Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

acil şifalar diliyorum canım.ben evliliğimin ilk yılarında bu soruna karşılaştım.balayında havuzda kapmışım bu virüsü.ve tabiki eşimede bulaştı bu meret.bende bağışıklık kazanmıştı.tam 3 kez operasyon geçirdim.5 yıl geçti aradan bir daha hiç çıkmadı.ama eşeimle neredeyse 1 seneye yakın bu rahatsızlıkla uğraştık .tam bende bitti diyoruz bu seferde eşimde çıkıyordu.ve çok çabuk yayılan bişi. buğün 2 tane varsa ertesi gün 10 tane oluyodu .her hafta dr gidiyordum kontrole.allahtan kurtuldum. darısı sizlerin başına.ama yıllardır havuza iç girmedim korkudan bir daha o günleri yaşamak istemiyorum.

merhaba, atlattığınız için çok mutlu oldum :) bizler de yenicez kararlıyız :) ben de havuzdan kaptığımı düşünüyorum buyuk ihtimalle.

arkdaşlar ben sonunda bu mikrobu nerden kaptığımı buldum galiba sularımız kokuyor hemde dehşet kokuyo pas gibi yani...ne bileyim koku var üstelik biz bu evde 3 yıldır oturuyoruz acaba o zamandan bugüne kaptım ve şimdi mi ortaya çıktı yaaa kurtulmak istiyorum bu görüntüden bu sayfada mıydı hatırlamıyorum biri herpes zonadan bahsediyordu benim bildiğim zona sırtta falan olur bu konuda bilgisi olan var mı

ıtırcım busecim canım :)) artık kendine yeni yeni sıkıntılar bulmasan çok iyi olacak :) herpes çok başka birşey, başka bir yazıda bahsettim. sen kafanı takma şimdi, kendine iyi bak olur mu ? çok öpüyorum seni! yerimseniben

canımm çok geçmiş olsun...bu virusun böyle çeşitleri de var gerçekten zor bir durum.
fakat yine de çok olumsuz düşünme tamam mı canım, çünkü gerçekten çok gençsin. kansere dönüşme riskini azaltmak senin elinde, daima smear'ı ve muayeneyi kontrol altında tutarsın, yaşam destek ürünleri kullanırsın, beslenmene dikkat ederek bunu aşabilirsin bence :) bir de umarım sigara içmiyorsundur!

dualarımız seninle canım, gelişmelerdeb haberdar et bizi mutlaka.
bir de bu virus gebeliğe engel değil moralini o konuda bozma!

bir yakın ablamın rahim ağzında buyuk bir yara tespit edilmişti 1 yıl önce. %70 kansere dönüşecek diyorlardı. çok doktor gezdi, sonunda bir doktor ona umut oldu. yavaş ve sabır gerektiren bir yıl sonunda yara %80 iyileşti yakılarak. ve şimdi 1 aylık hamile :) doktorun izniyle tabi. :)

sakın moralini bozma canım moral vucudun en yararlı gıdasıdır! bizde bolca var, burada paylaşacağız :) yerimseniben
CANIM...COKK TESEKKURLER MORAL DESTEGIN ICIN...ASLINDA BENDE BOYLE DUSUNMEYE CALISIYORUM AMA OLMUYOR ISTE.CUNKU BENDE SIGIL YOK...BUDA VIRUSUN YUKSEK RISKLI BI VLRUS OLDUGUNU GOSTERIYO.EGER SIGIL CIKIYORSA DUSUK RISKLI BI VIRUS TIPIDIR.SIGIL YOKSA RAHIM AGZI HUCRESEL DEISIKLIGINE SEBEP OLAN YUKSEK RISKLI BI VIRUSTUR. BEN BU YUZDEN TELASLANIYORUM. SMEARDA HEP LSIL VE CIN 1 CIKMISTI.AMA YAKILINCA 1 KEZ TEMIZ CIKTI.BAKALIM SONRAKILER NOLCAK? TAKIBIMI YAPTIRICAM MUTLAKA.AMA BU ICIMI RAHATLATMAYA PEK YETMIYOR.YINEDE SENIN POZITIF DUSUNCELERIN BENA VE BURDAKI HERKESE GUC VERIYO...SANA VE ILGILENEN HERKESE COK TESEKKUR EDERIM.KENDINE IYI BAK
yerimseniben

arkdaşlar ben sonunda bu mikrobu nerden kaptığımı buldum galiba sularımız kokuyor hemde dehşet kokuyo pas gibi yani...ne bileyim koku var üstelik biz bu evde 3 yıldır oturuyoruz acaba o zamandan bugüne kaptım ve şimdi mi ortaya çıktı yaaa kurtulmak istiyorum bu görüntüden bu sayfada mıydı hatırlamıyorum biri herpes zonadan bahsediyordu benim bildiğim zona sırtta falan olur bu konuda bilgisi olan var mı
CANIM, ONCELIKLE BU SIGILLER HPV ADLI BI VIRUSTEN KAYNAKLANIYOR.SADECE INSANDAN INSANA GECEN CINSEL ILISKI ILE GECEBILEN BI VIRUSTUR.PIS AGDA SALONLARI YADA PIS KLOZETLERDEN BULASMA OLASILIGIDA OLMASINA KARSIN YUZDE 90 ORANINDA CINSEL ILISKI ILE GECER.HAVUZ, SU GIBI ORTAMLARDAN GECMEYECEGINI DOKTORUMDAN OGRENDIM.ESLERIMIZIN DAHA ONCEKI HAYATLARI ILE ILGILI BI DURUM MUHTEMELEN.TABI BU KABUL EDILMESI VE KONUSULMASI ZOR BI KONU.ZATEN ARTIK OLAN OLMUS.BUNDAN SONRASINA BAKMAK GEREK.TAM BIR CINSEL ILISKI OLMASADA CINSELLIK SIRASINDAKI TENSEL TEMAS ILEDE GECEBILDIGI ICIN ONLAR BENIM BOYLE BI ILISKIM OLMADI DESELERDE BEKARKEN YAPTIKLARII UFAK YARAMAZLIKLARINDAN BUNU KAPMIS OLABILIRLERMIS.BUNLARI DOKTORUMLA KONUSTUM.HAVUZ VE SU MUMKUN DEIL DEDI.AMA SEN KAFANI BUNA TAKMA.TEDAVINE BAKALIM ONEMLI OLAN BU DEDI.YARDIMCI OLABLDIYSEM NE MUTLU BANA...a.s.a.s.

--------------------------------------------------------------------------------

selam kıslar bendede siğil çıktı ve sonra kendiliğinden koptular şimdi gözle çok farkedilmiyor ama elimle hissediyorum var yani. hamiş kalmaya da çalışıyorum ama hala kalamadım acaba bu siğiller gebeliğe engelmi biliyomusunuz. siğili olup gebe kalan varmı aranızda??????????

--------------------------------------------------------------------------------

selam kıslar bendede siğil çıktı ve sonra kendiliğinden koptular şimdi gözle çok farkedilmiyor ama elimle hissediyorum var yani. hamiş kalmaya da çalışıyorum ama hala kalamadım acaba bu siğiller gebeliğe engelmi biliyomusunuz. siğili olup gebe kalan varmı aranızda??????????

canım merhaba, öncelikle gecmis olsun ki gececek emin ol, biz savaşıyoruz :)

bu durum hamileliğe hiç bir engel teşkil etmiyor canım bu konuda sonsuz rahat olabilirsin. fakat, siğil oluştukça yaktırmak zorundasın çünkü normal doğum tercih edersen, doğum esnasında vajinal yoldan bebege geçebilir. ve tabi vucut direncin hamilelikte çok önemli. kendine iyi bakarsan, hem viruse karşı savaşmış hem de bebege iyilik yapmış olursun :)

CANIM, ONCELIKLE BU SIGILLER HPV ADLI BI VIRUSTEN KAYNAKLANIYOR.SADECE INSANDAN INSANA GECEN CINSEL ILISKI ILE GECEBILEN BI VIRUSTUR.PIS AGDA SALONLARI YADA PIS KLOZETLERDEN BULASMA OLASILIGIDA OLMASINA KARSIN YUZDE 90 ORANINDA CINSEL ILISKI ILE GECER.HAVUZ, SU GIBI ORTAMLARDAN GECMEYECEGINI DOKTORUMDAN OGRENDIM.ESLERIMIZIN DAHA ONCEKI HAYATLARI ILE ILGILI BI DURUM MUHTEMELEN.TABI BU KABUL EDILMESI VE KONUSULMASI ZOR BI KONU.ZATEN ARTIK OLAN OLMUS.BUNDAN SONRASINA BAKMAK GEREK.TAM BIR CINSEL ILISKI OLMASADA CINSELLIK SIRASINDAKI TENSEL TEMAS ILEDE GECEBILDIGI ICIN ONLAR BENIM BOYLE BI ILISKIM OLMADI DESELERDE BEKARKEN YAPTIKLARII UFAK YARAMAZLIKLARINDAN BUNU KAPMIS OLABILIRLERMIS.BUNLARI DOKTORUMLA KONUSTUM.HAVUZ VE SU MUMKUN DEIL DEDI.AMA SEN KAFANI BUNA TAKMA.TEDAVINE BAKALIM ONEMLI OLAN BU DEDI.YARDIMCI OLABLDIYSEM NE MUTLU BANA...a.s.a.s.

canım, bu virus havuzdan veya saunadan bulaşabiliyor. direkt cinsel temasla bulaşması kesin olan şey Genital Herpes.
HPV sudan bulaşır mı bilmem ama havuzdan bulaşabiliyor. çünkü akıntısız duragan su. virusun yaşayabileceği bir ortam. bayağı araştırdım ben bu konuyu.

arkadaşlar benim vajinede tek bir tane büyük bir şey çıktı dün birdenbire (yaklaşık 1cm genişliğinde ve yüksekliğinde). önce ağrısızdı, bugün ağrımaya başladı, hafif kaşınıyor. yürürken otururken falan rahatsız olmaya başladım. vajinal siğil olabilir mi tek bir tane büyük? böyle bir anda kocaman?

Son düzenleme:

bende durum farklı ben şu an bu hastalığı taşıyıp taşımadığımı bilmiyorum doktorum olmadığını söyledi diğer sayfalarda da bunu belirtmiştim.ben bekarım yani eşten geçecek bir durumum yok benim o yüzden nerden kaptığımı buldum diye belirttim yardımlarınız için teşekkürler RABBİM HEPİMİZE ŞİFA VERSİN

ıtırcım busecim canım :)) artık kendine yeni yeni sıkıntılar bulmasan çok iyi olacak :) herpes çok başka birşey, başka bir yazıda bahsettim. sen kafanı takma şimdi, kendine iyi bak olur mu ? çok öpüyorum seni! yerimseniben

Nisancım canım korkularım yüzünden böyle takılıp kalıyorum işte ama senden de aldığım moralle daha iyi hissediyorum :)bende öpüyorum seni

arkadaşlar benim vajinede tek bir tane büyük bir şey çıktı dün birdenbire (yaklaşık 1cm genişliğinde ve yüksekliğinde). önce ağrısızdı, bugün ağrımaya başladı, hafif kaşınıyor. yürürken otururken falan rahatsız olmaya başladım. vajinal siğil olabilir mi tek bir tane büyük? böyle bir anda kocaman?

merhabalar,geçmiş olsun canım, hemen telaş olma,

bildiğim kadarıyla siğiller ağrı veya kaşıntı yapmıyorlar. 1tane o boyutta çıkabilir tabi ama ağrı durumu olmaz vajinal siğilde canım. başka bir durumdur muhtemelen seninki. mikrop kapmış olabilir, kıl dönmesi olabilir, canım doktora gitsen için rahatlar bence ihmal etme nolur nolmaz..
sevgiler.

merhabalar,geçmiş olsun canım, hemen telaş olma,

bildiğim kadarıyla siğiller ağrı veya kaşıntı yapmıyorlar. 1tane o boyutta çıkabilir tabi ama ağrı durumu olmaz vajinal siğilde canım. başka bir durumdur muhtemelen seninki. mikrop kapmış olabilir, kıl dönmesi olabilir, canım doktora gitsen için rahatlar bence ihmal etme nolur nolmaz..
sevgiler.

çok teşekkürler canım rahatlattın beni :))
uçuğa benziyor biraz, dün ucu beyazlamıştı biraz, bugün de patladı iltihap akti içinden minicik kaldı pek ağrımıyo da
ama pazartesi gitcem yine de doktora :icecream:
tekrar teşekkürler.... :)))

sevindim canım, muhtemelen mikrop kapmıştır birşeyden, geçer kısa zamanda. siğilde böyle bişe olmaz cnm korkma! :))

bendede çıktı maalesef :KK43: aldara krem verdı doktor 10 gundur kullanıyorum .bı deişme yok bır ıkı tanesı geçti ama başka yerlerde çıktı yarın kontrole gıtcem umarım ıyı haber alırım :KK43:

merhabalar, bende gecen hafta muayne oldum yine aldara krem verdi doktor 1 ay boyunca 3 gunde bir surmemi tavsiye etti. Erkek arkadasimda test yaptirdi o temiz cikti ki bir seneye yakindir birlikteyiz. Gercekten inanilmaz uzuluorum ve geriliorum. Kremi ilk defa iki gun once kullandim ama hic bir yanma yada baska bi etkisi olmadi sadece kasinti yapiyor. Acaba tedavi olabildin mi yada sende kremin ne gibi belirtileri vardi yardimci olabilir misin? Sen de yasadigin icin ne kadar gerilmis ve uzulmus oldugumu tahmin edebiliyorsundur... cok tesekkur ederim simdiden:a015:

merhaba arkadaslar,

ben google da vajinal sigil diye arattıgımda forumunuzla tesadufen karsılastım.benimde boyle bir rahatsızlıgım var ve sizin yazdıklarınızı okumadan once cok korkuyordum.aglama krizleri geciriyor evde ve ofiste cok stresli oluyordum.erkek arkadasım bana cok destek oluyor bu konuda ama tabi bu rahatsızlıgı yasayan kisilerden boyle pozitif seyler duyunca insan kendini daha iyi hissediyor.Hepinize tesekkur ediyorum :-)

bende bu hastalık ile ilgili yasadıklarımı anlatayım..

yaklasık 2 ay once makat ile vajina arasındaki bolgede bi tane et beni seklinde bisi cıktı.bende mrk ettm agdacıma bu ne dedim cunku agdadan sonra cıkmıstı.o da etbeni dedi.sasırdım etbeni sonra cıkmaz ki diye dusundum.anneme sordum agdadan tahris olmustur sivilcedir dedi.sonra tuvaletimi yaparken acıtmaya basladı bende korktum doktora gittim.arkadaslar ozel bir hastaneye gittim ve kadın bana oyle kotu davrandıki anlatamam.bakire olmadıgım icin resmen kotu kadın muamelesi yaptı ve ben 23 yasında bir kadınım o kadar sinirim bozulduki anlatamam.onun beni rahatlatması yerine boyle davranması bi d euzerinde bu hastalık cinsellikten bulasır erkek arkadasınla bida gorusme fln demeye basladı.ben boyle bisi olmadıgına eminim cunku uzun zamandır birlikteyiz ve birbirimizi seviyoruz benim ona guvenim tam.bu agda salonunda gecti biliyorum cunku son yaptıgı agdada baska bi odaya aldı orda yaptı dedim burası pis yok dedi yeni temizledik fln ama icim rahat etmedi acelem oldugu icin diger odayıda bekleyemedim.simdi cok pismanım cunku bu rahatsızlık o odadan sonra cogaldı of.sonra ozel hastanedeki kadın yrn gel uzman doktr yaksın dedi.ben aglaya aglaya bi hal oldum.ertesi gun uzman doktora gittim.o kadın beni biraz daha rahatlattı ama surekli para lafını yapması moralimi bozdu.su sukadar sunuda yapıcaz bu da bu kadar.yani parasında degiliz ama once neler yapabilecegimizi soyle.bu hastalık nedir ne degildir bi anlat dimi?o gun bana ilac verdi 3 gun sonra gel yakalım dedi.monodoks antibiyotik ve vajinal fitil verdi.ya isin kotusu ben bunu ysamadan once bunu hic bilmiodum.ki okuyan bir insanım ama ilk kez duydum bu hastalıgı ve asısını cok uzuldum nasil bilmem diye:KK43: sonra arkadasımın bi arkadası bu hastalıgın aynısını gecirmis ve kadıkoy sifa hastanesinin uzman doktoru ona cok yardımcı olmus.yaktırma islemi ve kremlerle gecirmis su an kız turp gibi.ve kadın adeta bi melekmis.bana telefonunu verdi ve aradım.anlattım aynı size anlattıgım gibi.bana once ilaclar bitsin bittikten 4 gun sonr agel test yapalım ona gore tdavi yolu izleriz dedi.onceki doktor bana 3 gun sonra gel demisti.ancak simir testiin yapılabilmesi icin antibiyotik bitiminden 4 gun egcmesi gerekliymis.anlayacagınız kaıdn para kazanmak icin beni harcayacaktı.neyseki simdi emin ellerdeyim.bu kadının bircok kadını bu hastalıktan kurtardıgını bilioum.bu arada corek otu karısımını kullanıoum sayenizde dun absladım insallah iyi gelir :)

persembe gunu doktora gidiyorum bana sans dileyin kızlar,ayrıca moral verici konusmalarınızda cok iyi geldi.bu hastalıgı hepimiz yenecegiz unutmayın sonunda ölüm yok.bunu bir servise girme olarak dusunun.arabamızı nasil arada bi servise goturuyoruz en degerli organımızı da arada bir doktora goturmek lazım dimi? :KK70:

opuyorum kızlar,yuzunuz hic asılmasın tamam mı? :KK70:

pumpkin cake,
gecmiş olsun canım...benim aldara ile siğillerinden kurtulan bir arkadaşım var, çok memnun kalmıştı. umarım sana da iyi gelir!

bende bu hastalık ile ilgili yasadıklarımı anlatayım..

yaklasık 2 ay once makat ile vajina arasındaki bolgede bi tane et beni seklinde bisi cıktı.bende mrk ettm agdacıma bu ne dedim cunku agdadan sonra cıkmıstı.o da etbeni dedi.sasırdım etbeni sonra cıkmaz ki diye dusundum.anneme sordum agdadan tahris olmustur sivilcedir dedi.sonra tuvaletimi yaparken acıtmaya basladı bende korktum doktora gittim.arkadaslar ozel bir hastaneye gittim ve kadın bana oyle kotu davrandıki anlatamam.bakire olmadıgım icin resmen kotu kadın muamelesi yaptı ve ben 23 yasında bir kadınım o kadar sinirim bozulduki anlatamam.onun beni rahatlatması yerine boyle davranması bi d euzerinde bu hastalık cinsellikten bulasır erkek arkadasınla bida gorusme fln demeye basladı.ben boyle bisi olmadıgına eminim cunku uzun zamandır birlikteyiz ve birbirimizi seviyoruz benim ona guvenim tam.bu agda salonunda gecti biliyorum cunku son yaptıgı agdada baska bi odaya aldı orda yaptı dedim burası pis yok dedi yeni temizledik fln ama icim rahat etmedi acelem oldugu icin diger odayıda bekleyemedim.simdi cok pismanım cunku bu rahatsızlık o odadan sonra cogaldı of.sonra ozel hastanedeki kadın yrn gel uzman doktr yaksın dedi.ben aglaya aglaya bi hal oldum.ertesi gun uzman doktora gittim.o kadın beni biraz daha rahatlattı ama surekli para lafını yapması moralimi bozdu.su sukadar sunuda yapıcaz bu da bu kadar.yani parasında degiliz ama once neler yapabilecegimizi soyle.bu hastalık nedir ne degildir bi anlat dimi?o gun bana ilac verdi 3 gun sonra gel yakalım dedi.monodoks antibiyotik ve vajinal fitil verdi.ya isin kotusu ben bunu ysamadan once bunu hic bilmiodum.ki okuyan bir insanım ama ilk kez duydum bu hastalıgı ve asısını cok uzuldum nasil bilmem diye:KK43: sonra arkadasımın bi arkadası bu hastalıgın aynısını gecirmis ve kadıkoy sifa hastanesinin uzman doktoru ona cok yardımcı olmus.yaktırma islemi ve kremlerle gecirmis su an kız turp gibi.ve kadın adeta bi melekmis.bana telefonunu verdi ve aradım.anlattım aynı size anlattıgım gibi.bana once ilaclar bitsin bittikten 4 gun sonr agel test yapalım ona gore tdavi yolu izleriz dedi.onceki doktor bana 3 gun sonra gel demisti.ancak simir testiin yapılabilmesi icin antibiyotik bitiminden 4 gun egcmesi gerekliymis.anlayacagınız kaıdn para kazanmak icin beni harcayacaktı.neyseki simdi emin ellerdeyim.bu kadının bircok kadını bu hastalıktan kurtardıgını bilioum.bu arada corek otu karısımını kullanıoum sayenizde dun absladım insallah iyi gelir :)

persembe gunu doktora gidiyorum bana sans dileyin kızlar,ayrıca moral verici konusmalarınızda cok iyi geldi.bu hastalıgı hepimiz yenecegiz unutmayın sonunda ölüm yok.bunu bir servise girme olarak dusunun.arabamızı nasil arada bi servise goturuyoruz en degerli organımızı da arada bir doktora goturmek lazım dimi? :KK70:

opuyorum kızlar,yuzunuz hic asılmasın tamam mı? :KK70:

canım merhaba,
inanır mısınız gözlerim doldu yazdıklarını okurken!! ...
yaşadıklarını buradaki çoğu kişi yaşadı canım, biz de çok ağladık, geceleri uykusuz kaldık, düşünmekten kafayı yedik, işin içinden çıkamadık amaaaa, sonunda senin gibi doğru yolu bulduk :))

burada paylaşıyoruz ve daha da rahatlıyoruz. ben de hikayemi anlatmıştım. ilk gittiğim bayan bir jinekologtu ve beni öyle bir telaşlandırdı ki anlatamam. o zaman 4-5 tane siğil vardı. hemen yakıcaz dedi, 750 ytl genel anestezi falan dedi...o sırada benim başım dönmeye falan başladıydı korkudan :) mutlaka tekrarlar, çok zayıfsın şöylesin böylesin dedi bu sefer kiloma kafayı taktım...
sonra çok yakın bir arkadaşım beni kendi doktoruna götürdü, resmen ilaç gibi oldu...o sırada zaten çoğu düşmüştü, ertesi gün de hiç kalmadı. doktor süper biri. ben erkek jinekologların daha başarılı olduğunu düşünmeye başladım. birkaç kişiden de aynı yorumu aldım.
yani şimdi bende siğil çıkmadı hala. kendime iyi bakıyorum, heeep olumlu düşünüyorum artık. diş ağrısı gibi kabullendim. :))

hepinizi öpüyorum canlar!!

kızlar bayadır yazamıyorum evlilik telaşı var :)
çörek otuna devam ediyorum.6-7 tane olan siğillerim geçti bir tane diğerlerinden daha buyuk olanı kalmıştısadece.bı kız arkım bana verrutol kullandıgını e aldara gıbı zahmetsız oldugunu söledı.ama bu asit çok dikkatli sür dedi etine degerse yakar dedı sabah akşam ou sürdüm 3 gun ve bıttı.allaha şükür yaktımaya gerek kalmadı.aldarayı kutu bıtene kadar kullandım hepsi geçti bi o kalmıştı oda gitti allaha şükür.çörek otunu kullanıyorum yeni çıkmaı beslenmeme dikkat ediyorum moralimi yülksek tutuyorum.umarım hemencecik gider sizinkilerde allah acil şifalar versin.çok dert ettım bunnarı geçmedıler ama artık umursamamaya başlamıştım baktımıkı geçiolar fazla takmayın kafanızı herşey için moral önemlidir hepinizi seviyorum 3 aydır ugrasıorum ıstediğinizi sorabılırsınız yardımcı olursam sevınırım :)))))

ayrıca doktorlar gerçekten para göz iyisini bulmak zor.kesinlikle önce kremle tedavi olmassa yaktırmayı seçin çünkü kremle geçme şansı yüksek fazla ilerlemedıyse tabı

X