Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

LAydLiNe

Hayaller, ancak gerçekten istersen gerçekleşir ;)
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2012
25.926
34.606
42
13. TAKIMA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ KİLO VERMELER DİLERİM. :KK36:

seaBahAR

13. TAKIM KAPTANI: LAydLiNe LAydLiNe
13. TAKIM KAPTAN YARDIMCILARI: pessinus pessinus

13.TAKIM KURALLARI:

* Her yeni üyenin listeye alınması için en az 2 cuma deneme süresi vardır. Bu süre içerisinde paylaşımları dikkate alınacaktır ve paylaşımı yetersiz üyeler listeye alınmayacaktır.Gerekirse bu süre uzayacaktır.

*Takım üyeleri , takıma girdiği gün itibarıyla her gün düzenli olarak menü paylaşımında bulunmalı , menü bildirimi akşam saatlerinde tüm günü içerecek şekilde ve saat belirtilerek olmalıdır .

*Tüm arkadaşlar birbirlerinin menülerine yorum yapmalı, eleştiriler kırıcı rencide edici olmamalıdır.(yalnızca kendi menümüzü yazıp çıkmamalıyız yoksa takım ruhu oluşmamış demektir)

* Takımın motivasyonu için günlük en az 5 mesaj kesinlikle yazılacaktır(en az)

Az katılım yapan üyeler önce uyarılacaktır (sarı kart)

aynı durum 2.kez olursa uyarıya rağmen üye diskalifiye edilecektir.

*Listede olan olmayan herkes takimdadir, takımın başarısından sorumludur. Kaptan ve yardımcıları tarafından belirlenen görevleri yapmaları gerekmektedir.

* Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü en geç 11:30 a kadar fotoğraflı bir şekilde paylaşmakla yükümlüdür. Fotoğraf tartının yanına üye adı ve tarih yazılı olarak çekilecektir.

* 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen takımdan çıkarılır...[genel kural.)

*Mazeretsiz olarak tartı günü 2 kere bildirim yapmayan üye diskalifiye edilecektir.

*Mazereti olan üye izne ayrılabilir. İzin süresi en az 2 haftadır. izne ayrılan üye izinden döndüğünde kilo almamış olmalıdır. Kilo alarak izinden dönmüş ise izne ayrıldığı kilosuna gelene dek listeye alınmayacaktır. Ayrıca yılda yalnızca 2 kez izin alma hakkı vardır. Yeni üyeler listeye girdikten sonra 2 ay izin alamazlar.

13. TAKIM KATILIM FORMU

Kullanıcı Adı :
İsim (İsteğe Bağlı ):
Mesleginiz:
Yaşınız :
Medeni Durumunuz :
Çocuk Sayısı :
Yaşadığınız şehir:
Boyunuz :
Kilonuz:
Hedef kilonuz :
Kilo alma hikayeniz :
Kilo vermeyi neden istiyorsunuz ? :
Daha önce Cuma Zayıflama Yarışmasına katıldınız mı? :
Takım kurallarını okudum ve kurallara uymayı kabul ediyorum.

Menü yazarken dikkat edilecek hususlar:

1- Öğünler ara ve ana olarak farketmeksizin mutlaka saatleriyle birlikte yazılacak

2- Öğünlerde yenilen bütün yiyecekler ve içecekler ölçüleriyle belirtilecek. Mesela 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 servis kaşığı patlıcan yemeği, 1 kepçe domates çorbası gibi. Ya da bir kibrit kutusu büyüklüğünde peynir tarzında.

3- Öğünlerde yenilen yiyeceklerin eğer birden fazla cinsi varsa, cins mutlaka belirtilecek. Beyaz ekmek, tam buğday ekmeği, çavdar ekmeği, bulgur pilavı, pirinç pilavı gibi...

4- Günlük içilen su miktarı mutlaka menüye eklenecek.

5- Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri toplu spor günümüz. Haftanın bu üç günü herkes 30 dk spor yapacak.

*** 13. Takım 711. Etap ***

LAydLiNe (73.5/73.1/0.4/%0.544)
Ceylinimdeceylinim (65.5/64.7/0.8/%1.221)
Souldfly (69.4/69.2/0.067/%0.097)
Üyenin kilosu 3' bölündü.
bi-zuzu(60.4/59.8/0.6/%0.993)
Eyslg (61.35/60.80/0.55/%0.896)
afrasyab08 (65/65.7/-0.7/%-1.077)

13. Takım ortalaması: % 0.446

*** 13. Takım 711. Etap Free listesi ***

dira90(59.9/59.45/0.45/%)
670. Etapta 56.7 kilo ile mezun olan üye
SaskinAnne (84.4///%) 698. Etapta 81.2 kilo ile 5. takımdan bildirimsiz ayrılan üye
Aysegul 6666 (67.8///%) 680. Etapta 65.8 kilo ile mezun olan üye (İzinli) 29.01.2021
Gonul83 (66.8/64.5/2.3/%3.443) 692. Etapta 63.5 kilo ile kendi isteğiyle ayrılan üye
pessinus (66.20///%) 66.2 kilo ile 710. etapta izne ayrılan üye (izinli) 29.01.2021

13. Takım free liste ortalaması : %

Bildirim yapmayanlar (25.12.2020) 706. Etap
suhas (59.8///%) 704. Etapta 59.8 kilo ile bildirim yapmadan izne ayrılan üye
krtp86 (52.4///%) 682. Etapta 51.7 kilo ile mezun olan üye

Bildirim yapmayanlar (01.01.2021) 707. Etap
whitechocolate-2020 (75///%) Yeni üye Baş. Tarihi : 24.12.2020 Baş. Kilosu: 75 Hedef: 60
Bildirim yapmayanlar (29.01.2021) 711. Etap
marbling (73.6///%) 374. Etapta 70.7 kilo ile 3. takımdan diskalifiye olan üye
ilaymilya (68.6///%) 688. Etapta 64.5 kilo ile izne ayrılan üye
krtp86 (54.4///%) 682. Etapta 51.7 kilo ile mezun olan üye
ada81(66.4///%) 696. Etapta 63.2 kilo ile bildirimsiz olarak kendi isteğiyle ayrılan üye

ŞEKERSİZ 21 GÜN PROGRAMIMIZ

Her gün mutlaka en az 2,5 lt su içiyoruz ve mümkün olduğunca siyah çay, neskafe içmemeye çalışıyoruz. Bol bitki çayı içiyoruz. Türk kahvesi günde 1 fincanı geçmemeye çalışıyoruz :KK36:

Gelelim programa, buyrun 21 gün boyunca yenmeyecekler:
Beyaz un
Şeker
Bal-reçel-pekmez
Pirinç
Patates
Fast food
Cips
Kızartmalar
Çikolata-Dondurma
Kurabiye, Bisküvi, gofret vb zımbırtılar
Hazır gıdalar
Ketçap vs soslar
Aşırı yağlı yiyecekler
Asitli içecekler
Alkol

Tüketilmesi serbest olan yiyecekler :
%100 tam buğday ve tam çavdar ekmekler, bulgur, kurubaklagiller, yulaf
Badem, Fındık, Fıstık, Ceviz abartılmadan serbest
Meyve günde maksimum 2 porsiyon
Et-tavuk-balık-yumurta
Peynir-zeytin
Yoğurt-Laktozsuz veya light süt
Çiğ ve pişmiş sebzeler
Kurubaklagiller (max.haftada 1-2)

Spor puanlama listesi :

Cardio- dk- 5 puan (Eliptik, koşu, kondisyon bisikleti- en az 5. level de olmak şartıyla)
Koşu (dışarıda) - dk- 4 Puan
Yüzme- dk- 4 Puan
Jillian- dk -4 Puan
Zumba- dk -3.5 Puan
Yoga -dk- 2 puan

Leslie : dk 3 puan
Pilates: dakikası 3 puan

Tempolu Yürüyüş (dışarıda) -dk- 3 Puan
Yavaş Tempo Yürüyüş- dk -1 Puan
Keyfi Yüzme- dk- 1 Puan
Park Aletleri -dk- 1 Puan
İp atlama- 5 tane- 1 Puan
İpsiz ip atlama-zıplama -8 tane -1 puan
Plank -3 sn-1 puan
1000 adim - 15 puan
Twist - 15 tane- 1 puan
Ev isi 30 dk-10 puan
Göbek atma (oyun havasi vs:)) dk 2 puan
Merdiven çıkma - 5 tane- 1 puan

Bisiklet sürme - dk - 2 puan

#040DF7

Son düzenleme:
kızlar sizlere ve bana bir kaç önemli bilgii hepmiz sağlıklı zayıflayalım

1) Kasları çalıştırmanın temel kuralı
Forma girme yolunda daha etkili sonuçlar alabilmek için anatomi kitabından biraz araştırma yapalım (çocuklar için hazırlanmış basit anlatımlı anatomi kitaplarını dene). Diyelim ki kalçanı sıkılaştırmak istiyorsun, bu sıkılığı sağlayacak, üst ve alt kalça kaslarının nerede olduğunu bilirsen, bölgesel egzersizleri daha doğru seçebilir, çalışırken hangi bölgenin sıkılaştığını rahatlıkla anlayabilirsin. Şikayetçi olduğun bölgelerdeki kaslar hakkında bilgi edinmenin, vücudunu şekillendirirken ne kadar faydalı olacağını göreceksin.

2) Kardiyo egzersizlerini ihmal etme
Koşu, yürüyüş, bisiklete binmek gibi kardiyo egzersizlerini ihmal etmek büyük bir hatadır. Etkin bir şekilde kilo vermek ve forma girmek istiyorsan, kalp ritmini düzenleyen, bol oksijen alımını sağlayan ve nefes düzenini dengeleyen egzersizleri haftada en azından üç kere, 20 dakika boyunca yapmaya çalış.

3) Makul hedefler belirle
İki haftada büyüleyici, sıkı kalçalar mı? Estetik ameliyat olmadığın sürece, bu etkiyi kısa zamanda elde etmen pek mümkün değil. Ama altı hafta boyunca yapacağın egzersizlerle forma girmiş, sıkı kalçalara kavuşabilirsin. Boş heveslere kapılmak kalıcı sonuçlar sağlamaz, hedeflerini doğru belirlersen hayal ettiğin forma sağlıklı bir şekilde kavuşabilirsin.

4) Dil hareketinin etkisi
Gayet basit bir şekilde, yatarak yapılan hareketler ya da karın egzersizleri sırasında dilini damağına daya. Bu hareket sayesinde boynunun ağrımadığını, aynı zamanda karın kaslarının daha çok çalıştığını ve normalden daha az yorulduğunu göreceksin.

5) Kapsamlı egzersizler yap
Vücut kaslarının aynı anda çalışmasını sağlayan egzersizler de var. Bu egzersizler aynı zamanda vücut dengeni de düzenleyecek ve iç kasları da aktif hale getirecektir. Örneğin, büyük egzersiz toplarıyla yapacağın ya da bosu üzerinde dengede durmaya dayalı hareketler vücudundaki bir çok kasın aynı anda çalışmasını sağlayacaktır.

6) Dik durarak göbeğinden kurtul
Durakta otobüs beklerken bile karın kaslarını çalıştırabilirsin. Sırtını daya ve dik dur. Karın kaslarının gerildiğini hissedeceksin. Bu hareketi spor yaparken de yapmayı ihmal etme.

7) Diyetinde sağlıklı atıştırmalara yer verebilirsin
Diyetlerde dikkat edilmesi gereken ve tüketilmesi önerilmeyen besin grupları yer alır. Ancak daha sağlıklı değerlere sahip besin gruplarıyla alıştığın ya da ihtiyaç duyduğun tatları giderebilirsin. Eğer süt ürünlerini fazla tüketemiyorsan, birkaç dilim peynir yiyebilirsin; listede yer alan sebzeleri bulamıyor ya da tercih etmiyorsan, küçük parçalar halinde keserek hazırlayacağın atıştırmalık havuçları yiyebilirsin; yasaklı meyve ihtiyaçlarını, taze sıkılmış sularını ya da taze meyvelerden hazırlanan karışım içecekleri içerek giderebilirsin; ya da yağlı bir balık yemek yerine, badem yemeyi deneyebilirsin. Böylelikle vücudunun ihtiyaç duyduğun vitamin ihtiyacını da karşılayabileceksin.

8) Aç karnına egzersiz yapma
Aç karnına egzersiz yapmanın daha çok kalori yakacağına dair yanlış bir düşünceye kapılma. Eğer yemek yemezsen egzersiz yapacak gücün de, yakacak enerjin de olmaz. Spor yapmadan bir saat önce hafif bir şeyler yemeye özen göster.

9) Ağır egzersizler yaparken daha çok su tüket
Vücudun en çok suya ihtiyacı vardır; egzersiz yapmadan bir buçuk saat önce bir bardak, bir saat önce de iki bardak su iç. Spor yaparken de susuz hissetmene gerek kalmadan su içmeye özen göster (susuzluk hissi vücudundaki su oranının çoktan tükendiğini göstermektedir) .

10) Rutin hareketleri değiştir
Vücut düzenli yapılan egzersizlere çok çabuk adapte olur, özellikle de kardiyo hareketlerine...Hal böyleyken yaptığın aerobik hareketlerine değişiklikler ekleyebilir ya da yeni egzersiz hareketlerine yönelebilirsin. Mesela koşmak yerine, suda jogging yapmayı, hızlı adımlarla yürümeyi, ip atlamayı, yüzmeyi, bisiklete binmeyi veya dans derslerine katılmayı deneyebilirsin.

11) Daha hareketli ol
Düzenli egzersiz yapmak geriye kalan zamanlarda tembellik yapmak için bahane olamaz. Yapılan en küçük hareketin bile forma girmende faydası olacaktır; mesela yarım saat araba yıkamak 150 kalorinin yakılmasını sağlar.

12) Beden duruşunun önemi
Egzersiz yaparken farklı bir pozisyon dene, sırtını ve başının arkasını duvara daya. Vücudunun dik durmasına ve ayaklarının yere tamamen basıyor olmasına dikkat et (başından, ayaklarına kadar bedeninin duvarla beraber dik açı üçgen şeklinde durması gerekiyor). 60 saniye bu şekilde kal.

13) Egzersiz yaparken içinden say
Ağırlık kaldırma ve gerilme egzersizlerinden mümkün olduğunca daha çok sonuç alabilmenin anahtarı yavaş ve sakin hareketlerdir. Hızla hareket ederek istediğin forma daha kolay girebileceğini aklından çıkar, kendi içinden say, bir sayıda derin nefes al, diğer sayıda gerilme hareketini yap, bir diğer sayıda nefesini tut ve gevşe.

14) Aklın da odaklansın
Çalıştırdığın kaslara odaklanarak yaptığın egzersizlerden daha çok fayda görebilirsin. Rutin egzersizlerini yaparken kasılan ve gerilen her bir kasına odaklan.

15) Müzik dinle
Yapılan araştırmalara göre spor yaparken müzik dinlemenin daha motive edici olduğu tespit edilmiştir. Egzersizlerin sırasında tempona uygun hızlı ritimlerde dans müzikleri dinle.

16) Nefes almayı unutma
Evet kulağa komik geliyor ama bir çoğumuz bizi zorlayan bir işle uğraşırken nefes almayı unutuyoruz. Eğer yaptığın bir hareketten sonra yorgun veya başın dönmüş gibi hissediyorsan, ihtiyacın olan sadece daha fazla nefes almak. Ağırlık kaldırırken nefes al, indirirken ver.

17) Sınırlarını bil
Egzersiz sırasında kaslarında hissettiğin hafif yanma çalışmalarının etkili olduğunu gösterir ama bu his keskin bir acıya dönüşürse yapmakta olduğun şeyi durdurman gerektiğini anlamalısın.

18) Egzersiz molalarını uzun tutma
Yaptığın hareketler arasında verdiğin molalar bir dakikadan fazla olmasın. Kısa aralıklarla vereceğin molalar (yeniden rahatlıkla nefes alabilecek kadar) kasların rahatlaması ve eski gücüne yeniden kavuşması için yeterlidir.

19) Her gün ağırlık çalışma
Kendini gereğinden fazla zorlamış olursun. Kasların, kendisini yeniden onarabilmesi ve eski güçlerine yeniden tam olarak dönebilmesi için 48 saate ihtiyacı vardır. Bu demek oluyor ki ağırlık çalıştığın, gerilme hareketleri yaptığın günler arasında bir gün bırakırsan daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.

20) Kasılırsan ve ağrın olursa
Sıcak bir banyo eklem ağrılarını rahatlatacaktır. Eğer ağrın çok olur ya da büyük kasılmalar hissedersen, sıcak yerine soğuk bir duş almayı tercih etmelisin. Kalp atışlarını düzenleyebilecek için beş dakikalık gevşeme egzersizleri de, daha önce yapılan egzersizlerden kalma ağrıların etkisini yok edecektir.

blackcats canım hikaye çok anlamlıydı:)teşekkürler!ve nereus hareketler için teşekkürler.
kızlar ben de bu sabah saat sekizde kahvaltımı yaptım.1 bardak ılık,şekersiz süt , iki siyah zeytin,bir dilim ekmek,biraz peynir
arada birşey yiyemedim bugün işlerim çoktu büroya da yeni geldim ve çok açım:KK43:(kuşbaşı kebap söyledim.bir dilim kepekli ekmekle sadece etleri yiyeceğim,salata ve ayranım da var.
akşama da mantar yemeği yapmayı planlıyorum.
çok yorgunum ama saat 16.00 da bir saat yürümek hedeflerim arasında.umarım gözümde daha fazla büyümez bu iş!

kızlar ben de tartılma hastalığı var!haftada bir tartılayım diye kendime söz veriyorum ama oğluşumu kreşe gönderir göndermez aç karnına kendimi baskülde buluyorum:))sizce bu doğru mudur?en güzeli diyetteyken haftada bir tartılmak derler ama gel de bana anlat.

Merhaba kızlar diyet listesini inceledim orada yazdığı gibi bende su içemeyenlerdenim.Her lokmada su içmeyi deneyeceğim.Ama yemekte su içilmez diye biliyorum.Sabahtan beri 300ml taze sıkılmış meyve suyu içtim,çeyrek ekmek arası kıymalı tost yedim.Benim sorunum gece atıştırmaları bunu nasıl atlatacağım bilmem

ya zaten önemli olan sabah aç karnına tartılmak haftada birgünmü bende dayanamam valla ne yalan söyliyeyim en iyisimi sen 2 günde bir tartıl ama sabahları aç karnına

Definya bende öğleyim.Bence yanlış çünkü kilo veremediğimi görünce strese girip dolaba saldırıyorum.Cumaya kadar tartılmayacağımDayanabilirsem.

bu arada kızlar perşembe günü kilo bildirimimizi biterelim çünkü sona kalan takımın işleri daha ağır oluyormuş kaptanımızı yormayalım bu konuda

öğlen yediklerimide yazayım unttumm
4 kaşık pilav
sulu yemek ve bol salata

bacılarım nerdesiniz napıyorsunuz aranızda spor yapan varmı? ben bu akam başlıyorum klasik hareketlerime burayada ekleyeyim hep beraber yapalım hiç olmazsa günde 2 veya 3 kez merdiven çıkıp inelim birde durduğunuz yerde kalçalarınızı sıkıp bırakın bu kalçalara çok iyi geliyormuş ve küçültüyormuş bilginize bacılarım

bacum evdeyiz napalım kendimi diyete adepte etmeye çalışıyorum yememi azalttım ama kilo verecem stresindenmidir edir sanki yağlarım dondu bi gelişme yok :çok üzgünüm:
verdiğin link içinde teşekkürler canım a.s. yaptığım hareketler bunlar benimde ayrıca kalçalarımı duvara vuruyorum bununda faydasını gördüm ben .tabi kalçalardan kurtulacam diye hırpalamadan yapıyorum.geçensene diyet yaptım çokda kolay olmuştu hiç zorlanmamıştım ama neden bu sefer zorlanıyor gibiyim.neyseki burdayım sizlerle beraber adapte olmaya çalışıyorum ve inanıyorum ki kiloları verecem .
canım ben tam anlamıyla spor yamasamda hareketlerimi aksatmadan yapmaya çalışıyorum.göbeğim için oturduğum yerden bile eğilip doğruluyorum göbek egzersizi oluyormuş.
inşallah cuma günü iyi sonuçlar yazarım buraya .
bu arada canım kocişim evde baskülüm vardı ama birde dijital getirmiş emin olayım diye .şu anda ikiside aynı kiloyu gösterdi .hadi hayırlısı inşalah cumaya kadar 1_2 kilo atarım
tekrar olursa faydalı linkler yada yağ yakıcı çaylar paylaşalım olurmu kızlar.
ben funda yaprağı (göbek yağlarını eritiyor)
biberiye
mısır püskülü
bunları bir arada kaynatıp içiyorum hepsininde yağ yakıcı özelliği var .netten baktım doğrumu diye evet doğru şimdi günlük demleyip içiyorum.
yalnız içtikten sonra idrara fazla çıkarıyom su yolu ediyorum wc kapısını kaydirigubbakcemile3 sanırım birikmiş toksinler bu yolla vücuttan atılıyor .herkesin bünyesinde aynımı bilmiyorum bende böyle oluyo içince
sizlerle daha iyisini başaracağıma inanıyorum :lepi:

demek yalnız değilmişim tartılma konusunda:)
arkadaşlar form çaylarından kullanıyor musunuz?birçok markanın var.esmeryarimin yaptığı çaydaki bitkiler bunlarda da mevcut.ama her gün kullanmak nasıldır?vücut alışınca sorun olmaz mı?ben akşam oldukça kaçırdım ölçüyü evde form çayından buldum hemen bir tane demledim.faydası oldu mu beni rahatlattı mı anlamadım açıkçası??

kızlar form çayını bilmiyorum ama ben yeşil çaydan çok memnunun kullanmayan varsa şiddetle tavsiye ediyorum esmer yarim inşallah istediğin kiloya ulaşırsın hepmizi ulaşırız biraz zor olur ama sonuç mükemmel olur geceleri tutun kendinizi çok acıkırsanız turşu suyu için annem evde yapar turşuyu suyunuda ben içiyorum arada akşamları yoksa bende duramıyorum mutfağa uğramamaya dikkat edin acıktıkcada su içelim oda çok yararlı oluyor

DR. ENDER SARAÇ’ın 5X5 METABOLİZMA HIZLANDIRICI ÇAYI… Bitki çayı,beşi bir yerde, kekik,mate,biberiye vs… adı her neyse tek başına bunlardan mucize beklemeyin, unutmayın hareket ve az yemek… hepsi irade olayı anlayacağınız… sağlıklı günler…

ÇAY MALZEMELERİ

BİBERİYE bir büyük tutam
KEKİK bir küçük tutam
MATE bir küçük tutam
YEŞİL ÇAY bir küçük tutam
FUNDA YAPRAĞI bir küçük tutam

5- 6 DK DEMLENDİRİLİP GÜNDE AÇIK OLMASI KAYDIYLA 2 ADET İÇİNİZ. ŞEKER VE TATLANDIRICI KULLANMAYINIZ.

HAMİLELERDE İSE GÜNDE 1 KEZ AÇIK OLMASI KAYDIYLA İÇİLEBİLİR.

EĞER ÖDEM SORUNLARINIZ VARSA İÇERİSİNE BİR TUTAM MISIR PÜSKÜLÜ VE KİRAZ SAPI İLAVE EDEBİLİRSİNİZ…

bacılarım buda metobolizma hızlandırıcı kilo vermemiz durunca hemen bunu yapalım bünye bir süre sonra kendini korumaya geçiyor bildiğiniz gibi ama ben denemedim bunu ancak bayramm sonrası gibi görünüyor

tam şu beşi bir yerde çayından bahsedecektim ki nereus benden önce davranmış:)ellerine sağlık:)benim komşum kullanıyordu bu çaydan o çok memnun aynı zamanda tok tuttuğunu da söylüyor.bir de ödem atmak için yıllardır maydanoz ve limonu kaynatıp suyunu içermiş.hımmmmmm ben de şu beşi bir yerde çayından yapmaya çalışacağım.bu akşam giderken aktara uğrasam fena olmayacak.başladığımda sizleri de bilgilendiririm kızlar

selam kızlar.kilo verme sorununu kafama çok takıyorum bu sabah akmeksiz az kahvaltı etim öğlende çok az yemek yedim ama gerçekten az iki kaşık falan.ama az önce ölçüyü kaçırdım biraz,oyüzden moralim bozuldu.ama akşam en son 6 da yicem birşeyler.oda bir fincan çorba içine 1 dilim kepek ekmeği doğrayıp.ondan sonra da çok acıkırsam 1 meyve yerim.aslında bir yürüyüş bandı alsam ne güzel olur ama şu sıralar mümkün değil.bebek olunca öyle ha deyince spor falan olmuyor ama ne bileyim bundan sonra sabah 6 da kalkıp eşim işe gitmeden spor yapacam ama evde dışarısı o saatte buz gibi oluyor.ya varya en azından 2 kilo versem psikolojim düzelecek.yani bilecemki evet işe yarıyor.birde bundan sonra suyumu hep ılık içmeye karar verdim umarım işe yarar.

bisi değil canım herşey sizin için a.s.
turşu suyunu bilmiyordum ya içmeyeyim artık ozaman

demek yalnız değilmişim tartılma konusunda:)
arkadaşlar form çaylarından kullanıyor musunuz?birçok markanın var.esmeryarimin yaptığı çaydaki bitkiler bunlarda da mevcut.ama her gün kullanmak nasıldır?vücut alışınca sorun olmaz mı?ben akşam oldukça kaçırdım ölçüyü evde form çayından buldum hemen bir tane demledim.faydası oldu mu beni rahatlattı mı anlamadım açıkçası??
canım benim ben bu dediğim bitkileri kaynatırım sürekli aşırıya kaçmadan ben günde 3 fincan içiyorum sabah öğlen akşam istersen sen öğlen ve akşam iç hiç bir yan etkisi yok canım yemeklerden sonra çok rahatlattığını içtikten sonra fark edeceksin .şişkinliği alıyo anlıyacan .ben memnunun tatlım
kızlar form çayını bilmiyorum ama ben yeşil çaydan çok memnunun kullanmayan varsa şiddetle tavsiye ediyorum esmer yarim inşallah istediğin kiloya ulaşırsın hepmizi ulaşırız biraz zor olur ama sonuç mükemmel olur geceleri tutun kendinizi çok acıkırsanız turşu suyu için annem evde yapar turşuyu suyunuda ben içiyorum arada akşamları yoksa bende duramıyorum mutfağa uğramamaya dikkat edin acıktıkcada su içelim oda çok yararlı oluyor
evet canım sende haklısın yeşil çayda çok faydalı hatta söylediğim bitkilere ekleyip de demlene bilir benimde yeşil çayım var arada diğer bitkilerle harmanlayıp içiyorum
su alışkanlığım yok malesef içmediğim gün aklıma bile gelmiyo ben bugün hiç su içmedim diye şimdi isteksizde olsam içiyorum özellikle yemeklerden önce içiyorumki tokluk hissi versin diye faydası oluyo açlık kalmıyo.geceleride acıkınca meyveye saldırıyorum yemek yemektense meyve en iyisi.offf ya ne meyve ne su alışkanlığım var mecburiyetten yiyorum artık .

ben çayı nasıl demlediğimide açıklayayım isterseniz
1 tatlı kaşığı funda
1 tatlı kaşığı biberiye
bir tutam mısır püskülü
isteğe bağlı tabi 1 tatlı kaşığıda yeşil çay
içeceğim kadar yani 3 fincan (bunlarıda fincan büyüklüğüne göre ayarlayın yalnız) suyu kaynatıyorum su kaynayınca harmanladığım bitkileri atıp demlendikten sonra içiyorum .
soğuk pek güzel olmuyo sıcak tavsiye ederim en azından çayın tadı kötü gelmiyo a.s

nereus canım bu beşi biyerdeyi bende kullandım ama bi faydasını görmedim açıkcası .memnun kalmadım .bende biişe yaramadı .inşallah kullanan arkadaşlarda faydası olur

selam kızlar.kilo verme sorununu kafama çok takıyorum bu sabah akmeksiz az kahvaltı etim öğlende çok az yemek yedim ama gerçekten az iki kaşık falan.ama az önce ölçüyü kaçırdım biraz,oyüzden moralim bozuldu.ama akşam en son 6 da yicem birşeyler.oda bir fincan çorba içine 1 dilim kepek ekmeği doğrayıp.ondan sonra da çok acıkırsam 1 meyve yerim.aslında bir yürüyüş bandı alsam ne güzel olur ama şu sıralar mümkün değil.bebek olunca öyle ha deyince spor falan olmuyor ama ne bileyim bundan sonra sabah 6 da kalkıp eşim işe gitmeden spor yapacam ama evde dışarısı o saatte buz gibi oluyor.ya varya en azından 2 kilo versem psikolojim düzelecek.yani bilecemki evet işe yarıyor.birde bundan sonra suyumu hep ılık içmeye karar verdim umarım işe yarar.

as hoşgeldin a.s.
ahh tatlım ahhhh sendemi kafaya takanlardansın benim gibi .bende çok takıyorum galiba bu yüzdende bi ilerleme yok şimdilik.aslında herşeyi kafada bitirmek gerekiyor. yavaş yavaş verecez bir anda değil.bi seferde kilo almadık ki bi seferde kilolara veda edelim öyle değilmi canım.
inşallah canım hepimizde birbirimize desteklerimize kilolarımıza veda edecez inanıyorum buna .sende bende ve diğer takan arkadaşlarda öncelikle bunun sıkıntısını aklımızdan silmemiz gerekiyor.nekadar zayıflıyacam dersen beyim okadar açıkmaya meyilleniyormuş biliyormuydunuz . a.s

X