Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Cabuk Yağlanan Saçlar için Ne Yapmalı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
aynı sorun bendede var kızlar yaa denemediğim şampuan kalmadı elma sirkesi filanda fayda etmedi 2 günde bir saç yıkamaktan bıktım artık düzleştiriyorum ertesi gün yıkayıp bidaha yapıyorum.iyce yıpranıyo saçlarım yaa :çok üzgünüm:

blendaxın yağlı saçlar ıçın şampuanı diğerlerıne oranla bıkaç gun daha yağlanmayı gecıktırıyor tavsıye ederım

saçlarındaki yağlanma cildinde de varsa ve sivilcelerin falan varsa bu ciğerden kaynaklanabiliyomuş aklında olsun Allah korusun ama bi tahlillerine baktır derim kolesterol ya da ciğerinde yağlanma olabilirmiş . arkadaş yüzüne sürmediği şey kalmadı onun yaptığı bakımı ben yapsam cildim bebek olurdu ama onda hiçbi etki göstermedi en son bi cildiye hiçbi uygulaman bi işe yaramaz sırtında saç derinde de yağlanma var kan değerine ve cildine bak dedi . amannnnnn kötü kötü konuştum ama şunu da söyliyim elma sirkesinin kepeğe iyi geldiğini c vitamini içeren limon portakal falan gibi besinlerin de yağlanmayı engellediğini duymuştum .bol su içmen de ekstra önerim olsun en jkısa zamanda çözüm bulman dileğiylekaydirigubbakcemile5

aynı dert bende de var..şımarık şeyler 2 günde bir yıkanmak istiyolar kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
bende blendax kullanıyorum bu aralar 3 günde bir yıkıyorum ama 3.gün baya kirleniyo.saçlarım alışsın diye yıkamıyorum 3gün sabrediyorum artık.bakalım saçlarımmı kazanıcak bu savaşı ben mi :p =)))

3 günde bir yıkarım saçlarımı
Yağlıdır ve kepek'de vardır
Yağlanmayı ve kepeği önlemeyi , durulama suyuna elma sirkesi koyarak buldum..
Çok etkili bir çözüm değil ama en azından 3 gün dayanıyorlar..

Son düzenleme:
bnde çıldrmak üzeryim hem az saçım var hemde bir gün yıkamasm 1 aydr yıkanmıorm gbi duruyor ve ben 2 ay sora ewlenicem bu saçlrlamı allammm:KK43::sinifsinif:

yapmayın allah aşşkına 5-7 günde bir yıkarsan iğrenç kirli görünür onun yerine her gün yıka daha iyi..

saclarını kurutacaka sampuanlardan kullan mesela clear lımon ozlu sampuan benım acayıp kurutmustu

yaa yokmu kızlar kesin çözüm benim ikinci gün ble iğrenç oluyoo bıkdım hergün saç yıka.uçlar kuru dipler yağlııııı çözümm bulan yazsın lütfen şekerler

saçımı boyadığım sürece sorun yok
ama dipler çıkmaya başladığı andan itibaren vıcık vıcık saç diplerim
uçlar da kupkuru.
değil 1 hafta yıkamamak 1 gün yıkanmasam duramam
öyle kokuşacağına yağlansın daha iyi
ben şimdi hacışakir limon özlü yağlı sçlar için olan
şampuana başladım memnunum gibi
kremli şampuanlardan uzak duruyorum
bu biraz da olsa daha saçlarımı daha temiz hissetmemi sağlıyo

OTACI...
Daha önce forumda bir arkadaşın kullandığını ve iyi geldiğini okumuştum.
Ben TRESAN kullanıyordum fakat içinde silikon madde olduğunu görünce bıraktım.
OTACI'da silikon madde yok. En azından benim kullandığım 2 çeşitte yok.

1. si OTACI - ısırgan otlu dengeleyici şampuan ( üzerinde " normal ve yağlı saçlar için " ) yazıyor.
2. si OTACI - 10 bitki özlü şampuan ( üzerinde " normal ve yağlı saçlar için " )

Ben önce ısırgan otluyu denedim ve ilk gün dikkat etmemiştim 2. gün yağlanma olmadığını gördüm.

Fakat kokusu daha iyi olduğu için diğerine geçtim. Onu kullanıyorum şu an fakat hala yağlanma yok.

Fiyat ve Özellikleri: 7 TL civarında aldım 1 tanesini. Saçı biraz sert yapıyor diğer şampuanlara göre. Krem vs başka şeyler denemedim hiç.

Nerede bulabilirim: Ben GROSERi marketlerinde bulmuştum, başka nerede var bilmiyorum.

Not: Eskiden sabah yıkardım ve öğleden sonra şakaklarımda yağlanmayı görürdüm. Şimdi yine hergün yıkıyorum. fakat diğer gün sabaha kadar hiç yağ belirtisi olmuyor. Hergün yıkama nedenim kullandığım bir saç losyonu. Günlük sürmem gerekiyor.

Kullanıp etkisini gördükten sonra sadece dua etmeniz yeterli. Başka şey istemiyorum.

3 günde bir yıkarım saçlarımı
Yağlıdır ve kepek'de vardır
Yağlanmayı ve kepeği önlemeyi , durulama suyuna elma sirkesi koyarak buldum..
Çok etkili bir çözüm değil ama en azından 3 gün dayanıyorlar..

Elma sikesi gerçekten çok iyi...3 gün dayanıyor en azından.her banyodan sonra çıkmadan avucuma bir tatlı kaşığı döküp,eğilip saçıma sürerim.azcık kokuyo ama kurutunca hemen uçuyo...deneyin.....süprizzzzzdelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

limon saçı yıpratır hatta öldürür.Doğal olan herşeyin saçınıza iyi geleceğini sanmayın.

Saçınız hemen yağlanıyorsa haftada 1 yıkayın daha az yıkayın..siz sık yıkayınca saç derisinde sebum yıkama sıklığınıza orantılı olarak üretiliyor..

3-4 hafta boyunca saçınızı 5-7 günde 1 yıkayın..Buna dayanmak zor oalcak ama düzeldiğini görecekseniiz.

size kesinlikle katılıyorum.önceden saçlarım bu kadar çabuk yağlanmazdı.hatta yağlansa bile belli olmazdı.ancak ne zaman sık yıkamaya başladıysam bende de aynı sorun başladı.artık neredeyse 2 günde bir yıkamam gerekiyo.herkese tavsiyem sizinde dediğiniz gibi daha geç yıkamak. olumunekankayizsmile

Elma sikesi gerçekten çok iyi...3 gün dayanıyor en azından.her banyodan sonra çıkmadan avucuma bir tatlı kaşığı döküp,eğilip saçıma sürerim.azcık kokuyo ama kurutunca hemen uçuyo...deneyin.....süprizzzzzdelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

evet bende denemiştim işe yaramıştı.

avonun yağlı saçlar için kremi var mavi kapaklı bana çok faydası oldu 4 yıldır kullanıyorum kokusuda çok hoş

ya dökülme için yapıyorum ısırgan suyunu farkettim yağlanmayı geciktirdi :KK28:

X