balık yağı

yaseminsen

rabbım sen evladımı koruu
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
1.488
12
38
kızlar aranızda balık yağı kapsulu ıcen varmı :uhm:
bende balık yıyemıyorum acaba ıcsemmı ıcmesem mı
sizce:uhm:

ben aldım canım 7.aydan itibaren içmen gerekiyormuş.Bana doktorum öyle dedi. Bende 1-2 haftaya kadar başlıcam. Ama yerli balıkk yağı alma ve ayrıca balığın karaciğerinden olmaması gerekiyor yağın..

bana da 26.haftamda balık yağı verdi dr.. hap olarak alınıyo.. çok sık balık tüketemediğim için en azından balık yağı hapı olarak almam beni rahatlatıyor psikolojik olarak diyebilirm... hergün bi tane sabah kahvaltısıyla birlikte alıyorum... eczane aç karnına demişti ama kutunun üstünde gıdalarla birlikte alınır diye yazıyo...

Ben de doktoruma sormadım ama içmenin bir sakıncası yan etkisi falan olur mu acaba?Bi de tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı???

İthal olanları tercih et canım. Ve balığın karaciğerinden yapılmamış olmasına dikkat et yağın..

Aaaa ilk defa duydum simdi bu hap kullaniliyormus diye?!

Omega icerdigi icin mi?

Gerci ben balik seviyorum yiyorumda haftada 1 kere! Doktorum bisey demedi ama bu konuyla alakalı?!

ben hamilelikten önce içtim şurubunu dayanan içsin hele ki hamilelikte hiç çekilirmi bilmem...dr.bence sorun benimde aklıma gelmişti hamileliğimin ilk haftalarında ama cesaret edemedim doğrusu.

a vitamini fazlasının bebişlerde doğumsal defektlere yol açtığını biliyorum..dikkatli olmak lazım..karaciğer yağından yapılanları kullanmayın..yurt dışından gelenlerde köpekbalığından yapılıyo..onunda zararı var işte..köpek balığında da kurşun oluyo..en sağlıklısı taze balık özellikle somon,çupra...kabuklu deniz ürünlerinide yememek lazımmış..kurşrn birikimi çok oluyomuş ve çocuğumuza çok zararı var kızlar..

X