Lekeler, Çiller Ayva çekirdeği yüzdeki izlere iyi geliormuş

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
  • Konu Sahibi asiprenses88
evet ayşegülcüm kurtulmak istiyorum.. Eeee herkes kenddinde omayanı ister ya, buda öyle bişe.. Sevmiyorum çillerimi maalesef.. Ama çoğu kişi bana yakıştığını söylüyo.. Bide kızıl olduğum için çilsiz olmam imkansız nerdeyse :KK70:

evet ayşegülcüm kurtulmak istiyorum.. Eeee herkes kenddinde omayanı ister ya, buda öyle bişe.. Sevmiyorum çillerimi maalesef.. Ama çoğu kişi bana yakıştığını söylüyo.. Bide kızıl olduğum için çilsiz olmam imkansız nerdeyse :KK70:

:)))) evet herke kendinde olmayini ister. cilt bakimi bölümüne cillerden nasil kurtulabilirsin onu yazdim. gerci ben yazmadim bi baska siteden buldum ama neyse... belki isine yarar :KK66:)))))))))

kıslar ben ayva cekırdegını yaptım gercekdende ıse yarıo benım suratımda sıvılcerımden kaynakalı lekeler ve gecenlerde suratıma sır agda yapmıstım bıraz hasar gordu suratım azıcık yandı ve sıvılceler de yandı kabuk bagladı ama ıkı uc kez ayva cekırdegını yaptım sıze yemın edyorum gectııııııııııı

cilt temizlendikten sonra bir pamuk yardımıyla cilde sürülürse hem sivilcelere hem cilt lekelerine hemde sigara kullananlar için cildin o kara renginin geçmesine yardımcı oluyor...benim cildim mattı...bunu sürekli kullanınca pembeleşti...ama işin sırrı şu:ıhlamur sürülen cildi yıkamayacaksınız...kendiliğinden kuruyacak...

Bende ayvalari cekirdeklerini yaptim bir kavanoza koydum sonrada unuttum 2 hafta kesin olmustur bunun kullanma suresi ne kadardir kizlar..??Bir kere yapinca kac gun kullanabiliriz acaba bunu?

slm ayva cekirdegini uygulandınmı yaptıysan sonucunu yazarmısınn şimdiden tşk :)))

kıslar ben ayva cekırdegını yaptım gercekdende ıse yarıo benım suratımda sıvılcerımden kaynakalı lekeler ve gecenlerde suratıma sır agda yapmıstım bıraz hasar gordu suratım azıcık yandı ve sıvılceler de yandı kabuk bagladı ama ıkı uc kez ayva cekırdegını yaptım sıze yemın edyorum gectııııııııııı

canım ben yaptım gercekden de ıyı gelıo benım suratımda sıvılce ızlerı vardı gectı sıcak agada yuzunden suratımda leke olusmztu ona ıyı geldı

bende yapıcam yaa
denemek gerek

dün suya koydm ama olduktan snra nasıl kullanıcm bilen varmı??

hüzün o kil maskesinden bende yapmaya başladım :)
merak ettiğim bir konu var "yüzüm pırıl pırıl oldu" diyorsun
acaba bu sonuca ne kadar zamanda ulaştın? malesef bende de senelerdir geçmeyen sivilce lekelri var:KK43:

selamlar,
şimdi iki öneri var burada: 1)kil maskesi ; 2)ayva çekirdeğinden jel
ama süreleri hakkında bir bilgi verilmemiş... maskeleri ne kadar süre ne sıklıkta kullanmak lazım? onu da söyleyinde tam iyilik olsun :)
bide bu ayva jelini sürüyoruz ya sonra ne yapcaz?? kurutuyomuyuz? tonik gibi sürüp hayatımıza devammı ediyoruz? duruluyomuyuz???
teşekkürler

canım ben yaptım gercekden de ıyı gelıo benım suratımda sıvılce ızlerı vardı gectı sıcak agada yuzunden suratımda leke olusmztu ona ıyı geldı

yaa mız mız benim de ağdadan hasar gördü dudağımın üstü bi de ben oynadım kabuk bağladı şimdi bi kızarıklık var acaba geçirir mi onu senin de öylemiydi?? ben de koydum ayva çekirdeklerini ama benim cildim çok kuru acaba sadece lekeli yere mi sürsem kafamçokkarıştı

dün gece yatarken sürdüm ayva çekirdeği jelimi sonra gerildi suratım yıkasammı dedim vazgeçtim sabaha kadar durdu yüzümde kalktığımda cildim yumuşacıktı hem de hiç kurutmamış benim cildim kuru olmasına rağmen devam ediciim bakalım yüzüm beyazladı sankimm ha bi de dün sabah mısır unu yoğurt maskesi yapmıştım o da çok nemlendirdi galiba

ayva çekirdeğindenmi bilmiyorum yüzüm pütürpütür oldu ama gerginleştirdi devam etsemmi acaba:1rolleyes:

Bu sadece suyami koyulup bekletiliyor..Bendede ayva var cekirdeklerini cikartiyimda yapiyim..Yapanlar hiç yorum yazmamis???Aydinlatin bizi...

evet ayv açekirdeklerini 8- 10 kadar yarım çay bardağı suya koyup 2 gün bekletiyorsun jöle kıvamına geliyo her gün isrediğin kadar sürüyosun. arkadaşım yapıyo çok memnun

Bu sadece suyami koyulup bekletiliyor..Bendede ayva var cekirdeklerini cikartiyimda yapiyim..Yapanlar hiç yorum yazmamis???Aydinlatin bizi...

evt canım yarım cay bardagı suya 7-8 tane ayva cekirdeği koy,jöle kıvamına gelince yüzüne sür 20 bekle ovalayarakda cıkarabilirsin yıkayarakda,cildinin temizlendiğini hissedeceksin,
Ayrıca kullanım;bu karışıma renklendirici ve birazda şeker katarak pasta jölesi olarakda kullanılıyomuş,oktay usta dan görmüştüm ama ben denemedim

Bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı kadar el kremi biraz ılık su boza kıvamına getir.. Temiz cilde sür kuruyana kadar bekle.. Kuruduktan sonra artan maskeden elinize alıp yüzünüzdeki maskeyi onunla ovarak çıkarıyorsunuz.. Yalnız cildinizi çok hırpalamadan.. Bu tarif Suna Dumankaya'nın. Ben hafta da 1 kez yaptım cildimde uzun senelerdir geçmeyen lekelerden eser kalmadığı gibi,cildim pırıl pırıl oldu.. Şiddetle tavsiye ederim..

el kremi derken herhangi bir nemlendirici olurmu,ama benim cildim çook hassas biraz nemlendirici degse hemen sivilce cıkıyo,yapsam sivilcelerimi artırırmı acaba???

benim cildim kuru şu ayvalı tarifi denesem mi acaba?cildi kuru olup da deneyen arkadaşlar fikir verebilir mi lütfen?

yaa mız mız benim de ağdadan hasar gördü dudağımın üstü bi de ben oynadım kabuk bağladı şimdi bi kızarıklık var acaba geçirir mi onu senin de öylemiydi?? ben de koydum ayva çekirdeklerini ama benim cildim çok kuru acaba sadece lekeli yere mi sürsem kafamçokkarıştı
kartenesi senin cildin de kuruymuş denemişin sonucu yazar mısın?benim cildim de cok kuru,pul pul dökülüyor napmak lazım??

arkadaşlar hüznün verdiği kil maskesini yaklaşık 3 haftadır yapıyorum ben.cildimde inanılmaz olumlu değişimler oldu. çok güzel bir maske mutlaka deneyin. şimdiye kadar hiçbir şeyin bu kadar faydasını görmemiştim.öyleki değişikliği eşim bile farketti yaaaa..:teytey:

X