Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Slm kızlar hepimize çok çok geçmiş olsun
bende 2.5 yıldır hpv var bende bir kez çıktı sigil hamileyken oda
daha sonra hiç çıkmadı ama malesef bu iyi olduğum anlamına gelmedi
hala tedavi oluyorum 4 ay önce leep oldum
5 gün önce semar testi yapıldı pazartesi sonuç çıkacak
doktorum 3 kez 3 ay arayla test yapalım 3 ü temiz çıkarsa
Senelik kontrollere devam edilecek dua edin kızlar temiz çıksın testim
rahim kalınlığım 4 cm mis bunun 2 ml aldılar tekrar olmak istemiyorum
çünkü 2. Bebek düşünüyorum allah izin verirse
allah hepimizin yardımcısı olsun

Corek otu 100gr
100 gr propolıs
50 gr arı sutu
100gr polen tozunu buyuk hazır balla baska bır kavonozda karıstırıp etrafını folyo ıle kapatıp kahvaltı yada yemek sonrası bır seker kasıgı kadar veeeeee sadece TAHTA kasıkla yemen olur 130 tl fılan
Bu macun propolıs cok kıymetlıdır daha once tawsıye edıpde onerdım kısılerden ıkısı kullandı ve bır hafta ıcınde gectı. Bu baharatlar mıktar olarak 2. 3 ay gdıoyor

Hel in merhaba
Yaklaşık 2 yıl önce yapılan tahlil ve patoloji sonucunda bende de hpv virüsü çıktı . Ancak bahsettiğiniz siğillerden hiç olmadı. Çok ciddi kaşıntılarım oluyordu. Doktor aldara krem verdi uzunca bir süre kullandım ama kaşıntılar tam olarak hiç geçmedi. Acaba bahsettiğin bu macundan malzeme leri alıp kendim yapsam bana da faydası olur mu

bugun üniversite hastanesi gittim lokal anestezi ile koterizasyon uygulandı gelişmelerden haberder edicem hepinizi

kızlar bende sanırım hpv oldum moralim okadar bozukki... bende vajina girişinde korkunç bir yanma başladı adetken ağda yapmıştım ona bağladım ama sonra kasıntı arttı akıntım fazlalaştı doktora gittim basit bir mantar deyip gececeğini düşünürken bana sende lezyonlar var bunlar hpvye cok benziyor hemen smear almamız lazım dedi.. şok oldum smaer aldılar pazartesi çıkacak sonucum .. doktor mantarında var gecsin o gel bakalım dedi rahim ağzındada kocaman yara var hemen yakmamız lazım dedi ama bende bu yasıma kadar ne akıntı oldu ne bişey hiç adetimden şikayetim kaşıntım olmamıstı vs olmamıstı 1 gunde dünyam karardı resmen :KK43: doktordan çıkınca intihar etmeyi düşündüm nasıl olur oakadr hijyene önem veren biriyim diye.. eve geldim aynayla baktım iç dudadklarda ve vajina girişinde et beni gibi iç dudaklarda 3 tane vajina girişinde bir sürü pütürück ten renginde var.. sanırım hpv :KK43: anüstede kocaman bir et beni var ama o ben lisedeyken beri tam 10 yıldır var yani... mantar tedavisi için verdiği ilaçlar biş yaramadı hala kasınıyorum 3 gundür bakıyorum sanki dahada cok büyüdü bunlar banamı öyle geliyor bilemiyorum :KK43: kızlar bundan sonra nasıl yasyacam 5 gundur uyuyamıyorum ağlamaktan tansiyonum düştü bayıldım bugun :KK43:

kızlar bende sanırım hpv oldum moralim okadar bozukki... bende vajina girişinde korkunç bir yanma başladı adetken ağda yapmıştım ona bağladım ama sonra kasıntı arttı akıntım fazlalaştı doktora gittim basit bir mantar deyip gececeğini düşünürken bana sende lezyonlar var bunlar hpvye cok benziyor hemen smear almamız lazım dedi.. şok oldum smaer aldılar pazartesi çıkacak sonucum .. doktor mantarında var gecsin o gel bakalım dedi rahim ağzındada kocaman yara var hemen yakmamız lazım dedi ama bende bu yasıma kadar ne akıntı oldu ne bişey hiç adetimden şikayetim kaşıntım olmamıstı vs olmamıstı 1 gunde dünyam karardı resmen :KK43: doktordan çıkınca intihar etmeyi düşündüm nasıl olur oakadr hijyene önem veren biriyim diye.. eve geldim aynayla baktım iç dudadklarda ve vajina girişinde et beni gibi iç dudaklarda 3 tane vajina girişinde bir sürü pütürück ten renginde var.. sanırım hpv :KK43: anüstede kocaman bir et beni var ama o ben lisedeyken beri tam 10 yıldır var yani... mantar tedavisi için verdiği ilaçlar biş yaramadı hala kasınıyorum 3 gundür bakıyorum sanki dahada cok büyüdü bunlar banamı öyle geliyor bilemiyorum :KK43: kızlar bundan sonra nasıl yasyacam 5 gundur uyuyamıyorum ağlamaktan tansiyonum düştü bayıldım bugun :KK43:

Canım üzülme ilk duyduğunda öyle hissediyorsun zamanla alışıyorsun sonradan gerçekten daha az takmaya başlıyorsun ben öğreneli yaklaşık iki ay oldu ve alıştım takmıyorum taktıkça daha çok çıkıyor çünkü yaklaşık iki haftadır yok gibi tek tük çıkıyor çıkanıda sirkeyle yok ediyorum ama çörek otu, aktartan aldığım bağışıklık sistemini güçlendirici macun, sabah b vitamini, akşam çinko vitamini alıyorum özellikle bir şeyi kafana taktığında daha çok çıkıyor onun için rahat olmak lazım ama tabi her zaman olunmuyor zamana ihtiyacın var sirke kaşıntılara çok iyi geliyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ben doktora gittim doktor bile senin gibi temiz bir bayanda ben sanmıyorum dedi muayene ettiğinde bir şey yoktu çünkü benim küçük sivilce gibi çıkıyor pazartesi simir sonucum çıkacak inanki merak etmiyorum artık zaman en iyi ilaç

Canım üzülme ilk duyduğunda öyle hissediyorsun zamanla alışıyorsun sonradan gerçekten daha az takmaya başlıyorsun ben öğreneli yaklaşık iki ay oldu ve alıştım takmıyorum taktıkça daha çok çıkıyor çünkü yaklaşık iki haftadır yok gibi tek tük çıkıyor çıkanıda sirkeyle yok ediyorum ama çörek otu, aktartan aldığım bağışıklık sistemini güçlendirici macun, sabah b vitamini, akşam çinko vitamini alıyorum özellikle bir şeyi kafana taktığında daha çok çıkıyor onun için rahat olmak lazım ama tabi her zaman olunmuyor zamana ihtiyacın var sirke kaşıntılara çok iyi geliyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ben doktora gittim doktor bile senin gibi temiz bir bayanda ben sanmıyorum dedi muayene ettiğinde bir şey yoktu çünkü benim küçük sivilce gibi çıkıyor pazartesi simir sonucum çıkacak inanki merak etmiyorum artık zaman en iyi i

çok sağol arkadaşım burda kendim gibi bir sürü kişi olduğunu görünce o kadar sevindim ki anlatamam.. birde ben lenfoma geçirdim lenf kanseri bağışıklık sistemi kanseri yani... doktor yoğun kemoterapi aldığın dönemlerde bu hortlamış olabilir dedi 3 sene oluyo biteli o lanet hastalık.. aman kızlar bağışıklığımıza dikkat edelim doktor bana kemoterapi alırken hergece mutlaka limon yedirirdi bağışıklığın düşmesin diye şimdi yine limona başlayacam dediğiniz gibi macun falanda araştırayım allah yardımcımız olsun insallah kötü türü değildir bi,zdeki ve çaresi bulunur tez vakitte

ben bu virüsle ilk kez 10 ay önce karşılaştım, takip eden 3. ayda yani 7 ay önce ilk siğillerim çıktı, ama siğillerim çok inatcı değildi nüksetmedi pek. Ama 2-3 aydır adet arasında ara kanama görüyorum :KK43: çok mutsuzum, ultrasonda ve hormonlarda hiçbirşey yok herşey rahim ağzını işaret ediyor :KK43: 6-8 ayda siğilin kanama yapması hastalığın çok hızlı ilerlediğini mi gösterir :KK43:

bence ilerlediğine işaret etmez ben doktora rahim ağzı kanserimiyim diye koştum :) güldü onların kanserleşmesi 15 20 yılı buluyomuş biz zaten sürekli kontrol ettircez ara kanaman bence stresten... bende çok tedirginim 3 gundur nette okumadığım hpv yazısı kalmadı :KK43: ama içim rahatladı biraz sanırım siğil yapan belirti veren kanser yapmıyormus sadece kozmetik açıdan problem oluyormuş.. bakalım artık insallah hepimiz sağlıklı kalırız önemli olan bağışıklık

Kızlar genel anesteziyle siğillerini yaktıran var mı? Yine çok acıyor mu yani onu merak ediyorum :KK43: Birde işlem nekadar sürüyor

Gemis olsun ..Bende asi olmak istiyorum ama kararsizim hangisini olsam ? Doktorum cok hassas kisilerde cikar dedi oyuzden kendimize cok iyi bakmamiz lazim

Doktorum bana tıp 6 11 baslangıc sevıyesı dedı gardesıl olmama gerek yoktu yanı. Cunku zaten suan vucudunda var onemlı oaln bır ust tıpten korkuması dedıgı ıcın cervalıx oldum ben kendı kızınada almıstım ısrarla cervvalıx ol dedı

Acıkcası cok onemlı oldugunu sanmıyorum amamdoktorum hak verdım onu dınledım hem daha fıyatı uygun bıde o zaman daaa pahalıydı sımdı gardesıl 250 var dır tek dozu cervalıxde 150 fılandır

Corek otu 100gr
100 gr propolıs
50 gr arı sutu
100gr polen tozunu buyuk hazır balla baska bır kavonozda karıstırıp etrafını folyo ıle kapatıp kahvaltı yada yemek sonrası bır seker kasıgı kadar veeeeee sadece TAHTA kasıkla yemen olur 130 tl fılan
Bu macun propolıs cok kıymetlıdır daha once tawsıye edıpde onerdım kısılerden ıkısı kullandı ve bır hafta ıcınde gectı. Bu baharatlar mıktar olarak 2. 3 ay gdıoyor

Hel in merhaba
Yaklaşık 2 yıl önce yapılan tahlil ve patoloji sonucunda bende de hpv virüsü çıktı . Ancak bahsettiğiniz siğillerden hiç olmadı. Çok ciddi kaşıntılarım oluyordu. Doktor aldara krem verdi uzunca bir süre kullandım ama kaşıntılar tam olarak hiç geçmedi. Acaba bahsettiğin bu macundan malzeme leri alıp kendim yapsam bana da faydası olur mu

Kasıntı zaman ıcınde gectı bende macunu teketın evde sızde karıstırabılırsını tabıkı corek otunu 100 gr daaa al aksam yogurtla ye

Canım üzülme ilk duyduğunda öyle hissediyorsun zamanla alışıyorsun sonradan gerçekten daha az takmaya başlıyorsun ben öğreneli yaklaşık iki ay oldu ve alıştım takmıyorum taktıkça daha çok çıkıyor çünkü yaklaşık iki haftadır yok gibi tek tük çıkıyor çıkanıda sirkeyle yok ediyorum ama çörek otu, aktartan aldığım bağışıklık sistemini güçlendirici macun, sabah b vitamini, akşam çinko vitamini alıyorum özellikle bir şeyi kafana taktığında daha çok çıkıyor onun için rahat olmak lazım ama tabi her zaman olunmuyor zamana ihtiyacın var sirke kaşıntılara çok iyi geliyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ben doktora gittim doktor bile senin gibi temiz bir bayanda ben sanmıyorum dedi muayene ettiğinde bir şey yoktu çünkü benim küçük sivilce gibi çıkıyor pazartesi simir sonucum çıkacak inanki merak etmiyorum artık zaman en iyi ilaç

Janım hemen onları bolgesel anestzıyle aldırabılısn beklemeden Ama uzun zamanıdrnvar dıyosun. Bu sura zarfında agdacılaranve kendın agda yapma eldıvenle yada tek kullanımlık jıletle al dıkkatlı ol
Sıgıl olan yerde her gun pamuga sırke dok bekle sırkeyı bekletebıldın kadar beyazlasıp kabarıyor genelde curutup dokuyor
Beslenmene dıkaat et sebze meyeeeeveeeee bolllll ye yaglıdan sekerden uzak dur bı sure ımkan varsa asınızımolun

kesinlikle yakma işlemi acısız rahat ol zaten 10 dklık bir işlem bende tekrar hortladı:KK43:((korkuyorum ama ianna elimden bişey gelmiyor:KK43:

Janım hemen onları bolgesel anestzıyle aldırabılısn beklemeden Ama uzun zamanıdrnvar dıyosun. Bu sura zarfında agdacılaranve kendın agda yapma eldıvenle yada tek kullanımlık jıletle al dıkkatlı ol
Sıgıl olan yerde her gun pamuga sırke dok bekle sırkeyı bekletebıldın kadar beyazlasıp kabarıyor genelde curutup dokuyor
Beslenmene dıkaat et sebze meyeeeeveeeee bolllll ye yaglıdan sekerden uzak dur bı sure ımkan varsa asınızımolun

Teşekkür ederim hel_in bende yaklaşık iki ay önce öğrendim ve hemen yaktı doktorum onu patolojiye gönderdi sonucum papilloma çıktı doktorun birisi bu hpv değil dedi bende tepecik araştırma hastanesine gittim orada simir ve dna testi tekrar yaptırdım. Simirin sonucu temiz ama hpv dna sonucunda tip 18, tip 16, hr genotipler negatif yazıyor, ve altta HPV DNA HR ( yüksek risk ) genotipleri; HPV DNA Genotip 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66 ve 68 kapsamaktadır, Real Time PCR yöntemiyle çalışılmıştır. Alt saptama sınırı büyük 600 kopya ml yazıyor kendi doktoruma sordum rahat ol hpv değilsin dedi yine içim rahat etmedi poliklinikten de randevu almıştım test sonucunu gösterdim o doktorda hpv sin yapacak bir şey yok ömür boyu bu seninle olacak çocuğundan havlunu iç çamaşırlarını ayrı yerde yıka dedi. Ya çok korkuyorum kızım daha 5 yaşında bazen hiç bana sormadan bir bakıyorum benim kıyafetlerimi giymiş kızsam olmuyor anlamıyor çocuk ne yapacağımı şaşırdım kızıma bulaşır diye korkuyorum. şuan benim tek tük çıkıyor onlarıda sirkeyle yok ediyorum o yüzden tekrar yaktırmak istemedim tabi baş edemezsem yaktırıcam yaktırmak daha mı iyi sence kafam yine karıştı ne güzel rahatlamıştım. Ben aşı olmadım açıkçası maddiyattan dolayı gerçekten zorlayım mı kendimi onada karar veremedim. Doktor gerek yok dedi. Üf bunların hepsi ayrı telden çalıyor.

merhaba bayanlar,hepsini okuyamadım yorumların ama benm genital bölgemde de kabarcıklar çıktı 3 4 tane var bir ay oluyo.sanki sinek ısırır da kabarır ya öyle .vajinanın girişine yakın yerlerde...siğil mi acaba bilemedim .

geçenlerde mantar olmuştum kıpkırmızıydı vajinam doktora gittim 'oo feci mantar olmuşsun ' dedi ilaç fitil yazdı geçti kızarıklık kaşıntı falan ,o zaman da o kabarcıklardan vardı hatta daha fazlaydı bişi demedi doktor onlara acaba farketmedi mi..şimdiler de elime geliyo aynayla bakınıyorum sürekli doktora gitmekten rahatsız oluyorum o çatal beni geriyo ,ciddi bişey midir gitmem gerekir mi acaba

kızlar 3 gündür kaşıntıdan perişan loldum buda yetmezmiş gibi genital bölgemde anlamlandıramadığım bir ağrı var:KK43:((iç kısımda yani:KK43:(((

verrutol ile tedavi olanınız var mı kızlar?
Benim sigllerim 3 ay sonra gene tekrar etti.(3-5 tane)doktor verrutol ve duodermi nöbetleşe sür dedi.
Bu ilaçlarla sonuca ulaşanınız var mı?

X