Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım lütfennn...

she07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2007
22
0
Gunaydın bayanlar.. Ben SAT' a göre 20 haftalık hamileyim ama ultrasona gore 19+2 haftalık hamile olduğum çıkıyor yani 6 7 gun daha küçük bunun sebebi ne olabilir daha da onemlisi yaptırdığım renkli ultrasonda bebeğimin kafasında biletaral koroid pleksus kisti(3-4 mm) ne rastlandı bu nedir dr pek bişey solemedi başka testler istedi bilgisi olan arkadaşlar bana yardım yerimde duramıyorum

canim karindan bakilan ultrason vajinal bakilan ultrasona gore bir hafta kucuk gosterirmis bebegi diye duydum bebegin kafasindaki kist hakkinda bilgim yok insallah gecer canim uzuldum

ultrasonda bir iki hafta oynama olabiliyo canım bu çok normalmiş.bide bebeğin beynindeki kist bildiğim kadarıyla 26. haftadan sonra kendiliğinden kayboluyo kaybolmasına yardımcı olmak için günlük 2 tane ceviz yemeyi ihmal etme sakın çok öenmli..

doktorun istediği tetkiklri yaptır bir arkadaşımada aynı şeyi söylemişlerdi sonradan o kist kayboldu şimdi oğlu 1 yaşında maşşallah sağlıklı

Bunaldım walla test yaptırmaktan tahlil tahlili gerektiriyr en iisi hiçbirşey yaptırmamak sanırım yaptırınca daha çok stres sıkıntı yaşıyosun dr larda saolsun panik -oda olabilir şuda olabilir-rahatlatıcı konuşmuyorlar cevremde bakıyorumda hiç kontrole bile gitmeyen bayanların bebeklerin maşallahları war

Bunaldım walla test yaptırmaktan tahlil tahlili gerektiriyr en iisi hiçbirşey yaptırmamak sanırım yaptırınca daha çok stres sıkıntı yaşıyosun dr larda saolsun panik -oda olabilir şuda olabilir-rahatlatıcı konuşmuyorlar cevremde bakıyorumda hiç kontrole bile gitmeyen bayanların bebeklerin maşallahları war

AMA ALINABİLECEK BİR ÖNLEM VARSA ALINABİLİR. SENİ BİLGİLENDİRMELİ DOKTOR İYİ YADA KÖTÜ HERŞEYİ SÖYLEMELİKİ HAZIRLIKLI OLABİLESİN. YADA ALINACAKA ÖNLEMLERLE DURUM DÜZELEBİLSİN BENCE TÜM TETKİKLERİNİ YAPTIRMALISIN

selam canım inan cok üzüldüm bebegin kafasında kist olmasına iki üç hafta küçük görünmesini takma önemli degil işallah yanıilmişlar dır çünkü benim komşuma da böbrek yetmezligi var dediler amna cok şükür saglikli işallah seninkide öyledir

Canim pek bilgim yok ama ultrason olculeride oynama olmasi bence normal.Kistler icinde umarim en kisa zamada kaybolur canim

X