Günlük Sakızı ve faranjit, boğaz ağrısı

kızlar bu sakız değil ki taş resmeeen. nasıl çiğniyosunuz ki bunu? çiğnemeden ağzımda erisin dedim erimedi dee :uhm:

ben ölüyorummm boğaz ağrımdan kesmek istiyorum. kronik farenjit var bende , 20-30 günde bir tekrarlıyor ve andorex hicbir ise yaramamasına rağmen azimle onu yazmaları da delirtici.. kesmek istiyorum boğazımı cok ciddiyim.. vücudumun herhangi bir yerinde herhangi bir sey yok, boğazım mahvediyor tüm vücudumu, inanılmaz bir halsizlik arkasından dayıyor atesi, bir bas ağrısı cehennem azabı gibi de yutkunma güclüğü.. evde eşimle kağıda yazarak anlasıyoruz o derece..

benimki soğuktan falan değil de sacı kurutmamaktan(uclarına cok zarar veriyor kurutma makinası diye kurutmamaya calısıyorum bazen asağı tükürsem sakal yukarı tükürsem y,ne yer cekimi etkisiyle olan sakala oluyor.) ya da yüksek sesle şarkı söylemekten oluyor(şarkı söylemeye bayılırım ve eşim, arkadaslarım da beni dinlemeyi cok severler, beyonce-listen gibi zor sarkılar..)

neyse yani denicem insallah fark eder.

arkadaşlar bende de kansızlıktan kaynaklandıgını düşündüğüm kronik faranjit var.Kanım azaldığı zaman hemen kendini gösteriyor faranjit. Deli oluyorum. Kan serumlarını kullandıgım an geçiyor. ben de deneyeceğim.İnşallah bir çözüm olur.

Rahatsızlıgı Olan Arkadaslar Son Durum Nedir Geçtimi Hastalıgınız Bende Faranjit Oldum 1 Aydır Cekiyorum Lütfen Cevap Yazın

bugün kullanmaya başladım sakızı. kullanıpta fayda gören varsa yazsın Allah aşkına. tadı berbat sanırım devam edemeyeceğim.

arkdaslar gunluk bende de var ama sakız gıbı cıgnenmıyokı yutuluyo tas gıbı rengı kahve ve de faransıte ıyı geldıgını ılk kez duydum ben oss zamanlarımda zıhın acsın dıye yutuyodum :) bende de faransıt var ıyı gelırse yıne devam ederım de ya cok d,sert nasıl yutuyosunuz yoksa gunluk sakısı dıye mı aldınız ya da gunkluk dıye mı ot bu sonucta

ama okumamıssın, çiğnenecek yaznmıyor zaten..gayet iyi açıklama yapılmış.bende ilk kez deniyorum

ama alt taraflarda bı ark demıs gunde bı kez mı cıgnenıyor dıgerı tadı cok kotu demıs gunluk yutuluyosa tadı nasıl alınıyo anlamadım ben de kafam karstıgı ıcın sordum

Kendi denediğim ve sonuç aldığım bir yöntemi paylaşmak isterim.
Ciddi şekilde kronik faranjit rahatsızlığım vardı.Ne zaman saçım ıslak kalsa ne zaman soğuk içsem boğazım hemen ağrımaya başlar sesim kısılır hatta ateşlenirdim sonunda antibiyotik kullanmak zorunda kalırdım.Bir tanıdığım bana bir formül söyledi ve artık ne olursa olsun asla boğazım ağrımıyor.

Formül şu:
Aktardan "Günlük sakızı" alıyorsunuz.Günlük ağacı çamgillerden bir ağaç olup sakızı da çam sakızı gibi.
Bu sakızları gün içinde aklınıza geldikçe ağzınızda eritiyorsunuz acı bir suyu çıkıyor o suyu yutuyorsunuz.Ve bir hafta 15 gün buna devam edin devam ettikçe nasıl oradaki iltihabın söküldüğünü göreceksiniz.İyi yanı ise artık tekrar etmemesi oraya yerleşmiş rahatsızlıktan kurtulmuş oluyorsunuz.
Günlük sakızının 100 gr. ı 1-2 ytl arası oldukça fazla oluyor zaten bütün aile kullanabilirsiniz.

ama alt taraflarda bı ark demıs gunde bı kez mı cıgnenıyor dıgerı tadı cok kotu demıs gunluk yutuluyosa tadı nasıl alınıyo anlamadım ben de kafam karstıgı ıcın sordum

bak yukarıdaki alıntıda yutuluyor demiyor ok :KK3:

okudum cnm sagol :) gecenlerde yaptım zaten ve de acayıp acı o suyu varya ıgrenc bı daha da atmadım agzıma :)

he he banada ilk çok kötü geldi ama şifa niyetine dedim bikaç devam ettim gerçekten ilaçlardan daha etkili olduğunu anladım..bikaç ısrarla devam edince tadınada alışıyorsun çam tadı gibi tat oluşuyo alışkanlıkta

he he banada ilk çok kötü geldi ama şifa niyetine dedim bikaç devam ettim gerçekten ilaçlardan daha etkili olduğunu anladım..bikaç ısrarla devam edince tadınada alışıyorsun çam tadı gibi tat oluşuyo alışkanlıkta

ben baska yontemlere razıyım ama dayanamadım cnm ben ya bu ıgrenc tada cok acıı:KK5: sana afıyet olsun :KK34:

X