Gebelik Haftasiyla Ultrason ölçüleri Tutmayan Varmi

kızlar aynı sorunu bende yaşıyorum hamile olduğumu öğrendikten sonra ilk kontrole gittiğimde bebeğin yedi haftalık olması gerekirken ultrasonda altı haftalık gözüküyordu. doktor muhtemelen geç döllenme dedi haftaya belli olur dedi gelişiyor mu gelişmiyormu bakalım dedi. bir hafta sonra gittiğimde yedi haftalık içine girmiş ve kalp atışlarını duyduk doktor yine kesin bişey söylemedi iki hafta sonra belli olur dedi acaba bende düşük riski mi var diye tereddütte kaldım ama bakalım iki hafta sonra belli olur.

kızlar kesinlikle stresin bebek üzerinde müthiş etkisi var o yüzden germeyin kendinizi...ben ilk doktora gittiğimde sat a göre 6 haftalık ken ultrasona göre 4 haftalık çıkıyordu şu an sat 11+6 usg 11+0 yani aradaki fark 6 ya düştü hemde çok kısa bi sürede muz ve yumurtanında faydası olduğuna kesinlikle inanıyorum ve tavsiye ediyorum...

Sata görese tüp bebek yaptırdım yerde Dr ölçümlerine göre 8 haftalık tM bugün ama başka bı Dr da gidiyorum 8+3 günlüğüm bende endişeleniyorum
tüp bebek yaptırdım yerdeki usg girmEden gebelik haftasını yazıp öyle kontrol ediyolar öteki Dr bas popo ölçümüne göre otomatik atıyor hangisini baz almalıyım karıştım

merhaba arkadaşlar zaten çoğu ölçümler yüzde 10 -15 hata payı verebiliyor yani haftası ve kilolarında oynama oluyor öyle bikaç günlük hata payları önemli değil bana hastanede 3 hafta fark çıkarmışlardı 1 hafta sonra özele gittim 4 boyutlu çektirdim sadece 3 gün fark çıktı bu gibi hata paylarınıda göz önünde bulundurun boşuna bunalım yapmayın

benım yaramazımda 1 hafta gerıden gelıyodu kı dusuk rıskım oldugu halde,gercı rısk hala devam edıyor tam olarak atlatmıs degılım ama 9.haftaya gırdık en son kontrolde normale dondugunu soyledı. cok endıse edılecek bısey degıl bu. uzmeyın kendınızı buyuyup serpılıyolar sonra bız uzuldugumuzle kalıyoruz :)

evet 4-5 günlük farklar olabilirmiş hiç önemli diil benmi de sat a göre 11 haftalık çıkması gerekiyorken 11+4 çıkıyor dert etmeyin kendinize

Yumurta ve muzun bebek gelişiminde çok büyük etkisi olduğunu duydum bu arada kızlar ben hergün yedim son 3 haftadır oda etkili olmuş olabilir.

he benim de doğum 17 kasım ama SATa göre, benm bebişin gelişimi de iki hafta önde ultrasona göre. dr önemli deil normal dedi ultrason yanlış ölçebilir, SAt yanlış hatırlıyor olabilirsiniz veya adet tarihinizden önce hamile kalmış olabilirsiniz yani üstüne görmüş olabilirisiniz veyahut da bebek iri olacak dedi:) hepsi makbul bence :)

ben muz yemeye korkuyorum kabız olurum diye... ayy canm da çekti şimdi ya:KK43:

bende bugün dr a gittim SAT a göre 6 haftalık ama usg de 4 haftalık çıktı çok korkmuştum ama burada yazılanları okuyunca içim biraz rahatladı umarım sorun yoktur.

okudum ama lütfen banada yardımcı olun.bende 6+4 günlük hamileyim ultrasonda bir hafta geri gözüküyor bebeğin kalp atışının yavaş olduğunu söyledi doktor bir hafta sonra 2 katına ulaşmış olması gerektiğini söyledi.bu arada benimde düşük tehlikem var lekelenmem oluyor kahverengi.progestan kullanıyorum.dün iğne vuruldum.bugün kasıklarım sızlıyor sanki adet olucakmışım gibi.dualrınızı eksik etmeyin nolur.sağlıkla gelsin bebeklerimiz.böyle bir durum yaşayan varmı aranızda.

Bende 35 haftalık hamileyim yanlız usg ölçülerinde bpd 32.6 ac 30.3 fl34.3 çıkıyo yani üç dört haftalık bi gerilik suyumda az dğum bi sorun çıkmazsa 37 haftada sonlandırlacak gelişimi durmuş 1800 gr doğduktan sonra sorun olurmu diye sinir sistemi zarar görmüşüdür çok korkuyorum yorumlarını bekliyorum.

geç döllenme olmuş olabilir daha çok erken ayağı kalkma dinlenmen çok nemli bence faydasını görürsün prog.devam et bendede olmuştu ama sonra kesildi bol dua et canım

canım benimde hep 1 hafta geriden geliyo. sat a göre 31.haftadayım ama ultrason değerlerim 30. haftayı gösteriyo ve doktorum bu bi gelişim geriliği değil dedi o kadar sorun edilecek bişey değiil sağlıklı olsunda bebeğin en önemlisi bu :KK3:

Ben iki ayrı doktora göründüm, biri yumurtlama bir hafta geç olmuş dedi, bir hafta geriyi söyledi; diğeri son adet tarihine göre tam gününde gidiyor dedi, diğer doktorun söylediği bir hafta farkı da sordum, öyle görünmüyor dedi. Ama ben geriden geliyor diyene devam ediyorum. Onun dışında her şeyin normal ve yolunda olduğunu söylüyor, çok kişinin de başına gelmiş, sadece tarihin tutmaması bir sorun oluşması için bir sebep değil sanırım..

doktor bana 1 hafta önce veya sonra bunun çok öneminin olmadığını ultrasonda olabileceğini söyledi.Önemli olan arada çok fark olmasın.

kafaya takacak bi durum degil bu 1-2 hafta ileri geri coooook normal, sakin sorun etme kendinide bebeginide üzme olur mu cnm

bende de bu konuda bi belirsizlik var. sata göre doğum tarihi 15 kasım ama doktor ultrason sonuçlarına göre ölçümlere göre de 23 kasım diyo. benimkinin sebebi muhtemelen adet düzensizliğim yani adet düzensizliğim vardı o yüzden satı 8 şubat değil de 12-16 şubat gibi hesaplıyo doktorum. baya karışık bi durum yani. onun için bebeğim şukadar hafta şukadar günlük diyemiyorum hiç. tabi çizelgem de sat tarihine göre, ama bebişim nezaman gelir bakcaz. kilosu boyu gelişimi falan iyi. ama işte tam kaç haftalık orası bir muamma.

Son düzenleme:
X