Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Cabuk Yağlanan Saçlar için Ne Yapmalı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

delphines

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2007
232
9
45
Arkadaşlar saçlarım yıkadıktan sonra ikinci gün yağlanıyor, fön çektiriyorum sadece 2 gün dayanıyor, saçımı yıkamaktan bıktım, yağlı saçlar için olan şampuanlar da işe yaramıyor, bildiğiniz bir çözüm varsa paylaşır mısınız?

delphines bu konuyu bende açmıştımm..

Saçlarını ıslatıyorsun.Sonra tuzla şampuanlarmış gibi yapıyorsun.Ondan sonra şampuanlıyorsun..

İyi geliyor gibi...

ay bu dert benide öldürcek bıktım artık :eek:klava::eek:klava:eek:rtunun ıcınde sureklı sımdı bıde calıstıgım ıcın Kötü Kazen bu dedıgınız cıdden ıse yarıomu tuzla ovmak baska onerı varmı

tuzla ovmayı denemiştim ben gercekten işe yarıyor. şimdi yağlanma sorunum yok limonun da yağlanmaya iyi geldiğini duymuştum ama nasıl uygulandığı konusunda bir fikrim yok

tuzla ovmayı denemiştim ben gercekten işe yarıyor. şimdi yağlanma sorunum yok limonun da yağlanmaya iyi geldiğini duymuştum ama nasıl uygulandığı konusunda bir fikrim yok

limon saçı yıpratır hatta öldürür.Doğal olan herşeyin saçınıza iyi geleceğini sanmayın.

Saçınız hemen yağlanıyorsa haftada 1 yıkayın daha az yıkayın..siz sık yıkayınca saç derisinde sebum yıkama sıklığınıza orantılı olarak üretiliyor..

3-4 hafta boyunca saçınızı 5-7 günde 1 yıkayın..Buna dayanmak zor oalcak ama düzeldiğini görecekseniiz.

selam arkadaşlar çam terebentin saçları güçlendiriyor, dökülmesini engelliyo ve yağlı saçlara da fayda ediyor ama doğru kullanıldığında.yaklaşık 200ml şmpuanın içine 10 damla kadar yada 1tatlıkaşığı kadar ve badem yağını da ilave edin çalkalayın.2 den fazla şampuanlama yapmayın smpuanın ağzını açık bırakmayın çünkü çamterebentin uçucudur.sakın direk başınıza sürmeyin kuvvetlidir saç derinizde tahrişe neden olur.bide saçlarınızı ılık suyla yıkayıp az ısı da kurutursanız yağlanma azalıyor.

limon saçı yıpratır hatta öldürür.Doğal olan herşeyin saçınıza iyi geleceğini sanmayın.

Saçınız hemen yağlanıyorsa haftada 1 yıkayın daha az yıkayın..siz sık yıkayınca saç derisinde sebum yıkama sıklığınıza orantılı olarak üretiliyor..

3-4 hafta boyunca saçınızı 5-7 günde 1 yıkayın..Buna dayanmak zor oalcak ama düzeldiğini görecekseniiz.

Katılıyorum. Ben 4 gün dayandım yıkamadan, ilk hafta kötü görünüyodu ama 2-3 hafta içinde düzeldi. Şimdi 3 günde bir yıkıyorum. Bu sürede yağlı saç için şampuan kullanırsanız yeterli olur. Saçı sık yıkamak beslenmesini engelliyor. Bir de tuz, limon sürmeyin kafanıza doğrudan, saç derisini kurutur kepek yapar.

Bir çorba kaşığı adaçayı ve bir çorba kaşığı biberiyeyi 300 gr. kaynar suda çay gibi demleyip süzün. İçerisine bir çorba kaşığı elma sirkesi karıştırın. Soğuduktan sonra bir yumurta sarısı ilave edin. Karışımı saçınıza sürüp iki saat bekleyin. Daha sonra durulayın.

benimde saçlarım çok yaglı nerdeyse hergün yıkıyorum çünkü kokusuna dayanamıyorum çok igrenç görünüyo bunun pratik bi yolu yokmu mesela hangi şampuan ii gelir ?

Katılıyorum. Ben 4 gün dayandım yıkamadan, ilk hafta kötü görünüyodu ama 2-3 hafta içinde düzeldi. Şimdi 3 günde bir yıkıyorum. Bu sürede yağlı saç için şampuan kullanırsanız yeterli olur. Saçı sık yıkamak beslenmesini engelliyor. Bir de tuz, limon sürmeyin kafanıza doğrudan, saç derisini kurutur kepek yapar.
ikinci günde berbat durumda oluyo.hadi dayanalim da,o sacla disari nasil cikicam onu düsünüyom:sm_confused:
sapka yada basörtüsü takip desemmi acabaCADIARZU
gönül diyo kazittir hepsini olsun su kabagi gibi :nazar:

Bir çorba kaşığı adaçayı ve bir çorba kaşığı biberiyeyi 300 gr. kaynar suda çay gibi demleyip süzün. İçerisine bir çorba kaşığı elma sirkesi karıştırın. Soğuduktan sonra bir yumurta sarısı ilave edin. Karışımı saçınıza sürüp iki saat bekleyin. Daha sonra durulayın.

her yikamada mi yapmak gerekiyor acabaCADIARZU

aynı dert bende de var...
eskiden yoktu birden bire çıktı başıma.

dayandım 1 hafta 1 buçuk hafta yıkamadım saçımı.. öyle iğrenç iğrenç gezdim ortalarda
ıykkk kafamçokkarıştı

bir hevesle banyo yaptım gittim birde fön çektim anam 2 gün sonra gene yağlı..
hemde o kadar yağlanıyor ki zanedersin ki kafama zeytin yağı boşaltmışlar..

tuz olayına girmicem hiç... bir de kepek sorunuyla karşı karşıya kalırsam bilemem artık.. :a015:

Bende yağlı saçlardan çekenlerdenim.Kullanmadığım şampuan ilaç kalmadı,dünyanın paralarını verdim şampuanlara..
Hacı şakir sabunu kullanıyorum şimdi sonra fön çekiyorum 2 günün sonlarına doğru yağlanmaya başlıyor..

Kızlar bazı saç derileri en ufak güneş yada rüzgar gördükleri anda yağlanmaya ve garip kokmaya başlarlar , kardeşimin saç tipi de aynı sizinkiler gibi ve ne yapsa ne etse bi çözüm bulamadı .. Oda bu sorunla yaşamaya alıştı.. Yağlı saçlar için en iyi gelen şampuan blendax bence o da saçları kabarttığı için bazen istenmiyor ama yağlı saçlar için en iyi çözümü o sunuyor.. Denemenizi öneririm ince telli ve yağlı saçlar için olanını.. Ama sık yıkamayın 3 günde 1 yıkamaya çalışın.. Otacının bitkisel sabunu da süperdir sabun kullanmak isteyenler için..

Aynı dert bendede var denemek lazım blendax şampuanı ve tuzu inş. faydalı olurbilmiyorumkismile

arkadaşlar ben de 2 hafta önce elseve'in arı sütü özlü şampuanını kullanmaya basladım 2 günde bir yağlanan saçlarım daha uzun sürede yağlanmaya başladı çok memnunum bi de yumusacık yaptı saçlarımı krem kullanmama gerek kalmıyor.

kızlar ben yağlı saçlar için şampuan kullanmaya başladım yaklaşık 1 ay önce,güzelim saçlarımı mahvettim.Saç derisi inat yapıyor sanki daha çok yağlanıyor,normal saçlar için olan şampuanları kullanmayı deneyin.3-4 yıkamada etkisini göreceksiniz.

ben bi dergide bebek pudrası sürün saç diplerinize diye okumuştum ama denemedm bilmiyorum :)
tabi bu günü kurtarmak için olan bi yöntem

X