Çocuk Hastalıkları alerji testi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

drama-drama

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
51
1
oğlumun alerjik bronşiti var arkadaşlar.dr oğlum için alerji testi randevusu verdi,kolun iç kısmındaki deriye yapılandan.daha önce bu testi yaptıran var mı?oğlum3,5 yaşında eğer iğneyle yapılıyorsa onu nasıl zaptedebilirim canı yanacak diye şimdiden strese girdim.bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorrum arkadaşlar. a.s.

hatırladığım kadarı ile kolun iç kısmına yuvarlaklar çiziliyo sonra her yuvarlağa ilaç damlatılıyor iğneyle. yalnız bu testi yapılacağı zaman cocuk hasta ı-olmaması gerekiyor ve kullandığı bir ilaç varsa ongün önce bırakması gerekiyor. dr bununla ilgili detaylı bilgi al bene benim oğluma da yapılcaktı ama zamanı erteledi dr. İlaçlarını kullanıyor bikaç ay kullanıp gerek duyulursa yaapılacak

teşekkür edrim canım dr söyledi 15 gün hiç ilaç kulanmıyacaksın diye.ben bu testin nasıl yapıldığını sormayı unuttum senin de söylediğin gibi iğneyleyse işim zor sanırım....

biozerorans diye bir sistem var. bir defalık kan veriyorsun ve 15.000 çeşit alerji tespit ediliyor ve radyo dalgaları ile tedavi ediliyor zararsız ve can yakmayacak şekilde ben ve iki çocuğum aynı şekilde tedavi olduk tavsiye ederim

eğer hala test yaptırmadıysanız hiçde can yakmadığını söylemek isterim.iğneyle yapılmıyor sadece çeşitli damlalıklarla alerjenler kola damlatılıp minik çizikler atılıyor ama şahsen ben hiç hissetmedim.çocuğunuzun yaşı küçükse zaten bu uygulanmıyor direkt kan tahlili yapılıyor.geçmiş olsun.tedavi olunmazsa astım tehlikesi var.

oğlumun alerjik bronşiti var arkadaşlar.dr oğlum için alerji testi randevusu verdi,kolun iç kısmındaki deriye yapılandan.daha önce bu testi yaptıran var mı?oğlum3,5 yaşında eğer iğneyle yapılıyorsa onu nasıl zaptedebilirim canı yanacak diye şimdiden strese girdim.bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorrum arkadaşlar. a.s.

canım çok geçmiş olsun, benim kızımda da alerjik astım var. alerji testini 4 yaşında yaptırdık bizde, kolun iç kısmına minik yuvarlak daireler çiziyorlar, içlerine bütün alerjiye neden olabilcek şeylerden damlatıyorlar daha sonra üstüne minik jilet gibi birşeyle bastırıyor, deri içine nüfuz etsin diye ilaç. çok minik bir kan çıkıyo fazla korkulcak birşey yok, ki benim kızım korkudan ilaç bile içemez, eşimle beraber kolunu tutmuştuk. biraz bekletiyolar daha sonra kızaran yer varsa alerjisini tespit ediyolar

X