Cilt Bakımı Ürünleri Cilt bakımında Bitkisel yağlar: Kullanım tecrübeleri paylaşım alanı

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
E

EU1

Ziyaretçi
HAYDİ KIZLAR CİLDE İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLERDEN VE YAĞLARDAN BAHSEDELİM.BEN KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI VE BUĞDAY YAĞINDAN ÇOK MEMNUN KALDIM.PORSELEN GİBİ YAPIYOLAR VALLA.BİRDE AKTARDAN KİL ALDIM PEİLİNGİMİ ONUNLA YAPIYORUM.HA BİRDE YULAF EZMESİ ALDIM AKTARDAN O DA SİYAH NOKTALAR İÇİN BİREBİR.GÖRÜŞLEİNİZİ BEKLİYORUM .PAYLAŞALIM PAYLAŞTIKÇADA ÖĞRENELİM KIZLARa.s:dance:

kayısı yaği
kayısı çekirdeği yaği
bugday yaği
jojoba yaği
biberiye yağı
kantaron yaği
üzüm cekirdeği yaği
portakal yaği
cilek esansı yaği
limon yaği
gül yaği
yasemin yaği
havuc yaği
tatlı badem yaği
kakao yaği
papatya yaği

bunların herbiri bi işe yariyor
banyo suyuma kattiğim var
bi kaç tanesini kariştirip cildime masajla uyguladıgım var(dı)
çok faydalarını gördüm
tonla para doktugum hiç bir kozmetik/dermokozmetik başaramadi onların yaptigini
ama uzun zamandır bıraktım yapmiyorum bişi
bu yağlar sayesinde kendini çarçabuk toparlayan bi cildim oldu
neyi nasıl kullandıgımı yarın yazarım
bugun pek keyfim yok :icecream:

a.sVayy seninde kullanmadığın kalmmış manşallah en çok memnun olduğunu ve ne işe yaradıklarını yazarsan sevinirim

HAYDİ KIZLAR CİLDE İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLERDEN VE YAĞLARDAN BAHSEDELİM.BEN KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI VE BUĞDAY YAĞINDAN ÇOK MEMNUN KALDIM.PORSELEN GİBİ YAPIYOLAR VALLA.BİRDE AKTARDAN KİL ALDIM PEİLİNGİMİ ONUNLA YAPIYORUM.HA BİRDE YULAF EZMESİ ALDIM AKTARDAN O DA SİYAH NOKTALAR İÇİN BİREBİR.GÖRÜŞLEİNİZİ BEKLİYORUM .PAYLAŞALIM PAYLAŞTIKÇADA ÖĞRENELİM KIZLARa.s:dance:

gizemcim yağları ne kadar zamandır kullanıyorsun fazla uzatmayın arkadaşlar böyle yağları kullanmayı benim arkadaşım kullanıyordu ve kuru bi cildi olmasına rağmen cildinde o kadar kötü beyaz beyaz yağ butoncukları oluştu ki.. ve malesef sivilce gibi sıkıncada gitmiyor.. BU arkadaşım operasyon geçirdi yağ butoncuklarından ötürü... bu yağlar tek başına kullanılmıyor karıştırılarak kullanılıyor ve sadece bikaç damla... kil ve yulaf ezmesi çok iyidir bunları abartmamak kaydıyla haftada 1 banyodan sonra kullanabilirsiniz ve memnun kalırsınız :)

sevgiyle kalın kızlar a.s.

gizemcim yağları ne kadar zamandır kullanıyorsun fazla uzatmayın arkadaşlar böyle yağları kullanmayı benim arkadaşım kullanıyordu ve kuru bi cildi olmasına rağmen cildinde o kadar kötü beyaz beyaz yağ butoncukları oluştu ki.. ve malesef sivilce gibi sıkıncada gitmiyor.. BU arkadaşım operasyon geçirdi yağ butoncuklarından ötürü... bu yağlar tek başına kullanılmıyor karıştırılarak kullanılıyor ve sadece bikaç damla... kil ve yulaf ezmesi çok iyidir bunları abartmamak kaydıyla haftada 1 banyodan sonra kullanabilirsiniz ve memnun kalırsınız :)

valla ben iki haftadır hergün nemli pamuğa bikaç damla dökerek kullanıyorum eğer öyleyse biraz daha az kullanayım cnm zaten kille yulafıda haftada bir filan kullanıyorum cnm bunu öğprendiğim iyi oldu ilerde sıkıntı çekmemek için teşkürlera.s.

passione canım pardon nikleri karıştırmışım.arkadaşlar bende bugday yagı ve biberiye yagı kullanıyorum cildime siyah noktalara iyi geldi

passione canım pardon nikleri karıştırmışım.arkadaşlar bende bugday yagı ve biberiye yagı kullanıyorum cildime siyah noktalara iyi geldi

bende kimi kızdırdım diye düşünüyorum cnm ya:) daha üye olalı iki üç gün oldu sifatah yani.daha kimseye bulaşmadım valla:) buğday yağından bende memnunum ama fazla sürme olur mua.s

kısım kısım açıklıyayım arkadaşlar

kayısı yaği + bugday yaği+ jojoba yaği (arzuya göre üzüm çekirdeği yagi ve kantaron yagı da eklenebilir)
bunları birbirleriyle kariştirarak (kayısı yagi digerlerinin yarısı kadar katılacak)
yatmadan evvel kükürtlü sabunla yıkadıgım yüzüme masaj seklinde uygulayıp yattim 1 ay boyunca
sabahları kalktıgınızda cildinizdeki pariltiya inanamıyorsunuz inanın yerimseniben
ciltteki sarkmalara, izlere, pütürcüklere, kırısıklıklara karşı birebir
yaşım geregi henüz sarkma ve kırışma gibi problemlerim yok ama ileriki yaslarda daha diri bir cilt için kullanmakta fayda görüyorum şakkıdı

kısım kısım açıklıyayım arkadaşlar

kayısı yaği + bugday yaği+ jojoba yaği (arzuya göre üzüm çekirdeği yagi ve kantaron yagı da eklenebilir)
bunları birbirleriyle kariştirarak (kayısı yagi digerlerinin yarısı kadar katılacak)
yatmadan evvel kükürtlü sabunla yıkadıgım yüzüme masaj seklinde uygulayıp yattim 1 ay boyunca
sabahları kalktıgınızda cildinizdeki pariltiya inanamıyorsunuz inanın yerimseniben
ciltteki sarkmalara, izlere, pütürcüklere, kırısıklıklara karşı birebir
yaşım geregi henüz sarkma ve kırışma gibi problemlerim yok ama ileriki yaslarda daha diri bir cilt için kullanmakta fayda görüyorum şakkıdı

Canım ama kayısı yağı cilde sürülmezki yasakkelimekayısı çekirdeği yağı sürülür kayısı yağı masaj yağı olarak kullanılıyor.bunu bana bi kaç aktar söyledi onu yerine kayısı çekirdeği yağı katsak tam süper olur ben bu karışı bi deneyeyim bakalım üçüde var ne de olsa ev aktar gibi.yağlardan sorumlu devlet bakanı gibiiyim valla :dance:

Kizlar,uzum cekirdegi yagini direkt uygulayabilirmiyiz acaba,bir bilginiz varmi?

Kizlar,uzum cekirdegi yagini direkt uygulayabilirmiyiz acaba,bir bilginiz varmi?

canım bu yağlar kimbilir kaç kilo meyveden elde ediliyo dolayısıyla ağır benim tavsiyem en azından nemli bir pamuğa dküp sürmen ben öyle yapıyoruma.sa.s.

geçenlerde gözaltı morluklarıma iyi gelir ümidi ile innova'nın gözaltı kremini aldım.2 gün sonra sabah kalkıp aynaya baktığımda kabus görüyorum sandım.
gözaltlarım 80 lik ninelerden beter öyle bir kırışma olamaz. hemen kestim kullanmayı ve aldığım yere binbir güçlükle iade ettim.sonra gözaltlarımı düzeltmem 1 haftamı aldı. nasılmı?

badem yağı, soya yağını karıştırdım 1 -2 günde normale döndü. şimdi eskisindende iyi.

kozmetik ürünmü artık asla..:kızgın:

arkadaşlar bende

limon yagı ( biraz yakıyor ama geçiyor)
bugday yagı
kayısı yagı
havuç yagı

bunları karıştırıp aksamları temiz cildime masaj yaparak sürüyorum.. inanılmaz.. cildimdeki ışıltı ve düzelmeyi etrafımdaki herkes farketti

kil ve yulaf unu çok çok faydalı cilde.bana çok iyi gelmişti.yağlardan sadece kayısı yağını kullanıyorum.

selam kızlar..ben kaysı yağı kullanıyorum.cildim çok pürüssüzleşti lama bi ara ben de iki üç tane yağı beraber kullanıyodum,cildimde bi kaç tane beyaz torba oluştu ve daha da gitmedi.çok uğraşmayalım yüzümüzle..:1no2:

zeynep cim yulaf ezmesini un haline getiriyorsun.kil+yulaf unu+buğday yağı karıştırıp peeling yapıyosun.karışımın içeriği birazda senin yaratıcılığına kalmış. cilt tipine göre çeşitli bitkisel yağlar kullanabilir hatta sadece klorsuz su ile de yapabilirsin.

anlattığın için teşekkür ederim...a.s.a.s.a.s.a.s.

benden de size küçük bir öneri gül yağı yaklaşık 6 7 ay oluyor belirli aralıklarla kullanıyorum cildimi pırıl pırıl yapıyor ve inanılmaz temizliyor ilk sürüşte azıcık yanma hissi uyandırabilir ki gayet normaldir, yalnız bi soru buğday yağına takıldım teccrübesi olan var mı

selam arkadaşlar bende buğday yağını aldım ama kullanmaya pek cesaret edmedim. benim cildim karma ve çenemde sivilce izleri var geçmeyen. acaba onlar için kullansam nasıl olur. yada önereceğiniz başka bir bitkisel yağ varmı

duyduğuma göre bu yağlar yüzdeki tüyleri besleyip çoğaltıyormu dikkatli olun

X