lütfen yardım koroid pleksus kisti

zuzu_m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2007
160
1
arkadaşlar berbat bir durumdayım dün ayrıntılı ultrasonum vardı ve incelemede bebeğimin beyninde 2 adet yan yana koroid pleksus kisti belirlendi 8.4mm ve 7.2mm boyutlarında. bunun dışında diğer bütün organlarında ve herhangi bir yerinde bir anomaliye rastlanmadı hatta normal haftasından 8 gün ileride gelişiminin çok güzel olduğunu söyledi. doktorum bu kistler tek başına bir anlam ifade etmez bunun yanıda başka problemler olsaydı sorun olurdu dedi büyük ihtimalle doğuma kadar kaybolacak dedi ama benim içim yinede rahat değil varmı böyle bir durumla karşılaşan. :a015::a015:

bitanem geçmiş olsun...dr un öyle dediyse önemli bişey yoktur..içini serin tut...işte böyle bebeği ıncık cıncık inceledikçe mutlaka bişeyler buluyolar ...en iyisi ananelerimizin zamanı gene de,değil mi....

bitanem geçmiş olsun...dr un öyle dediyse önemli bişey yoktur..içini serin tut...işte böyle bebeği ıncık cıncık inceledikçe mutlaka bişeyler buluyolar ...en iyisi ananelerimizin zamanı gene de,değil mi....

sağolasın canım ewet gerçektende öyle en iyisi annelerimizin zamanıymış galiba bizler en ufak birşeyde bile tedirgin oluyoruz araştırıp kafamızı daha çok karıştırıyoruz. allah hakkımızda hayırlısını versin inş.

hayırlısı olur inşallah canım..bak,ne güzel 21. haftaya gelmişsin,ne kaldı ki! sağlıklı olmasa bebeğin zaten müdahale ederdi dr lar bi şekilde...
ha,aklıma geldi..görümcem de hamileyken neler dediler bebeğe neler...beyni gelişmiyo dediler,özürlü dediler,4 lü taramalar yapıldı,sonuçlar berbat dediler,,,ne acılar yaşadık anlatamam sana...öyle bi bebek doğdu ki sonra,maşşallah,turp turp!

hayırlısı olur inşallah canım..bak,ne güzel 21. haftaya gelmişsin,ne kaldı ki! sağlıklı olmasa bebeğin zaten müdahale ederdi dr lar bi şekilde...
ha,aklıma geldi..görümcem de hamileyken neler dediler bebeğe neler...beyni gelişmiyo dediler,özürlü dediler,4 lü taramalar yapıldı,sonuçlar berbat dediler,,,ne acılar yaşadık anlatamam sana...öyle bi bebek doğdu ki sonra,maşşallah,turp turp!

çok sağolasın canım içimi rahatlattın allah hepimizin bebeklerini sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inş.

canım ya hiç bi bilgim yok ama drun demiş kaybolur diye inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebişini üzülme canım ya rabbim yardımcın olsun....

cnm benim kızımada ense kalınlığı sınırda diye down sendromlu olabilir amiyosentez dediler hayır dedim
kızım 5.5 yaşında IQ su yüksek kolejde okumaya başladı
umarım sorun yoktur

canım benim üzülme hiç boşuna o kistler 26 .haftadan sonra kendiliğinden kayboluyo bol bol ceviz yemeni tavsiye ederim sakın ha ha sakın bunu dert etme kendine bebişinide üzüp sitrese sokma .geçeceğine emin ol canım..

arkadaşlar berbat bir durumdayım dün ayrıntılı ultrasonum vardı ve incelemede bebeğimin beyninde 2 adet yan yana koroid pleksus kisti belirlendi 8.4mm ve 7.2mm boyutlarında. bunun dışında diğer bütün organlarında ve herhangi bir yerinde bir anomaliye rastlanmadı hatta normal haftasından 8 gün ileride gelişiminin çok güzel olduğunu söyledi. doktorum bu kistler tek başına bir anlam ifade etmez bunun yanıda başka problemler olsaydı sorun olurdu dedi büyük ihtimalle doğuma kadar kaybolacak dedi ama benim içim yinede rahat değil varmı böyle bir durumla karşılaşan. :a015::a015:

canım bendede aynı problem çıktı 3 tane 6 mm lik 1 tanede 5,5 mm lik benim doktorumda aynı şeyleri söyledi sanıyorumki birşey yok ama sık kontrolde ve uzman görüşünde fayda var dedi hep stres yapıyorum umarım bebeklerimiz sağ salim bizle kalırlar ömür boyu:1hug:

arkadaşlar benim de 18. haftamda 6.6 mm koroid pleksus kisti çıktı bebeğimin beyninde.çok ağladım üzüldüm.ama sonra bunun geçeceğine inandırdım kendimi.kafama hiç takmamaya çalıştım.çünkü bebeklerimizden bizden etkileniyor biliyorsunuz...şuan 22.haftamdayım c.tesi dr.a gittik ve kistin kaybolduğunu sölediler.çok mutlu oldum.ve ayrıca dr.un sölediği eğer ikili ve üçlü testlerinizin sonuçları iyiyse ve bebeğinizin vücudunda başka bir anomali görünmüyorsa bu kist kaybolmasa da problem oluşturmuyor.sakın üzülmeyin.bebeklerinizi de üzmeyin...:CüvCüv:

ALlah kirkbin kere razi olsun bu formu okuyunca icim cok rahatladi. Dun doktora gittik dunyam karardi. Cok fena oldum. Ultrasonda bebegimin beyninde iki adet bu kistlerden goruldu ve ne yapacagimi bilemeden hemen amniyosentez yaptirdim emin olmak icin.. Sonuclar iki haftaya kadar gelecek ama icim cok huzursuz. Lutfen birileri bana destek guzel sonuclanan haberler versin kafayi usutmek uzereyim..

Cok tesekkur ederim.

merhaba benim bebeğimdede kroik pleksus kisti çıktı ikitane 11.5 ve 8.8 mm yeni ogrendim bende cok uzuldum hemen doktora gıttık ve butun testler yapıldı doktor 26.haftaya kadar gecer dedı ve cok rahatladım korkmayın gecıcı bıseymiş 5 doktorda oyle dedıopuyorumnanaktan

benım bebegımdede kroid pelaktus kıstı cıkmıstı.kalbındede hıpokojen odak var dedıler.aglamaktan öldum öldüm dırıldım vallahı.3gun sonra tekrar dopplere gırdım kıst ın kayboldugunu soyledıler,her ıhtımale karsı amnıyosentez yaptırdım 2 gun sonra sonuc alıcam,3 hafta sonra tekrar doppler cektırıcem ınsallah kalptekı parlaklık da yok olur.

merhabalar benimde hamileyken bebeğimde vardı sonradan geçti bende endişeliydim ama çok şükür 30. haftada geçti korkmayın içinizi rahat tutun

X