Cilt Bakımı Ürünleri Cilt bakımında Bitkisel yağlar: Kullanım tecrübeleri paylaşım alanı

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
duyduğuma göre bu yağlar yüzdeki tüyleri besleyip çoğaltıyormuş dikkatli olun

kahve içmeyi çok severim içtikten sonra fincanın içinde kalan telvesiyle yüzümün yağlı kısımlarına hafifçe bastırarak masaj yaparım arkasından cilt sabunuyla yıkarım sizde deneyin çoooook süper olacaktır eminim........

ben şimdi kantoron yağını deniyorum..geçenlerde yanağımda bir sivilce çıktı farkında olmadan yara yapmışım orayı kantoron yağını bir sürdüm ertesi güne az birşey kaldı şimdi lekesi bile yok..ameliyat izimede sürüyotum..gerçi ameliyat olalı altı ay oldu ama deneyeceğim..geçiriyomuş ööle okudum

slm ılal arkadasım kantoron yagının hangısını aldın acaba.ben de aldım aktara sordum cılt ıcın kırmızı ve sarı renkte varmıs dıye.oda bana kırmızı renkketı kantoron yagını bulmak zor dedı.bende kayısı cekırdegı yagı aldım.senın kı hangı renkdı acaba
tesekkurler
a.s.

slm ılal arkadasım ben sadece cıldımı beslesın dıye ve sıvılce ızı vardı 2 adet onlara ıyı gelır dıye hem kantoron yagını ve hemde kayısı cekırdek yagını duymusdum bu forumda.neyse dun gece surdum kayısı cekırdegı yagını herıf benı odaya sokmadı ne kokuyon ole dıye:çok üzgünüm:. dedıgın gıbı yaglar kotu kokuyo.buda ole.nasıl desem sac bakım yagı olurya bole ıgrence yakın ama cok cok da kotu degıl. ama sunu bılkı kayısı cekırdegı yagıda bıraz kotu kokuyo. oyuzden aksamları onermem evlı ısen.:1closedeyes::mymeka:
sevgılera.s.

kızlar benim cildim çok kuru zeytinyağı kullanıyorum ve arada bir e vitamini kürü yapıyorum...buğday yağında takıldım.... kullananlar tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.......kuru ciltlere faydası varmı buğday yağının.......

BOGURTLEN YAGI

C vıtamını ıcerır.Cıldı Canlandırmak ıcın yuz ve vucutmaskelerınde kullanılabılır.Cılde ve saclara denge ve canlılık saglar.Cılt Temızlıgınde guclu bır tonık olarak onerılır.
KULLANILIŞI:
Peelıng seklınde baz yaglarla karıstırılıp yuzde ve vucutda cıldı canlandırıcı olarak kullanılır.banyo suyuna 1 fıncan eklenerek cıldı yumusatır.saç diplerine parmak uçlarıyla firiksiyon olarak uygulanır.Tonık olarak 1 fıncan suya 5 veya 6 damla damlatılarak cılt temızlenır.

bitkisel yağ kataloğundan ve netten edindiğim bilgilerle, asıl sorunum olan cilt lekelerine iyi gelen yağları karıştırdım. Temiz cilde yine benim karıştırdığım elma sirkesi limon suyu karışımını tonik niyetiyle bir güzel sildim ve karışım yağlarını kullandım. Sonuç mu? MÜKEMMEL şiddetle tavsiye ediyorum

gözaltlarımda burun kenarımda kılcal damarlar belirgin,bunun için at kestanesi yagı aldım.göz altlarıma sürsem yag butonları oluşurmu acaba?bide yüzümün diger bölgelerinede her gün sürsem yan etkisi olurmu?kılları beslemek gibi.bilginiz var mı acaba

kızlar at kestanesi yağı hakkında fikriniz yok mu

erguvan bence göz altına birşey sürme çünkü orası cok hassas walla ben forumları hep takip ediyorum ama göz altına iyi gelen bişey pek göremedim bide göz altı için farklı farklı yağ kullanan arkadaşlar vardı ilk etapda iyi diye yazmışlardı ama sonraları cok kötü oldugunu da yazmışlardı bilgin olsun hoşçakal:1hug:

slm ılal arkadasım kantoron yagının hangısını aldın acaba.ben de aldım aktara sordum cılt ıcın kırmızı ve sarı renkte varmıs dıye.oda bana kırmızı renkketı kantoron yagını bulmak zor dedı.bende kayısı cekırdegı yagı aldım.senın kı hangı renkdı acaba
tesekkurler
a.s.

kalimero arkadaşım bende kantoron yağı aldım, rengi kırmızı. belki kırmızı olanını bulamazsan almak istersin diye yazıyorum sanırım sende istanbuldasın ben kadıköyden aldım 3,50ytl :1hug:
hoşçakal

tesekkurler
a.s.

pardon kalimero dicektim ilal demişim:eek::eek:

jurist yardımcı oldugun için çok teşekkür ederim.sanırım kullanmayacagım

HAYDİ KIZLAR CİLDE İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLERDEN VE YAĞLARDAN BAHSEDELİM.BEN KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI VE BUĞDAY YAĞINDAN ÇOK MEMNUN KALDIM.PORSELEN GİBİ YAPIYOLAR VALLA.BİRDE AKTARDAN KİL ALDIM PEİLİNGİMİ ONUNLA YAPIYORUM.HA BİRDE YULAF EZMESİ ALDIM AKTARDAN O DA SİYAH NOKTALAR İÇİN BİREBİR.GÖRÜŞLEİNİZİ BEKLİYORUM .PAYLAŞALIM PAYLAŞTIKÇADA ÖĞRENELİM KIZLARa.s:dance:

merhabalar, bende kayısı çekirdeği yağını ve buğday yağını göz altımdaki morluklar için kullanmak istiyorum sen ikisini bir mi kullanıyorsun yoksa ayrı ayrı mı bir kullanıyorsan nasıl karıştırdığını soracaktım miktarları aynı mı koydun cvp yazarsan sevinirim.

kızlar at kestanesi yağı hakkında fikriniz yok mu

at kestanesi pekçok sağlık alanında kullanıldığı gibi güzelliktede kullanılan ve oldukça ii sonuçlar veren bir bitkidir..kırışıklık için çok iddalı olan bu ürünün kozmetik sanayindede son yıllarda çok tercih edilmiştir..at kestanesinin kremini aktarlardan bulabilirsin..göz çevresi,yüz ve boyundaki kırışıklıklara ve elastikiyet kaybına oldukça etkilidir..zaten googldanda at kestanesi diye yazarsan faydalarını ordan bulabilirsin..ben aktardan aldım kullanmaya başladım..düzenli kullanırsan diğer kullandığım herşeyden daha faydalı olduğunu görürüsün..bir haftadır kullanıyorum ve çok güsellll

kızlar aranıza yeni katıldım sizie bir tavsiye buğday yağı susam yağı jojoba yağı kayası çekırdeği yağıgül yağı bu beşini eşit oranlarda bir şişenin içinde karıştırın gün aşırı akşamları temizlenmiş cildinize sürün süper bir ciltle karşı karşıyasınız karma ve yağlı ciltler için süper ben kullanıyorum kaydirigubbakcemile5

kızlar benim cildim çok kuru zeytinyağı kullanıyorum ve arada bir e vitamini kürü yapıyorum...buğday yağında takıldım.... kullananlar tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.......kuru ciltlere faydası varmı buğday yağının.......

merhaba.zeytin yağı ve e vitamini kürünün nasıl yapıyorsun.Anlatırsan çok sevinirim :1rolleyes:

kızlar ben de aktarımın tavsiyesi ile buğday-kayısı çekirdeği-portakal yağı karışımını her gün kullandım.
ama sivilce çıkmayan yüzümde koca koca sivilceler çıkardığı ve göz çevremde aşırı kırışma yaptığı için anında bıraktım.
her yağ, herkeste aynı etkiyi yapmıyor malesef...

naçizane tavsiyeler:

gözaltı morlukları için ve kırışıklıklar için; üzüm çekirdeği yağı ve kayısı yağını aktardan alın. eski bir krem kutusuna filan bir ikişer damla katın ve karıştırın. akşamları hafif masaj yaparak sürün...

ama asıl olan şu:

buğday yağı
kayısı yağı
zeytinyağı
susam yağı

bunlardan bir iki damla bir şişeye damlatın. içine 2-3 damla limon suyu koyun.

papatya kekik nane de katın.

1 aspirin ekleyin

ve gülsuyu ekleyin. ama gülsuyu biraz fazla olsun. hani o yağların satıldığı şişeler varya, onların 1/3 kadar

Not: bu karışımı çok yapmayın. az az yapın. sonuçta hazırlaması kolayç koca şişeye yapmayın yani. akşamları yüzünüzü yıkadıktan sonra bunu sürün ve yatın!

kesinlikle faydası var!!!!

bu kış jojoba yağı ve nar çekirdeği yağlarını özellikle banyodan sonra kullandım çok memnun kaldım. Jojoba yağı gerçekten güzel bir yağ. Shea yağıda aynı şekilde.

X