye başladı artık çıkmıyolar çok şükür şimdi bi kutu aldaram var ara sıra sürüyorum yine ama moral ilaçlardan çok çok daha önemli bu hastalıkta bunu anladım o yüzden moralini yüksek yut.ben aldarayı sürüp sonra bi 5 dk bekliyodum ve araya tuvalet kağıdı koyup iççamaşırımı giyiyodum dr öyle söylemişti canım

evet aynen canım minik minik cikiyor onlara suruyorum
basta cok stres yaptim ama simdi rahatim
insallah bu gecer bidaha da tekrarlamaz
ama omrumuz boyunca kontrol etmek zorundayız sanırım

canım doğru kremi kullanıyorsun evet ben gün aşırı kullanıyodum çünkü dr tahriş edebilir demişti gerçi bana dokunmadı ve günaşırı kullannmaya devam ettim sende dene bi kendinde eğer dokunursa zaten 3-4 günde belli eder kızarırmış.

gunasiri kullaniyorum ben de
insallah ise yariyodur
doktor 1 ay icinde aldara gecirir dedi

Arkadaşlar bu siğiler ne kadar genital bölgede çıksa da kadın hastalığıyla bir alakası yok gibi sonuçta bu cilt hastalığı. O yüzden sanırım aldara kremi de ssk dan karşılanması için heyete girmesi için cildiye uzmanının yazması gerekiyor. Aldara kremin Mevzuatı bu en azından. Genital bölgede çıkmış olması bunu illaki jinekolog tedavi edecek diye birşey gerektirmiyor yani. Bende cildiye uzmanı ile görüştüm mesela bana dediği şuydu, şayet siğiller çok büyük değilse, kriyoterapi(dondurma) + aldara ile çok güzel sonuçlar alıyoruz, çok büyük siğillerde koter(yakma) yöntemini tercih ediyoruz dedi. Tabi bu sanırım doktordan doktora farkediyor. Ha kendi gittiğim jinekologum ise yaktırmadanda pekala geçebilir seninkiler demişti. Bakalım zaman gösterecek inşallah. Hepimiz hayırlısıyla kurtuluruz inşallah hanımlar.

sadece bi cilt sorunu degil aslinda jinekoloji, dahiliye ve cildiye bu ucunu de ilgilendiren bir konu
ama ssk nin odemesi acisindan dedigin dogru olabilir

Merhaba arkadaşlar. Şimdi doktordan geldim. Olanları size anlatayım. Daha önce söylemiştim zaten efudix pomad vermişti doktor kullanmıştım fakat yara yapmıştı. Bugün sabah haseki hastanesinde ALDARA için sağlık raporu çıkarmaya çalıştım. Müdür yardımcısı tanıdıgımdı. Ama kesinlikle ve kesinlikle bu kremi ssk karşılamıyormuş ne heyete girerek ne heyetsiz hiçbirşekilde, bilginiz olsun.
Daha sonra özel bir hastaneye gittim cildiye uzmanına. Çok ilgili ve moral veren bir doktor ile karşılaştım çok şükür. Kontrol edildi. Donduracağım dedi. Ücretler hesaplandı. Öncesinde canın biraz yanar dedi emla krem verdi sür dedi 30 dakika sonra donduralım. Dondurma işlemi başarıyla gerçekleşti (ama canım yinede yandı valla). Olsun yeterki geçsin. Daha sonra 5 tane tahlil yazdı. Mecbur değil ama tedbir amaçlıymış bunlar. ıçim rahat etsin diye yaptırdım. Çok şükür hepsi negatif çıktı. Kadın doğuma muayene oldum ayrıca. Orda da smear ve hpv tiplemesi yapıldı(ama kadın doğumcu sağolsun çok moralimi bozdu nerdeyse kansersin gibi laflar etti, moralimi siz düşünün). Smearı 5 gün sonra hpv tiplemesi testini ise 15 gün sonra alacağım. Dondurma da tek seansta geçer demiyor zaten doktor 2-3 seans gerekebilir fakat iyi sonuç alacagımıza eminim dedi doktor. Eşiminde ımmunex kullanmasını ve cinsel birleşmede dikkat etmemiz gerektiğini söyledi. Dondurma işlemi bugün yapıldı işte. Aldarayı aksatmadan gün aşırı süreceğim ama 3 gün sonra başlayacağım. Bende durumlar böyle arkadaşlar.

Bu arada Aldara kremi kaç yere sordum 130 TL dediler. Ama bugün aldığım yerde 115 TL ye aldım.
Arkadaşlar hepimize çok geçmiş olsun. Kalın sağlıcakla.

merhaba arkadaşlar ya bu siğiller kızlık zarındada çıkarmı acaba çıakrsa o nasıl yakılcak yada dondudrulacak bi bilginiz varmı benim siğilleirm kabarcık şeklinden ve hep iç kısımda vajina girişinde varmı bilmiyorum ama çok kaşınıyor kızlıgın üstünde çıkmış olabilirmiki haftaya ilk defa :1no2: doktora gitmeyi düşünüyrum çok korkuyorum:KK43:

merhaba arkadaşlar ya bu siğiller kızlık zarındada çıkarmı acaba çıakrsa o nasıl yakılcak yada dondudrulacak bi bilginiz varmı benim siğilleirm kabarcık şeklinden ve hep iç kısımda vajina girişinde varmı bilmiyorum ama çok kaşınıyor kızlıgın üstünde çıkmış olabilirmiki haftaya ilk defa :1no2: doktora gitmeyi düşünüyrum çok korkuyorum:KK43:

canım kızlık zarı oyle bisey deilki neresinde cıksın siğil:)cıkmaz merak etme rahat olsun için... kaydirigubbakcemile5

slm arkadaslar......
bugun agda yapmak icin bikini bolgeme baktigimda sok!!! oldum inanamadim..
daha yeni evliyim,ve 2ay once dusuk yaptim 2kez kurtaj olduktan sonra ohh dedim sukur Allahim
jinekolglardan kurtuldum....arkadaslar nolur beni rahatlatin soktayim bugun butun agladim...
rahim kanseri bu sigillerden mi oluyor?ya Allah korusun insaAllah yarin doktora gidicem yurtdisindayim
ve cok korkuyorum tam manasiyla durumumu anlayip ilgilenmeyecekler diye korkuyorum...
ya bu nasil birsey bir anda vajinamin bitisi ile (vajina icine giden deri icinde ) anus'e dogru olan yerde
kabarciklar olusmus..sert,putur putur ve dis dudaklarin bi tarafinda 2tane kucuk nokta sivilce gibi birbirine yapisik ustu beyaz ve kirmizimsi birsey...gittikce buyuyormu?bu mudur genital sigil?
daha once cevremde hickimsede duymamistim iyiki buraya baktim,sizleri gormem bir nebzede olsa iyi oldu...cok moralim bozuk,noolur beni bilgilendirin...
nedir bunun sonu kotu birsey mi?hic gecmiyormu?cok moralim bozuk....nolur bana guzel haberler verin...

slm arkadaslar......
bugun agda yapmak icin bikini bolgeme baktigimda sok!!! oldum inanamadim..
daha yeni evliyim,ve 2ay once dusuk yaptim 2kez kurtaj olduktan sonra ohh dedim sukur Allahim
jinekolglardan kurtuldum....arkadaslar nolur beni rahatlatin soktayim bugun butun agladim...
rahim kanseri bu sigillerden mi oluyor?ya Allah korusun insaAllah yarin doktora gidicem yurtdisindayim
ve cok korkuyorum tam manasiyla durumumu anlayip ilgilenmeyecekler diye korkuyorum...
ya bu nasil birsey bir anda vajinamin bitisi ile (vajina icine giden deri icinde ) anus'e dogru olan yerde
kabarciklar olusmus..sert,putur putur ve dis dudaklarin bi tarafinda 2tane kucuk nokta sivilce gibi birbirine yapisik ustu beyaz ve kirmizimsi birsey...gittikce buyuyormu?bu mudur genital sigil?
daha once cevremde hickimsede duymamistim iyiki buraya baktim,sizleri gormem bir nebzede olsa iyi oldu...cok moralim bozuk,noolur beni bilgilendirin...
nedir bunun sonu kotu birsey mi?hic gecmiyormu?cok moralim bozuk....nolur bana guzel haberler verin...

cnm panik yapma sakin ol a.s. gecmiş olsun öncelikle..benmde anus ve vajna arasındaydı....doktora once git bakalım ne diytecek siğil oldugu kesin değil daha...siğil olsa bile siğiller geciyor bagısıklık sistemini ve moralını yuksek tutman gerekiyor oncelikle...mesala ben yaktırdım 2 ay önce suanda yok siğilim oyüzden korkma cnm..tabiki asımı oluyorum suanda ve bu virüs vucudumda oldugundan 6 ayda 1 kontrole gtcem okadar....sen enkısa zamnda doktora gt cnm siğilmi deilmi ögrenmek için... kaydirigubbakcemile2

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım sizler sayesinde daha iii bilgileniyorum
benim anüste siiller cıktı yaktırdım ama korkuyorum vajinamdada varmıdır diye bakire oldugum için baktıramıyorum ve nişanlım var sürtünme yaşadık onada bulaştımı merak ediyorum ama ona hastalıgımdan bahsetmeyede çok korkuyorum lütfen yardımcı olun

hoşgeldin aramıza.erkek arkadşaına bulaşsa bile kadınlardaki gibi siğil çıkma olasılıgı onlarda az derinin altında mutlaka vardı ama ortaya çıkmıyorlardır.bended sana bi soru sorayım anüs bölgesindeki siğiller yakıldıktan sonra ne kadarda iyileşti yani sana zorluk çıkarmadımı acımadımı bende de var sanırım anüste çok korkuyorum ya kaç günde geciyor yatmak gerekiyormu işe devam edbilirmiyiz bu işlemden sonra . ben de senin gibi bakireyim kızlığa zararr gelir diyede çok korkuyorum:KK43:

canım ben daha 20 gün oldu yaktıralı çok az yaram kaldı canım da acımıyor yatmadımda bi sorun olmaz anlıcan işinede rahatlıkla devam edebilirsin

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım sizler sayesinde daha iii bilgileniyorum
benim anüste siiller cıktı yaktırdım ama korkuyorum vajinamdada varmıdır diye bakire oldugum için baktıramıyorum ve nişanlım var sürtünme yaşadık onada bulaştımı merak ediyorum ama ona hastalıgımdan bahsetmeyede çok korkuyorum lütfen yardımcı olun

canım benim belkide nişanlından sana bulaşmıştır olabili ryani. Ama kimden kime bulaştıgı önemli değil bu durumda. Bir şekilde kapılmış işte. Tedavini aksatma sen. Bağışıklığını güçlü tut. Moralinide yüksek tut korkma. Sen daha iyi bilirsin tabi ama nişanlınla paylaşman daha doğru olur sanırım. Destek olur sana sonuçta bu bir hastalık ne yapalım başımıza gelmiş. Atlatıcaz inşallah sıkma canını olurmu. Geçmiş olsun canım.

çok teşekkürler ilgin için ama benim nişanlımdan öncede vardı bu ben üzerine düşmemiştim

sen bu anüsteki yaktırmayı kaça yaptın canım özel muayene hanedemi yaptın bende ücret araştırması yapıyorum da

çok teşekkürler ilgin için ama benim nişanlımdan öncede vardı bu ben üzerine düşmemiştim

nişanlınla bunu mutlaka paylaşman gerekiyo canım
artık olan olmuş bundan sonrası için bişeyler yapmalısın tedavini olup bağışıklık sistemini güçlü tutman gerekiyo ve tabikide yüksek moral şart hihoyyyt nişanlında zaten bi doktora görünse iyi olur ona geçtiyse birlikte tedavi olup birbirinize destek olursunuz kaydirigubbakcemile5

Aramıza yeni katılan arkadaşlar, geçmiş olsun, lütfen çok panik yapmayın!!

Rahim ağzı kanserine sebep olan virüs, siğil yapmaz!!!

Siğil yapanlar risksiz tipleridir...diğer 2 tane tehlikeli türü vardır ve bunlar hiç belirti vermediğinden, kadınlar bi haber yaşarlar ve bir gün başka bir sebepten smear kontrolü yaptırdıklarında belki kanserle, bazen de kanser öncesi lezyonlarla karşılaşırlar...smear yaptırmayanlar ise, bundan hiç haberdar olamayacak, ne yazık ki biliçsizlik sonucu tedavi olmadıklarından, belki de hayatlarını kaybedeceklerdir...

BıZLER ıSE ŞANSLI OLAN KADINLARIZ...çünkü siğil varsa, kanser riski düşüktür...ancak aynı kişinin HPV nin tehlikeli tipini kapması da mümkündür...bu ancak, Smear testine DNA uygulanması ile anlaşılabilir...

Bu virütik hastalık, biz genç kadınlara, ömrü boyunca faydalı olacak bir yarar sağlar belki de...her yıl düzenli smear kontrolü, genital hijyen sağlığı, bağışıklık sistemini güçlü tutma alışkanlığı gibi...

KAdınlar için en önemli değer olan jinekolojik sağlığımızı kontrol altında tutmamıza mecbur eder bizi...doktorlardan çekinmez oluruz, araştırır öğreniriz...

Bu forum gibi platformlarda, yakın arkadaşlıklar kurabiliriz, birbirmizi hiç tanımısak ta, kaderimiz bir olduğundan, bir nebze rahatlayabiliriz, destek oluruz, destek alırız...

Bu nedenle, çok üzülmeyin arkadaşlar, sadece bilinçli olun, kendinizi sevin, SUÇLU ARAMAYIN!!!

hepinize şifalar diliyor, öpüyorum!! :eek:

a.s.

X