Mikroskobi Sonucu

kuzum

Bu konida hassasum
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
8.474
280
Mikroskobi :Yaymada dağınık olarak yüzeyel ve intermedier skumöz hücreler izlenmektedir. Zeminde laktobasiller ve nötrofil lökositler görülmektedir. Endoservikal hücreler izlenmiştir.

Tanı:Malignite veya İntraepitelyal lezyon yönünden negatif servikovajinal smear insflamasyon bulguları

Şimdi bu ne demek??

Doktora henüz göstermedim ama kanımca kötü birşeyler var dimisenağlama

Kuzu bu ne ya böle hiç hoşlaşmadım bu yazıdan benneyaptımki
Bişey olmaz canım benim:teselli:

:1hug:
Mikroskobi :Yaymada dağınık olarak yüzeyel ve intermedier skumöz hücreler izlenmektedir. Zeminde laktobasiller ve nötrofil lökositler görülmektedir. Endoservikal hücreler izlenmiştir.

Tanı:Malignite veya İntraepitelyal lezyon yönünden negatif servikovajinal smear insflamasyon bulguları

Şimdi bu ne demek??

Yeterli, bir materyalde genel sınıflama bölümünde; “İntraepitelyal lezyon veya malignite açısından negatif” yazılı ise, kanser riski açısından endişe edilecek bir durum yoktur. Ancak, “Epitelyal hücre anormalliği” yazılmış ise burada kanser riski taşıyan bazı değişiklikler saptanmış demektir. Bunun açıklaması Yorum/Sonuç bölümünde yapılır.

böyle bişi buldum kuzum laa korkulacak bişi yokk baksana allah korusunn

negatif diyosa bişi yoktur nanbenneyaptımki
yoktur yoktur tatlicadiarzu

valla kuzu dayıma hemen soracaktım ama açmadı telefonu.nöbette sanırım...ne olduğunu bilmiyorum ama eminim kötü bişey değildir.lütfen daha hiç bir şey belli değilken üzme kendine.Allah "ben sizlere kötüyü yakıştırmadan siz kendinize yakıştırmayın" buyurmuş.içini ferah tut ve hemen doktoruna ulaşmaya çalış.bizede hemen bildir sonucu...(merak etme kötüye bişey olmaz:tomato:)

Ule, CL 125 diye bir tahlilim yüksek çıkmış daha kapsamlı hastaneye git araştırılsın dedi bana doktor, rahimde bulunan bol miktardaki kistlerin tümor olma ihtimali varmış.kafamçokkarıştı Kanser riski varmış yani:1shok:

Ay ben Hacettepeye filan gideyim en iyisi

Krocan sen dayına bir sorsana be, bakalım o ne diyo

Ule, CL 125 diye bir tahlilim yüksek çıkmış daha kapsamlı hastaneye git araştırılsın dedi bana doktor, rahimde bulunan bol miktardaki kistlerin tümor olma ihtimali varmış.kafamçokkarıştı Kanser riski varmış yani:1shok:

Ay ben Hacettepeye filan gideyim en iyisi

Krocan sen dayına bir sorsana be, bakalım o ne diyo

Ne diyon sen be :1shok:
Manyakmıdır nedir o doktor :mymeka:

Kuzu güveç yanlış anlamışsın sen bence..

Lezyon, dokulardaki değişiklik gibi birşey..Sende de negatif. yani bir değişim yok..

Korkma ya..

Sonuçları veren şahıslara danışmadın mı?

Canim Ya Geçmiş Olsun Allah Hakkinda Hayirlisini Versin Pozitif Düşün .kötü Bişey Olmaz Canim.aşisini Falan Olursun.

Şimdi bu ne demek??

ne demek birsey anlamadim ama acil sifalar diliyorum sana kardesim...gecmis olsun:çok üzgünüm:

kuzucum geçmiş olsun, ben kötü bişey olduğunu sanmıyorum kalbini ferah tut benimde ca125 im yüksek çıkmıştı kistten dolayı turp gibinim nan korkma...

üzülmene gerek yok arkadaşım.Ama tıp dili bizi korkutuyor işte.Sonuçta neğatif diye bir şey var en azından.Bu korkmaman için birinci neden.İkincisi ise erken teşhis.Ne olduğunu ve ne yapman gerektiğini öğreneceksin. Geçmiş olsun.

a.s.Geçmiş Olsun Umarim Bişey çikmaz Korktuğun Gibi Olmaz Benim Arkadaşimin Karninda Kavun Kadar Bir Kütle Vardi çok Ağladik üzüldük Rahmi Aliriz Demiş Doktor Sonra Antibiyotiklerle Geçti.inş.senin Tedavinde çok Kolay Olur.tekrar Geçmiş Olsun Iyi Haberlerini Bekliyoruz

of kuzu ya bu tıp alemini bilmez misin bişiin yoktur korkma :1hug:
adamlar bişiyin yok demek için bile ne kadar latince kelime varsa ardi ardina diziyolar
amaç çok iş yapmış görünmek tatlicadiarzu
mesela bak nasılsın kuzu diyeyim;
miyokardiyelaskapri lazermativeus revaskülerizalinza kuzu?
ulan şimdiki aklım olsa tıp dili ve edebiyatı okurdum :icecream:

ben sorup öğrendim.Enfeksiyonun ve iltihaplanma durumun var.Ca 125 inin yüksek çıkmasının nedeni myom veya kistin habercisi de olabilir..Bunu da bir rahim ultrasonu ile kolayca öğrenebilirsin.Ancak myomların varsa ve doğum kontrol hapı kullanıyorsan derhal bırakmalısın.Çünkü doğum kontrol hapları östrojen içerediklerinden myomların büyümesine neden olurlar.Bu da Ca 125 in artmasına neden olur.Antibiyotiklerle geçermiş..

Bilgiler için teşekkür ederim ama ben zaten ultrasona girdim sonucunda yığınla kist var dedi doktor, rahim ağzında yara, enfeksiyon ne ararsan varmış yani.Smear testin sonucuda işte anlamadığım dilde yazılan buraya yazdığım sonuç çıktı.

Ayyy ne biliyim kafam karıştıkafamçokkarıştı

X