Günlük Sakızı ve faranjit, boğaz ağrısı

CUVCUV

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
1.232
7
Kendi denediğim ve sonuç aldığım bir yöntemi paylaşmak isterim.
Ciddi şekilde kronik faranjit rahatsızlığım vardı.Ne zaman saçım ıslak kalsa ne zaman soğuk içsem boğazım hemen ağrımaya başlar sesim kısılır hatta ateşlenirdim sonunda antibiyotik kullanmak zorunda kalırdım.Bir tanıdığım bana bir formül söyledi ve artık ne olursa olsun asla boğazım ağrımıyor.

Formül şu:
Aktardan "Günlük sakızı" alıyorsunuz.Günlük ağacı çamgillerden bir ağaç olup sakızı da çam sakızı gibi.
Bu sakızları gün içinde aklınıza geldikçe ağzınızda eritiyorsunuz acı bir suyu çıkıyor o suyu yutuyorsunuz.Ve bir hafta 15 gün buna devam edin devam ettikçe nasıl oradaki iltihabın söküldüğünü göreceksiniz.İyi yanı ise artık tekrar etmemesi oraya yerleşmiş rahatsızlıktan kurtulmuş oluyorsunuz.
Günlük sakızının 100 gr. ı 1-2 ytl arası oldukça fazla oluyor zaten bütün aile kullanabilirsiniz.

günlük sakızı ayrıca öksürüğe ve akciğer için birebir.paylaşımın için teşekkürler cnm

Bademcikler içinde faydalımı acaba bu günlük sakızı canım

Belki çok ileri düzeydeki bademcik rahatsızlığını çözmeyebilir ama kronik faranjitim iyileşti diyebilirim size.Çünkü ben uzun süre çağrı merkezinde çalıştığım için artık boğaz ağrısı bende geçmeyen bir şey olmuştu doktorum sürekli antibiyotik veriyordu ama şimdi birşey kalmadı.

canım bu sakız ciğneyerek mi kullanacağız yoksa şeker gibi mi emeceğiz anlamadım CADIARZU

canım bu sakız ciğneyerek mi kullanacağız yoksa şeker gibi mi emeceğiz anlamadım CADIARZU

Zaten küçük parçalar halinde oluyor sert birşey ama ağızda şeker gibi dolandırınca eriyor bir acı suyu çıkıyor onu yutmak lazım o zaman iyi geliyor.Ama o kadar da lezzetsiz birşey değil açıkçası. yerimseniben

arkadaşım paylaşımın için çok sağol benım annemde faranjit çok oluyor bır turlu geçmıyordu yarın ilk işim hemen denetecem 15 gün surekli çiğneyecek sanırım sonra tekrarlamıyormu

arkadaşım paylaşımın için çok sağol benım annemde faranjit çok oluyor bır turlu geçmıyordu yarın ilk işim hemen denetecem 15 gün surekli çiğneyecek sanırım sonra tekrarlamıyormu

aslında ben 15 gün bile denemedim 1 hafta yaptım ve bir daha olmadı tabi karda yatıp buzlu su içmeyin yinede :)

Yani sana ne kadar dua etsem azdır cüvcüv. Biz ailecek faranjit hastasıyız.
Allah ne muradın varsa versinŞeniza.s.

cüvcüvüm benimde kız kardeşimde var bu sorun onada aldırdım bu sakızlardan ilk başta inat etti çok acı diye ama zabit gibi dikildim başına her akşam kontrol ediyorum üstelik işede yaramaya başladı teşekkürler tavsiyen için

Kendi denediğim ve sonuç aldığım bir yöntemi paylaşmak isterim.
Ciddi şekilde kronik faranjit rahatsızlığım vardı.Ne zaman saçım ıslak kalsa ne zaman soğuk içsem boğazım hemen ağrımaya başlar sesim kısılır hatta ateşlenirdim sonunda antibiyotik kullanmak zorunda kalırdım.Bir tanıdığım bana bir formül söyledi ve artık ne olursa olsun asla boğazım ağrımıyor.

Formül şu:
Aktardan "Günlük sakızı" alıyorsunuz.Günlük ağacı çamgillerden bir ağaç olup sakızı da çam sakızı gibi.
Bu sakızları gün içinde aklınıza geldikçe ağzınızda eritiyorsunuz acı bir suyu çıkıyor o suyu yutuyorsunuz.Ve bir hafta 15 gün buna devam edin devam ettikçe nasıl oradaki iltihabın söküldüğünü göreceksiniz.İyi yanı ise artık tekrar etmemesi oraya yerleşmiş rahatsızlıktan kurtulmuş oluyorsunuz.
Günlük sakızının 100 gr. ı 1-2 ytl arası oldukça fazla oluyor zaten bütün aile kullanabilirsiniz.

benimde faranjıt sorunum var.sakızın tam olarak adı ne nerden alıcaz ne söyleyıp alıcaz

İlk mesajda anlattım canım

cüvcüvüm ben de şuan çok fena hastayım faranjit mahvetti çarşya ilk çıkışımda hemen alacağım teşekkürler canıııımmm

teşekkürler arkadaşım inşlh kardeşime de iyi gelir, cok üzülüyodum ya zırt pırt hasta oluyodu....
hoşçakall...

ben bugün aldım beyaz küçük değişik şekilli şeyler .tadı hoşuma gitmedi ama şifa için kullanılabilir

ya kızlar bende bugün aldırdım bunları çiğniycezmi emeceğizmi...günde kaç sefer

X