Doğal Saç Bakım Kürleri Saclariniz Yag Sürdükten Sonra Sizinde Dökülüyor Mu??

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Lakito

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2007
2.702
205
Kızlar ben saç bakımı özellikle saçlarıma yağ karışımları sürmeyi pek bi severim.
Yağ karışımlarını uygularken önce saç diplerime parmak uçlarımla iyice masaj yapıp sürüyorum. Sonra bi tarakla saçlarımı iyice tarıyorum.Yalnız tararken normalde o kadar kesinlikle dökülmez, çok fazla saçım dökülüyor. Yani saçıma bakım yapayım derken fazlaca saçımdan da oluyorum.
Acaba sizlerde saçınıza yağ, maske v.s sürerken saçlarınız olduğundan fazla dökülüyor mu?

Ya kızlar nerdeyse hepiniz saçlarınıza yağ sürmüşsünüzdür. Kimsenin benim gibi olmuyor mu ya :KK43:

evet benim de oyle oluyor, ne zaman yag surmeye kalksam elime bisuru sac geliyor yag surerken, ben de artik surmuyorum cunku zaten sonradan okudum arastirdim, saca disardan yapilan seyler gecici parlakliktan baska bisey vermiyormus, tek onemli sey beslenme ve temizlikmis

evet benim de oyle oluyor, ne zaman yag surmeye kalksam elime bisuru sac geliyor yag surerken, ben de artik surmuyorum cunku zaten sonradan okudum arastirdim, saca disardan yapilan seyler gecici parlakliktan baska bisey vermiyormus, tek onemli sey beslenme ve temizlikmis

Dediğin doğru ama ben yaptığım bakımların faydasını görüyorum, tabiki saçlarımın o esnada dökülmesi dışında benneyaptımki

esra ceyhanın da dolgun saçlı olmasının sırrı yağ maskesiymiş, kendi yaparmış

Yağ maskeleri bence çok faydalı, özellikle susam yağı ve zeytin yağı. Gerçi ben zeytin yağı pek kullanmıyorum, zor çıkıyor.Susam yağı hemen saçtan çıkıyor. Uzun vadede tabiki çok faydalı ama sürerken tararken kopan saçlarıma içim sızlıyor cidden. Normalde tarasam onun 10'da 1'i bile dökülmez yani.

beinm de yağ filan sürereken bide onu yıkarken çok dökülür.o yüzden bidaha yapmicam diyorum her seferinde

bende de aynı şekilde oluyor canım bakımdan sonra çok dökülüyor bu yüzden bakım yapasım gelmiyor

Sanırım yağ sürdüğümüz zaman yağla birlikte ölü olan saçlarımızın kökleri yumuşuyor ve saçlar dökülüyor. Bence böyle olabilir değil mi?

valla benim saçlarım çok dökülüyo diye aktardan bi yağ karışımı almıştım saç bakım yağıydı.uygularken sürekli dökülüyodu.dediğin doğru yani yağlar saçı döküyo

jeyyarjeyyarjeyyarjeyyar:eek:klava:ben zeytinyağı sürüyorum haftada 2 kez üstelik yağların saca faydası var kanıtlanmış biseyy ben sürdüğümde dökülmüyo yağların bizararı yok parlaklık veriyo ayriyetten besliyor

sıze bıldıgım pratık bırseyı söyleyım,belkı de bılıyorsunuzdur

ben yag bakımı yaptıktan sonra yıkarken sacımı cok hırpalardım,cok zor arınırdı,defalarca sampuanlardım sacımı,sonra bıryerde okudum

banyoya girdıkten sonra sacınıza suyu degdırmeden sampuanı dökün bıraz ovalayın ve suyun altına gırın hemen köpürüyo ve ıkı sampuan ıle arınıyo,cok pratık oluyo sac yıpranmadan arınıyo yagdan

sıze bıldıgım pratık bırseyı söyleyım,belkı de bılıyorsunuzdur

ben yag bakımı yaptıktan sonra yıkarken sacımı cok hırpalardım,cok zor arınırdı,defalarca sampuanlardım sacımı,sonra bıryerde okudum

banyoya girdıkten sonra sacınıza suyu degdırmeden sampuanı dökün bıraz ovalayın ve suyun altına gırın hemen köpürüyo ve ıkı sampuan ıle arınıyo,cok pratık oluyo sac yıpranmadan arınıyo yagdan

Sağol canım bunu mutlaka deneyeceğim.

jeyyarjeyyarjeyyarjeyyar:eek:klava:ben zeytinyağı sürüyorum haftada 2 kez üstelik yağların saca faydası var kanıtlanmış biseyy ben sürdüğümde dökülmüyo yağların bizararı yok parlaklık veriyo ayriyetten besliyor

bu zeytinyağını saçta ne kadar süre bekletiyosunuz kızlar :uhm: :uhm:

bu zeytinyağını saçta ne kadar süre bekletiyosunuz kızlar :uhm: :uhm:

1 saat kalıyor saçta canım.yağları sürdükten sonra saçını bir streçle sarıyosun ve üzerinedehavlu sarıyosun.ısı içerde hapsoluyor.sonra da yıkıyorsun..benim öyle canımı sıkacak kadar dökülmüyor..yaklaşık 8 -9 aydır uyguluyorum ve çok memnunum..içine mutlaka hint yağı koyun,,çabuk uzatıyor saçları gerçekten de..ben her fırsatta yapıyorum..hafta da en az 3 gün yapmış oluyorum..saçlarım çok kaliteli oldu..yumuşacık ve parlak..a.s

canlarım,yağlar saçı dökmüyor.
saçın dökülmesinin nedeni
yağı sürdükten sonra saç kökleri yumuşuyor ve saçı tararken de dökülmesi kolaylaşıyor.
yani arkadaşlar saçlarınız yağlıyken,şampuanlıyken ya da ıslakken tarama esnasında saçlarınızı sert darbelere maruz bırakmayın.yumuşak hareketlerle tarayın.umarım yardmcı olabilmişimdir.
hepinize sevgilera.s.

valla ne zaman yağ sürsem çok dökülüyo en iyisi sürmemek zaten çok uğraştırıcıbenneyaptımki

X