Cilt Bakımı Ürünleri en iyi tonik hangisi

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Asortie

bun@luzumvar..
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
9.319
604
38
en iyi tonik hangisi hangisini kullanalım benim cildim karma cilt hangisini kullanayım bilmiyorum yardım...:uhm:

canım rosensin gülsuyu ben kozmetikten umudumu kestim ne varsa doğada var.çok iyi geldi cildimea.s

canım lorealin ve amwayın artistri ürünlerini kullanıyorum GİİZeeM e katılıyorum ve ekliyorum en doğal en iyi tonik bildiğimiz maden suyudur.O kadar paralar dökmeyede gerek yok.kullanıyorum bende ama bittikleri zaman almayacağım.sadece kullanacağım göz makyajı temizleyicisi olur herhalde birde bildiğimiz sirke elma sirkesi yada üzüm farketmez haftada 3/4 kez pamuğa sürüp cildinize sürün.

TONİKLER

Tonik temizliği tamamlar ve gözenekleri sıkılaştırır. Cildin günlük bakımında, temizlikten sonraki ikinci adım, kalan son artıkları arındıran ve gözenekleri sıkıştırmaya yarayan tonik uygulamasıdır. Tonik, özel bir solüsyondur. Genellikle su ve alkol ile hazırlanır. Bazı toniklerde salisilik asit, portakal çiçeği kolonyası, gül suyu veya daha farklı maddeler kullanılır.

Tonik seçerken alkolsüz olanları tercih edin.

Sade gül suyu ve maden sodası en iyi toniktir.

YAĞLI CİLDE SİRKE TONİĞİ

1 kaşık elma sirkesi ile 8 kaşık maden suyunu karıştırıp, yağlı cilt için güzel bir tonik elde edebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra, tonikle ıslatılmış bir pamuk yardımıyla silerek, sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın.

DOĞAL MADEN SODASI

İçindeki zengin mineraller sayesinde tüm ciltler için yararlı ve besleyici bir toniktir. Cildinizi temizledikten sonra, Doğal maden sodası ile ıslatılmış bir pamuk yardımıyla sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın.
SALATALIK – BAL TONİĞİ

Soyulmuş ve doğranmış 1 orta boy salatalığı mikserde püre haline getirin. Püreyi bir kevgire boşaltın ve kevgirin altına cam bir kap yerleştirin 20 dakika kadar süzülmeye bırakın. Salatalığın suyu iyice süzüldüğünde minik bir kavanoz içine 2 kaşık bal ilave edin. Tahta bir kaşıkla salatalık suyu ve balın iyice karışmasını sağlayın.

Kullanacağınız zaman şişeyi iyice çalkalayın. Makyaj pamuğunuzu bu tonikle ıslatın, sabah – akşam yüz ve göğüs bölgesini silin. 3-4 dakika kurumasını bekleyin. Toniğinizi kapaklı bir kapta en fazla 1 hafta kadar saklayıp kullanabilirsiniz.

Kozmetik Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato

en iyisi önce yüzünü hafif ıslatıyorsun tuzla iyice çok bastırmadan 2 3 dk ovuyorsun sonra yüzünü yıkıyorsun.ardındanda soğumuş çay deminin suyunu pamuğa döküp yüzüne sürüyorsun.tuz ile yapılan yüzdeki ölü hücreyi alıyor çay ile yapılan ise yüzünü gerginleştiriyor.haftada 2 defa tavsiye ederim.şutarafagitti

en iyi tonik gül suyu canım diğerlerinde alkol seviyesi çok yüksek bende aşırı tahriş ve yanma yapıyor

ben nıvea nın toniğini kullanıyodum.3 ay kullandım.sanki gözeneklerim daha çok genişledi gibi geldi bıraktım.aslında bitirmem gerekiomuş ama...uzun kullanımdan sonra etkisini görürsün diyo uzmanlar.

bende geçen yaz yoğurt limon maskesi yüzünden sivilceler çıkmıştı ve bitanesi göz altımın biraz aşağısında gözenek olarak kırmızı iz kalmıştı hem de biraz iriceydi bu toniği kullandım şu an ikincisine geçtim ve gözeneğim küçüldü çok mutluyum:dance:
NIVEA VISAGE FRESHEN UP tavsiye ederimyerimseniben
sgniv91020911ly1.jpg

bende nivea nın setini kullanıyorum (temizleme- tonik -krem) ii gibi ama bitirmek gerekiyor ayrıca maden suyunun içine elma sirkesi koyuyorum biraz onuda tonik olarak kullanıyorum bazıları limon suyuda koyuyor lekelere iyi geliyormuşa.s.

dr.spillerin toniği harikaydı bitince alamadm pahalı bide bulamadım :KK43:
ama kesnlkle öneririm siyah noktalar hiç kalmıyo cok güzel sıkılastırıyo

dr.spillerin toniği harikaydı bitince alamadm pahalı bide bulamadım :KK43:
ama kesnlkle öneririm siyah noktalar hiç kalmıyo cok güzel sıkılastırıyo

arayıp bulmaya çalışacağım ama hiç denk gelmedi....ben de gülsuyu kullanırım ama tonik olarak vıchy kullanıyorum...çok işe yarıyor...

evet bende bulamıyorum heryerde satılmıyor cunku
güzellk merkezndn almıstım baska bi sehirden.simdi burada bulamıyorum bulursam alıcam
bu arada fiyatı 55 ytl pahalı ama gerckten cok güzel.yaz icin okyanuslusu var :) kıs icin seftalili kokularıda harika yani.bulursanz istanblda biyerde banada haber vern kızlar

TONıKLER

Tonik temizliği tamamlar ve gözenekleri sıkılaştırır. Cildin günlük bakımında, temizlikten sonraki ikinci adım, kalan son artıkları arındıran ve gözenekleri sıkıştırmaya yarayan tonik uygulamasıdır. Tonik, özel bir solüsyondur. Genellikle su ve alkol ile hazırlanır. Bazı toniklerde salisilik asit, portakal çiçeği kolonyası, gül suyu veya daha farklı maddeler kullanılır.

Tonik seçerken alkolsüz olanları tercih edin.

Sade gül suyu ve maden sodası en iyi toniktir.

YAĞLI CıLDE SıRKE TONıĞı

1 kaşık elma sirkesi ile 8 kaşık maden suyunu karıştırıp, yağlı cilt için güzel bir tonik elde edebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra, tonikle ıslatılmış bir pamuk yardımıyla silerek, sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın.

DOĞAL MADEN SODASI

ıçindeki zengin mineraller sayesinde tüm ciltler için yararlı ve besleyici bir toniktir. Cildinizi temizledikten sonra, Doğal maden sodası ile ıslatılmış bir pamuk yardımıyla sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın.
SALATALIK – BAL TONıĞı

Soyulmuş ve doğranmış 1 orta boy salatalığı mikserde püre haline getirin. Püreyi bir kevgire boşaltın ve kevgirin altına cam bir kap yerleştirin 20 dakika kadar süzülmeye bırakın. Salatalığın suyu iyice süzüldüğünde minik bir kavanoz içine 2 kaşık bal ilave edin. Tahta bir kaşıkla salatalık suyu ve balın iyice karışmasını sağlayın.

Kullanacağınız zaman şişeyi iyice çalkalayın. Makyaj pamuğunuzu bu tonikle ıslatın, sabah – akşam yüz ve göğüs bölgesini silin. 3-4 dakika kurumasını bekleyin. Toniğinizi kapaklı bir kapta en fazla 1 hafta kadar saklayıp kullanabilirsiniz.

Kozmetik Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato
maden sodası ve gül suyu toniğini denedim gerçekten işe yaradı çook güzel :):)

Son düzenleme:
X