Hamilelikte yanlışlıkla ilaç kullananlar lütfen soruma cevap yazın.

deniz42

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
194
1
Merhaba arkadaşlar.Ben şuan hamile değilim .Hamileysem de bilmiyorum.İki gün önce çok rahatsızlandım.Doktora gittim.Bana ilaçlar yazdı ama kulllanmadan önce test yaptır dedi.Ben de sağlık ocağına gittim.Bana test yaptılar ancak kan testi değil idrar testi yaptılar.Hemşieye erken dönemde idrar testinde çıkmayabilir ben ilaç kullancağım dedim.Hemşire gayet rahat bunla da çıkar dedi.İdrar testi ile negatif çıktı.İki gündür ilaçları içiyyorum ama kan testi yapılmadığı için hala içimde şüphe var.Umarım hamile değilimdir.Yada umarım hayırlısı olur.Bu konuda biligisi olan varsa bana cvp yazarsa çok sevinirim.Bu arada adetime 5 gün var.

Merhaba arkadaşlar.Ben şuan hamile değilim .Hamileysem de bilmiyorum.İki gün önce çok rahatsızlandım.Doktora gittim.Bana ilaçlar yazdı ama kulllanmadan önce test yaptır dedi.Ben de sağlık ocağına gittim.Bana test yaptılar ancak kan testi değil idrar testi yaptılar.Hemşieye erken dönemde idrar testinde çıkmayabilir ben ilaç kullancağım dedim.Hemşire gayet rahat bunla da çıkar dedi.İdrar testi ile negatif çıktı.İki gündür ilaçları içiyyorum ama kan testi yapılmadığı için hala içimde şüphe var.Umarım hamile değilimdir.Yada umarım hayırlısı olur.Bu konuda biligisi olan varsa bana cvp yazarsa çok sevinirim.Bu arada adetime 5 gün var.

canim aslinda adet gecmedikce yapilan hicbirseyden sorumlu degiliz derler ama bana da doktorum ilac vermisti 5 gun once ben her ihtimale karsi almadim ilaci ama yinede bisey olacagini sanmiyorum icini rahat tut

canım,keşke adet döneminde başlasaydın ilaçlara...ya hamileysen? aynı şekilde bana da bi keresinde idrar tahlili yapmışlardı,ona göre ilaç vermişlerdi..ama adetime o zaman için daha 10 gün vardı,hamile olsaydım bile çıkmazdı ki! çok mu rahatsızsın,4-5 gün bekleseydin? ilaçlar çok mu ağır peki?bazı ilaçlar hamilelikte kullanılabiliyor.

canım loranında dediği gibi adet gecikmenden önceki kullandığın ilaç etkilem,yo ama acaba bu ilaçlar çokmu tehlikeli ki dr böyle demiş canım bunun cevabı bizde değil canım dr ancak cevap verebilir
hamişsende okadar erken çıkmaz idrarada keşke kan yaptırıp öyle başlasaydın

cevap yazan arkadaşlar çok teşekkürler.Sulardan mı bilmiyorum ishal olmuştum.Öğretmen olduğım için de geçsin diye ilaçları içtim.İlaçlar ishal içindi.İlaçları okudum bir tanesinde hamilelerde kesinlikle kullanılmamalıdır yazıyordu sadece onu içmedim.Diğerlerini birer defa içtim.Bugün hiç içmedim.1,5 senedir adetimi ilk defa dört gözle bekleyeceğim.

içim rahatladı biraz sağolun.Küçük bir ilçede olmak zor böyle durumlarda.İyi bir doktor yok ,özel hastane yok .(ş.urfa'nın ilçesi)Söylediğim gibi sağlık ocağında kan testi bile yapmadılar.Ama şimdi içim rahatladı.Teşekkür ederim.

X