Yufka nasıl saklanır?

Hxuxrrem Sultan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
28
0
hanımlar dün üç kilo kadar yufka aldım taze bir kilo kadarını börek yaptım, ama diğerlerini nasıl saklayacağımı bilemiyorum, buzluğa atsam yapışıp kalırmı ya da sizler nasıl saklıyonuz, :uhm:

evet canım yufka olarak buzluğa atınca yapış yapış olur... ben sigara böreği gibi sarıp yada fırında pişireceksem büyükce sigara böreği gibi sarıp dondurucuya koyuyorum... bu şekilde hem daha lezzetli oluyor ev böreğine benziyor... sevgilerimle...

aralarina kagit acarsaniz yapismaz ben türkiyeden 10 kg getirip buzlukta sakliyorum düzenli bir sekilde aralari kagitlanirsa yapismaz, ama yeriniz varsa buzlukta istediginiz böregi yapipta pisirmeden saklayabilirsiniz...

kesinlikle yapışmıyor ... ben devamlı fazla alırım..... ve acil durum için buzlukta bekletirim şu ana kadar başıma bişi gelmedi............

ben ce de bıraz yapıs yapıs olabılır. en ıyısı ne yapmak ıstıyorsan o seklı ver oyle ayrı bırbırıne temas ettırmeden dondur saonra bıraraya getırebılırsın canım afıyet olsun....

buzluktan bir gün öncesinden çıkarırsan kendi halinde erir ve yapışmaz.Yada sigara böreği olarak sar ve buzluga koy.

bende fazla alıp sigara böreği veya muska böreği yapıp düzenli bir şekilde buzdolabı poşetine yerleştirip atıyorum buzluğa .şu anda bile nerdeyse 1 aylık börek var buzlukta.hem pişirincede sanki yeni yapmışsın gibi tazecik oluyor.....

acil durumlar için süper bende koyarım çok sıkıştırmadan koyuyorum ve çıkarttıktan sonra erimeden ayırıp öle kızartıyorum eridiği zaman yapış yapış oluyo

X