Günlük Sakızı ve faranjit, boğaz ağrısı

12 gün boyunca düzenli kullandım. Geniz akıntım rahatladı ama midemin ağrısından ölüyorum. Bırakalı iki hafta oldu nerdeyse ama mide ilacı da almama rağmen kötü bir midesi yaptı bana.

Deli gibi boğaz ağrım var 2 aydır çekiyorum boğazım kıpkırmızı antibiyotikler iyi de bitince geri başlıyor. İşin kötüsü kulak ağrım da oluyor. Sinüs rinse kullanmaya başladım ve biraz işe yaradı genzi rahatlatıyor da diğer kulağımı etkilemeye başladı. Yarın tıp fakültesinden randevu aldım. Bugün de sakıza başladım. 15 gün sonra gelişmeleri yazarım. Günde kaç tane çiğneyeceğiz?

bende günlüğü 10 gün kadar oldu kullanıyorum.boğazımda akıntı başladı sanırım iltihap çözülüyor.bir de koku var boğazımda sizde de oldu mu böyle kızlar bunlar iyiye mi işaret
benim günlük sakızından sonra boğaz akıntım çoğaldı.öyle bir tecrübe yaşayan var mı arkadaşlar aranızda

Sonra ne oldu acaba sizde? Benim de bir hafta içinde koku arttı ve sürekli akıntı başladı

Neredeyse bir aydır düzenli olmasada kullandım. Üstüne soğuk algınlığına yakalanıp öksürük de tutmuştu. Onun için dr un verdiği ilaçlar dışında günde iki kere zencefili rendeleyip bal ve limon zerdaçal karışımı kullandım kaşıkla içtim. Sakıza devam ettim bir ara kokulu geniz akıntısı çok geldi ve o sürede hiçbir şey yutamadım dersem olur ağrıdan. Sonra şikayetler oldukça azaldı bitmedi tabi ama işe yarıyor bence. Bununla beraber propolis ve probiyotik de içtim. Dr bademcik ameliyatı ve burun etleri için ameliyat dedi ilkbahara olmayı düşünüyorum o zamana kadar ne olacak göreğiz. Sakıza devam etmeyi düşünüyorum. Ağır bir faranjitse zaten sakız tek başına çare olamaz ama hafiflettşğini söyleyebilirim. Gerhangi bir yan etki yaşamadım.

Seohorse00
Burda yazdığınız şeyleri okudum bende faranjit ve alerjik astim var gunluk sakizi kullanan arkadaşlar faydasını gordunuzmu lutfen yazarmisiniz ben bir aydir bundan muzdaribim ve hala toparlayamadim kendimi

X